• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Η Εξέλιξη του Φοίνικα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1787
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1534

Guest
Καλημέρα και Χρόνια πολλά! Μια χαρά φτάνει ο χρόνος για τις επιπλέον αποστολές, εγώ είμαι στην προτελευταία και θα μου μείνει και χρόνος. Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω τους υπεύθυνους για τα επιπλέον αιθέρια έλαια που μας προσφέρθηκαν μέσω αυτών.
 

DeletedUser1787

Guest
η αληθεια ειναι οτι και εγω τις τελειωνω αυριο τις αποστολες...με σωστο προγραμματισμο ολα γινονται...απλα ανεφερα οτι αυτες που προστεθηκαν ηταν πιο χρονοβορες απο τις προηγουμενες που ηταν πανευκολες......
 

DeletedUser1058

Guest
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Αν πρέπει να απαντήσουμε για το "γιατί οι αποστολές που προστέθηκαν απαιτούσαν τόσο χρόνο", πολύ φοβάμαι ότι η απάντηση είναι ότι τελικά ο χρόνος απ' ότι αποδεικνύεται φτάνει και περισσεύει από τη στιγμή που οι απαιτήσεις και η σειρά των αποστολών δεχόμαστε να διαρρέει και να υπάρχει πριν ακόμα ανακοινωθεί το event.

Ο υπολογισμός του απαιτούμενου χρόνου γίνεται με σκοπό όλοι οι χρήστες, ανεξάρτητα από το εάν γνωρίζουν από πριν ή όχι τη σειρά και τις απαιτήσεις των αποστολών, να μπορούν να φτάσουν στο 95% των απαιτήσεων με 2 logins την ημέρα. Εννοείται πως εάν τις γνωρίζουν και έχουν μεγαλύτερη δραστηριότητα, μπορούν να τις τελειώσουν αρκετά νωρίτερα, οπότε πραγματικά δεν νομίζουμε ότι τίθεται απολύτως κανένα θέμα δυσκολίας από τη στιγμή που επιτρέπουμε τη δημοσίευση της λίστας των αποστολών. Οι πιο παλιοί, ενδεχομένως θυμάστε ότι η δημοσίευση παλαιότερων λιστών με αποστολές απαγορευόταν, όμως πραγματικά θεωρούμε ότι δεν έχει κανένα νόημα να τιμωρηθεί κάποιος επειδή μοιράστηκε με τους συμπαίκτες του τη λίστα των αποστολών.

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του Φοίνικα:

Ο σκοπός είναι ο κάθε χρήστης να επιλέξει ποια από τα νέα κτίρια θα τοποθετήσει στην πόλη του. Προφανώς πρέπει να κάνει μια στρατηγική επιλογή και να επενδύσει εκεί τις αναβαθμίσεις που κερδίζει αποκτώντας Σεντούκια, για πολλούς και διάφορους λόγους, ο πιο βασικός εκ των οποίων είναι ο χώρος. Προφανώς υπάρχει πάντοτε η δυνατότητα κάποιος να επωφεληθεί κάποιας προσφοράς που δίνεται από πακέτα, όμως εάν κάποιος χρήστης έχει καθημερινή δραστηριότητα (ώστε να συλλέξει όλα τα Αιθέρια Έλαια που εμφανίζονται τυχαία γύρω από την πόλη) και ολοκληρώσει και τη σειρά των αποστολών σε επεισόδια, μπορεί άνετα να συλλέξει 7 Τεχνουργήματα Φοίνικα ώστε να τα επενδύσει στο Φοίνικα που επιθυμεί να κρατήσει στην πόλη του.

Αντιγράφουμε από την ανακοίνωση του event για όποιον τυχόν την παρέβλεψε:
 

DeletedUser1058

Guest
Καλησπέρα! Μια ερώτηση έχω να κάνω: Πότε θα ξανάχουμε την ευκαιρία να συλλέξουμε τεχνουργήματα φοίνικα μετά το event;;;
 

DeletedUser3

Guest
Προς το παρόν δεν μπορούμε να ανακοινώσουμε κάτι, όμως σίγουρα θα ανακοινωθεί όπως όλα τα νέα του παιχνιδιού.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
η αληθεια ειναι οτι και εγω τις τελειωνω αυριο τις αποστολες...με σωστο προγραμματισμο ολα γινονται...απλα ανεφερα οτι αυτες που προστεθηκαν ηταν πιο χρονοβορες απο τις προηγουμενες που ηταν πανευκολες......
Δε θέλω να κάνω το "δικηγόρο του διαβόλου" για άλλη μια φορά αλλά λογικό δεν είναι να είναι πιο χρονοβόρες; Μιλάμε για αποστολές που συνολικά δίνουν επιπλέον 1300 έλαια, περίπου δηλαδή 50-60 έξτρα πούπουλα ή τρία μεγάλα δώρα περισσότερα από ότι θα παίρναμε με τις αρχικές αποστολές, οπότε μου ακούγεται πολύ λογικό να είναι πιο χρονοβόρες. Ακόμα και η αποστολή που θέλει τις δύο ανιχνεύσεις. Πέρα από το γεγονός πως με τις τόσες ενισχύσεις χρόνου που έχει ο καθένας μας δε θα έπρεπε να ενοχλεί καθόλου, είναι και η προτελευταία αποστολή. Δεν την έβαλαν πρώτη από τις 20 για να δημιουργήσουν πρόβλημα, οπότε αν κάποιος δεν έχει ή δε θέλει να χρησιμοποιήσει ενισχύσεις χρόνου απλά χάνει 130 έλαια. Οπότε νομίζω πως ένα ευχαριστώ στην ομάδα του παιχνιδιού είναι το λιγότερο που μπορούμε να πούμε καθώς με τα επιπλέον έλαια μας δίνεται η δυνατότητα να έχουμε ένα φοίνικα πλήρως εξελιγμένο!
 

efidra

Chef
Δεν εχει καμια σημασια οτι ηταν λιγο παραπανω χρονοβορες οι αποστολες! Ηταν ευκολες πανως και ουτως ή αλλως υπηρχε απλετος χρονος, και ακομα υπαρχει για οσυς δεν τελειωσαν με τις αποστολες, μεχρι το τελος του event! Σιγουρα μας χρειαζοταν τα εξτρα ελαια που πηραμε!
Εγω βεβαια τον εφτασα μεχρι την 9η εξελιξη τον φοινικα αλλα αυτο θα το απεδιδα περισσοτερο σε δικο μου λαθος εκτιμησης και στρατηγικης απο την αρχη. Οταν το καταλαβα και αλλαξα λιγο την στρατηγικη μου ειχα χασει ηδη αρκετα ελαια "ασκοπα" οποτε εχασα την τελευταια εξελιξη χωρις ελπιδες πλεον να την προλαβω με την καθημερινη αποστολη!
Παντως και οσοι δεν τον τερματισουν τον φοινικα που διαλεξαν πιστευω οτι το event μας αποζημιωνει με 2-3 πραγματικα καλα κτιρια απο τα καθημερινα.
 

DeletedUser1796

Guest
Καλημερα σε ολους !!
Δεν θα ηθελα να αρχισω με παραπονο...αλλα μαλλον δεν το αποφευγω.
παικτρια μολις 3 ημερων εδω και εχω 2 ιδιες αποστολες που ζητουν 2 και η αλλη 3 τεχνουργηματα την στιγμη που οι φιλοι γειτονες στον χαρτη ειναι 3-4 και η πιθανοτητα να μαζεψεις στον ελαχιστο χρονο που απομενει την ποσοτητα που ζηταει,ειναι μαθηματικα αδυνατον να σου τυχει ..εκτος αν εχεις το κοκκαλακι της νυχτεριδας,η μαλλον ολη την νυχτεριδα...και παλι...
μια λυση θα ηταν να ενταχθω και εδω σε μια ομαδα-συντεχνεια,αλλα ειναι κατι που δεν θελω αν δεν μεινω λιγο καιρο στο παιχνιδι..
οποτε δυστυχως εγω δεν μπορω να προχωρησω σε καμμια αλλη αποστολη.εκτος αν υπαρχει καποια αλλη λυση και θα ηθελα πολυ καποιος να με ενημερωει σχετικα.ευχαριστω παρα πολυ !!
 

DeletedUser3

Guest
Εν γένει, προσπαθούμε οι αποστολές των events να είναι "βατές" και από παλιούς και από νέους παίκτες, αλλά το event κοντεύει να λήξει μετά από διάστημα σχεδόν ενός μήνα και ίσως είναι αρκετά δύσκολο να προλάβετε να ολοκληρώσετε ακόμα και κάποιες από τις εύκολες αποστολές που υπάρχουν.

Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε, έχουμε αρκετά τακτικά events, οπότε είμαστε βέβαιοι ότι στα επόμενα events θα είστε πιο έτοιμη για να αντιμετωπίσετε τις προκλήσεις που θα τεθούν.
 

DeletedUser1796

Guest
εχετε δικιο..θα κανω υπομονη για το επομενο event που σιγουρα θα αξιζει τον κοπο.να ειστε καλα και ευχαριστω πολυ !!
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα παιδια..παντως καλο θα ηταν να μπορούσαμενα είχαμε τη δυνατοτητα να αναβαθμίσουμε και τα 3 αυγα...ελπιζω να μη χρειαστε να περιμενουμε μεχρι του χρονου σε αντιστοιχο ιβεν του φοινικα
 
Κορυφή