• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Επανεκκινηση μαχης

  • Δημιουργός θέματος Taka
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Για να γινει μια μαχη σωστα, πρεπει καθε μοναδα να ειναι στο σωστο σημειο αναλογα με το εδαφος και την θεση των αντιπαλων. Για να το δουμε αυτο πρεπει να παμε στην μαχη, , να σημειωσουμε που να μπει η καθε μοναδα, να παραδοθουμε και να ξαναμπουμε στην μαχη (αν θυμηθουμε ποια απο τα 8 ηταν). Δεν βλεπω τον λογο για αυτη την ταλαιπωρια.

Η προταση μου ειναι
1. Οταν μπαινεις σε μαχη να σου εμφανιζει τα πεδια απο την αρχη και να επιλεγεις τον στρατο που θα μπει σε καθε μια απο τις 5 θεσεις.
2. Οταν θες να παραδοθεις, να υπαρχει και επιλογη Επανεκκινηση
 

DeletedUser3

Guest
Η σειρά με την οποία βάζετε τις μονάδες καθορίζει το πού θα τοποθετηθεί κάθε μία από τις μονάδες σας. Χρειάζεται μερικές δοκιμές για να το βρείτε, αλλά ας βοηθήσω λίγο δίνοντας το μοτίβο...

4
2
1
3
5
 

DeletedUser

Guest
Ευχαριστω, ναι το μαθαμε το μοτιβο αλλα πρεπει να μπουν και αναλογα με τα εμποδια στο εδαφος. Γιατι να πρεπει να μπω και να βγω αντι να μου εμφανισει απο την αρχη το εδαφος και μετα να βαλω τα στρατευματα?
 

DeletedUser3

Guest
Θα το προτείνουμε στην Ομάδα Ανάπτυξης και θα δούν τι μπορεί να γίνει. Ευχαριστούμε!
 
Κορυφή