• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Πραματευτάδες της Unur

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

j.k.

Chef
Καλημερα
Στο πλοιο τηs φατριαs των καλοφαγαδων το μικρο αναφερεται σαν μεγαλο
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Καταφέρατε πάλι, με τις αλλοπρόσαλλες απαιτήσεις των ποσοτήτων έμψυχων αγαθών, στις έρευνες, να δημιουργήσετε ξανά, φαινόμενα "Μαύρης αγοράς"
Ο μοναδικός τρόπος απόκτησης δε, του επίσης πολύτιμου "ουνούριου", είναι μέσω της προηγμένης αγοράς, που όμως έτσι στερεί την δυνατότητα της μεγαλύτερης παραγωγής "θεϊκής σποράς" που μπορεί να έχει κάποιος, ακόμα κι αν έχει διάφορα άλλα κτήρια που του δινουν εφεδρικές ποσότητες. Αποτέλεσμα: η διαθέσιμη θεϊκή σπορά, σπάνια να είναι αρκετή για την παραγωγή έμψυχων αγαθών!!
Φαύλος κύκλος δηλαδή...:mad:
Όπως συζητάγαμε και στην συντροφιά μου, φτιάξατε ένα κεφάλαιο, για γερά νεύρα και γαϊδουρινή υπομονή...
Το κεφάλαιο της "καραντίνας" δηλαδή, αφού μάλλον ταυτόχρονα θα τελειώσουν και τα δύο!!:):):):)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
καλημερα, δεν θα κανω παραπονα στο βαθμο της δυσκολιας του καινουριου κεφαλαιου,που λογικο ειναι (γιατι σε καθε παιχνιδι οσο ανεβαινεις τοσο δυσκολευει το πραγμα) αλλα εγω με την σειρα μου θα προτιμουσα την μη απομειωση του ουνουριου στην αγορα γιατι οπως στα εργοστασια που παραγουν εμψυχα με θεϊκη σπορα που μειωνωνται καθε βραδυ και κανονικα αγαθα που δεν υπαρχει μειωση να μην χανοτανε και αυτο ή τουλαχιστο να υπηρχε ενα απο τα 2 θαυματα του κεφαλαιου που να εδινε την σχετικη βοηθεια στο εν λογο αγαθο οπως υπαρχει και για την θεϊκη σπορα. ευχαριστω δημητρης.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
καλημερα, δεν θα κανω παραπονα στο βαθμο της δυσκολιας του καινουριου κεφαλαιου,που λογικο ειναι (γιατι σε καθε παιχνιδι οσο ανεβαινεις τοσο δυσκολευει το πραγμα) αλλα εγω με την σειρα μου θα προτιμουσα την μη απομειωση του ουνουριου στην αγορα γιατι οπως στα εργοστασια που παραγουν εμψυχα με θεϊκη σπορα που μειωνωνται καθε βραδυ και κανονικα αγαθα που δεν υπαρχει μειωση να μην χανοτανε και αυτο ή τουλαχιστο να υπηρχε ενα απο τα 2 θαυματα του κεφαλαιου που να εδινε την σχετικη βοηθεια στο εν λογο αγαθο οπως υπαρχει και για την θεϊκη σπορα. ευχαριστω δημητρης.

Αγαπητέ dimdalax, χωρίς να έχω κατασκόπους μέσα στην ΙΝΝΟ, μπορώ με σιγουριά να σου πω πως :
α) εννοείται πως θα υπάρξει θαύμα για την ελάττωση της μείωσης του ουνούριου (όπως και με το μάνα και τη σπορά) αλλά αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να το βγάλουν στο ίδιο κεφάλαιο με το μειούμενο αγαθό. Το μάνα εμφανίστηκε στο κεφάλαιο των ξωτικών και ο λαβύρινθος στο επόμενο, των Δράκων. Η σπορά εμφανίστηκε στο κεφάλαιο των μικρούλιδων και οι πύργοι του ηλιοβασιλέματος επίσης στο επόμενο κεφάλαιο, αυτό των στοιχειών. Οπότε το θαύμα που αναφέρεις θα το περιμένουμε στο επόμενο (ή στο μεθεπόμενο κεφάλαιο αν θέλουν να μας ζορίσουν λίγο πιο πολύ από την ΙΝΝΟ)
β) μάντεψε πιο θα είναι το επόμενο αγαθό που θα χρειαζόμαστε για την τρίτη κατηγορία υλικών του Elvenar
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
2 πιθανά σενάρια θα παιχτούν στην επόμενη φυλή, να χρειάζεται αγαθά 1ης εποχής μαζί με ουνούριο για την παραγωγή του καινούριο αγαθού (εύκολο σενάριο), ή συνδιασμός έμψυχων αγαθών 1ης εποχής με ουνούριο για την παραγωγή του καινούριου αγαθού (δύσκολο σενάριο). Πάμε τα στοιχήματα;
 

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
γιατι εχω την εντυπωση οτι το το δευτερο σεναριο ειναι και το πιο πιθανο οεοοο;;
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
εγω φανταζομαι αλλο σεναριο: το επομενο αγαθο να ειναι μια μιξη απο των μη ενισχυμενων αγαθων μας + ουνουριο.... ας δυσκολεψουν πιο πολυ τα πραγματα!!!! αχαχαχαχαχ (και ας μην δουλευω στην ΙΝΝΟ)
 

DeletedUser1634

Guest
καλησπερα κ απο εδω
λιγα πραγματακια για τη νεα φυλη
βγαζεις τις 2 πρωτες ερευνες κ λες οκ μεχρι εδω να ξεκινησω να παραγω ουνουριο
αμεσως βλεπεις οτι στις επομενες 3 ερευνες θελεις 750000 εμψυχα αγαθα τα οποια δεν παραγουμε φυσικα αλλα τα 2 πρεπει οταν κ αν μαζευτουν το εμψυχο που εχουμε να παμε στην αγορα κ να βρουμε τα αλλα 2 που μας λειπουν (εδω πεφτει κλαμα)
φυσικα υπαρχει κ η μειωση που αφου δε βρισκεις αυτο που θες στην αγορα ξεκινας ξανα να συμπληρωνεις
να μην ξεχασω οτι ολα τα εμψυχα θελουν καργα θεικη σπορα η οποια βγαινει απο την αγορα (καποια κτιριακια που υπαρχουν ουτε καν τα μετραω)
μετα πρεπει να εχεις κ 120000 συνολο ουνουριο που επισης το παραγεις κ αυτο μονο απο την αγορα
οσο δλδ παραγεις θεικη σπορα για να εχεις για να παραγεις εμψυχα αγαθα ταυτοχρονα πρεπει να παραγεις κ ουνουριο. καλο ε?
φυσικα υπαρχει κ σε αυτα τα 2 μειωση καθε βραδυ
τελευταια κ καταιδρωμενη ερχεται η ελβεναρινηηηηη που ζηταει 90000 για τις 3 ερευνες που θελουμε 2000 ελβεναρινη 28000 μανα κοστος

γιατι εκατσα κ τα εγραψα ολα αυτα? αληθεια δεν ξερω αλλα αν νομιζουν οτι αυτος ειναι ο τροπος για να καθυστερουν το τελειωμα της καθε φυλης τοτε κλαφτα χαραλαμπε
ενα παιχνιδι το παιζεις για να περνας ευχαριστα την ωρα σου οχι για να σπας το κεφαλι σου με ολα αυτα που ζηταει κ να πρεπει να εισαι 24ωρο μεσα μπας κ μαζεψεις κανα αγαθο να προχωρησεις λιγο
οτι αλλαγη γινεται παει προς τα κατω η εκτιμηση των παιχτων προς το παιχνιδι

αυτα πιστευω αυτα ειπα (κ μερικα παιδια ακομη που μιλαω μαζι τους) με καλη διαθεση παντα μηπως κ δουμε καμια ασπρη μερα

καλη συνεχεια στην σπαζοκεφαλια πραγματευταδες μου

kailaris
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλημερες
εδω κ καμια βδομαδα προσπαθω να βρω 350000 λευκοχρυσο με κομμι ενισχυμενο
το μονο που καταφερα ειναι να εχω λιγοτερο λευκοχρυσο καθε μερα που περναει :(:(:(

ουτε πετρελαιο να εψαχνα αμαν με το λευκοχρυσο κ τις ποσοτητες σας
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για να γλιτώσεις τις μεγάλες απομειώσεις έμψυχων αγαθών θα έπρεπε να έχεις φτιάξει το Simia αμέσως μόλις τελείωσες την φυλή των μηχανουργημάτων. Στο 31ο επίπεδο που το έχω πάει, έχω απομείωση 2% αντί 10% που έχεις εσύ. Μακροπρόθεσμα θα δείς μεγάλη διαφορά στα αποθέματά σου, μην ξεχνάμε και το μπόνους που δίνει στην παραγωγή στρατού.


Από εκεί και πέρα για το θέμα των αγαθών, μπορείτε όλοι όσοι παράγετε έμψυχα να κάνετε μια λίστα προτεραιότητας και κάθε μέρα να δίνετε όλοι σας αυτά που χρειάζεται ο πρώτος της λίστας για να ολοκληρώσει την έρευνά του. Έτσι και οι έρευνες θα προχωράνε και θα έχετε μικρότερες μειώσεις μιας και θα έχουν χρησιμοποιηθεί αγαθά και θα έχετε λιγότερα στις αποθήκες σας. Την επόμενη μέρα θα βοηθάτε τον επόμενο, την τρίτη τον επόμενο και ούτω καθεξής.
Προσωπικά έχω αποφασίσει να πάω πολύ χαλαρά με τις έρευνες και να επικεντρωθώ στο ανέβασμα των Θαυμάτων μου, οπότε επίτηδες δεν έχω ολοκληρώσει ακόμη τις Πρεσβείες, πόσο μάλλον να μπώ στους Πραματευτάδες, αλλά τα άτομα της συμμαχίας μου που έχουν μπεί στην φυλή δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με έμψυχα από τις συνομιλίες που έχουμε κάνει. Αλλά και να αντιμετώπιζε κάποιος θέμα θα τον καλύπταμε άμεσα αν το ζητούσε, ούτως η αλλιώς αυτός είναι και ο σκοπός της συμμαχίας.
Ακόμη από μια ματιά που έριξα στον λογαριασμό σου, σου λείπουν αρκετά θαύματα που θα σου κάνανε το παιχνίδι κατά πολύ ευκολότερο.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλημερες κ ευχαριστω για τις συμβουλες
ασχετο αν συμφωνω η οχι δεν ειναι για εδω

απλα κατι τετοια ειπα τιποτα παραπανω
κ βρες εσυ με το σιμια:)
https://prnt.sc/w29f72
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Δυστυχώς δεν κατάλαβες καθόλου την ουσία αυτών που έγραψα. Πρώτον με το simia αν έχεις 100.000 απόθεμα έμψυχων με το 10% μείωση χάνεις 10.000 την ημέρα, την στιγμή που χάνω 2.000 την ημέρα. Άρα είναι πιο εύκολο να βρείς αυτά που χρειάζεσαι επειδή χάνεις λιγότερα κάθε μέρα. 2ον με την συνεργασία όλων των συμμάχων, μεταφέρονται οι μικρές ποσότητες του καθενός σε ένα παίκτη και ξεμπλοκάρει μια έρευνα, την επόμενη μέρα γίνεται για τον επόμενο και τον μεθεπόμενο και πάει λέγοντας, έτσι τα αποθέματα που μένουν είναι λίγα και συνεπώς οι απώλειες αποθεμάτων το ίδιο.
Και για να απαντήσω πόσο εύκολα βρίσκω αυτό που χρειάζομαι εγώ αλλά και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μου με το Simia, η απάντηση είναι απλά ΠΟΛΥ εύκολα.


Δεν πειράζει, ο καθένας παίρνει το μονοπάτι που θεωρεί σωστό. Άλλοι θα τα καταφέρουν και άλλοι απλά θα κολλήσουν.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
παλιοτερα που ειχαμε μιλησει λιγο με μνματα το ιδιο υφος ειχες οποτε μην ασχοληθεις ξανα μαζι μου κ ασε να λεω κ να κανω οτι νομιζω
μαλλον εσυ δεν καταλαβαινεις τι γραφω η δεν θελεις ΔΥΣΤΥΧΩΣ (ΜΠΡΑΒΟ ΕΧΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ)
σε ειπα κ πριν ευχαριστω εσυ το χαβα σου ο πονηρος του φορουμ? δεν ξερω κ ουτε με νοιαζει
2 χρονια ειχα εξαφανιστει τι ηθελα κ γυρισα:cool::cool::cool:

καλη συνεχεια κ καλες γιορτες με υγεια
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Το τρέχον νήμα έχει ανοίξει για ένα και συγκεκριμένο λόγο και θα παρακαλούσα να μείνετε σε αυτό. Οποιαδήποτε άλλη συζήτηση μπορείτε να τη κάνετε και μέσω προσωπικού μηνύματος. Την επόμενη φορά θα λάβετε προειδοποίηση.
 
Κορυφή