• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ρούνοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημέρα,

Μετά απο κανα μήνα περίπου αποχής απο μάχες, κατάφερα και μάζεψα ενα τεράστιο πληθυσμο στρατού.
Ετσι, επειδη ειχα Παρασκευή και Σάββατο ελεύθερα, ειπα να κατακτήσω καμια επαρχία, τόσο για επεκτάσεις, όσο και για απόκτηση ρούνων (με ενα σπαρο δυο τρυγονια)

Συνολικά, αν μετράω καλά, κατέκτησα 28 επαρχίες...
Παρατήρησα όμως οτι πιο συχνα με έδινε μπλε ρούνο (πολεμικο μοναστήρι) και λιγότερο συχνά πράσινο ρουνο (κρυσταλλινος φάρος)...
Βρήκα δηλαδή 23 μπλε και 5 πράσινα
Πανω κατω ολοκλήρωσα ολων των ειδων τις επαρχιες...οποτε ρωτώ τωρα εγω... είναι εντελώς τυχαίο τι ρουνος θα πέσει ή έχει σημασία τι επαρχία θα ολοκληρώσω?

Υ.Γ Αν θέλετε, περνατε απο το ξωτικοχωριό μου και δωρίζετε κανα πόντο γνώσης στο θαυμα μου! Ευχαριστώ πολυ!
 

DeletedUser3

Guest
Οι Ρούνοι που παίρνετε από τις Επαρχίες αποδίδονται τυχαία.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
επειδη δεν το εχω καταλαβει αυτο με τους ρουνους, τους περνεις ΜΟΝΟ οταν κατακτησεις μια επαρχια ή και μετα απο ενα αριθμο μαχων ???
επισης εκτος απο διαμαντια και μαχες υπαρχει αλλος τροπος να τους μαζεψεις ?? (π.χ. εξαργυρωνοντας καποια τεχνουργιματα ή με υλες??)
 

DeletedUser118

Guest
Ρουνούς δεν κερδίζει ο παίκτης αλλά κατασκευάζει στο σχετικό μενού/παράθυρο/καρτέλα του Αρχαίου Θαύματος.
Ο παίκτης κερδίζει Θραύσματα Ρούνων μόνο για τα Αρχαία Θαύματα που έχει ξεκλειδώσει στο Μενού Έρευνας.

Οι τρόποι είναι:
  • Με την κατάκτηση μιας επαρχίας
  • Ως αμοιβή σε αποστολές
  • Αγοράζοντας Θραύσματα και φτιάχνοντας με αυτά Ρούνους
  • Βοηθώντας άλλους παίκτες να ανεβάσουν επίπεδο στα Θαύματα τους.
Στις δυο πρώτες περιπτώσεις σε ποιο Αρχαίο Θαύμα θα ανήκει το Θραύσμα που θα κερδίσει είναι τυχαίο.
Ενώ στις άλλες δύο όπως είναι προφανές και λογικό κερδίζει Θραύσμα από το Αρχαίο Θαύμα που θέλει (είτε πληρώνοντας τον με Διαμάντια, είτε κερδίζοντας συμμετέχοντας στο Αρχαίο Θαύμα).

Ρούνους ο παίκτης κατασκευάζει μόνο δίνοντας 10 Θραύσματα Ρούνων για κάθε έναν από αυτούς. Το ποιος Ρούνος θα δημιουργηθεί είναι και πάλι τυχαίο.

Διαβάστε περισσότερα και με λεπτομέρειες στο σχετικό τομέα του WiKi.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
αυτο εννοουσα, το πως κερδιζεις τα κοματια για να φτιαξεις τους ρουνους.
ευχαριστω
 

DeletedUser193

Guest
Καλημέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι,
ποιές αποστολές δίνουν ρούνους; ως τώρα μόνο από επαρχίες έχω καταφέρει και έχω πάρει ρούνους
 

DeletedUser118

Guest
Καμία αποστολή δεν δίνει ρούνους. Δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο.

Εδώ μπορείτε να βρείτε συνοπτική αναφορά λεπτομερειών για τα Αρχαία Θαύματα όπου αναφέρεται συγκεκριμένα:

Πώς αποκαλύπτονται οι Ρούνοι;

Για να ενεργοποιήσεις όλο τον κύκλο των Ρούνων, πρέπει να εισαγάγεις τα Θραύσματα των Ρούνων. Με λίγη τύχη, εισαγάγοντας ένα Θραύσμα Ρούνου θα αποκαλυφθεί ένας από τους Ρούνους μέσα στον Κύκλο. Σε μερικές περιπτώσεις μπορείς να αποκαλύψεις ένα Ρούνο ο οποίος έχει ήδη ενεργοποιηθεί. Σε αυτή την περίπτωση το Θραύσμα σπάει. Όμως μην ανησυχείς. Τα Σπασμένα Θραύσματα δεν είναι άχρηστα. Αν έχεις συλλέξει 10 από αυτά, μπορείς να τα συνδυάσεις για να ξεκλειδώσεις έναν Ρούνο της επιλογής σου (για οποιοδήποτε Αρχαίο Θαύμα).

Άρα Θραύσματα = Ρούνοι, για να αποκτηθεί ένας ρούνος εισάγονται τα θραύσματα και δημιουργείτε ένας τυχαίος ρούνος.

Επίσης αναφέρει:

Πώς συλλέγω Θραύσματα Ρούνων;

Μπορείς να τα κερδίσεις ολοκληρώνοντας επαρχίες και βοηθώντας τους φίλους σου να ερευνήσουν τα αντίστοιχα Αρχαία Θαύματα. Επιπλέον, ορισμένες αποστολές θα παρέχουν Θραύσματα Ρούνων. Επίσης, μπορείς να αγοράσεις Ρούνους με Διαμάντια.

Χαρακτηριστικά που θα έρθουν αργότερα, θα σου παρέχουν περισσότερες επιλογές όσον αφορά τη συλλογή Θραυσμάτων Ρούνων στο εγγύς μέλλον!

Αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν συλλέγεις ρούνους αλλά θραύσματα ρούνων. Και ότι θα προστεθούν χαρακτηριστικά που προσφέρουν θραύσματα ρούνων στο μέλλον.

Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι άλλο Ρούνος και άλλο Θραύσματα Ρούνων.
Θραύσματα Ρούνων λοιπόν κερδίζονται είτε από επαρχίες (ολοκληρώνοντας τες), είτε συμμετέχοντας στο ανέβασμα επιπέδων Αρχαίων Θαυμάτων άλλων παικτών (αρκεί να έχετε δωρίσει αρκετά, γιατί επιβραβεύονται μόνο οι πιο "γενναιόδωροι"), και από αποστολές (δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες για αυτό, δίνονται λογικά στις αποστολές αφότου ερευνηθούν τα θαύματα και στις αποστολές που αφορούν τα Αρχαία Θαύματα).
Να προστεθεί ότι πολλοί παίκτες έχουν την τακτική να παραλείπουν πολλές αποστολές επειδή δεν θεωρούν αξιόλογες τις αμοιβές τους, να σας ενημερώσουμε ότι οι περισσότερες αποστολές αποτελούν αλυσίδες αποστολών και αυτές οι αποστολές (όχι δεν μπορούμε να τις αναφέρουμε διότι απαγορεύεται και διότι είναι μεγάλο κομμάτι) συνήθως οδηγούν σε όλο και καλύτερες αμοιβές. Επίσης και τέλος με το θέμα αποστολές, να σας αναφέρουμε ότι αν δεν το γνωρίζεται οι αποστολές, όλες, έχουν προϋποθέσεις, αν δεν πληρούνται αυτές οι προϋποθέσεις δεν εμφανίζονται οι αποστολές (ναι κι αυτό το στοιχείο απαγορεύεται να το αναφέρουμε λεπτομερώς).

Ελπίζουμε να καλύψαμε πολλά κενά. Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα Αρχαία Θαύματα και το παιχνίδι διαβάστε περισσότερα στο WiKi του παιχνιδιού. Αν οι απορίες σας δεν καλυφθούν από εκεί ρωτήστε ελεύθερα.
 

DeletedUser16

Guest
Τυχαιος, ναι.. για αυτο εχεις και τα σπασμενα..
γιατι ετυχε να ειναι καποιος που εχεις ηδη.. ;)
 

DeletedUser216

Guest
να ρωτησω κατι εδω να μην ανοιγω αλλο θεμα, οι αμοιβές που ειναι να παρουν οι πρωτοι παιχτες που βοηθουν στην αναβάθμιση του αρχαιου θαυματος ποτε τις παίρνουν οταν ολοκληρωθουν ολοι οι πόντοι?
 

DeletedUser16

Guest
Τις αμοιβες τις περνεις οταν ολοκληρωθει η αναβαθμιση του θαυματος..
 
Κορυφή