• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Εξισορρόπηση Τουρνουά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Άνθρωποι και Ξωτικά

Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τις αλλαγές τις οποίες ανακοινώσαμε σε σχέση με τις αλλαγές που σχεδιάζουμε να γίνουν στα Τουρνουά με την ερχόμενη έκδοση.

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στη σχετική ανακοίνωση.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ελπιζω να γινει πιο ευκολη η αποκτηση στο σεντουκι 10 με ολο αυτό η αν δεν γινει κατι τετοιο ελπιζω να αλλαξουν σεντουκι τα σχεδια
 

Fanfan

Νέο Μέλος
Kalimera sas :) eimai kainouria, vrisko oti h alages einai polli kales k eidika h eparxies pou 8a mio8oune sta 4 andi 8.

------------

Edit by Synesthesia: Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε greeklish για την επικοινωνία σας στο φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Fanfan

Νέο Μέλος
Καλο μεσημερι, ειμαι καινουρια στο παιχνιδι η αλλαγες ειναι πολυ καλες ειδικα ► για τις επαρχιες που θα γινουν 4 αντι 8, αλα ποτε θα γινουνε ?
 

DeletedUser118

Guest
Όλες οι λεπτομέρειες υπάρχουν στην ανακοίνωση. Αν όλα πάνε καλά η αναβάθμιση θα πραγματοποιηθεί γύρω στις 15 του Μαρτίου.
 

Fanfan

Νέο Μέλος
Ευχαριστω για την ανταπόκριση σας στην ερωτηση μου. Καληνυχτα σας και καλο ξιμερομα :);)
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
απογοητευτικο το δευτερο τουρνουά μετα την εξισορροπηση.δυσκολεψε παρα πολύ.καταφερα να φτασω μεχρι το αστερι 4.απο εκει και περα οποιο συνδιασμο στρατιωτών δοκιμασα,( παντα στο αυτοματο) λογο χρονου το αποτέλεσμα ηταν το ιδιο..Ηττα...εχω παρατησει τις μαχες από την πεπμτη το βραδυ που εκανα το αστερι 4.αγαθα δεν εχω πολλα οπωτε πραγματικα δεν γνωριζω αν αξιζει να περνω μερος στο τουρνουά.και για να μη παρεξηγηθει το ποστ μου.δεν εχει να κανει με την αποκτηση σχεδιου πλεον.εχω αποδεχτει το γεγονος πως σε κάθε φυλη θα αναβαθμίζω τα μαγικα εργαστηρια με διαμαντια.καλη συχεχεια
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
απογοητευτικο το δευτερο τουρνουά μετα την εξισορροπηση.δυσκολεψε παρα πολύ.καταφερα να φτασω μεχρι το αστερι 4.απο εκει και περα οποιο συνδιασμο στρατιωτών δοκιμασα,( παντα στο αυτοματο) λογο χρονου το αποτέλεσμα ηταν το ιδιο..Ηττα...εχω παρατησει τις μαχες από την πεπμτη το βραδυ που εκανα το αστερι 4.αγαθα δεν εχω πολλα οπωτε πραγματικα δεν γνωριζω αν αξιζει να περνω μερος στο τουρνουά.και για να μη παρεξηγηθει το ποστ μου.δεν εχει να κανει με την αποκτηση σχεδιου πλεον.εχω αποδεχτει το γεγονος πως σε κάθε φυλη θα αναβαθμίζω τα μαγικα εργαστηρια με διαμαντια.καλη συχεχεια

Αυτό είναι αλήθεια, το είχα ήδη πεί από το πρώτο τουρνουά ότι απώλειες σε στρατό και αγαθά είναι απαγορευτικές. Μπορεί να κερδίσαμε 1 φορά το 10ο σεντούκι, αυτό έγινε διότι κάποιοι παίκτες που χρειαζόντουσαν σχέδιο ρίξανε ότι είχαν και δεν είχαν και οι υπόλοιποι βοηθήσαμε στο μέτρο του δυνατού να ανέβει η συμμαχία σε ένα σημείο που να μπορεί να κερδηθεί.
Μακροπρόθεσμα δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτός ο ρυθμός, οπότε η μόνη λύση είναι η επιλογή τουρνουά από όλη την συμμαχία για μεγιστοποίηση των κερδών.
Αυτό βέβαια θα οδηγήσει σε άλλου είδους τριβές διότι είναι δύσκολο να συμφωνήσουν 25 άτομα σε μια κοινή γραμμή. Ακόμη θα πρέπει να βρεθεί μια φόρμουλα να χρησιμοποιούν και οι υπόλοιποι παίκτες το σχέδιο για να υπάρχει ενδιαφέρον να συμμετέχουν σε μια τέτοια κίνηση.
Αυτό θα μπορούσε να γίνει με το να υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης των κτιρίων που κερδίζονται στα event, όχι για όλα, τουλάχιστον για τα 3 που δίνει σαν βραβεία αν συμπληρώσεις ένα αριθμό πόντων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
σαφως δυσκολο να συννενοηθουν 25 ατομα.και σαφως δεν μπορεις να υποχρεώσεις κανεναν να παιξει.προσωπικα αρχιζω να χανω το ενδιαφερον μου για το τουρνουά.θα παιζω μεχρι το αστερι 4 και μεχρι εκει.ας μη ξεχναμε πως είναι ένα παιχνιδι.μπαινω να χαλαρωσω και όχι να αγχωθω η να τσακωνομαι με παικτες της συντροφιας μου γιατι δεν κανουν μαχες.απλα πραγματα
 

DeletedUser396

Guest
σαφως δυσκολο να συννενοηθουν 25 ατομα.και σαφως δεν μπορεις να υποχρεώσεις κανεναν να παιξει.προσωπικα αρχιζω να χανω το ενδιαφερον μου για το τουρνουά.θα παιζω μεχρι το αστερι 4 και μεχρι εκει.ας μη ξεχναμε πως είναι ένα παιχνιδι.μπαινω να χαλαρωσω και όχι να αγχωθω η να τσακωνομαι με παικτες της συντροφιας μου γιατι δεν κανουν μαχες.απλα πραγματα
Οι ρυθμοί του παιχνιδιού νομίζω ότι είναι γενικά πιεστικοί.
Δεν προλαβαίνουμε καλά-καλά να ξαναφτιάξουμε τον στρατό μας και το επόμενο τουρνουά έχει ήδη ξεκινήσει.
Δεν προλαβαίνουμε να αναβαθμίσουμε την πόλη μας, να την χαρούμε και να την μάθουμε.. και εισβάλλει η επόμενη "φυλή".
 
Κορυφή