• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Ξόρκι της Επαναφοράς- Εξισορρόπηση Κτιρίων στην 1.54

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser665

Guest
Ολοι σας κοιτατε το δεντρο και χασατε το δασος! Η απαντηση των υπευθυνων "ΤΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΑΤΕ ΜΕ ΤΟ 10 ΣΕΝΤΟΥΚΙ Ή ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ¨ Εν ολιγοις οι μεγαλες συντροφιες θα τα αποκτουν (οπως και με τις περιπετειες συντροφιας) οι μικροι και νεοι ή αυτοι που δεν ειναι σε μεγαλες συντροφιες μονο με διαμαντια!!! Απο οτι εχω καταλαβει μετα απο ενα χρονο και κατι και εχοντας κολησει στα ορκ 4 μηνες γιατι δεν προχωραω με διαμαντια στις μεγαλες συντροφιες οι περισσοτεροι μαλλον ¨σταζουν κανονικα¨ για τα διαμαντακια γιατι αλλιως προχωραει με ρυθμους χελωνας! Οτι εγινε λοιπον εγινε για την κονομα της εταιρειας, οποτε ή τα σταζεται ή πεζεται για την πλακα μεχρι να το βαρεθειτε. εγω κινουμαι στο δευτερο!
 

DeletedUser1457

Guest
Τα Ξόρκια Επαναφοράς, αν όλα πάνε καλά στον beta, θα γίνουν διαθέσιμα στην επόμενη αναβάθμιση.
Αυτο που θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι, λογικα οταν ξεκιναει μια τετοια ανατροπη πραγματων ,θα επρεπε να ειναι ηδη ετοιμα και τα ξορκια επαναφορας. Αυτα επρεπε να ειναι πακετο . Δεν μιλαω επι προσωπικου επιπεδου γιατι δεν με επιραιαζει η εξισορροπηση .
Διαβαζω ομως τα προβληματα των μεγαλων παικτων και θεωρω οτι αυτα τα ξορκια επαναφορας επρεπε να ειχαν βγει μαζι με την εξισορροπηση ,γιατι αυτο επιτασει μια σωστη οργανωση . Πως θα κινηθουν οι παικτες και πως θα παιξουν με αρνητικα προσημα ?
Γραφετε αν πανε ολα καλα στο beta. Αν δηλαδη υπαρχουν θεματα στο beta τι θα κανουν οι παικτες ? Θα περιμενουν μεχρι νεωτερας?
 

DeletedUser122

Guest
Καλησπέρα ! Εγω να πω κάτι επι της ουσίας . Δεν κατάλαβα τίποτα . Το μόνο που ξέρω είναι ότι είχα θετικό πληθυσμό ( περίπ0υ 1000 , αν θυμάμαι καλά ) και τώρα έχω -4000 . Αυτό είδα αυτό ξέρω και ότι δεν μποτω να προχωρίσω σε αναβαθμήσεις που είχα προγραμματήσει λόγω έλειψης πληθυμού ειναι γεγονός .:(:eek:
 

DeletedUser1031

Guest
Τωρα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;; Αποφάσισαν λέει να μας δώσουν την δυνατότητα να αναβαθμίσουμε τα κτίρια των events που κερδίσαμε,επειδή ήταν διακαής πόθος και πως το έκαναν αυτό;; μειώνοντας τα για να τα ΞΑΝΑαναβαθμίσουμε όοοοταν ανοίξουμε και τα 10 σεντούκια (ζήσε Μάη μου δλδ) ή το πιθανότερο αν τα σκάσουμε σε διαμαντάκια;; και οσοι τα αγόρασαν με διαμάντια,πως θα αποζημιωθούν ακριβως;;;
Αυτό είναι σχεδιασμός σοβαρής εταιρείας που λαμβανει υπ'οψιν τον χρόνο και το χρήμα που ξοδεύουν οι πελάτες- παίκτες της;;
Ξαφνικά βρεθήκαμε όλοι με σοβαρότατες μειώσεις σε πληθυσμό και πολιτισμό,μας έχετε κάνει τις πόλεις αχταρμά και παρουσιάζεται σαν να μας γίνεται και χάρη δλδ;; Ντροπή!!
Και οι υπευθυνοι του φορουμ,καλό είναι να μεταφέρουν τα παράπονα στην εταιρεία που δουλεύουν κι όχι να έρχονται σε αντιπαράθεση με τους παίκτες!

Α και κάτι ακόμα. Επειδή κάπου το διάβασα κι αυτό ,οτι αν διατίθεται στο μέλλον το ξόρκι επαναφοράς μέσω τουρνουά,τι μας πειράζει αν έγινε ότι έγινε.
Με πειράζει,γιατί ξαφνικά η πολη μου,είναι με αρνητικό πρόσημο. Οτι θα μου παρει καιρό να την ξαναφέρω εκεί που την είχα φτιάξει με κόπο και χρόνο.
Με πειράζει,γιατί εφόσον αποφάσισαν για τέτοια μεγάλη ανατροπή,θα έπρεπε ως ενδειξη σεβασμού,να το είχαν έτοιμο το ξόρκι κι όχι να διαβάζω ότι γίνεται προσπάθεια να αποκτηθεί στην επόμενη αναβάθμιση και προσπάθεια να μην είναι με διαμάντια η απόκτησή του..ελεος!
Με πειράζει γιατι αν η απόκτησή του είναι με το άνοιγμα του 10του σεντουκιου,με κοροϊδευουν κατάμουτρα δλδ,γιατι πολύ δυσκολα ανοίγει αυτό και το ξέρουμε όλοι. Αδειασμα της αποθηκης και του στρατου και ατελείωτο τρέξιμο και αν τα καταφέρουμε.
Με πειράζει γιατί δεν γίνεται σεβαστός ο χρόνος και το χρήμα που έχουμε δώσει κάποιοι.
Και στην τελική,αν είναι να παίζουμε και ξαφνικά να ανατρέπονται όλα,ας μας πουν ότι δεν παίζει κανένα ρόλο ο κόπος μας για την εταιρεία,ωστε να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Μετά από διεργασίες οι οποίες ήταν τουλάχιστον "όχι ευχάριστες", οι Διαχειριστές όλων των Κοινοτήτων του Elvenar, κατάφεραν το λιγότερο ίσως που θα μπορούσαμε να κάνουμε σε αυτή την περίσταση.

Παρακαλούμε διαβάστε την νεότερη ανακοίνωση.

Κατά πάσα πιθανότητα σας ενδιαφέρει όλους :)
 

DeletedUser1199

Guest
Τωρα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;; Αποφάσισαν λέει να μας δώσουν την δυνατότητα να αναβαθμίσουμε τα κτίρια των events που κερδίσαμε,επειδή ήταν διακαής πόθος και πως το έκαναν αυτό;; μειώνοντας τα για να τα ΞΑΝΑαναβαθμίσουμε όοοοταν ανοίξουμε και τα 10 σεντούκια (ζήσε Μάη μου δλδ) ή το πιθανότερο αν τα σκάσουμε σε διαμαντάκια;; και οσοι τα αγόρασαν με διαμάντια,πως θα αποζημιωθούν ακριβως;;;
Αυτό είναι σχεδιασμός σοβαρής εταιρείας που λαμβανει υπ'οψιν τον χρόνο και το χρήμα που ξοδεύουν οι πελάτες- παίκτες της;;
Ξαφνικά βρεθήκαμε όλοι με σοβαρότατες μειώσεις σε πληθυσμό και πολιτισμό,μας έχετε κάνει τις πόλεις αχταρμά και παρουσιάζεται σαν να μας γίνεται και χάρη δλδ;; Ντροπή!!
Και οι υπευθυνοι του φορουμ,καλό είναι να μεταφέρουν τα παράπονα στην εταιρεία που δουλεύουν κι όχι να έρχονται σε αντιπαράθεση με τους παίκτες!

Α και κάτι ακόμα. Επειδή κάπου το διάβασα κι αυτό ,οτι αν διατίθεται στο μέλλον το ξόρκι επαναφοράς μέσω τουρνουά,τι μας πειράζει αν έγινε ότι έγινε.
Με πειράζει,γιατί ξαφνικά η πολη μου,είναι με αρνητικό πρόσημο. Οτι θα μου παρει καιρό να την ξαναφέρω εκεί που την είχα φτιάξει με κόπο και χρόνο.
Με πειράζει,γιατί εφόσον αποφάσισαν για τέτοια μεγάλη ανατροπή,θα έπρεπε ως ενδειξη σεβασμού,να το είχαν έτοιμο το ξόρκι κι όχι να διαβάζω ότι γίνεται προσπάθεια να αποκτηθεί στην επόμενη αναβάθμιση και προσπάθεια να μην είναι με διαμάντια η απόκτησή του..ελεος!
Με πειράζει γιατι αν η απόκτησή του είναι με το άνοιγμα του 10του σεντουκιου,με κοροϊδευουν κατάμουτρα δλδ,γιατι πολύ δυσκολα ανοίγει αυτό και το ξέρουμε όλοι. Αδειασμα της αποθηκης και του στρατου και ατελείωτο τρέξιμο και αν τα καταφέρουμε.
Με πειράζει γιατί δεν γίνεται σεβαστός ο χρόνος και το χρήμα που έχουμε δώσει κάποιοι.
Και στην τελική,αν είναι να παίζουμε και ξαφνικά να ανατρέπονται όλα,ας μας πουν ότι δεν παίζει κανένα ρόλο ο κόπος μας για την εταιρεία,ωστε να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε.

Οχι μονο συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου ,αλλα σου στελνω και ενα θερμοτατο χειροκροτημα !!!! :):):)
Επιτελους καποιος καταλαβε γιατι με πειραζε και γιατι εκνευριστηκα, με το σκηνικο που αφορουσε τις εξισορροπησεις ,τα ξορκια επαναφορας ,το ανοργανωτο της ολης ιστοριας ,το καταφανες σχεδιο εισπραξης διαμαντιων εκ νεου, (μεσω και λογω της οφθαλμοφανους καταστροφης της πολης) και, γενικα ολο αυτο το καινουργιο και εκτος καθε λογικης πακετο της τρελας .:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Μετά από διεργασίες οι οποίες ήταν τουλάχιστον "όχι ευχάριστες", οι Διαχειριστές όλων των Κοινοτήτων του Elvenar, κατάφεραν το λιγότερο ίσως που θα μπορούσαμε να κάνουμε σε αυτή την περίσταση.

Παρακαλούμε διαβάστε την νεότερη ανακοίνωση.

Κατά πάσα πιθανότητα σας ενδιαφέρει όλους :)

Μπράβο, που τουλάχιστον αυτή την φορά, οι διαμαρτυρίες μας, έφεραν κάποιο αποτέλεσμα!!!
Μια απορία:
Το κτίριο της Λατρείας του Φοίνικα, όταν λέτε ότι θα δοθεί στους παίκτες από τις συντροφιές που έφτασαν στο 3ο επίπεδο των περιπετειών, εννοείτε αυτούς που το ολοκλήρωσαν μόνο ή και τους υπόλοιπους, που έφτασαν μεν μέχρι εκεί, άλλα δεν τα κατάφεραν?
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλημέρα και από εμενα και καλο σαββατοκυριακο..καλη κινηση και πραγματικα ευχαριστούμε γι αυτό.Μα για να ειμαστε καθαρα αντικειμενικοι όμως οι σχεδιαστες? η εταιρια? καποιος προφανως αποφασισε τα δωρα και οι αμοιβες των κτηριων από τα καινουρια ιβεντ να είναι πιο χαμηλα σε πληθυσμο η πολιτισμο η σε ένα συνδιασμο και των δυο σε σχεση με τα προηγουμενα ετσι δεν είναι? Δεν θα ηταν πιο ευκολο να σχεδιασουν από την αρχη τα κτηρια των καινούριων ιβεντ να δινουν περισσοτερα οσο προχωραει το παιχνιδι ετσι ώστε να δινουν καλυτερο αποτέλεσμα?..τωρα οσον αφορα την δωρεαν μαγικη κατοικια πολύ καλη κινηση μα μη ξεχναμε πως για να αναβαθμιστεί σε επομενη φυλη θα χρειαστεί το ξορκι αλλιως αναβαθμίζεται μονο με διαμαντα.....
 

DeletedUser1347

Guest
Πήρατε τη σωστή απόφαση παιδιά. ΕΥΓΕ!!:)
Πράγματι ειναι πολύ καλή κίνηση το να δώσετε αυτά τα κτίρια δωρεάν!! Βρε σεις... αν είναι έτσι κάθε φορά... να μας ταλαιπωρείτε πιο συχνά !!!:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1199

Guest
Προσωπικα θα προτιμουσα να μην ειχαν γινει οι εξισορροπησεις και ολο αυτο το ανακατωμα και να μας ελειπαν τα δηθεν "δωρα " για τα οποια δεν θα ευχαριστησω . Θα ευχαριστουσα μια ειλικρινη κινηση δωρων υπο κανονικες συνθηκες και οχι αυτα .
Με ενοχλει να μου πουλανε εκδουλευσεις οταν πετσοκοψαν 1) το χρονο μου ,2) το κοπο μου ,3) τα οσα αγορασαμε με διαμαντια και να μου πετανε ξεροκομματα δωρα για να μαζεψω λιγα απ'τα σπασμενα που μου δημιουργησαν .
Τα υποτιθεμενα δωρα τα εχουμε πληρωσει με διαμαντια στο πολλαπλασιο ....τωρα μας δινουν πισω το 0,01 % σε ...δωρο για να μας χρυσωσουν το χαπι και να κλεισει το θεμα.
Οχι δεν θα υποκλιθω στη κινηση αυτη ,γιατι μου θυμιζει τη λαικη παροιμια ... "Να σε καψω πρωτα Γιαννη, για να σε αλειψω λαδι " .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1534

Guest
Εγώ είμαι νέα στο παιχνίδι και στην αρχή δεν με απασχόλησε το όλο θέμα με την εξισορρόπηση. Τώρα όμως που διάβασα, κατάλαβα τι έπαθαν πολλοί παλιοί παιχτες και τους δίνω απόλυτο δίκιο που θυμώνουν. Θεωρώ πολύ άσχημη, άκομψη και κάκιστη την απόφαση αυτή εκ μέρους της εταιρείας.
Και δεν μπορώ να μην σκεφτώ ότι αυτό είναι πολύ πιθανό να συμβεί και σε μένα μετά από κανένα δύο χρόνια σε μια μελλοντική ανάλογη απόφαση της εταιρείας. Κάτι που με κάνει να αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να αφιερώνω τον χρόνο μου στο παιχνίδι.
Κρίμα.
 

DeletedUser1457

Guest
Εγώ είμαι νέα στο παιχνίδι και στην αρχή δεν με απασχόλησε το όλο θέμα με την εξισορρόπηση. Τώρα όμως που διάβασα, κατάλαβα τι έπαθαν πολλοί παλιοί παιχτες και τους δίνω απόλυτο δίκιο που θυμώνουν. Θεωρώ πολύ άσχημη, άκομψη και κάκιστη την απόφαση αυτή εκ μέρους της εταιρείας.
Και δεν μπορώ να μην σκεφτώ ότι αυτό είναι πολύ πιθανό να συμβεί και σε μένα μετά από κανένα δύο χρόνια σε μια μελλοντική ανάλογη απόφαση της εταιρείας. Κάτι που με κάνει να αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να αφιερώνω τον χρόνο μου στο παιχνίδι.
Κρίμα.
Και εγω καινουργια ειμαι και τις ιδιες σκεψεις με σενα εκανα . Αυτα που φτιαχνουμε τωρα θα ερθει μια ωραια μερα και θα μας τα αλλαξουν και θα τα φερουν τα απανω κατω? Αυτο δεν δειχνει σοβαροτητα. Εχω πολλες αμφιβολιες πλεον, "φοβου τους Δαναους και δωρα φεροντας " ,οπως λεει και η παροιμιωδης φραση .
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Έχετε κολλήσει και το βλέπετε μονόπλευρα!!! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την εμμονή σας με τα κτήρια πολιτισμού που στο τέλος τέλος είναι σχεδόν αναλώσιμα !!! Πήρα ένα κτήριο τώρα απο event και τρέχει μετά απο 2 μήνες ένα άλλο event που δίνει το ίδιο έπαθλο ! θα το κυνηγήσω τότε !!! Δεν θέλω να το παίξω έξυπνη αλλά θα σας πω κάτι! Ξεκολλήστε απο τα έπαθλα ! όσο περισσότερο κολλάτε τόσο περισσότερο θα σας κολλάνε ! Έπαθλα πάντα θα υπάρχουν it's fact.- Έπαθλα λίγο πολύ δελεαστικά πάντα θα υπάρχουν!!!! και η εταιρεία είναι ΕΤΑΙΡΕΙΑ !!!!! κάπως πρέπει να βγάζει κέρδος! Αντί λοιπον να γκρινιάζετε αναθεωρήστε τη στρατηγική σας. Κι όσοι θέλετε να δίνετε διαμάντια να σκέφτεστε πιο συνετά την επόμενη φορά που θα είστε διατεθειμένοι να αποκτήσετε κάτι με διαμάντια.

ΥΓ: Μερικούς δεν σας βρίσκουν με τίποτα ... κι αν αυτό είναι ταχτική αναθεωρήστε .... καταντάει αστείο
 

DeletedUser122

Guest
Ανάμεσα σοβαρού και αστείου .... Ωραία που θα μας δώσουν τα κτήρια , θα μας τα δώσουν βέβαια μαζί με τον χώρο που θα τοποθετηθούν . Ετσι δεν είναι ;;; ;) :rolleyes:
 

DeletedUser3

Guest
Ανάμεσα σοβαρού και αστείου: Όποιος δεν χρειάζεται τα κτίρια να μας το δηλώσει και θα φροντίσουμε να μη γεμίζουν το Απόθεμά του.
 

DeletedUser122

Guest
Καλημέρα ! Δεν ήθελα να δημιουργήσω αντιπαράθεση , συγνώμη !

Ισως παρασύρθηκα με χιούμορ στα πλαίσια ενός παιχνιδιού .

Και πάλι συγνώμη αν έθιξα κάποιον .

Καλή συνέχεια σε όλους .
 

DeletedUser3

Guest
H Μαγική Κατοικία έχει ήδη πιστωθεί σε όλους τους λογαριασμούς. Για τη Λατρεία του Φοίνικα, δεν έχουμε ακόμα κάποια ενημέρωση.
 

DeletedUser1517

Guest
To "Ανάμεσα σοβαρού και αστείου" είναι ωραίο όνομα για συντροφιά!
Πάνω στο θέμα έχω να ρωτήσω, αυτοί που έφυγαν από τη συντροφιά τους που τερματισε στις περιπέτειες θα πάρουν το δώρο;
Το ρωτάω γιατί μου έγινε η ερώτηση και εγώ δεν έχω ιδέα.
Αν ξέρετε κάτι καλώς αλλιώς δεν είναι και τόσο σπουδαίο να το ψάξετε...
Ευχαριστώ!
 
Κορυφή