• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Εμφάνιση στατιστικών περιοχών σε πλαίσιο στο Χάρτη

  • Δημιουργός θέματος iRocK
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλησπερα,
Σκεφτομουν εδω και καποιο διαστημα μια ιδεα οσων αφορα το πως βλεπουμε τον χαρτη μας,αλλα και τις ενεργειες που χρησιμοποιουμε σε αυτον.Δειτε και πειτε μου γνωμες.
Οσο ανακαλυπτουμε καινουργιες επαρχιες ο Χαρτης ολο και μεγαλωνει με αποτελεσμα και να χανομαστε ψαχνοντας μισοτελειωμενες επαρχιες,αλλα και τους γειτονες(αυτο για οσους κανουν ενεργειες).Αν ειναι δυνατον σε καποια αναβαθμιση να μας βγαζουν στο πλαι της οθονης σε 2 κατακορυφες στηλες ολους τους γειτονες που εχουμε ανακαλυψει και τις επαρχιες που εχουμε τελειωσει,ακομα και τις μισοτελειωμενες.(πανω πανω να εμφανιζονται οι μισοτελειωμενες).Επισης μεσα στις στηλες να μπορουμε να κανουμε επισκεψεις σε επαρχιες ή γειτονες(αναλογα παντα την στηλη που θα επιλεξουμε) ειτε κανοντας κλικ ειτε με αρθμους(1,2,3 κοκ).
Πιστευω ετσι δε θα χρειαζεται να χανουμε τοσο χρονο ψαχνοντας κυκλικα τι εχουμε και τι δεν εχουμε κανει,οπως επισης δε θα κολλαει τοσο πολυ ο χαρτης.Ισως λυθουν κ αλλα προβληματα ετσι(μαυρισμενες ή χαμενες περιοχες του χαρτη).
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εγω συμφωνω. κατι πρεπει να γινει με τον χαρτη για το πιο γρηγορο περασμα απο τους γειτονες. μια λιστα σαν και αυτη της συμμαχιας θα ηταν σε καλο βημα.
Επισης σε αυτη τη λιστα ισως να μπορουσαμε να βλεπουμε (φερνοντας τους πανω πανω) αυτους που μας εχουν δωσει "βοηθεια γειτονων"
 
Κορυφή