• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Είναι Δίκαια ή Άδικα τα Τουρνουά;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1088
  • Ημερομηνία έναρξης

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΙΚΑΙΑ Η ΑΔΙΚΑ


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    11

DeletedUser1088

Guest
καταρχην χαιρετισματα σε ολο το παρεακι....θα ηθελα να μιλησω λιγο για τα τουρνουα μιας και ειναι το αγαπημενο μου κομματι του παιγχνιδιου....πιστευω ομως οτι ειναι λιγο αδικα.....στις περισοτερες συντροφιες νομιζω υπαρχει ενα μικρο ποσοστο που παντα προσπαθει και βγαζει τα καστανα απο τη φωτια η με υλες η με πολυωρες μαχες η με διαμαντια και η ανταμοιβη ειναι ιδια για ολα τα μελη της συντροφιας....αδικο αυτο ...εχω υπολογισει οτι σε μια 25αρα συντροφια π,χ που ανοιγει 7 σεντουκια το παιγχνιδι δινει 25χ35=875 τομους γνωσης περιπου δηλ 21.7 ποντους ο τομος περιπου 19000/875=21.7 .......εαν η εταιρεια εκανε μια κινηση π.χ και χρεωνε 20 ποντουσ τον τομο τοτε ενας παικτης που υπερπροσπαθησε η ξοδευτηκε στο τουρνουα και καταφερε και πετυχε 2000 ποντους να επαιρνε 100 τομους ενω ο αλλος που απλα συμμετειχε για να φανει το ονομα του και εκανε 60 ποντους να παρει 3...... τοτε ολοι θα προσπαθουσαν περισοτερο η τουλαχιστον αυτοι που προσπαθουν η ξοδευωνται θα νοιωθαν δικαιωμενοι....σας ευχαριστω για το χρονο σας και θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη πανω σε αυτο το θεμα

@Lighting Shadow Σταματήστε να γράφετε με κεφαλαία και φροντίστε να διορθώσετε την εδώ δημοσίευση. Αν δεν διορθωθεί μέχρι τα μεσάνυχτα θα αναγκαστούμε να κλειδώσουμε το θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser134

Guest
Και εγώ πιστεύω ότι είναι άδικα. Βλέπω μέλη της συμμαχίας μου (όχι όλα) απλά να μπαίνουν μια φορά ίσα ίσα για να φανεί το όνομα τους στο τουρνουά και σου λέει όπου φτάσουμε. Η μάλλον να το πω καλύτερα όπου φτάσουν οι άλλοι. Έτσι ούτε ύλες χαλάει ούτε στρατό και παίρνει την μεγαλύτερη δυνατή ανταμοιβή χωρίς να κάνει τίποτα. Ασφαλώς και είναι αδικία για αυτούς που παλεύουν και ίσως θα έπρεπε να βρεθεί κάτι διαφορετικό.
 

DeletedUser748

Guest
καλησπέρα!δεν ξέρω πόσο καινούργιος είσαι και αν δεν το έχεις δει(εγώ το είδα μετά άπο 2μηνες παιχνίδι. υπάρχει μια γενική κατάταξη όλων των παικτών κατά τη διάρκεια του τουρνουά,αυτοί που είναι στην πρώτη 100αδα παίρνουν κάποιους πόντους κατάταξης ανάλογα τη θέση που βρίσκεσαι στη κατάταξη του τουρνουά. δεν είναι μεγάλη επιβράβευση για αυτούς που παλεύουν αλλά είναι κάτι. τώρα στο ενδοό-συντροφικό δεν νομίζω ότι μπορεί και χρειάζεται να κάνει κάτι το παιχνίδι είναι θέμα της συντροφιάς και ιδίως του αρχηγού να κάνει τους παίκτες να κινητοποιηθούν και να μαζέψουν περισότερους πόντους. Αν δεν έχει πρόβλημα ο αρχηγός και δεν το διώχνει αυτόν που παίρνει τους πόντους κλεφτά με μόνο 1 μάχη μπορείς να αποχωρίσεις για μια καλύτερη συντροφιά που καλύπτει τα δεδομένα σου. Σημείωση ότι εγώ δεν είμαι από αυτούς που το παλεύουν πολυ και δίνουν και χορηγίες αλλά μέχρι εκεί που μπορώ με το στρατό μου(συνήθως μέχρι το 4-5 αστεράκι)
 

DeletedUser1088

Guest
καλησπέρα!δεν ξέρω πόσο καινούργιος είσαι και αν δεν το έχεις δει(εγώ το είδα μετά άπο 2μηνες παιχνίδι. υπάρχει μια γενική κατάταξη όλων των παικτών κατά τη διάρκεια του τουρνουά,αυτοί που είναι στην πρώτη 100αδα παίρνουν κάποιους πόντους κατάταξης ανάλογα τη θέση που βρίσκεσαι στη κατάταξη του τουρνουά. δεν είναι μεγάλη επιβράβευση για αυτούς που παλεύουν αλλά είναι κάτι. τώρα στο ενδοό-συντροφικό δεν νομίζω ότι μπορεί και χρειάζεται να κάνει κάτι το παιχνίδι είναι θέμα της συντροφιάς και ιδίως του αρχηγού να κάνει τους παίκτες να κινητοποιηθούν και να μαζέψουν περισότερους πόντους. Αν δεν έχει πρόβλημα ο αρχηγός και δεν το διώχνει αυτόν που παίρνει τους πόντους κλεφτά με μόνο 1 μάχη μπορείς να αποχωρίσεις για μια καλύτερη συντροφιά που καλύπτει τα δεδομένα σου. Σημείωση ότι εγώ δεν είμαι από αυτούς που το παλεύουν πολυ και δίνουν και χορηγίες αλλά μέχρι εκεί που μπορώ με το στρατό μου(συνήθως μέχρι το 4-5 αστεράκι)
 

DeletedUser1088

Guest
τοτε φιλτατε να παρεις την ανταμοιβη για το οποιο συνησφερεις οχι στην πλατη του αλλουνου αυτο λεω εγω
 

DeletedUser710

Guest
Η δικαιοσύνη στο θέμα των τουρνουά είναι κατ' εμέ καθαρά θέμα Αρχιμάγου, όπως είπε και η φίλη lady genevieve , λόγω της αρχιτεκτονικής του παιχνιδιού. Αν σε ενοχλεί τόσο πολύ, κάνεις αυτό που είπε και η φίλη μας. Σηκώνεσαι και φεύγεις. Δεν θες να φύγεις; Συζήτα το με τον Αρχιμάγο σου και τη συντροφιά σου. Ίσως έτσι καταλήξετε πως για να συμμετάσχει κάποιος στο τουρνουά θα πρέπει, ανάλογα το επιπεδό του να συνεισφέρει κάποιους συγκεκριμένους ( λογικούς ) πόντους. Πείτε πως το 30 και το 60 πόντοι είναι απαράδεκτοι. Βοηθήστε τους πιο άπειρους ώστε να ξέρουν τι στρατό πρέπει να εκπαιδεύσουν κάθε φορά, ώστε να μη χρειάζεται να ξεπουλιούνται από αγαθά. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς/ μπορείτε να κάνετε χωρίς να χρειάζεται να ζητάς από την εταιρία να σου λύσει ένα πρόβλημα που είναι στο χέρι του καθενός να το λύσει αρκεί να θέλει.
 

DeletedUser1088

Guest
εγω καλη μου φιλη jaheira προτεινα μια λυση ωστε αυτοματα να λυθει το προβλημα της νοοτροπιας καποιων παικτων και να νοιωθουν ολοι δικαιωμενοι βαση του αισθηματος δικαιου και της κοινης λογικης.....εγω μπορει να μη θελω να ασχοληθω με τα τουρνουα και να ριξω τις υλες μου ανοιγωντας επαρχιες και με την κουτοπονηρια μου να παρω και την ανταμοιβη απο τον κοπο και το ξοδεμα των συμπαικτων μου που στην τελικη ουτε καν γνωριζω..... λεω τωρα εγω...........
 
Κορυφή