• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Οπτικό πρόβλημα κατά την επαναφόρτωση της πόλης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser11

Guest
Καλησπέρα,
Εδώ και κάποιες ημέρες αντιμετωπίζω το πρόβλημα στο οποίο θα βάλω ένα βίντεο να το δείτε διότι δεν μπορώ να το περιγράψω και είμαι σίγουρη ότι το βίντεο θα καλύψει την περιγραφή του πρόβλήματος.

Το πρόβλημα εμφανίζεται κάθε φορά που "φεύγω" από την πόλη και "γυρίζω" πίσω. Είτε αυτό είναι ο χάρτης είτε οι έρευνες.

Χρησιμοποιώ την έκδοση του Chrome: 46.0.2490.80 σε Windows 10 x64 και ο Flash Player 19.0.0.226 όπου και τα δύο βρίσκονται στην τελευταία δυνατή έκδοση. Έχω δοκιμάσει εκκαθάριση Cookies και Cache το οποίο δεν βοήθησε. Αφού το πρόβλημα είναι θέμα απόδοσης των γραφικών του παιχνιδιού ίσως χρειάζεται να παρέχω την κάρτα γραφικών οπότε: "Intel(R) HD Graphics 4600 // NVIDIA GeForce GT 750Μ"

Εύχομαι αυτά να αρκούνε, ωστόσο, οτιδήποτε άλλο στοιχείο χρειαστεί θα χαρώ να το παρέχω! :D
Το πρόβλημα για κάποιους που ίσως δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο είναι ότι η πόλη "κολλάει" στο πρώτο frame και κατά την μετακίνηση επαναλαμβάνει το ίδιο frame ώσπου να "ξεκολήσει"


 

DeletedUser3

Guest
Αρκετά ενδιαφέρον Frosty. Θα το ελέγξουμε και θα σας ενημερώσουμε, αν και μάλλον πρόκειται για κάποιο πρόβλημα του υπολογιστή. Θα μπορούσατε να δοκιμάσετε σε άλλον υπολογιστή τις αντίστοιχες ενέργειες και να μας ενημερώσετε για το αν εμφανίζεται η ίδια συμπεριφορά;
 

DeletedUser11

Guest
Το δοκίμασα και σε άλλους broswer και άλλο υπολογιστή (με χαμηλότερη κάρτρα γραφικών και μνήμη RAM) και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Συμβαίνει όταν δοκιμάζω να μετακινήσω την πόλη πρωτού γυρίσει στο Κεντρικό Κτήριο! Και πάντως μπορώ να βεβαιώσω ότι δεν είναι πρόβλημα του υπολογιστή μιας που το Elvenar δεν είναι το πιο "βαρύ" που "τρέχει" ο υπολογιστής :p
 

DeletedUser16

Guest
Το έχω παρατηρησει και εγω αυτο το φαινομενο.. Συμβαινει οταν μετά απο επιστροφη στην πολη προσπαθεις να μετακινηθεις πολυ γρηγορα σε αλλο σημειο...
Πιστευω πως αν απλα δεν βιαζεσαι να μετακινησεις τον χαρτη της πολης, τοτε ολα ειναι κομπλε...
 

DeletedUser3

Guest
Ενημερωθήκαμε από την Ομάδα Ανάπτυξης ότι διορθώνεται με την επόμενη έκδοση του παιχνιδιού! Ευχαριστούμε για την υπόδειξη!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή