• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Εμφάνιση χρόνου εξερεύνησης επαρχίας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημερες,

Εχουμε πει πολλες φορες οτι στο ελβεναρ ειναι βασικη η καλη αξιοποιηση του χωρου και του χρονου.
Για αυτο τον λόγο, πιστευω οτι μια καλη προσθηκη στο παιχνιδι θα ηταν να μπορουσαμε να βλεπουμε τον χρόνο που χρειάζεται για να ολοκληρωθει η ανιχνευση μιας επαρχιας πριν καν πατησουμε την πληρωμη με χρυσαφι..
Για να κανονιζουμε με τις ωρες που θα ξαναμπουμε στο παιχνιδι και αναλογα να επιλεγουμε την πιο γρηγορη ή πιο αργη ανιχνευση! ;)
Πίστευω οτι ειναι μια καλη και ευκολα υλοποιησιμη προσθηκη μιας και ο χρονος ανιχνευσης επηρεαζεται μονο απο την αποσταση απο την πολη μας και οχι απο κάποια έρευνα.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
καλο φαινεται αλλα νομιζω μονο για την αρχη του παιχνιδιου. αν εχεις ανιχνευσει τον χαρτη "κυκλικα" γυρω απο την πολη σου απο ενα σημειο και μετα ολες οι ανιχνευσεις ειναι στο ιδιο κοστος (με πολυ μικρες αποκλισεις)
 

DeletedUser232

Guest
Ο Outlaw Kid αναφερει την εμφανιση του χρονου που χρειαζεται η εξερευνηση νεας επαρχιας και οχι του κοστους(εκτος αν με την εννοια του κοστους εννοειται το ποσο των νομισματων μαζι με τον χρονο που απαιτειται).Παρακαλω να διαβαζετε καλα ενα θεμα πριν απαντησετε.
Η ιδεα ειναι πολυ καλη και πιστευω πως ειναι υλοποιησιμη.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
γιατι αλλαζει ο χρονος απο εξερευνηση σε εξερευνηση οταν το κσστος ειναι ιδιο ???? εδω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο εκτος αν κανω λαθος οποτε ζηταω συγνωμη
 

DeletedUser232

Guest
Το κοστος ποτε δεν μενει σταθερο.Για καθε εξερευνηση που κανεις το κοστος καθε επαρχιας που μπορεις να εξερευνησεις αυξανει.
Δεν γνωριζω τι ακριβως γινεται με τον χρονο σε αυτην την περιπτωση
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Το κοστος ποτε δεν μενει σταθερο.Για καθε εξερευνηση που κανεις το κοστος καθε επαρχιας που μπορεις να εξερευνησεις αυξανει.
Δεν γνωριζω τι ακριβως γινεται με τον χρονο σε αυτην την περιπτωση


ναι αυξανει αλλα οσες ειναι σε ιση περιπου αποσταση απο την πολη εχουν το ιδιο κοστος (και νομιζω οτι και η χρονικη διαρκεια ειναι ιδια)
 

DeletedUser16

Guest
Καλημερα...

Θα ηταν δυνατον να σκουντηξουμε την ομαδα αναπτυξης για αυτο το θεμα?
Έχω ανοιχτη μια ανιχνευση αυτην την στιγμη, η οποια θελει ακομα 3 ωρες για να ολοκληρωθει (απο τις συνολικα 15) , που σημαινει οτι οταν φυγω σε λιγη ωρα και μεχρι να ξανασυνδεθω, θα περασουν 10-12 ωρες που πανω κατω ειναι μια ανιχνευση...
Αν ειχα την δυνατοτητα να δω ποσην ωρα θα εκανε να ολοκληρωθει η ανιχνευση, θα διάλεγα την καταλληλοτερη για να μην αργησω να ανιχνευσω την επομενη...

Ή αν γνωριζει καποιο μελος της ομάδας διαχειρησης για καποιο σχεδιο να ενσωματωθει το χαρακτηριστικο αυτο στο (αμεσο) μελλον, να μας καθυσηχασει καπως...

ευχαριστω
 

DeletedUser3

Guest
Τη συγκεκριμένη ιδέα την έχουμε ήδη προτείνει στην Ομάδα Ανάπτυξης του παιχνιδιού, εδώ και αρκετό καιρό. Δεν είμαστε σε θέση όμως να πούμε το πότε θα υλοποιηθεί.
 

DeletedUser30

Guest
Χρησιμη ιδεα οντως για τους σχολαστικους, αν και εγω ετσι και αλλιως αναλογα με το φορτο εργασιας δεν γνωριζω ποια στιγμη θα ειναι η επομενη συνδεση μου ..
 
Κορυφή