• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Νέα Ιδέα] [Ειδοποιήσεις] Εμφάνιση αποδοχής προσκλήσεως νέων παικτών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1347
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1347

Guest
Τι θα λεγατε ...να μπορούσαμε να ενημερωνόμαστε με μηνυμα στις "Ειδοποιήσεις" για την "αποδοχή" ενος νεου παίκτη κατόπιν προσκλήσεως απο την ομάδα μας... καθώς επίσης και την αίτηση ένταξης που κανει ο ιδιος ο παίκτης προς την ομάδα μας, ετσι ώστε εμεις με την σειρά μας να αποδεχθούμε ή να απορρίψουμε την αιτηση?

Α) Αυτό θα μας δώσει:
1) εξοικονόμηση χρόνου αλλα και την αμεσότητα που χρειάζεται μια ενταξιακή εγκριση του νεου μελους στην ομάδα μας
2) θα ειναι καταγεγραμμένη η ημερομηνία αίτησης ή αποδοχής πρόσκλησης για διαφορες χρήσεις

Β) Η δυσκολία ειναι στο ότι:
1) ή θα πρέπει το μήνυμα να ειναι φανερό μόνο σε Πρέσβεις ή Μάγους και Αρχιμαγο...
2) ή εαν γίνει φανερό το μήνυμα σε όλα τα μέλη ...μονο οι Πρεσβεις, Μαγοι, Αρχιμαγος να μπορούν να πράξουν.
Θα προτιμήσω το πρωτο σκελος
 

efidra

Chef
Τι θα λεγατε ...να μπορούσαμε να ενημερωνόμαστε με μηνυμα στις "Ειδοποιήσεις" για την "αποδοχή" ενος νεου παίκτη κατόπιν προσκλήσεως απο την ομάδα μας... καθώς επίσης και την αίτηση ένταξης που κανει ο ιδιος ο παίκτης προς την ομάδα μας, ετσι ώστε εμεις με την σειρά μας να αποδεχθούμε ή να απορρίψουμε την αιτηση?

Α) Αυτό θα μας δώσει:
1) εξοικονόμηση χρόνου αλλα και την αμεσότητα που χρειάζεται μια ενταξιακή εγκριση του νεου μελους στην ομάδα μας
2) θα ειναι καταγεγραμμένη η ημερομηνία αίτησης ή αποδοχής πρόσκλησης για διαφορες χρήσεις

Β) Η δυσκολία ειναι στο ότι:
1) ή θα πρέπει το μήνυμα να ειναι φανερό μόνο σε Πρέσβεις ή Μάγους και Αρχιμαγο...
2) ή εαν γίνει φανερό το μήνυμα σε όλα τα μέλη ...μονο οι Πρεσβεις, Μαγοι, Αρχιμαγος να μπορούν να πράξουν.
Θα προτιμήσω το πρωτο σκελος
Μου αρεσε η ιδεα σου! Και σαν μαγος στην συντροφια μου ξερω καλα και καταλαβαινω το ποσο δυσκολο ειναι να εχεις ολη την ωρα το μυαλο σου στο να ανοιγεις και να κοιτας την καρτελα μηπως ανταποκριθηκε καποιος παικτης στις αιτησεις σου η μηπως υπαρχει καποια καινουρια αιτηση απο παικτη που θα ηθελες να ελενξεις ή και να δεχτεις κατευθειαν.
Ειναι συμαντικη η αμεσοτητα που αναφερεις γιατι ειναι πολυ πιθανον ο ιδιος παικτης να στειλει αιτησεις σε 3-4 συντροφιες και να περιμενει χωρις ανταποκριση πιστευοντας ισως οτι δεν τον θελουν στην συντροφια (αδικα βεβαια μια που κανοντας κατι αλλο ξεχνιεσαι και δεν κοιτας ολη την ωρα την καρτελα με τις αιτησεις)!!
Μια μικρη ειδοποιηση στον χωρο των ειδοποιησεων με την καμπανουλα νομιζω ειναι οτι πρεπει!!!
Ισως θα ηταν ποιο ευκολο (δεν ειμαι ειδικη για να ξερω) αντι για ειδοποιηση να ερχεται ενα αυτοματο μηνυμα με τα στοιχεια του παικτη , αλλα παντα μονο σε Πρεσβεις ή Μαγους και Αρχιμαγο της συντροφιας.
 
Κορυφή