• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διαγωνισμός] Διαγωνισμός Δεκεμβρίου 2022 - Μέρος 2ο

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Καλή Χρονιά σε όλη τη Μαγική Κοινότητα του Elvenar,

εφόσον το πρώτο μέρος του Διαγωνισμού έχει τελειώσει, φτάνουμε τώρα στο δεύτερο και τελευταίο κομμάτι του που είναι η ψηφοφορία για την ανάδειξη της καλύτερης ιστορίας. Για να γίνει αυτό, απλά θα πρέπει να ψηφίσετε ποιες θεωρείτε καλύτερες ιστορίες.


Προϋποθέσεις ψήφου
Σας δίνεται το δικαίωμα να ψηφίσετε μέχρι 2 ιστορίες και έχετε περιθώριο 14 μέρες από τώρα, χωρίς όμως το δικαίωμα να αλλάξετε τη ψήφο σας μέχρι τότε.

Ιστορίες συμμετεχόντων:

Λήξη Διαγωνισμού
Ο διαγωνισμός ξεκινάει με την τρέχουσα δημοσίευση και λήγει αυτόματα τη Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2024.

Ανταμοιβές
εφόσον δεν είχαμε τις αναμενόμενες συμμετοχές, οι ανταμοιβές αναπροσαρμόζονται:

  1. Οι πρώτοι 3 παίκτες με τις περισσότερες ψήφους θα κερδίσουν από 1000 διαμάντια ο καθένας.
  2. Οι επόμενοι 4 παίκτες θα κερδίσουν από 500 διαμάντια.
Κανόνες
  • Με τη συμμετοχή σας στον διαγωνισμό αποδέχεστε τους όρους και τους κανόνες αυτού.
  • Όλοι οι κανόνες που αφορούν το Elvenar ισχύουν κανονικά.
  • Κάθε παίκτης δικαιούται μόνο μία συμμετοχή, η αψήφηση του κανόνα επιφέρει μηδενισμό.
  • Συμμετοχές που θα λάβουμε μετά την ώρα λήξης δεν λαμβάνουν μέρος στον διαγωνισμό.
  • Οι διαχειριστές μπορούν να λάβουν μέρος αλλά δε δικαιούνται βραβείο.
  • Για τυχόν προβλήματα/απορίες που ίσως συναντήσετε μπορείτε να επικοινωνήσετε μέσο του κέντρου υποστήριξης.
  • Για κάθε διαφορά ή ένσταση που θα προκύψει, ο τελευταίος διαιτητής θα είναι η ομάδα διαχείρισης του παιχνιδιού με επικεφαλής τον Community Manager.
  • Όλοι οι νικητές θα ελεγχθούν από την ομάδα διαχείρισης για πιθανές παραβάσεις κανονισμών και αν βρεθούν παράτυποι εκτός από την ποινή που θα λάβουν θα αποκλειστούν και από τα δώρα!
  • Παίχτες που είναι ήδη αποκλεισμένοι από το παιχνίδι δεν μπορούν να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό.
  • Η ομάδα διαχείρισης έχει κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει και να αλλάξει οτιδήποτε στον διαγωνισμό κατά την διάρκεια του.
Καλή επιτυχία σε όλους,
Η Ομάδα Διαχείρισης του Elvenar
 
Τελευταία επεξεργασία:

tatria

Chef
Λοιπόν έχουμε μία αυθαιρεσία.
Βάση της αρχικής ανακοίνωσης θα έπρεπε 5 παίκτες να πάρουν 1000 διαμάντια και οι άλλοι δύο εφόσον οι συμμετοχές ήταν 7 να πάρουν από 500δ
Όμως κάποιος/ κάποιοι αποφάσισαν να αδικήσουν έναν παίκτη που αφιέρωσε 10 λεπτά από τον χρόνο του συμμετέχοντας στον διαγωνισμό, γιατί;
Γιατί δεν υπήρχαν αρκετές συμμετοχές ; και φταίνε οι παίκτες που συμμετείχαν ;
Ωραίο σκεπτικό.
Αυτός/ αυτοί που σκέπτονται και αποφασίζουν με αυτόν τον αυθαίρετο τρόπο είναι απαράδεκτοι, στην κοινωνικό-πολιτική ορολογία χαρακτηρίζονται αλλιώς.
Επειδή μιλάμε για μια εικονική συνδιαλλαγή στην οποία ο παίκτης προσφέρει αέρα αλλά και οι διοργανωτές με αέρα κοπανιστό ανταμείβουν τους συμμετέχοντες, και ίσα ίσα επειδή μιλάμε σε ψηφιακό πλαίσιο και δη σε ένα διαδικτυακό παιχνιδάκι της πλάκας, θα όφειλαν αυτός/αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις να ήταν πιο χαλαροί και να μην παίρνουν τόσο σοβαρά τον ρόλο τους,
Το ψηφιακό πλαίσιο δεν πρέπει να είναι ο χώρος που κάποιοι απρόσωποι βρίσκουν την ευκαιρία να πειραματίζονται σε αυθαιρεσίες, αυθαιρεσίες που δεν θα τολμούσαν να τις κάνουν στην πραγματική ζωή.
Χάριν παραδείγματος, από την εργασία μου σε θεατρικές παραγωγές
ένας θιασάρχης ή θεατρικός παραγωγός ανεβάζει μια παράσταση, και αναθέτει σε έναν σκηνοθέτη την σκηνοθεσία , σε ηθοποιούς τους ρόλους , σε σκηνογράφο να φτιάξει τα σκηνικά, σε ενδυματολόγο τα κοστούμια και σε διαφημιστές την προώθηση της παράστασης. Τώρα εάν η παράσταση πάει άπατη επειδή οι διαφημιστές πετούσαν χαρταετό ή επειδή η επιλογή του έργου ήταν μάπα, θα διανοηθεί ο θιασάρχης να πάει στους εργαζομένους του και να τους πει ότι δεν θα πάρουν τα προσυμφωνημένα;
Ναι στην Ελλάδα συμβαίνει ενίοτε αν πέσεις σε κανέναν παπατζή αρπακολατζή παραγωγό, ο οποίος όμως γνωρίζει ότι τα μπινελίκια, οι καταγγελίες και οι μηνύσεις που θα φάει θα είναι όλες δικές του.

Τούτων δοθέντων , η απόφαση να μειωθούν οι αμοιβές του διαγωνισμού χωρίς κάποια λογική συνάρτηση με προσβάλει και προσβάλει και αυτόν/αυτούς που την πήραν, αν δεν το καταλαβαίνουν λυπάμαι.
Οπότε ή πράττουν το λογικό , αν τον/τους αφήσει το εγώ τους , και επαναφέρουν τις ψηφιακές αμοιβές όπως τις ανακοίνωσαν αρχικά,
ή αποσύρω την συμμετοχή μου (ψηφιακή και αυτή) από τον διαγωνισμό, ώστε οι άλλοι 6 συμπαίκτες μου που αφιέρωσαν 10 λεπτά από τον χρόνο τους να αποζημιωθούν
(η άρνηση της επαναφοράς των αρχικών αμοιβών σημαίνει από μέρους μου την αυτόματη απόσυρση της συμμετοχής μου)
 
Ειπα πριν αρκετο καιρο οτι αποσυρομαι απο το φορουμ, αλλα οπως κανω και με τα νεκροταφεια, περναω που και που να αναψω κανα καντηλι. Ουτε εχω σκοπο να ξαναρχισω να ασχολουμαι. Επειδη ομως προφανως ειδατε το like που εκανα στον tatria και επειδη ακουω ηδη τα ψιθυρισματα στο κεφαλακι σας οτι (ισως, σιγουρα, στανταρ) ειναι διπλος λογαριασμος μου, δεν ειναι.
Αυτα, καλη αναπαυση, ελαφρυ να ειναι το 2023 στο φορουμ.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Εκ παραδρομής γράφτηκε ο αριθμός 3 στη δεύτερη σειρά ανταμοιβών. Πρακτικά όλοι οι συμμετέχοντες θα κερδίσουν τουλάχιστον 500 διαμάντια και απλά οι τρεις πρώτοι θα κερδίσουν 500 διαμάντια περισσότερα.
Με συγχωρείτε για το σφάλμα και ευχαριστώ για την επισήμανση @tatria, ήδη διορθώθηκε και η ανακοίνωση.

@MoodMaker κάτι θα γνωρίζετε παραπάνω ως επαΐοντας
 
Λοιπόν έχουμε μία αυθαιρεσία.
Βάση της αρχικής ανακοίνωσης θα έπρεπε 5 παίκτες να πάρουν 1000 διαμάντια και οι άλλοι δύο εφόσον οι συμμετοχές ήταν 7 να πάρουν από 500δ
Όμως κάποιος/ κάποιοι αποφάσισαν να αδικήσουν έναν παίκτη που αφιέρωσε 10 λεπτά από τον χρόνο του συμμετέχοντας στον διαγωνισμό, γιατί;
Γιατί δεν υπήρχαν αρκετές συμμετοχές ; και φταίνε οι παίκτες που συμμετείχαν ;
Ωραίο σκεπτικό.
Αυτός/ αυτοί που σκέπτονται και αποφασίζουν με αυτόν τον αυθαίρετο τρόπο είναι απαράδεκτοι, στην κοινωνικό-πολιτική ορολογία χαρακτηρίζονται αλλιώς.
Επειδή μιλάμε για μια εικονική συνδιαλλαγή στην οποία ο παίκτης προσφέρει αέρα αλλά και οι διοργανωτές με αέρα κοπανιστό ανταμείβουν τους συμμετέχοντες, και ίσα ίσα επειδή μιλάμε σε ψηφιακό πλαίσιο και δη σε ένα διαδικτυακό παιχνιδάκι της πλάκας, θα όφειλαν αυτός/αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις να ήταν πιο χαλαροί και να μην παίρνουν τόσο σοβαρά τον ρόλο τους,
Το ψηφιακό πλαίσιο δεν πρέπει να είναι ο χώρος που κάποιοι απρόσωποι βρίσκουν την ευκαιρία να πειραματίζονται σε αυθαιρεσίες, αυθαιρεσίες που δεν θα τολμούσαν να τις κάνουν στην πραγματική ζωή.
Χάριν παραδείγματος, από την εργασία μου σε θεατρικές παραγωγές
ένας θιασάρχης ή θεατρικός παραγωγός ανεβάζει μια παράσταση, και αναθέτει σε έναν σκηνοθέτη την σκηνοθεσία , σε ηθοποιούς τους ρόλους , σε σκηνογράφο να φτιάξει τα σκηνικά, σε ενδυματολόγο τα κοστούμια και σε διαφημιστές την προώθηση της παράστασης. Τώρα εάν η παράσταση πάει άπατη επειδή οι διαφημιστές πετούσαν χαρταετό ή επειδή η επιλογή του έργου ήταν μάπα, θα διανοηθεί ο θιασάρχης να πάει στους εργαζομένους του και να τους πει ότι δεν θα πάρουν τα προσυμφωνημένα;
Ναι στην Ελλάδα συμβαίνει ενίοτε αν πέσεις σε κανέναν παπατζή αρπακολατζή παραγωγό, ο οποίος όμως γνωρίζει ότι τα μπινελίκια, οι καταγγελίες και οι μηνύσεις που θα φάει θα είναι όλες δικές του.

Τούτων δοθέντων , η απόφαση να μειωθούν οι αμοιβές του διαγωνισμού χωρίς κάποια λογική συνάρτηση με προσβάλει και προσβάλει και αυτόν/αυτούς που την πήραν, αν δεν το καταλαβαίνουν λυπάμαι.
Οπότε ή πράττουν το λογικό , αν τον/τους αφήσει το εγώ τους , και επαναφέρουν τις ψηφιακές αμοιβές όπως τις ανακοίνωσαν αρχικά,
ή αποσύρω την συμμετοχή μου (ψηφιακή και αυτή) από τον διαγωνισμό, ώστε οι άλλοι 6 συμπαίκτες μου που αφιέρωσαν 10 λεπτά από τον χρόνο τους να αποζημιωθούν
(η άρνηση της επαναφοράς των αρχικών αμοιβών σημαίνει από μέρους μου την αυτόματη απόσυρση της συμμετοχής μου)
Αυτό το μονομερές
''
  • Η ομάδα διαχείρισης έχει κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει και να αλλάξει οτιδήποτε στον διαγωνισμό κατά την διάρκεια του. ''

Το είχα επισημάνει από την ανακοίνωση του διαγωνισμού. Γενικότερα πολύ καλά θα κάμει η ίδια η εταιρία να θέσει τουλάχιστον για να κρατιούνται τα προσχήματα και έστω για επικοινωνιακούς λόγους κάποια πλαίσια. Δεν είναι δυνατόν μόλις προκύπτει κάποια ανταπάντηση ως προς την όποια ανακοίνωση των διαχειριστών εδώ να μην έχουν καν τον τρόπο και την διακριτικότητα με σεβασμό να εισακούσουν και να ενδιαφερθούν ως προς τον λόγο που τη γεννά αυτή.
Εύγε και για την τοποθέτηση σας μα και για τη στάση σας.


Εκτός των άλλων απευθύνονται σε πελάτες τους, σε εκείνους που δίνουμε ζωή στο παιχνίδι και κάποιοι και τα χρήματα μας εκτός από τον όποιο ελεύθερο χρόνο μας. Μαζί με τις ευχές μου για καλή χρονιά σε όλον τον κόσμο, εύχομαι να αλλάξουν προς το καλύτερο κι εδώ αρκετά πράγματα. Αε
Αυτό το μονομερές το λοιπόν να το προσέξετε εσείς της διαχείρισης πολύ καλά και φροντίστε να δείτε τι συμβαίνει και όλο και περισσότερο υποβαθμίζεται με ποικίλους τρόπους και το παιχνίδι, και η διάθεση των παιχτών για συμμετοχή σε διάφορα(διαγωνισμούς, κωδωνοστάσιο, τουρνουά, event, περιπέτειες).
Η μικρή συμμετοχή πρέπει να προβληματίσει σοβαρά την εταιρία στο σύνολο της και όχι να μεταφέρετε την ευθύνη στους παίχτες-μέλη σας.
Στην προκειμένη περίπτωση άμεσα έπρεπε να πείτε 5χ1000+5χ500=7500.
Για να κρατήσει και το διαγωνιστικό της κομμάτι η διαδικασία, δίνετε 1400,1200, 1100,1000,1000,900,900.
Και μια κάποια τουλάχιστον -υπόσχεση από πλευράς σας- πως θα κάμετε ό,τι περνά από το χέρι σας να αποκτήσει ξανά για περισσότερο κόσμο ενδιαφέρον ακόμα και ο διαγωνισμός.

Να αναλάβετε ευθύνη , και όχι να πετάτε το μπαλάκι στην εξέδρα.
Και πάλι καλή χρονιά σε όλους.
 
Απρεπής συμπεριφορά
@MoodMaker κάτι θα γνωρίζετε παραπάνω ως επαΐοντας
Κατι ξερω Ντινα, ναι. Ή nenya78 ή knightmaregr ή yara ή οπως αλλιως εχεις διαλεξει να λες τον εαυτο σου. Δε μου λες, βγαινει φτηνοτερα στην ιννο να εχει ενα ατομο για ολη την ομαδα διαχειρισης; Μ' αρεσει που το συζητατε και μεταξυ σας. Πολλαπλη προσωπικοτητα; Δεν εισαι τοσο εξυπνη οσο νομιζεις. Κανενας δεν ειναι. Καποιοι ισως να ειναι περισσοτερο απ' οσο νομιζουν, εσυ εισαι σιγουρα λιγοτερο.
 
Κατι ξερω Ντινα, ναι. Ή nenya78(skype) ή knightmaregr ή yara ή οπως αλλιως εχεις διαλεξει να λες τον εαυτο σου. Δε μου λες, βγαινει φτηνοτερα στην ιννο να εχει ενα ατομο για ολη την ομαδα διαχειρισης; Μ' αρεσει που το συζητατε και μεταξυ σας. Πολλαπλη προσωπικοτητα; Δεν εισαι τοσο εξυπνη οσο νομιζεις. Κανενας δεν ειναι. Καποιοι ισως να ειναι περισσοτερο απ' οσο νομιζουν, εσυ εισαι σιγουρα λιγοτερο.
Α, μολις μπηκες. Μπραβο, ψαξε τον κανονισμο μπας και μπορεσεις να βρεις δικαιολογια να προλαβεις να τα σβησεις.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Αυτό το μονομερές
''
  • Η ομάδα διαχείρισης έχει κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει και να αλλάξει οτιδήποτε στον διαγωνισμό κατά την διάρκεια του. ''

Το είχα επισημάνει από την ανακοίνωση του διαγωνισμού. Γενικότερα πολύ καλά θα κάμει η ίδια η εταιρία να θέσει τουλάχιστον για να κρατιούνται τα προσχήματα και έστω για επικοινωνιακούς λόγους κάποια πλαίσια. Δεν είναι δυνατόν μόλις προκύπτει κάποια ανταπάντηση ως προς την όποια ανακοίνωση των διαχειριστών εδώ να μην έχουν καν τον τρόπο και την διακριτικότητα με σεβασμό να εισακούσουν και να ενδιαφερθούν ως προς τον λόγο που τη γεννά αυτή.
Εύγε και για την τοποθέτηση σας μα και για τη στάση σας.


Εκτός των άλλων απευθύνονται σε πελάτες τους, σε εκείνους που δίνουμε ζωή στο παιχνίδι και κάποιοι και τα χρήματα μας εκτός από τον όποιο ελεύθερο χρόνο μας. Μαζί με τις ευχές μου για καλή χρονιά σε όλον τον κόσμο, εύχομαι να αλλάξουν προς το καλύτερο κι εδώ αρκετά πράγματα. Αε
Αυτό το μονομερές το λοιπόν να το προσέξετε εσείς της διαχείρισης πολύ καλά και φροντίστε να δείτε τι συμβαίνει και όλο και περισσότερο υποβαθμίζεται με ποικίλους τρόπους και το παιχνίδι, και η διάθεση των παιχτών για συμμετοχή σε διάφορα(διαγωνισμούς, κωδωνοστάσιο, τουρνουά, event, περιπέτειες).
Η μικρή συμμετοχή πρέπει να προβληματίσει σοβαρά την εταιρία στο σύνολο της και όχι να μεταφέρετε την ευθύνη στους παίχτες-μέλη σας.
Στην προκειμένη περίπτωση άμεσα έπρεπε να πείτε 5χ1000+5χ500=7500.
Για να κρατήσει και το διαγωνιστικό της κομμάτι η διαδικασία, δίνετε 1400,1200, 1100,1000,1000,900,900.
Και μια κάποια τουλάχιστον -υπόσχεση από πλευράς σας- πως θα κάμετε ό,τι περνά από το χέρι σας να αποκτήσει ξανά για περισσότερο κόσμο ενδιαφέρον ακόμα και ο διαγωνισμός.

Να αναλάβετε ευθύνη , και όχι να πετάτε το μπαλάκι στην εξέδρα.
Και πάλι καλή χρονιά σε όλους.
Εδώ είμαστε και μπορείτε να προτείνετε/σχολιάσετε ότι θέλετε στη Γενική Συζήτηση. Το συμπέρασμα είναι ότι όσους διαγωνισμούς έχουμε διοργανώσει με το να βγάλουν φωτογραφίες κάποιο κτίριο απ τη πόλη, η συμμετοχή είναι υψηλή, όταν όμως "δυσκολεύουμε" ως προς τις απαιτήσεις τον εκάστοτε διαγωνισμό όπως χριστουγεννιάτικη ιστορία, ο διαγωνισμός της εταιρείας με τις συνταγές και το σταυρόλεξο εκεί η συμμετοχή πέφτει κατακόρυφα. Το να βγάζουμε μόνο φωτογραφικούς διαγωνισμούς κάθε τόσο, για εμάς είναι το μόνο εύκολο αλλά είναι όμως και μονότονο και κάποια στιγμή θα το βαρεθούμε όλοι, γι αυτό το λόγο θεωρήσαμε να αλλάξουμε λίγο τα πράγματα και να το εμπλουτίσουμε λίγο περισσότερο.
Εάν έχετε να προτείνετε άλλη ιδέα για διαγωνισμό εδώ είμαστε να το συζητήσουμε και να δούμε εάν είναι εφικτό κι απ' τη πλευρά μας. Όσο αφορά τις ανταμοιβές, εδώ έχουμε τα χέρια μας δεμένα και "τσιγκούνικα" μιας και αυτά τα όρια τα αποφασίζει η εταιρεία καθώς επίσης και το πλήθος διαμαντιών, ανά παίκτη και ανά συμμετοχές.
 

DeletedUser2181

Guest
Αποκλεισμός λόγω παράβασης κανόνων στο παιχνίδι
Κατι ξερω Ντινα, ναι. Ή nenya78 ή knightmaregr ή yara ή οπως αλλιως εχεις διαλεξει να λες τον εαυτο σου. Δε μου λες, βγαινει φτηνοτερα στην ιννο να εχει ενα ατομο για ολη την ομαδα διαχειρισης; Μ' αρεσει που το συζητατε και μεταξυ σας. Πολλαπλη προσωπικοτητα; Δεν εισαι τοσο εξυπνη οσο νομιζεις. Κανενας δεν ειναι. Καποιοι ισως να ειναι περισσοτερο απ' οσο νομιζουν, εσυ εισαι σιγουρα λιγοτερο.
Γεια σας! Ειμαι ενας εντελως νεος παιχτης, με λενε Γιούζερ, που γνωριζω οτι στους κανονισμους του παιχνιδιου επιτρεπεται να έχεις εως 2 λογαριασμους, εναν με ανθρωπους και εναν με ξωτικα. Εμαθα ομως οτι προσφατα τεθηκε σε κοινη γνωση πως η ομαδα διαχειρισης αποτελειται ουσιαστικα απο ενα ατομο, ας την πουμε Ντινα, που εχει στην κατοχη της πολλαπλους λογαριασμους, οπως Yara, knightmaregr, Nenya και πιθανον και αλλους και ουσιαστικα λαμβανει ολες τις αποφασεις μονομερως, χωρις διαφανεια και μαλιστα προχωραει σε απολυταρχικες ενεργειες οταν κατι δεν της αρεσει, οπως στο να αποκλειει παιχτες απο το φορουμ, χωρις ουσιαστικο-κατα τους κανονες του φορουμ-λογο. Αληθευει αυτο; Και αν ναι, δεν ειναι καπως ανησυχητικο, ειδικα αν λαβουμε υποψη οτι προκειται για ενα διαδυκτιακο παιχνιδι που προωθει την ελευθερη-μεσα σε πολιτισμενα βεβαια πλαισια-εκφραση; Επισης, ισχυουν διαφορετικοι κανονισμοι για την (ενικος) ομαδα διαχειρισης;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Γεια σας! Ειμαι ενας εντελως νεος παιχτης, με λενε Γιούζερ, που γνωριζω οτι στους κανονισμους του παιχνιδιου επιτρεπεται να έχεις εως 2 λογαριασμους, εναν με ανθρωπους και εναν με ξωτικα. Εμαθα ομως οτι προσφατα τεθηκε σε κοινη γνωση πως η ομαδα διαχειρισης αποτελειται ουσιαστικα απο ενα ατομο, ας την πουμε Ντινα, που εχει στην κατοχη της πολλαπλους λογαριασμους, οπως Yara, knightmaregr, Nenya και πιθανον και αλλους και ουσιαστικα λαμβανει ολες τις αποφασεις μονομερως, χωρις διαφανεια και μαλιστα προχωραει σε απολυταρχικες ενεργειες οταν κατι δεν της αρεσει, οπως στο να αποκλειει παιχτες απο το φορουμ, χωρις ουσιαστικο-κατα τους κανονες του φορουμ-λογο. Αληθευει αυτο; Και αν ναι, δεν ειναι καπως ανησυχητικο, ειδικα αν λαβουμε υποψη οτι προκειται για ενα διαδυκτιακο παιχνιδι που προωθει την ελευθερη-μεσα σε πολιτισμενα βεβαια πλαισια-εκφραση; Επισης, ισχυουν διαφορετικοι κανονισμοι για την (ενικος) ομαδα διαχειρισης;
Μπορείτε να δημιουργήσετε όσους πολλαπλούς επιθυμείτε, ωστόσο έχουμε την άμεση υποχρέωση να λάβουμε όλα τα απαραίτητα μέτρα. Εάν θεωρείτε ότι έχω πολλαπλούς λογαριασμούς και ότι παραβαίνω τους κανονισμούς ή τη λειτουργία του παιχνιδιού, είστε ελεύθερος να προβείτε σε καταγγελία εδώ. Εκτός κι αν θεωρείτε ότι και η InnoGames μου ανήκει και εκατοντάδες υπάλληλοι είναι πολλαπλές μου προσωπικότητες.
 
Περιεχόμενο εκτός θέματος
Μπορείτε να δημιουργήσετε όσους πολλαπλούς επιθυμείτε, ωστόσο έχουμε την άμεση υποχρέωση να μπλα μπλα μπλα μπλα καθως επισης μπλα μπλα εκτος και αν μπλαααμπλααααα μπλα μπλ-μπλα.

Συνεχεια ανωτερω (μπλα) σχετικων και κατοπιν τριημερου αποκλεισμου, εχω να πω οτι


καθως και

 
Τελευταία επεξεργασία:

j.k.

Chef
Μπορείτε να δημιουργήσετε όσους πολλαπλούς επιθυμείτε, ωστόσο έχουμε την άμεση υποχρέωση να λάβουμε όλα τα απαραίτητα μέτρα.
Λέτε την μισή αλήθεια. Χωρίς καταγγελία κανείς δεν κλειδώνεται από όσο γνωρίζω.
Πρέπει το παιχνίδι να φέρεται ότι έχει κόσμο όποτε η άμεση υποχρέωση και τα απαραίτητα μέτρα πάνε περίπατο αν δεν υπάρχει καταγγελία.
Οι μεγάλη παίχτες το ξέρουν το λέω για τους νέους.
Ελάχιστη παίχτες ασχολούνται με το forum και ένας είναι και αυτός φοβούνται ότι θα ελέγχουν και θα κλειδωθουν.
Όλα αυτά είναι γνωστά χρόνια τώρα. Το μήνυμα αυτό το στέλνω για να πάει πρώτο στην λίστα μήπως και με ψήφιση κανείς γιατί είμαστε και εκτός θέματος.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Ο διαγωνισμός ολοκληρώθηκε και το αποτέλεσμα διαμορφώνεται ως εξής:

Οι πρώτοι 3 παίκτες με τις περισσότερες ψήφους κερδίζουν από 1000 διαμάντια ο καθένας.

Οι επόμενοι 4 παίκτες κερδίζουν από 500 διαμάντια.
Συγχαρητήρια σε όλους, σύντομα θα πιστωθούν τα διαμάντια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Nenya
Θα ήθελα να ευχαριστησω απο καρδιας οσους ψηφισαν την ιστορια μου!

Εαν γνωριζα ποιοι ειναι θα τους ευχαριστούσα ονομαστικα αλλα και προσωπικά!

Τα συγχαρητηρια μου σε ολους τους συμμετεχοντες, γιατι ειναι ολοι νικητες μιας και διεθεσαν καποια λεπτα απο τον χρονο τους για αυτο!

Δεν θα γκρινιαξω που δε κατεκτησα το "μεγαλο" βραβειο, και μαλιστα για μια ψηφο, γιατι γνωριζα εξαρχης πως δεν ειχα πολλες ελπιδες να κερδισω (και αυτο οχι γιατι δεν πιστευα στην ιστοριουλα μου!).

Καλη χρονια να εχουμε για ακομη μια φορα, με φορουμικη ηρεμια και προπαντον υγεια!
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Καλή χρονιά να έχουμε και με υγεία!
Ευχαριστώ για τις ψήφους.
Μπράβο σε όσους θαρραλέους συμμετείχαν... άντε με το καλό και του χρόνου !!
 

Συνημμένα

  • 1674669836730.gif
    1674669836730.gif
    42 bytes · Προβολές: 4

j.k.

Chef
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τους ψήφους.
Όλες οι συμμετοχές άξιζαν της πρώτες θέσεις.
 
Συνεχεια ανωτερω (μπλα) σχετικων και κατοπιν τριημερου αποκλεισμου, εχω να πω οτι


καθως και

Για αυτην την αναρτηση εφαγα 15 μερες μπαν.

Οσο για το "Εάν θεωρείτε ότι έχω πολλαπλούς λογαριασμούς και ότι παραβαίνω τους κανονισμούς ή τη λειτουργία του παιχνιδιού, είστε ελεύθερος να προβείτε σε καταγγελία εδώ"οσοι μπηκαν στον κοπο να το πατησουν, καταλαβαν ποσο γελοιο ειναι να μπεις σε τετοια διαδικασια, ωστοσο εχει τα email επικοινωνιας με τον

Υπεύθυνο προστασίας Δεδομένων: Dr. Christian Rauda, GRAEF Rechtsanwälte Digital Partnerschaftsgesellschaft mbB, E-Mail: dpo@innogames.com

και

Υπεύθυνο προστασίας Νεολαίας: USK Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle, Torstr. 6, 10119 Berlin, E-Mail: jugendschutzbeauftragter-innogames@usk.de

καθως και το γενικο info@innogames.com

Εκει μπορει να μπω στον κοπο να στειλω κατι για την αντιμετωπιση που δεχομαι σε προσωπικο πλεον επιπεδο απο την ΟΔ. Μπορει, δεν ξερω, μπορει και να βαρεθω.
Φερσου καλυτερα, μιλα καλυτερα. Μη νομιζεις οτι εισαι κατι παραπανω, σου εχει ανατεθει απλα μια δουλεια. Αν δεν μπορεις να την κανεις σωστα, αν βαζεις μπροστα τον εγωισμο σου και οχι τον επαγγελματισμο, παραιτησου. Οπως και να 'χει, προσωπικα, αλλο νταβατζιλικι απο 'σενα, δε θα δεχτω αμαχητι. Αυτο πιστεψε το.
 
Τελευταία επεξεργασία:

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Αναμένω τις ενέργειές σας λοιπόν εφόσον θεωρείτε ότι σας έχω βάλει στο μάτι. Αντιθέτως εσείς με κάθε ευκαιρία προσπαθείτε να δημιουργήσετε εντυπώσεις, αλλά οι ποινές δίνονται πάντα με αιτιολογία βάση των κανονισμών. Το forum υπάρχει για να κάνουμε κάτι καλύτερο για το παιχνίδι, όχι για το τι κάνω εγώ και ποια είναι η δουλειά μου. Εάν θεωρείτε ότι δεν την κάνω καλά, στείλτε μήνυμα στην InnoGames και επιχειρηματολογήστε.

Με συγχωρείτε λοιπόν που δεν ασχολούμαι αποκλειστικά με εσάς, αλλά μέλημά μου είναι το παιχνίδι και πως να το κάνουμε καλύτερο όχι να μπαίνω στη διαδικασία να λύνω τα όποια προβλήματα έχουν οι παίκτες μαζί μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@MoodMaker κάτι θα γνωρίζετε παραπάνω ως επαΐοντας
Οχι, εισαι εξαιρετικα φιλικη μαζι μου. Τιποτα προσωπικο, αλοιμονο. Ξεχνας και τι γραφεις. Δημοσια κιολας. Λες και αναφερομουν σ' εσενα, αδραξες την ευκαιρια να απαντησεις. Οτι απαντηση ηθελα, μου την εδωσες στο αλλο θεμα. Καλο κρυφτο τα "προσωπικα δεδομενα", σ' αρεσει βλεπω να τη πετας αυτη την ατακα. Το τελευταιο φυλλο συκης, προσωπικα δεδομενα. Καντε οτι θελετε, 5-6 νοματαιοι μεινατε ετσι κι αλλιως εδω περα, πιο ευκολη δουλεια για 'σενα κιολας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή