• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ιπποτες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser80
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser80

Guest
Καλησπερα.Θα ηθελα την συμβουλη για μια μαχη.Σε μια μαχη που ακομα δεν εχω παιξει εχω να αντιμετωπισω 299 ληστες (τοξα) 74 παλαδινους και 299 (ληστες).Πληθος διμοιριας 108, δεν εχω ανακαλυψει τις μαγισσες.Τι προτεινετε?Να κανω καλυτερα συμφωνια με εμποριο η να περιμενω να ανακαλυψω τις μαγισσες?
 

DeletedUser16

Guest
Παλαδινους εννοεις τους ιπποτες??

Μπορεις να μπεις με 3 χορευτες και 2 τοξα... ή 5 γκολεμ... ή 1-2 εντ και τα υπολοιπα γκολεμ
Αν θυμαμαι καλα, ο παλαδινος κανει λιγη ζημια στα δεντρα οποτε θα βαραει αυτα και τα γκολεμ θα τον κομματιαζουν...
 

DeletedUser80

Guest
Ναι παλαδινους εννοω τους ιπποτες.Πολυ καλη η σκεψη σου.Μηπως ομως επειδη εχω 108 διμοιρια δεν ειναι αρκετη?Οι παλαδινοι εχω την εντυπωση οτι θα κανουν ζημια στα 5 γκολεμ οπως και τα τοξα.Τα γκολεμ μου ειναι στο πρωτο επιπεδο με 18 η διμοιρια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16

Guest
Το αλλο που θα σε προτεινα να κανεις ειναι να παραγεις συνεχεια στρατό μέχρι να ολοκληρωσεις καποιες πολυ βασικες ερευνες, δηλαδη αναβαθμιση διμοιριας και αναβαθμιση των μοναδων...
Αλλα μην βιαστεις να κανεις αναβαθμιση μοναδων γιατι μετα η στρατολογηση τους στον στρατωνα θα απαιτει περισσοτερο χρονο...
Εγω αυτο που εκανα ηταν αποχη απο μαχες κανα 2μηνο, γεμισα στρατο και τον εφαγα μεσα σε ενα σαββατοκυριακο :D
 

DeletedUser80

Guest
Το αλλο που θα σε προτεινα να κανεις ειναι να παραγεις συνεχεια στρατό μέχρι να ολοκληρωσεις καποιες πολυ βασικες ερευνες, δηλαδη αναβαθμιση διμοιριας και αναβαθμιση των μοναδων...
Αλλα μην βιαστεις να κανεις αναβαθμιση μοναδων γιατι μετα η στρατολογηση τους στον στρατωνα θα απαιτει περισσοτερο χρονο...
Εγω αυτο που εκανα ηταν αποχη απο μαχες κανα 2μηνο, γεμισα στρατο και τον εφαγα μεσα σε ενα σαββατοκυριακο :D
Προφανως εχεις μεγαλη διμοιρια και μαλλον πολλους στρατωνες.Αλλα συνηθως αυτο κανω.Βεβαια πολλες φορες ο στρατος που φτιαχνω για 2 μερες εξαφανιζεται σε 3-4 μαχες.Εχω μονο 2 στρατωνες.
 

DeletedUser16

Guest
Απο τι βλεπω στην πολη σου έχεις πολλα κτηρια με διαμαντια, οποτε φανταζομαι εχεις αρκετο πλεονασμα σε κατοικους και πολιτισμο..
Μεγαλο λαθος να έχεις μονο 2 οπλοστάσια... Φτιάξε το λιγοτερο 2 ακόμα...και ανέβασε τα οσο πάει... και τον στρατωνα παντα να τον εχεις ωσοτου να θελει ερευνα..
Ετσι τις ωρες που θα λειπεις θα εχεις στρατο να φτιαχνετε στον στρατώνα.. Εγω εχω 6 οπλοστάσια στο επιπεδο 15 και εδω και πολυ καιρο δεν υπάρχει στιγμη που να μην υπάρχει κατι να στρατολογειται στους στρατωνες... τα γκολεμ μου για παραδειγμα ειναι στο επιπεδο ΙΙ και μπορω να φτιαχνω 32 ανα κουτακι.. και για να ολοκληρωθουν και τα 5 κουτακια θελει καμια 19 ωρες οποτε δουλευει ασταματητα ο στρατωνας.. :)
 

DeletedUser80

Guest
Εχω 240 κατοικους πλεονασμα και σιγουρα θα βαλω ακομα εναν στρατωνα.Καθε κουτακι μου παραγει 62 ξιφη 10 γκολεμ η 5 εντ.
 

DeletedUser

Guest
Βασικα δεν ξερω τι απωλειες θα εχεις τωρα..Θα μπορουσες να περιμενεις τα γκολεμ 2 και να πας στην επαρχια με μονο γκολεμ και τοξοτες.Θα εχεις πολυ μικρες απωλειες
 

DeletedUser80

Guest
Προυποθετει και παραπανω αριθμο διμοιριας αν δεν κανω λαθος?Σε λιγο ανακαλυπτω και τις μαγισσες.Μαγισσες με εντ θα κανανε δουλεια?
 

DeletedUser

Guest
Δεν ειναι πολυ καλο γτ θα εχεις πολλες απωειες απο τους τοξοτες.Οποτε αναγκαστικα πρεπει να τους ριξεις μεσα σε 1-2 γυρους.
 

DeletedUser80

Guest
Οι μαγισσες δεν ειναι καλες απεναντι σε τοξα?Για τα εντ να εβαζα ξιφη?Μονο 108 η διμοιρια..
 

DeletedUser16

Guest
Οταν εχεις αντιπαλο δεντρα.. θα βαζεις ΜΟΝΟ τοξα
θα τα κομματιασεις...
αλλα παντα θα προσεχεις να βαρας απο αποσταση.. αν σε φτασει το δεντρο θα σε τσακισει
 

DeletedUser80

Guest
Το εχω παρατηρησει στην μαχη αυτο.Βεβαια τα δεντρα οπως και τους παλαδινους δεν τα αφηνουν ασυνοδευτα τωρα αλλα με μια πολυ καλη συνοδεια απο τοξα.Οποτε τοξα με παλαδινους και τοξα με δεντρα οταν τα συναντω πως μπορω να συνδυασω τις δυναμεις μου?
 

DeletedUser

Guest
Τοξα+παλαδινους αντιμετωπισε με μονο τοξα/γκολεμς.Αντε αμα θελεις βαλε και μια δςμοιρια απο δεντρα ισα ισα για να βαρανε αυτα περισσοτερο.Σε καθε περιπτωση φροντισε να 1. να αρχισεις να βαρας πρωτος και 2. να σκοτωσεις πρωτα τους αντιπαλους τοξοτες.Θα χασεις τα δεντρα σου αλλα θα ειναι η μονη απωλεια που θα εχεις.
Τοξα+δεντρα ειναι τα πιο ευκολα.Μονο τοξοτες.Σκοτωνεις γρηγορα τους αντιπαλους τοξοτες και μετα τρεχεις γυρω γυρω σκοτωνοντας τα δεντρα χωρις να μπορουν να χτυπησουν τους δικους σου.
 

DeletedUser80

Guest
Καλημερα.Να κανω και μια τελευταια ερωτηση.Σε χαρτη με ολμους και τοξα μπορω να τοποθετησω μονο μαγισσες?Εφοσον δεν δεχονται μεγαλα ποσοστα ζημιας απο αυτες τις δυο μοναδες.
 

DeletedUser16

Guest
Ναι.. αντε να προλαβουν να σε κανουν απο μια ζημια ο καθενας στην αρχη μονο επειδη δεν τους φτανεις με την κινηση σου (σε περιπτωση εμποδιων)
απο την δευτερη γυρα που θα τους φτασεις και αναλογα τον αριθμο των αντιπαλων διμοιριων, θα βαρας καθε διμοιρια απο μια φορα για να τους κανεις την επιδραση και μετα οτι μαγισσα περισσευει θα επικεντρωνεσαι να ριχνεις μια μια διμοιρια..
 

DeletedUser80

Guest
Οκ ευχαριστω πολυ.Πολυ χρησιμη η συμβουλη σου.
 
Κορυφή