• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Περιπέτειες Συντροφιάς - Ιούλιος 2019

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

gkeim

Νέο Μέλος
Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ενδιαφέρον και σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο, ομολογουμένως εκνευριστικό, σύστημα! Μένει βέβαια να το δούμε και στην πράξη, πως ακριβώς δουλεύει. Αν δουλεύει όπως κατάλαβα, είναι σημαντική βελτίωση.
 

DeletedUser1638

Guest
παιδια θα μας λυσει τα χερια ειναι τελειο το εχω παιξει στον beta οποτε και ξερω.. ξερεις παντα τι εχεις τι παραγεις τι λειπει απο το καθε εμβλημα και φυσικα δεν χρειαζεται να ψαχνεις αποστολη για το καθε εμβλημα.. ελπιζω να γινονται παντα τετοια βηματα που βαλτιωνουν την ποιοτητα αλλα και τον χρονο του παιχνιδιου γιατι ξερουμε πολυ καλα ποσοι συμπακτες μας εχουν βαρεθει και εχουν παρατησει το παιχνιδι απο τα συνεχομενα βαρετα κλικαρισματα.. καλη επιτυχια σε ολους λοιπον ευχομαι στις καινουργιες περιπετειες..
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δηλαδή αν καταλαβα καλα θα μαζεύουμε τις παραγωγες μας και τα εμβληματα θα μαζεύονται μονα τους χωρις να κανουμε ολη τη διαδικασια με τις επαναλαμβανόμενες αποστολες???
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Τενοντίτιδα στο Χέρι.png
Τενοντίτιδα στον Ώμο.jpg

Μακάρι να βελτιώθηκε στην περιπέτεια (το ίδιο να γίνει και εκτός περιπέτειας)... διότι οι τενοντίτιδες των υπερβολικών κλικ και τα ψυχαναγκαστικά του τύπου: "πρέπει να προχωρήσω την αποστολή με κάθε κόστος" είναι βασανιστικά και χωρίς πραγματικό σκοπό, παρά από το να είσαι όλο το 24ωρο καταπάνω στο παιχνίδι κι ας πονάς, ...λες και δεν υπάρχει ζωή πέρα απο αυτό, καθότι ως παιχνίδι είναι εξαιρετικά εθιστικό !!.

Τελικά το διαπίστωσα !! Το νέο πλαίσιο λειτουργεί άριστα.... Σας συγχαίρω για αυτή την πολύ λειτουργική εξέλιξη που απαιτεί λιγότερα κλικ και είναι αποδοτικότερη. Μπραβο στην ομάδα σχεδιασμου΄του Elvenar !
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

DeletedUser1638

Guest
φιλε μπουλντοζα ακριβως καλα καταλαβες.. παραδειγμα.. εχω βαλει στα 20 εργαστηρια μου να γινονται 4 σιδηρουργοι.. οταν τελειωσει η παραγωγη μαζευω τα 5 πρωτα χωρις να ψαχνω αποστολη μου βγαζει το πρασινο θαυμαστικο το παταω για επιβεβαιωση και συνεχιζω μαζευοντας τα επομενα 5 και ουτω καθ εξης.. το καλο ειναι οτι παραλληλα αν μαζευω και νομισματα απο τις κατοικιες η οτι αλλο μου τα παραγει για να φτιαξω σακουλια δεν χρειαζεται παλι να βρω αποστολη ουαν συμπληρωσω το ποσο που ζηταει.. πρασινο θαυμαστικο μου βγαζει το παταω και περνω το εμβλημα.. ελπιζω να βοηθησα στην κατανοηση αν και μολις μπει ο οποιοςδηποτε μπορει να κατανοησσει το πσο εξυπηρετικο ειναι..
και συμφωνω απολυτα με τον φιλο γιωργο οτι αυτο πρεπει να γινει και εκτος περιπετειας μιας και μεγαλος ο εθισμος καλυτερα λοιπον λιγοτερη τενοντιτιδα για ποιο γρηγορα αποτελεσματα..
 

DeletedUser

Guest
Ό,τι καλύτερο μετά το Ξόρκι Επαναφοράς-Εξισορρόπησης.
 

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπέρα! Μοῦ φαίνεται ὅτι εἶιναι πολύ καλύτερο ἀπ' αὐτό πού φανταζόμουν. Ἐγώ νόμιζα ὅτι θά διαλέγεις ποιά ἐντολή θέλεις ἀπό ἕνα πινακάκι, ἀλλά ἄν πράγματι ἐκτελεῖς τίς ἐντολές καί ...συμπληρώνονται αὐτόματα, μιλᾶμε γιά μεγάλη ἐξέλιξη τοῦ παιχνιδιοῦ. Ἀνυπομονῶ νά τό δῶ σέ χρήση.
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
αν ξερετε στο εμβλημα των θαυματοποιων μπορω να βαλω και ποντους γνωσης??? εχω επισης και αρχαια γνωση 15 τα 5 τα χανω? και αν μπορω να τα χρησιμοποιησω αθροιστικα δηλαδη 3+3+3+1=10. αν ξερει καποιος θα με ικανοποιησει :) ευχαριστω
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
αν ξερετε στο εμβλημα των θαυματοποιων μπορω να βαλω και ποντους γνωσης??? εχω επισης και αρχαια γνωση 15 τα 5 τα χανω? και αν μπορω να τα χρησιμοποιησω αθροιστικα δηλαδη 3+3+3+1=10. αν ξερει καποιος θα με ικανοποιησει :) ευχαριστω
ναι, ναι και ναι :)
 

AndyAndre

Νέο Μέλος
@ Περιπέτεια #Ανταμοιβές
Μήπως θα μπορούσε να γίνουν
σαν ανταμοιβή κάποια πολύ σημαντικά πράγματα, όπως έναν επιπλέον χτιστη για όσους δεν έχουν το μέγιστο των 5 η κάποια επέκταση ίσως!
Όπως και πολύ σημαντικό πιστεύω θα ήταν και η δυνατότητα πρόσβασης και συμμετοχή στα αρχεία θαύματα των συμπαικτών από το mobile! Μίας και άνοιξαν το δρόμο τα σεντούκια που πλέον ανοίγουν κ από το κινητό, αλλά μπορούμε να επισκεφτούμε πλέον και τις πόλεις Η κάτι που από εμπειρία και από πολλούς γνωστούς και φίλους λένε για Εξελίξεις στα κτίρια των προηγούμενων event που πολλοί δεν κατάφεραν να εξελίξουν στο μέγιστο !!! ?
Ίσως είναι υπερβολή αυτά πού λέω, ίσως τα έχετε σκεφτεί κ προτείνει ήδη!
Πάντως υπάρχουν πολλά πράγματα με υπερβολική ζήτηση διαμαντιών για να μπορέσει κάποιος να τα απόκτησή ειδικά εάν δεν είναι πολύ εξελιγμένος η παλιός παίχτης, θα ήταν τέλεια να υπάρχουν κάπου ως ανταμοιβές !
Ευχαριστώ πολύ!
Εάν σας αρέσει αυτό που γράφω η κάποια χαρακτηριστικά απο αυτα πολύ θα χαιρόμουν να το διερευνήσουμε και να το συζητήσουμε , ίσως κάτι γίνει σχετικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARIAD

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Τα συγχαρητηρια μου για αυτην την πολυ λειτουργικη εξελιξη. Μπραβο!
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARIAD

DeletedUser3

Guest
Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε, οι αλλαγές στις Περιπέτειες Συντροφιάς έφεραν εν μέσω θέρους, πολύ μεγαλύτερη δραστηριότητα από το αναμενόμενο.

Προκειμένου να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα πέσει ο server σε ώρες που θα είναι αδύνατο να επανεκκινηθεί, θα αναβάλλουμε την έναρξη του σημερινού Τουρνουά για 24 ώρες.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε, οι αλλαγές στις Περιπέτειες Συντροφιάς έφεραν εν μέσω θέρους, πολύ μεγαλύτερη δραστηριότητα από το αναμενόμενο.

Προκειμένου να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα πέσει ο server σε ώρες που θα είναι αδύνατο να επανεκκινηθεί, θα αναβάλλουμε την έναρξη του σημερινού Τουρνουά για 24 ώρες.
Θα ειναι ιδια η διαρκεια του Τουρνουα και θα κλεισει την Κυριακη; ή θα ειναι 1 μερα λιγοτερη με κλεισιμο Σαββατο οπως ξερουμε;
 

efidra

Chef
Λογικο με τοσο πετυχημενη αλαγη!! :D:DΕπιτελους παιζουμε περιπετειες χωρις το αγχος της τενοντιτιδας και τον εκνευρισμο του να πατας ολες τις αποστολες φτου κ απο την αρχη μεχρι να ξαναβρεις αυτη που θελεις!!
Η μιση μου ομαδα ειναι διακοπες και συνεχιζει και παιζει περιπετειες απο το κινητο!!! Τοσο ευχαριστες εγιναν!:)
Εχω κ εγω την ιδια ερωτηση με το φιλο jimismwd για το τουρνουα. Θα κρατησει λιγοτερο ή θα παει μια μερα μετα δηλαδη Κυριακη?
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Δεν ξέρω αν η ιδέα για αυτή την αλλαγή ήταν κάποιου μέλους της κοινότητας, της ομάδας διαχείρισης ή μια μίξη των δύο, το σίγουρο είναι πως πρόκειται για μια τεράστια βελτίωση στην όλη φιλοσοφία των αποστολών της περιπέτειας. Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όποιον βρίσκεται πίσω από αυτή την ιδέα!
 
Κορυφή