• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Η Εξέλιξη του Φοίνικα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1787
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1347

Guest
Υπάρχει κάπου που να φαινεται ο υπολοιπομενος χρονος ολοκλήρωσης του event?... Δεν τον βλεπω πουθενα :(
 

DeletedUser777

Guest
Σε περίπτωση που ακόμα το ψάχνετε, βρίσκετε στο πάνω αριστερό μέρος του παραθύρου του εβεντ όπως φαίνεται παρακάτω:

upload_2019-4-17_17-36-0.png
 

DeletedUser1681

Guest
Καλημέρα,
Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω:
έχω φτάσει μέχρι στιγμής τον χρυσαφένιο φοίνικα στο επίπεδο 3 τον τάισα αλλά δεν είδα αυτό που λέει παραγωγή αγαθών +50%.
Μήπως κάνω κάτι λάθος???
 

DeletedUser1347

Guest
Σε περίπτωση που ακόμα το ψάχνετε, βρίσκετε στο πάνω αριστερό μέρος του παραθύρου του εβεντ όπως φαίνεται παρακάτω:

Προβολή συνημμένου 1358
Σε ευχαριστώ πολύ Goose... για κάποιο λόγο ειχα απορρίψει τελείως εκεινη την γωνία απο το εύρος του οπτικού μου πεδίου. :)
 
Καλημέρα,
Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω:
έχω φτάσει μέχρι στιγμής τον χρυσαφένιο φοίνικα στο επίπεδο 3 τον τάισα αλλά δεν είδα αυτό που λέει παραγωγή αγαθών +50%.
Μήπως κάνω κάτι λάθος???
Από ότι κατάλαβα αφορά την παραγωγή αγαθών του Φοίνικα και όχι των εργοστασίων.
Μάλλον μάπα το καρπούζι!
 

efidra

Chef
Απο οτι καταλαβα εγω δινει bonus στα αγαθα ενισχυσης αλλα αυτο γινεται μονο με το ταισμα με την ζωοτροφη. Αλλιως απο μονο του δινει αναλογα με το επιπεδο εξελιξης 1ης κατηγορας αγαθα εκτος ενισχυσης μεχρι την εξελιξη 5 στο ενα αγαθο, μεχρι την 8 στα 2 και στις τελευταιες 2 εξελιξεις δινει και το ενισχυμενο, δηλαδη και τα 3 αγαθα 1ης κατηγοριας.
 

DeletedUser1058

Guest
Καλημέρα!! Μήπως γνωρίζει κανείς αν το event στα ημερήσια δώρα, προς τις τελευταίες μέρες, δώσει πύλη 20%;;;;
 

DeletedUser1787

Guest
Ακομα δεν εχουν ανακοινωθει τα δωρα ολα...εχουν φτασει μεχρι την 19 η ημερα νομιζω....
 

DeletedUser1058

Guest
Ευχαριστώ για την απάντηση Ανθή!!!!
Μέχρι την 22η μέρα γνωρίζω τα δώρα.... Σκέφτηκα όμως μήπως κάποιοι που παίζουν και στο BETA , το οποίο τώρα βρίσκεται στην τελευταία εβδομάδα του event, έχουν και τα δώρα από την 23η μέχρι και την 28η μέρα....
 

asterix8814

Περιπλανώμενο Ξωτικό
εχω τελειώσει όλες τις αποστολές και μου ξαναζήτάει καλάθια. ξέρει κανείς τίποτα?
 
Καλησπέρα αυτές είναι οι νέες επιπλέον αποστολές:
115 Παραγωγή Καλάθι λαχανικών 15 φορές

116 Παραγωγή εργαλειοθήκης 9 φορές

117 Κερδίστε 18 τεχνουργήματα

118 Επιλύστε 12 συναντήσεις ή

Επιλύστε 60 συναντήσεις στο τουρνουά

119 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [9 ώρες] 12 φορές

120 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [1 ημέρα] 10 φορές

121 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [3 ώρες] 15 φορές

122 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [2 ημέρες] 6 φορές

123 Κερδίστε 18 τεχνουργήματα

124 Επιλύστε 12 συναντήσεις ή

Επιλύστε 60 συναντήσεις τουρνουά

125 Ανιχνεύστε 1 Επαρχία ή αναβαθμίστε 1 Κτίριο έως επίπεδο 16 ή υψηλότερο

126 Παραγωγή 15 Καλάθια λαχανικών

127 Παραγωγή 20 Εργαλειοθήκες

128 Επίλυση 12 συναντήσεις ή 60 συναντήσεις τουρνουά

129 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [9 ώρες] 12 φορές

130 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [1 ημέρα] 10 φορές

131 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [3 ώρες] 15 φορές

132 Παραγωγή πρώτου ενισχυμένου [2 ημέρες] 6 φορές

133 Ανιχνεύστε 2 Επαρχίες

134 Κερδίστε 18 τεχνουργήματα
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

DeletedUser3

Guest
Απλά παρατηρήσαμε ότι με το να είναι γνωστές από πριν οι αποστολές, κάποιοι χρήστες ολοκλήρωναν αρκετά νωρίς το event και είπαμε να δώσουμε σε όλους την ευκαιρία να το χαρούν λίγο παραπάνω, οπότε προσθέσαμε μερικές ακόμα αποστολές για να διατηρηθεί το ενδιαφέρον!

Άλλωστε, στη μορφή που είναι το event, θεωρούμε ότι κανένας δεν θα πει "όχι" σε μερικά ακόμα Αιθέρια Έλαια!

Ευχόμαστε καλή απόλαυση και να περάσετε όμορφα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Δεν είναι κακή η απόφαση να υπάρξουν επιπλέον αποστολές με στοιχείο αιφνιδιασμού, αλλά ποιός "έξυπνος" σκέφτηκε την αποστολή 2 εξερευνήσεις επαρχιών δίχως άλλη επιλογή; Οι αποστολές πρέπει να έχουν τον ίδιο βαθμό δυσκολίας για μεγάλους παίκτες και για μικρούς. Οπότε θα μπορούσε να ήταν μια αποστολή παραγωγής μεγάλου αριθμού στρατού ή κάτι άλλο που προσαρμόζεται στα επίπεδα όλων των παικτών. Είναι δυνατόν αυτή η αποστολή να θεωρηθεί ισότιμη για μικρούς παίκτες που θα θέλουν 1-2 μέρες το πολύ να κάνουν μια εξερεύνηση με έναν μεγάλο παίκτη που θα θέλει 4 μέρες για μια εξερεύνηση;
 

DeletedUser1787

Guest
παιδια εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι ολες θελουν πολυ χρονο ......ανεξαρτητα απο το επιπεδο του καθε παιχτη...ειναι σχεδον ολες ημερας και 2 ημερων και οι ανιχνευσεις πολλες....σιγουρα τα αιθερια ελαια ειναι αυτο που θελουμε...αλλα το δυσκολεψαν πολυ....χαχαχα...θα ειναι γεματες οι πασχαλινες διακοπες....
 

DeletedUser1794

Guest
Σχεδόν τελείωσα της αποστολές, Ειμαι στην πρότελευταια αποστολή, και είδα πως δεν φτάνουν τα αιθερια ελαια για να πάρουμε όλες τις αναβαθμίσεις του φοινικα,
Μήπως δεν υπολογήσατε σωστά τις αποστολές????
 
  • Like
Αντιδράσεις: aart

DeletedUser3

Guest
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Αν πρέπει να απαντήσουμε για το "γιατί οι αποστολές που προστέθηκαν απαιτούσαν τόσο χρόνο", πολύ φοβάμαι ότι η απάντηση είναι ότι τελικά ο χρόνος απ' ότι αποδεικνύεται φτάνει και περισσεύει από τη στιγμή που οι απαιτήσεις και η σειρά των αποστολών δεχόμαστε να διαρρέει και να υπάρχει πριν ακόμα ανακοινωθεί το event.

Ο υπολογισμός του απαιτούμενου χρόνου γίνεται με σκοπό όλοι οι χρήστες, ανεξάρτητα από το εάν γνωρίζουν από πριν ή όχι τη σειρά και τις απαιτήσεις των αποστολών, να μπορούν να φτάσουν στο 95% των απαιτήσεων με 2 logins την ημέρα. Εννοείται πως εάν τις γνωρίζουν και έχουν μεγαλύτερη δραστηριότητα, μπορούν να τις τελειώσουν αρκετά νωρίτερα, οπότε πραγματικά δεν νομίζουμε ότι τίθεται απολύτως κανένα θέμα δυσκολίας από τη στιγμή που επιτρέπουμε τη δημοσίευση της λίστας των αποστολών. Οι πιο παλιοί, ενδεχομένως θυμάστε ότι η δημοσίευση παλαιότερων λιστών με αποστολές απαγορευόταν, όμως πραγματικά θεωρούμε ότι δεν έχει κανένα νόημα να τιμωρηθεί κάποιος επειδή μοιράστηκε με τους συμπαίκτες του τη λίστα των αποστολών.

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του Φοίνικα:

Ο σκοπός είναι ο κάθε χρήστης να επιλέξει ποια από τα νέα κτίρια θα τοποθετήσει στην πόλη του. Προφανώς πρέπει να κάνει μια στρατηγική επιλογή και να επενδύσει εκεί τις αναβαθμίσεις που κερδίζει αποκτώντας Σεντούκια, για πολλούς και διάφορους λόγους, ο πιο βασικός εκ των οποίων είναι ο χώρος. Προφανώς υπάρχει πάντοτε η δυνατότητα κάποιος να επωφεληθεί κάποιας προσφοράς που δίνεται από πακέτα, όμως εάν κάποιος χρήστης έχει καθημερινή δραστηριότητα (ώστε να συλλέξει όλα τα Αιθέρια Έλαια που εμφανίζονται τυχαία γύρω από την πόλη) και ολοκληρώσει και τη σειρά των αποστολών σε επεισόδια, μπορεί άνετα να συλλέξει 7 Τεχνουργήματα Φοίνικα ώστε να τα επενδύσει στο Φοίνικα που επιθυμεί να κρατήσει στην πόλη του.

Αντιγράφουμε από την ανακοίνωση του event για όποιον τυχόν την παρέβλεψε:

Ο/Η Ανακοίνωση event έγραψε:
Τα Τεχνουργήματα των Φοινίκων είναι πολύ σπάνια και εμφανίζονται πολύ δύσκολα έξω από τα πλαίσια του event, οπότε φροντίστε οι επιλογές σας στη διάρκεια του event να γίνουν με σοφία και σύνεση, ώστε να εξελίξετε τους Φοίνικες που σας είναι απολύτως απαραίτητοι. Κάθε Φοίνικας παρέχει συγκεκριμένα bonuses και όσο περισσότερο εξελίσσονται, τόσο μεγαλώνουν αυτά τα bonuses.
 
Καλησπέρα κ χρόνια πολλά,εγώ πιστεύω ότι αν είχε προλογίσει ο καθένας κ είχε χώρο οι επιπλέον αποστολές δεν ήταν δύσκολες,είμαι στην προτελευταία κ θα μπορούσα να βγάλω κ άλλες αποστολές μέχρι το τέλος του event.
 

aart

Νέο Μέλος
Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους!!! H προσθήκη των νέων αποστολών, είναι φως φανάρι, ότι κρίθηκε στο γόνατο και θα τολμούσα να πω κάτι σαν τιμωρία,για αυτούς που τελείωσαν νωρίς τις αποστολές, επειδή έκαναν την σωστή πρόβλεψη, φυσικά με την δημοσιοποίηση της λίστας των αποστολών. Αυτό είναι το ένα σκέλος της ένστασής μου, το άλλο σκέλος είναι ότι όλο το ηβέντ το βρίσκω ανούσιο και χωρίς δημιουργική εξέλιξη και προοπτική, εκτός εάν οι προγραμματιστές έχουν κάτι άλλο μελλοντικό κατά νού. Φοβάμαι ότι θα βγω αληθινός εγώ και αυτό επειδή αναλογίζομαι ότι όταν στερεύει η φαντασία αρχίζει κάτι άλλο... Μακάρι να διαψευστώ!!!.
 
Κορυφή