• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Ενημέρωση στην Έκδοση 1.78

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα , καλο μηνα και Χριστος Ανεστη!
Για τις κατοικιες στην αναβαθμιση,
Κατοικίες επιπέδου 20 (Άνθρωποι και Ξωτικά
Παρεχόμενος Πληθυσμός: 750 → 850
οσοι εχουν ηδη Κατοικιες μεγαλυτερες απο το 20 επιπεδο θα υπαρξει καποια αριθμητικη προσαυξηση στον πλυθυσμο; δλδ οσες κατοικιες εχει ο καθενας στην πολη του θα λαβει 100 Πληθυσμο συν x τις κατοικιες που εχει; ή ειναι απλα μια αναπροσαρμογη εως το 20 επιπεδο;
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα , καλο μηνα και Χριστος Ανεστη!
Για τις κατοικιες στην αναβαθμιση,
Κατοικίες επιπέδου 20 (Άνθρωποι και Ξωτικά
Παρεχόμενος Πληθυσμός: 750 → 850
οσοι εχουν ηδη Κατοικιες μεγαλυτερες απο το 20 επιπεδο θα υπαρξει καποια αριθμητικη προσαυξηση στον πλυθυσμο; δλδ οσες κατοικιες εχει ο καθενας στην πολη του θα λαβει 100 Πληθυσμο συν x τις κατοικιες που εχει; ή ειναι απλα μια αναπροσαρμογη εως το 20 επιπεδο;
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Αφού αναφέρουν πως τα υπόλοιπα επίπεδα δεν θα επηρεαστούν, λογικά μόνο στο κεφάλαιο 20 θα υπάρξει διαφορά
 

DeletedUser3

Guest
Η αλλαγή έγινε γιατί το συγκεκριμένο επίπεδο δεν έδινε αναλογικά με τις διαστάσεις του, τον πληθυσμό που θα έπρεπε και όπως αναφέραμε και στις Σημειώσεις έκδοσεις, η αλλαγή αφορά μόνο το συγκεκριμένο επίπεδο, άρα η απάντηση είναι όχι.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Ωραια με την νεα αλλαγη στο 20 επιπεδο. Εαν οπως το λετε μπουν + 100 πληθυσμο, η οποια αλλαγη γινει θα πρεπει λογικα να επηρεασει το συνολο (ποσο χαζος ειμαι;) . Μια που δεν αναφερετε πουθενα μετα το 20 καποια αλλη αλλαγη και η σκεψη μου ειναι πως θα εχω + 100 για καθε κατοικια πανω απο το 20 επιπεδο.
Ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα προστεθουν +100 πληθυσμος χωρις να αλλαξει το Συνολο, Στο "χιονι" θα γινει η αλλαγη η ειναι καποιο ειδος νομοσχεδιο :confused::confused: Μηπως αυτα τα +100 που θα μπουν στο 20 επιπεδο θα αφαιρεθουν απο τις επομενες αναβαθμισεις ωστε να μην επηρεαστει το Συνολο; Με εχετε μπερδεψει τοσο πολυ που ανερω τα ιδια μου τα λογια
 

efidra

Chef
Το λογικο θα ηταν και σε ολους εμας που περασαμε το 20 επιπεδο στις κατοικιες να δωθουν απο 100 πληθυσμος για καθε σπιτι, αλλιως ειναι αδικο για ολους τους παλιοτερους παικτες! Γιατι 100 χ 30 σπιτια περιπου που εχει ο καθενας ειναι 3000 κοσμος που ολοι εμεις οι υπολοιποι ιδρωναμε για να βρουμε απο κτιρια event με πληθυσμο ή προσπαθοντας να στριμωξουμε περισσοτερα σπιτια!
Το ιδιο ισχυει και για την παραγωγη ορκς απο τα οπλοστασια, αν και δεν με αφορα προσωπικα μια και τα δικα μου ειναι ακομα στο 27 και οχι στο 30 που αναφερεται στην καινουρια εκδοση.
 

gkeim

Νέο Μέλος
Για μένα είναι αρκετά ξεκάθαρο αυτό που λέει η ανακοίνωση: αν κάποιος έχει μία ή περισσότερες κατοικίες στο επίπεδο 20, θα δει να μεγαλώνει ο πληθυσμός του αντίστοιχα (δηλ. 100 Χ αριθμός κατοικιών που βρίσκονται στο επίπεδο 20-αποκλειστικά). Εγώ π.χ. που έχω μόνο κατοικίες στο επίπεδο 30-31, δε θα δω καμιά απολύτως διαφορά. Το αν συμφωνεί κάποιος με αυτό ή όχι είναι άλλη συζήτηση.
 

DeletedUser3

Guest
Βασικά ίσως να έπρεπε να πούμε ότι η αύξηση του πληθυσμού από το 20 στο 21 θα είναι μικρότερη κατά 100 μονάδες, ώστε να μην νοιώθουν άσχημα και οι παλαιότεροι παίκτες μας, όμως νομίζουμε ότι όπως το έγραφε η ανακοίνωση ήταν κατανοητό.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Βασικά ίσως να έπρεπε να πούμε ότι η αύξηση του πληθυσμού από το 20 στο 21 θα είναι μικρότερη κατά 100 μονάδες, ώστε να μην νοιώθουν άσχημα και οι παλαιότεροι παίκτες μας, όμως νομίζουμε ότι όπως το έγραφε η ανακοίνωση ήταν κατανοητό.

Εγω τουλαχιστον ετσι μπερδευτικα, διαβαζω την αυξηση +100 , πολυ ωραια , "ώστε τα οφέλη που παρέχουν να είναι αντίστοιχα με το χώρο" και μετα λετε "Τα υπόλοιπα επίπεδα δεν επηρρεάζονται" δλδ απο το 20 στο 21 θα εχω + 150 κ.ο.κ. οπως γραφει το WIKI και ερχομαι στο τελος να εχω +100
Εαν ειναι να αφαιρεθει απο το 21 θα επρεπε αυτο να γραφοταν και οχι το "Τα υπόλοιπα επίπεδα δεν επηρρεάζονται" γιατι ηδη εχει γινει η αναφορα εως το 20 για τα οφελη με τον χωρο.
Επισης κατι αλλο, υποθετω εγινε η αναβαθμιση και δεν ειδα καποια αλλαγη αλλα υπαρχει αυτο το θεμα.
Στο WIKI τα Ξωτικα μια κατοικια τους στο 33 εχει συνολο 3940 Πληθυσμο.
Στην πολη μου η κατοικια στο 33 εχει 3900. -40 Συμφωνα με το Wiki σε καθε Κατοικια
Που υπαρχει θεμα εδω; Καποιο τυπογραφικο λαθος στο wiki;

Προνομιο Κατοικιας πριν την Αναβαθμιση 1.78.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

efidra

Chef
Εγω τουλαχιστον ετσι μπερδευτικα, διαβαζω την αυξηση +100 , πολυ ωραια , "ώστε τα οφέλη που παρέχουν να είναι αντίστοιχα με το χώρο" και μετα λετε "Τα υπόλοιπα επίπεδα δεν επηρρεάζονται" δλδ απο το 20 στο 21 θα εχω + 150 κ.ο.κ. οπως γραφει το WIKI και ερχομαι στο τελος να εχω +100
Εαν ειναι να αφαιρεθει απο το 21 θα επρεπε αυτο να γραφοταν και οχι το "Τα υπόλοιπα επίπεδα δεν επηρρεάζονται" γιατι ηδη εχει γινει η αναφορα εως το 20 για τα οφελη με τον χωρο.
Επισης κατι αλλο, υποθετω εγινε η αναβαθμιση και δεν ειδα καποια αλλαγη αλλα υπαρχει αυτο το θεμα.
Στο WIKI τα Ξωτικα μια κατοικια τους στο 33 εχει συνολο 3940 Πληθυσμο.
Στην πολη μου η κατοικια στο 33 εχει 3900. -40 Συμφωνα με το Wiki σε καθε Κατοικια
Που υπαρχει θεμα εδω; Καποιο τυπογραφικο λαθος στο wiki;

Προβολή συνημμένου 1360
Τωρα που το ανεφερες το προσεξα κ εγω. Επισης ξωτικο στο 25 οι κατοικιες μου 1860 πληθυσμος στο wiki, 1820 (-40) σε μενα!!
Μαλλον γενικοτερο λαθος του wiki για να συμβαινει σε ολα τα επιπεδα?
http://prntscr.com/njmk7u
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Πριν λίγο έγινε αναβάθμιση στη mobile έκδοση και είδα πως μπορείς να πας πια με βελάκια από παράθυρο σε παράθυρο σε όλα τα ίδια εργοστάσια ή στα εργαστήρια και να βάλεις σε ένα ένα την παραγωγή που θες ή ακόμα έχεις και τη δυνατότητα να βάλεις σε όλα τα εργαστήρια μαζί την ίδια παραγωγή. Ένα ακόμα πολύ θετικό βοήθημα για την εξοικονόμηση χρόνου και κάτι το οποίο θα είναι τρομερή βοήθεια στην επόμενη περιπέτεια καθώς ήταν πάντα ένα θέμα να προσπαθείς να βάλεις παραγωγές σε ένα ένα κτήριο, ειδικά αν είχες 40 ή 50 κτήρια. Μπράβο στην ομάδα του Elvenar και πάλι μπράβο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή