• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Θερινό Ηλιοστάσιο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης
ΤΕΛΕΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΕΟ EVENT!!!!!!!!!!!
ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ :
1 Αποκτήστε μια μικρή ποσότητα νομισμάτων

2 Ξοδέψτε 2 Πόντους Γνώσης

3 Αποκτήστε μια μικρή ποσότητα προμηθειών

4 Παραγωγή ποτών 3 φορές

5 Αγοράστε 2 Πόντους Γνώσης

6 Αποκτήστε 1 τεχνούργημα

7 Παραγωγή απλών εργαλείων 5 φορές

8 Αποκτήστε μια δίκαιη ποσότητα νομισμάτων

9 Αποκτήστε μια δίκαιη ποσότητα προμηθειών

10 Επίλυση 2 συναντήσεων ή

Επίλυση 10 συναντήσεων σε τουρνουά

11 Παραγωγή Ψωμιού 4 φορές

12 Δημιουργία απλών εργαλείων 7 φορές

13Αποκτήστε 3 τεχνουργήματα

14 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 3 φορές

15 Παραγωγή ποτών 9 φορές

16 Επίλυση 4 συναντήσεων ή

Επίλυση 20 συναντήσεων τουρνουά

17 Δημιουργία προηγμένων εργαλείων 5 φορές

18 Κερδίστε 2 ξόρκια της επιλογής σας

19 Αποκτήστε 200 αποσπάσματα ξορκιών Ή

ερευνήστε 1 Τεχνολογία

20 Παραγωγή εργαλειοθήκης 4 φορές

21 Ξοδέψτε 9 πόντους Γνώσης

22 Αγοράστε 9 Πόντους Γνώσης

23 Κερδίστε 5 τεχνουργήματα

24 Επίλυση 5 συναντήσεων ή

Επίλυση 25 συναντήσεων σε τουρνουά

25 Αποκτήστε 2 συνδιαστικούς καταλύτες

26 Αποκτήστε 300 αποσπάσματα ξορκιών ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

27 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου (3 ώρες )5 φορές

28 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου (9 ώρες) 4 φορές

29 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου (1 ημέρας)3 φορές

30 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου (2 ημέρες) 3 φορές ή

Αποκτήστε 900 αποσπάσματα ξορκιών

31 Επίλυση 7 συναντήσεων ή

Επίλυση 35 συναντήσεων σε τουρνουά

32 Αποκτήστε 4 συνδιαστικούς καταλύτες ή

Κερδίστε 4 τεχνουργήματα

33 Ερευνήστε 1 Τεχνολογία Ή

Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 14 ή υψηλότερο

34 Αποκτήστε 4 συνδιαστικούς καταλύτες ή

Ξοδέψτε 16 Πόντους Γνώσης

35 Αποκτήστε 400 αποσπάσματα ξορκιών ή

Αγοράστε 20 Πόντους γνώσης Γνώσης

36 Επίλυση 8 συναντήσεων ή

Επίλυση 40 συνεδριάσεων τουρνουά

37 Εξερευνήστε 1 Επαρχία Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

38 Κέρδισε 6 τεχνουργήματα

39 Ολοκληρώστε 1 Επαρχία

40 Αποκτήστε 3 ξόρκια της επιλογής σας

41Εκπαιδεύστε μια ποσότητα Μονάδων

42 Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 10 ή υψηλότερο Ή

Αγοράστε 30 Πόντους Γνώσης

43 Παραγωγή Ψωμιού 10 φορές

44 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 8 φορές

45 Παραγωγή προηγμένων εργαλείων 9 φορές

46 Παραγωγή εργαλειοθήκης 7 φορές

47 Εκπαιδεύστε μια ποσότητα Μονάδων

48 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [9 ώρες] 8 φορές

49 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [3 ώρες] 9 φορές

50 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [1 ημέρα] 6 φορές

51 Επίλυση 9 συναντήσεων ή

Επίλυση 45 συναντήσεων τουρνουά

52 Αποκτήστε 5 συνδιαστικούς καταλύτες Ή

Κερδίστε 5 τεχνουργήματα

53 Ερευνήστε 1 τεχνολογία Ή

Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 14 ή υψηλότερο

54 Κέρδος συνδυασμού καταλυτών * Ή

Περάστε 20 σημεία γνώσης 42 1361

55 Αποκτήστε 500 αποσπάσματα ξορκιών Ή

Αγοράστε 25 Πόντους γνώσης

56 Επίλυση 10 συναντήσεων ή

Επίλυση 50 συναντήσεων τουρνουά

57 Εξερευνήστε 1 Επαρχία Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

58 Αποκτήστε 7 τεχνουργήματα

59 Ολοκληρώστε 1 Επαρχία

60 Αποκτήστε 4 ξόρκια της επιλογής σας

61 Ξοδέψτε 11 Πόντους Γνώσης

62 Αγοράστε 11 Πόντους Γνώσης

63 Κερδίστε 6 τεχνουργήματα

64 Επίλυση 8 συναντήσεων ή

Επίλυση 40 συνεδριάσεων τουρνουά

65 Αποκτήστε 5 συνδιαστικούς καταλύτες

66 Αποκτήστε 500 αποσπάσματα ξορκιών Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

67 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [3 ώρες] 11 φορές

68 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [9 ώρες] 9 φορές

69 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [1 ημέρα] 8 φορές

70 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [2 ημέρες] 7 φορές Ή

Αποκτήστε 1500 αποσπάσματα ξορκιών

71 Παραγωγή Ψωμιού 13 φορές

72 Παραγωγή απλών εργαλείων 19 φορές

73 Κερδίστε 7 τεχνουργήματα

74 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 9 φορές

75 Παραγωγή ποτών 23 φορές

76 Επίλυση 11 συναντήσεων ή

Επίλυση 55 συναντήσεων σε τουρνουά

77 Δημιουργία προηγμένων εργαλείων 11 φορές

78 Κέρδος 5 ξόρκια της επιλογής σας

79 Αποκτήστε 700 αποσπάσματα ξορκιών Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

80 Παραγωγή εργαλειοθήκης 8 φορές

81 Επίλυση 12 συναντήσεων ή

Επίλυση 60 συναντήσεων τουρνουά

82 Κέρδος 6 Συνδιαστικούς καταλύτες Ή

Κερδίστε 6 τεχνουργήματα

83 Ερευνήστε 1 Τεχνολογία Ή

Αναβαθμίστε 1 κτήριο σε επίπεδο 14 ή υψηλότερο

84 Κερδίστε ή χρησιμοποιήστε 7 Συνδιαστικούς καταλύτες ή

Ξοδέψτε 28 Πόντους Γνώσης

85 Αποκτήστε 800 αποσπάσματα ξορκιών Ή

Αγοράστε 40 Πόντους γνώσης

86 Επίλυση 13 συναντήσεων ή

Επίλυση 65 συναντήσεων τουρνουά

87Ερευνήστε 1 Επαρχία Ή

Ερευνήστε 1 τεχνολογία

88 Αποκτήστε 8 τεχνουργήματα

89 Ολοκληρώστε 1 επαρχία

90 Κερδίστε 5 ξόρκια της επιλογής σας

91 Εκπαιδεύστε μια ποσότητα μονάδων

92 Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 10 ή υψηλότερο * Ή

Αγοράστε 30 Πόντους Γνώσης

93 Παραγωγή Ψωμιού 15 φορές

94 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 13 φορές

95 Παραγωγή προηγμένων εργαλείων 11 φορές

96 Παραγωγή εργαλειοθήκης 9 φορές Εργαστήριο

97 Εκπαιδεύστε μια ποσότητα μονάδων

98 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [9 ώρες] 11 φορές

99 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [3 ώρες] 13 φορές

100 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [1 ημέρα] 9 φορές

101Εξερευνήστε 1 Επαρχία Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία

102 Παραγωγή προηγμένων εργαλείων 13 φορές

103 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 15 φορές

104 Παραγωγή εργαλειοθήκης 11 φορές

105 Παραγωγή Ψωμιού 19 φορές

106 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [3 ώρες] 15 φορές

107 Επίλυση 15 συναντήσεων ή

Επίλυση 75 συναντήσεων του τουρνουά

108 Αποκτήστε 9 τεχνουργήματα

109 Ολοκληρώστε 2 επαρχίες

110 Κερδίστε 7 ξόρκια της επιλογής σας

111 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [9 ώρες] 13 φορές

112 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [1 ημέρα] 11 φορές

113 Παραγωγή 1ου ενισχυμένου [2 ημέρες] 9 φορές

114 Ερευνήστε 1 Τεχνολογία Ή

Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 15 ή υψηλότερο

115 Εξερευνήστε 1 Επαρχία Ή

Ερευνήστε 1 Τεχνολογία
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Δυστυχώς το event αυτό, έχει κάποιους παραλογισμούς και φοβερές υπερβολές σε απαιτήσεις !!

Όπως π.χ αυτό: Επίλυση 15 συναντήσεων ή Επίλυση 75 συναντήσεων του τουρνουά,
δλδ πόσες επαρχίες ανοιχτές μπορεί να έχεις, αλλά και πού να βρείς τόσες συναντήσεις σε τουρνουά τεχνουργημάτων, που ζητάει διαρκώς !!
Επίσης το πιο δύσκολο είναι αυτό ..."Αγοράστε χχ Πόντους γνώσης"..ξανά και ξανά...
δλδ ανεβάζει υπερβολικά το κόστος αγοράς ΠΓ για όλο το event αλλά και στο υπόλοιπο καιρό που θα παίζεις το παιχνίδι !!

Τελικά σε ξεζουμίζει προφανώς υπερβολικά, στο φοβερά δύσκολο κυνήγι λουλουδιών, ώστε να αναβαθμίσεις ίσως αυτό το έρμο το stonehedge !!
Είμαι σχεδόν απογοητευμένος ήδη στην 17η αποστολή... :eek::eek: :mad::oops: και βλέπω ότι είναι προφανώς ασύμφορο να παίξω κι άλλο, se αυτό το event !!!! Κρίμα... :(:(:(:(:(:(:( που θα το σταματήσω ...
Το προηγούμενο event του φοίνικα, παρότι δύσκολο μεν, αλλά ήταν βατό... ενώ αυτό, είναι αμφίβολο αν βρεθεί παίκτης που θα το παίξει μέχρι τέλους !!!!! :p:p:p:p:p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser580

Guest
Καλημερα σας ..
ειμαι στην 25 αποστολη !!!! κ μου ζηταει αντι για 2 , 4 καταλυτες αλλα Η συλλεξτε 4 ατμους οραματων ?? τι ειναι αυτο και γιατι 4 και οχι 2 ?? για 4 καταλυτες θελει 60 ωρες .. δηλαδη πως θα βγει το εβεντ ...
Ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
@stamthes Κάθε φορά που θα συλλέγεις κάποια από τις συνταγές που έχεις βάλει για Κατασκευή, θα αποκτάς και μια ποσότητα Ατμού Οραμάτων. Αυτό που έχεις να κάνεις, είναι να δεις ποια από τις κατασκευές που σου παρέχει η Ακαδημία Μαγείας σου δίνει 4 ή παραπάνω Ατμούς Οραμάτων. Η Κατασκευή αυτή θα σου πάρει μόνο λίγες ώρες, σε σχέση με τις 60 ώρες της παραγωγής 4 Συνδυαστικών Καταλυτών.
 

DeletedUser1740

Guest
μπα..δε φερνει χαρα αυτο το παιχνιδι...σπαστικο-ενοχλητικο θα το ελεγα..
 

DeletedUser710

Guest
Δυστυχώς το event αυτό, έχει κάποιους παραλογισμούς και φοβερές υπερβολές σε απαιτήσεις !!

Όπως π.χ αυτό: Επίλυση 15 συναντήσεων ή Επίλυση 75 συναντήσεων του τουρνουά,
δλδ πόσες επαρχίες ανοιχτές μπορεί να έχεις, αλλά και πού να βρείς τόσες συναντήσεις σε τουρνουά τεχνουργημάτων, που ζητάει διαρκώς !!
Επίσης το πιο δύσκολο είναι αυτό ..."Αγοράστε χχ Πόντους γνώσης"..ξανά και ξανά...
δλδ ανεβάζει υπερβολικά το κόστος αγοράς ΠΓ για όλο το event αλλά και στο υπόλοιπο καιρό που θα παίζεις το παιχνίδι !!

Τελικά σε ξεζουμίζει προφανώς υπερβολικά, στο φοβερά δύσκολο κυνήγι λουλουδιών, ώστε να αναβαθμίσεις ίσως αυτό το έρμο το stonehedge !!
Είμαι σχεδόν απογοητευμένος ήδη στην 17η αποστολή... :eek::eek: :mad::oops: και βλέπω ότι είναι προφανώς ασύμφορο να παίξω κι άλλο, se αυτό το event !!!! Κρίμα... :(:(:(:(:(:(:( που θα το σταματήσω ...
Το προηγούμενο event του φοίνικα, παρότι δύσκολο μεν, αλλά ήταν βατό... ενώ αυτό, είναι αμφίβολο αν βρεθεί παίκτης που θα το παίξει μέχρι τέλους !!!!! :p:p:p:p:p:p:p

Φίλε @georgioskchasiotis το event θα διαρκέσει 25 ημέρες. Σε αυτές τις 25 ημέρες θα ολοκληρωθούν 3 διαφορετικά τουρνουά. Ένας σχετικά μικρός και άπειρος και φιλειρηνικός παίκτης πχ στο κεφάλαιο 4 μπορεί χαλαρά να βγάλει 6 επαρχίες στο τουρνουά ( και 8 μη σου πω) μισές διακανονισμό και μισές αυτόματη. δηλαδή στις 5 μέρες που διαρκεί το κάθε τουρνουα μπορεί να παίξει 120 μάχες μίνιμουμ. Αν κάνεις καλό προγραμματισμό, κατά το συμφέρον σου, ποιες αποστολες θα βγάλεις με συναντήσεις στις επαρχίες και ποιες με μάχες στο τουρνουά για να μπορέσεις να μαζέψεις και τα σκόρπια τεχνουργήματα που ζητάει...το event είναι βατό. Από την άποψη που το θέτεις, δεν είναι βατό για όσους έχουν την τάση να το τελειώνουν σε 3 μέρες.
Τώρα αν κάποιου δεν του αρέσουν καθόλου τα τουρνουά, που σημαίνει πως δεν χρησιμοποιεί ένα πολύ σημαντικό στοιχείο του συγκεκριμένου παιχνιδιού για να αναπτύξει την πόλη του, κανένα event δεν θα του είναι βατό να το τελειώσει σε σύντομο χρόνο ή αλλιως, έχει επιλέξει λάθος παιχνίδι. Σίγουρα, τα πράγματα δεν ήταν καλύτερα παλιότερα που οι αποστολές των event σου ζητούσαν μόνο συναντήσεις στις επαρχίες του χάρτη. Γιατί αναγκαζόσουν να απομακρυνθείς και να ανοίξεις παραπάνω επαρχίες από αυτές που θα έπρεπε για το επίπεδό σου, με αποτέλεσμα ούτε με μάχες να μπορείς να τις βγάλεις, αλλά ούτε και με διακανονισμό γιατί ζητούσαν τα κέρατά τους (Συγγνώμη για την έκφραση).
Όσο για την αγορά πόντων γνώσεων, αν δεν κάνω λάθος ζητάει στο σύνολο 22 πόντους να αγοράσεις. Όλες οι άλλες αποστολές δίνουν και εναλλακτική. Καταλαβαίνω, πως το ότι δεν γίνεται επαναφορά του κόστους τους (όπως στον έμπορο χονδρικής) και απλά αυξάνει, είναι ένα θέμα και έχει συζητηθεί αρκετά στο φόρουμ, αν θυμάμαι. Όμως, με τη συχνότητα που ξεκινάνε νέα event συνέχεια και την συχνότητα που κερδίζεις σε αυτά στιγμιαίες νομισμάτων, για να μη πω και την δυνατότητά σου να τις κατασκευάζεις στην Ακαδημία, θεωρώ πως και αυτές οι αποστολές δεν είναι τόσο απελπιστικά απαγορευτικές.
Να μου πεις για τις αποστολές με την συλλογή ξορκιών, που όσοι παίκτες δεν έχουν αναβαθμισμένη Ακαδημία θα πρέπει να περιμένουν μέρες να τα μαζέψουν ή να κάνουν τον σταυρό τους να πετύχουν κανένα στα σεντούκια βοηθείας.... κι εγώ μαζί σου. Αλλά και πάλι επανερχόμαστε στα τουρνουά, διότι εκεί μπορούν να μαζέψουν πολλά.
Οπότε, ναι. Ίσως δεν είναι ένα εύκολο event για όλους, αλλά βατό είναι.
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Φίλε @georgioskchasiotis το event θα διαρκέσει 25 ημέρες. Σε αυτές τις 25 ημέρες θα ολοκληρωθούν 3 διαφορετικά τουρνουά. Ένας σχετικά μικρός και άπειρος και φιλειρηνικός παίκτης πχ στο κεφάλαιο 4 μπορεί χαλαρά να βγάλει 6 επαρχίες στο τουρνουά ( και 8 μη σου πω) μισές διακανονισμό και μισές αυτόματη. δηλαδή στις 5 μέρες που διαρκεί το κάθε τουρνουα μπορεί να παίξει 120 μάχες μίνιμουμ. Αν κάνεις καλό προγραμματισμό, κατά το συμφέρον σου, ποιες αποστολες θα βγάλεις με συναντήσεις στις επαρχίες και ποιες με μάχες στο τουρνουά για να μπορέσεις να μαζέψεις και τα σκόρπια τεχνουργήματα που ζητάει...το event είναι βατό. Από την άποψη που το θέτεις, δεν είναι βατό για όσους έχουν την τάση να το τελειώνουν σε 3 μέρες.
Τώρα αν κάποιου δεν του αρέσουν καθόλου τα τουρνουά, που σημαίνει πως δεν χρησιμοποιεί ένα πολύ σημαντικό στοιχείο του συγκεκριμένου παιχνιδιού για να αναπτύξει την πόλη του, κανένα event δεν θα του είναι βατό να το τελειώσει σε σύντομο χρόνο ή αλλιως, έχει επιλέξει λάθος παιχνίδι. Σίγουρα, τα πράγματα δεν ήταν καλύτερα παλιότερα που οι αποστολές των event σου ζητούσαν μόνο συναντήσεις στις επαρχίες του χάρτη. Γιατί αναγκαζόσουν να απομακρυνθείς και να ανοίξεις παραπάνω επαρχίες από αυτές που θα έπρεπε για το επίπεδό σου, με αποτέλεσμα ούτε με μάχες να μπορείς να τις βγάλεις, αλλά ούτε και με διακανονισμό γιατί ζητούσαν τα κέρατά τους (Συγγνώμη για την έκφραση).
Όσο για την αγορά πόντων γνώσεων, αν δεν κάνω λάθος ζητάει στο σύνολο 22 πόντους να αγοράσεις. Όλες οι άλλες αποστολές δίνουν και εναλλακτική. Καταλαβαίνω, πως το ότι δεν γίνεται επαναφορά του κόστους τους (όπως στον έμπορο χονδρικής) και απλά αυξάνει, είναι ένα θέμα και έχει συζητηθεί αρκετά στο φόρουμ, αν θυμάμαι. Όμως, με τη συχνότητα που ξεκινάνε νέα event συνέχεια και την συχνότητα που κερδίζεις σε αυτά στιγμιαίες νομισμάτων, για να μη πω και την δυνατότητά σου να τις κατασκευάζεις στην Ακαδημία, θεωρώ πως και αυτές οι αποστολές δεν είναι τόσο απελπιστικά απαγορευτικές.
Να μου πεις για τις αποστολές με την συλλογή ξορκιών, που όσοι παίκτες δεν έχουν αναβαθμισμένη Ακαδημία θα πρέπει να περιμένουν μέρες να τα μαζέψουν ή να κάνουν τον σταυρό τους να πετύχουν κανένα στα σεντούκια βοηθείας.... κι εγώ μαζί σου. Αλλά και πάλι επανερχόμαστε στα τουρνουά, διότι εκεί μπορούν να μαζέψουν πολλά.
Οπότε, ναι. Ίσως δεν είναι ένα εύκολο event για όλους, αλλά βατό είναι.
Καλή μου....Μια στο καρφί και μια στο πέταλο τα λες. Να δούμε αν στο τέλος των ημερών του εβεντ που θα έχεις φθάσει και τι θα έχεις κερδίσει, αλλά και τι θα έχεις χάσει από το υποχρεωτικό ανέβασμα στους ΠΓ, διότι κάνεις λάθος για το σύνολο των 22 ΠΓ !! Δεν είναι στο σύνολο, αλλά κάθε φορά, ανεβαίνει π.χ, αποστολή 92 Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 10 ή υψηλότερο * Ή Αγοράστε 30 Πόντους Γνώσης !!
Όσο για τις μάχες, προσωπικά δεν κερδίζω σχεδόν ποτέ λόγω μόνιμης υπεροπλίας αντιπάλων (κι αναγκαστικά πληρώνω), εσύ δεν ξέρω πως το καταφέρνεις και μπράβο σου. Μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσεις τις απαιτήσεις αποστολών και ίσως τα δείς με άλλο μάτι κι σίγουρα όχι με την δυναμική υποδομών σου, του παίκτη μισού εκατομμυρίου πόντων !! Φιλικά πάντοτε :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: efidra

efidra

Chef
Καλή μου....Μια στο καρφί και μια στο πέταλο τα λες. Να δούμε αν στο τέλος των ημερών του εβεντ που θα έχεις φθάσει και τι θα έχεις κερδίσει, αλλά και τι θα έχεις χάσει από το υποχρεωτικό ανέβασμα στους ΠΓ, διότι κάνεις λάθος για το σύνολο των 22 ΠΓ !! Δεν είναι στο σύνολο, αλλά κάθε φορά, ανεβαίνει π.χ, αποστολή 92 Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 10 ή υψηλότερο * Ή Αγοράστε 30 Πόντους Γνώσης !!
Όσο για τις μάχες, προσωπικά δεν κερδίζω σχεδόν ποτέ λόγω μόνιμης υπεροπλίας αντιπάλων (κι αναγκαστικά πληρώνω), εσύ δεν ξέρω πως το καταφέρνεις και μπράβο σου. Μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσεις τις απαιτήσεις αποστολών και ίσως τα δείς με άλλο μάτι κι σίγουρα όχι με την δυναμική υποδομών σου, του παίκτη μισού εκατομμυρίου πόντων !! Φιλικά πάντοτε :)
Και με την υποδομη των 200.000 που εχω εγω το ιδιο ειναι!
Και δεν ειναι μονο το οτι εχει υπερβολικα πολλες απαιτησεις που σιγουρα ειναι παρα πολλοι οι παικτες που δεν μπορουν να ανταποκριθουν αλλα δεν σε ανταμειβει και με κατι που να αξιζει πραγματικα! Εκει χανει αυτο το event!! Αν παλευες για κατι που πραγματικα σ αρεσε και ηθελες θα το καταφερνες εστω και σιγα σιγα!Το βασικο του κτιριο που εξελισσεται δεν δινει τιποτε σπουδαιο περα απο τα εργαλεια που ειναι παντα χρησιμα. Ακομα και το bonus των υλικων στα πρωτα κεφαλαια των φυλων και το μανα στα επομενα ειναι λιγο. Να το παλεψω να το φτασω μεχρι την 10 εξελιξη (και Αν φτασει μεχρι τερμα) για ποιο λογο?? Για τις 11.560 μανα και λιγη σπορα που δινει καθε 2 μερες? Δεν νομιζω!! Δεν αξιζει τον κοπο και τα υλικα που θα χρειαστει!
Μονο 1-2 καθημερινα ειναι καλα αν χρειαζεσαι πολυ πολιτισμο. Εγω προσωπικα το παιζω χλαρα μονο και μονο για να μαζεψω μερικες μειωσεις χρονου απο τα σεντουκια και ισως καποιο απο τα καθημερινα κτιρια που δεν ξερω καν αν βαλω τελικα στην πολη μου.
Ειναι κριμα πραγματικα, αλλα ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που μπηκα στο παιχνιδι που δεν με ενθουσιαζει ενα event και αμφιβαλλω αν θα μπω στην διαδικασια να το τελειωσω!
 

DeletedUser

Guest
Δεν υπάρχει ενθουσιασμός με το Στόουνχεντζ, όπως δε θα υπήρχε ενθουσιασμός και με τους Φοίνικες εάν δεν υπήρχε η δυνατότητα ενεργοποίησης της ειδικής τους λειτουργίας με την επίδραση ταίσματος.

Παρ'όλα αυτά, το τρέχον event δίνει καλά καθημερινά βραβεία, από ωραία κτίρια για :human:, μειώσεις χρόνου, Στιγμιαίους ΠΓ, μέχρι και το Πηγάδι Ευχών για τους :diamond: junkies. Δε βρίσκω λόγο να μην ασχοληθεί κάποιος, πέρα από την έλλειψη χρόνου λόγω υποχρεώσεων.

Φυσικά και κάποιες αποστολές είναι ζόρικες, αλλά το διαζευκτικό 'ή' και η παρουσία εναλλακτικής, κάνει τη ζωή όλων μας ευκολότερη. Στην τελική, οι αποστολές έχουν κοινοποιηθεί πολλές μέρες πριν. Με σωστό προγραμματισμό, ποτέ και κανείς δεν είχε πρόβλημα.

Προσωπικά, με τέτοια καθημερινά βραβεία δε με απασχολεί καν το Στόουνχεντζ - ασχέτως βέβαια που θα το τοποθετήσω. :rolleyes:
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Δεν υπάρχει ενθουσιασμός με το Στόουνχεντζ, όπως δε θα υπήρχε ενθουσιασμός και με τους Φοίνικες εάν δεν υπήρχε η δυνατότητα ενεργοποίησης της ειδικής τους λειτουργίας με την επίδραση ταίσματος.

Παρ'όλα αυτά, το τρέχον event δίνει καλά καθημερινά βραβεία, από ωραία κτίρια για :human:, μειώσεις χρόνου, Στιγμιαίους ΠΓ, μέχρι και το Πηγάδι Ευχών για τους :diamond: junkies. Δε βρίσκω λόγο να μην ασχοληθεί κάποιος, πέρα από την έλλειψη χρόνου λόγω υποχρεώσεων.

Φυσικά και κάποιες αποστολές είναι ζόρικες, αλλά το διαζευκτικό 'ή' και η παρουσία εναλλακτικής, κάνει τη ζωή όλων μας ευκολότερη. Στην τελική, οι αποστολές έχουν κοινοποιηθεί πολλές μέρες πριν. Με σωστό προγραμματισμό, ποτέ και κανείς δεν είχε πρόβλημα.

Προσωπικά, με τέτοια καθημερινά βραβεία δε με απασχολεί καν το Στόουνχεντζ - ασχέτως βέβαια που θα το τοποθετήσω. :rolleyes:
Ευτυχώς που συμφωνούμε απολύτα ΜΟΝΟ στην τελευταία παράγραφο...
έχω μια ερώτηση για τους φοίνικες: "...η δυνατότητα ενεργοποίησης της ειδικής τους λειτουργίας με την επίδραση ταίσματος" που γράφεις, πότε γίνεται και τι αποτέλεσμα έχει, διότι έχω φοίνικα στην 8η κι όσο να τον ταΐζω, αυτός δεν μου κάνει τίποτε !! Για βγάλε μου την απορία.
 

DeletedUser710

Guest
Καλή μου....Μια στο καρφί και μια στο πέταλο τα λες. Να δούμε αν στο τέλος των ημερών του εβεντ που θα έχεις φθάσει και τι θα έχεις κερδίσει, αλλά και τι θα έχεις χάσει από το υποχρεωτικό ανέβασμα στους ΠΓ, διότι κάνεις λάθος για το σύνολο των 22 ΠΓ !! Δεν είναι στο σύνολο, αλλά κάθε φορά, ανεβαίνει π.χ, αποστολή 92 Αναβαθμίστε 1 Κτίριο στο επίπεδο 10 ή υψηλότερο * Ή Αγοράστε 30 Πόντους Γνώσης !!
Όσο για τις μάχες, προσωπικά δεν κερδίζω σχεδόν ποτέ λόγω μόνιμης υπεροπλίας αντιπάλων (κι αναγκαστικά πληρώνω), εσύ δεν ξέρω πως το καταφέρνεις και μπράβο σου. Μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσεις τις απαιτήσεις αποστολών και ίσως τα δείς με άλλο μάτι κι σίγουρα όχι με την δυναμική υποδομών σου, του παίκτη μισού εκατομμυρίου πόντων !! Φιλικά πάντοτε :)

Μάλλον δεν διάβασες με προσοχή τα όσα έγραψα. Έγραψα ξεκάθαρα πως πέρα από 22 ΠΓ που σου ζητάει να αγοράσεις νέτα σκέτα, σε όλες τις άλλες αποστολές σου δίνει και εναλλακτική πέραν της αγοράς ΠΓ, όπως το παράδειγμα που μόνος σου έφερες.
Για τις μάχες φαντάζομαι πως αναφέρεσαι στις μάχες του χάρτη και όχι των τουρνουά. Η υπεροπλία των αντιπάλων σου οφείλεται στον ότι πιθανόν έχεις εξερευνήσει παραπάνω επαρχίες από αυτές που "δικαιολογεί" το κεφάλαιό σου, κάτι που επίσης ανέφερα . Όλοι το έχουμε περάσει, πίστεψέ με. Και όλοι για τον ίδιο λόγο. Για να κερδίσουμε επεκτάσεις. Εγώ όμως μίλησα για μάχες τουρνουά και εκεί σε όποιο επίπεδο και να είσαι οι πρώτες 8 τουλάχιστον μάχες βγαίνουν ακόμα και στον 5ο γύρο.
Όσο για την "δυναμική των υποδομών μου", σε πληροφορώ πως στον beta που δεν είμαι ιδιαίτερα ενεργή παρά μόνο στα διάφορα event, είμαι σε μικρότερο κεφάλαιο από εσένα, στους Νάνους και δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερο πρόβλημα.
Η διαφωνία μου μαζί σου δεν ήταν στο αν η δυσκολία του event αντισταθμίζεται από τις απολαβές του, αλλά στο αν είναι βατό ή όχι, όπως υποστήριζες στην αρχική σου δημοσίευση. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα και δεν καταλαβαίνω γιατί τα μπλέκεις στην μεταξύ μας συζήτηση.
Τώρα, στο τι θα έχει κερδίσει ο καθένας με το πέρας του event, είναι προσωπικό θέμα, γιατί ο καθένας επιλέγει διαφορετικά πράγματα. Εγώ θα είμαι ευχαριστημένη με μερικές Στιγμιαίες Πύλης 33% από το μωβ σεντούκι πχ, με την ελπίδα πως θα υπάρξει και επόμενη φυλη :rolleyes::rolleyes::rolleyes: . Τα υπόλοιπα δεν με πολυενδιαφέρουν

έχω μια ερώτηση για τους φοίνικες: "...η δυνατότητα ενεργοποίησης της ειδικής τους λειτουργίας με την επίδραση ταίσματος" που γράφεις, πότε γίνεται και τι αποτέλεσμα έχει, διότι έχω φοίνικα στην 8η κι όσο να τον ταΐζω, αυτός δεν μου κάνει τίποτε !! Για βγάλε μου την απορία.
Ο χρυσαφένιος Φοίνικας που έχεις τοποθετήσει, αν βλέπω καλά, με το "τάισμα" και όσο διαρκεί αυτό, δίνει bonus στην παραγωγή αγαθών σου. Στο επίπεδο 8 που τον έχεις θα έπρεπε να σου δίνει 200% boost στην αρχική παραγωγή σου (χωρίς το boost των τεχνουργημάτων, θαυμάτων κλπ κλπ). Μπορείς πολύ εύκολα να το τσεκάρεις πατώντας πάνω σε κάποιο εργοστάσιό σου και τοποθετώντας τον κέρσορα του ποντικιού σου πάνω στο νούμερο του αγαθού που παράγει. Όπως θα δεις στην εικόνα που παραθέτω από την πόλη μου στον beta (εξ ου και τα αγγλικά) ο δικός μου ταισμένος δίνει επιπλέον 23 λίθους (Pet Boost) σε μονοήμερη παραγωγή. Ο δικός μου βέβαια δίνει μόνο 15% παραπάνω γιατί είναι στο επίπεδο 1. Ή πολύ απλά, σημείωσε κάπου τι παραγωγή βγάζεις στο 3ωρο πχ όταν είναι ατάιστος και τι παραγωγή βγάζεις όταν τον ταίζεις. Αν δεν βλέπεις διαφορά, απευθύνσου στην Υποστήριξη.
Phoenix 1.jpg
 

DeletedUser

Guest
@georgioskchasiotis Αποκλείεται να υπάρχει πρόβλημα με τον Φοίνικά σου. Ωστόσο, επειδή η Βασική / Αρχική Παραγωγή των Εργοστασίων είναι ένα νούμερο πολύ μικρό, η διαφορά στη Συνολική Παραγωγή δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, πόσο μάλλον αν κάποιος αναπτύσσεται με ελάχιστα Εργοστάσια - διότι έχουμε και minimal χρήστες.

Αν συμφωνούμε ΜΟΝΟ στην τελευταία μου παράγραφο, τότε φοβάμαι πως είσαι ένας χρήστης ο οποίος ικανοποιείται πολύ δύσκολα.
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
@georgioskchasiotis Αποκλείεται να υπάρχει πρόβλημα με τον Φοίνικά σου. Ωστόσο, επειδή η Βασική / Αρχική Παραγωγή των Εργοστασίων είναι ένα νούμερο πολύ μικρό, η διαφορά στη Συνολική Παραγωγή δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, πόσο μάλλον αν κάποιος αναπτύσσεται με ελάχιστα Εργοστάσια - διότι έχουμε και minimal χρήστες.

Αν συμφωνούμε ΜΟΝΟ στην τελευταία μου παράγραφο, τότε φοβάμαι πως είσαι ένας χρήστης ο οποίος ικανοποιείται πολύ δύσκολα.
Δεν βαριέσαι φίλε μου, μάλλον είμαι απαιτητικός όπως λες.... :cool:
Τελικά κατάλαβα ότι το "τάΐσμα" είναι σαν την "Μαγικη΄παραγωγή" το ξόρκι που δίνει +50% για 13 ώρες !! ;);)
 

Yeilos

Νέο Μέλος
Ενα καλό που έκανε αυτο το συγκεκριμένο δρώμενο ήταν το να με κανει να εμφανιστώ μετα απο παρα πολυ καιρό στο φόρουμ για να εκφράσω και εγω την δυσαρεσκεια μου για το βαθμό δυσκολίας του. Ειναι πρώτη φορα που πραγματικα με κουρασε ιβεντ απο την επανάληψη αποστολών που ζητάνε τα ιδια πράγματα σε μεγαλύτερες καθε φορα ποσότητες πγ , ατμους οραμάτων, αποσπάσματα ξορκιών,επίλυση συναντησεων. Η δε αυξανόμενη ζήτηση αγαθών με αποστολες που αφορουν την ακαδημία μαγείας μπορω να πω οτι ειναι και εκνευριστική καθως σε αναγκαζει να ασχοληθεις με ενα τμήμα του παιχνιδιου (κατασκευες) που μπορει να μην σε ενδιαφερει κιολας!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή