• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Παραγωγή Τροφών στην Ακαδημία.

vivianne

Chef
Εδώ και αρκετό καιρό έχω παρατηρήσει πως ενώ τα εξελισσόμενα κτίρια αυξάνονται και πολλά από αυτά ζητούν τροφές για ν'ανεβάσουν τα στατιστικά τους,οι τροφές έχουν γίνει προστατευόμενο είδος στην Ακαδημία.Από μια την εβδομάδα εως καμία.Κι αναρωτιέμαι γιατί να γεμίζουμε τις πόλεις μας με τα Μαυσωλεία που μας δίνετε σε κάθε event,αν δεν μπορούμε να τ' αξιοποιήσουμε όπως οι επιλογές σας προστάζουν?
Γιατί θα πρεπει να περιμένω κάθε φορά 5 ώρες κάνοντας προσευχές για να δω αν βγήκε παραγωγή τροφής ή στη χειρότερη περίπτωση να ξοδέψω 50 διαμαντια για ν' αλλάξω πίνακα μήπως η ρουλέτα σας μου δώσει τροφή?
Είτε πρέπει ν' αλλάξετε τα δεδομένα σας ώστε να βγαίνουν οι τροφές με μεγαλύτερη συχνότητα ή θα πρεπει να μας δώσετε τη δυνατότητα επιλογής παραγωγής τους με πόρους που εδώ και αρκετό καιρό στέκονται στις αποθήκες μας και δεν θ' αξιοποιηθούν ποτέ.
Κατά την γνώμη μου οι τροφές πρέπει να έχουν επιλογή ώστε να παράγονται ξεχωριστά στην ακαδημία χρησιμοποιώντας ρούνους πλεονάζοντες ή τεχνουργήματα που αν μπορούσαμε να τα στρώσουμε μωσαϊκό στις πόλεις μας θα είχαμε φτιάξει την golden edition του παιχνιδιού.
Ελπίζω κι εύχομαι να προωθήσετε τα μηνύματα μας,μαζί με κάποιες άλλες προτάσεις που κάναμε στο παρελθόν και αφορούσαν την αξιοποίηση ρούνων στην αναβάθμιση των Αρχαίων Θαυμάτων.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα "παράπονο" μου κι ελπίζω κάποια στιγμή οι ιθύνοντες να δώσουν σημασία και να λάβουν σοβαρά υπ' όψιν τις προτάσεις μας και όχι να τις απορρίπτουν ή να τις προσπερνούν αδιάφορα!
 
Κορυφή