• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Διαγωνισμοι

mexicanos

Νέο Μέλος
Καλησπερα ετσι για να ριξω λαδι στη φωτια.... τελικα οι διαγωνισμοι μουφα ,ολο οι ιδιοι και ιδιοι περνουν τα διαμαντακια..ο νωον νωητο αλλωστε δεν ειναι τυχαιο,
απορω που μπαινουμε στην διαδικασια να στελνουμε ολοι
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερες
αν κ μεξικανος το σκεπτικο σου ειναι ελληνα :):):)
σε αρκετους διαγωνισμους πηρα μερος κ κερδισα σε 1 4η θεση τον τελευταιο
λιγη τυχη χρειαζεται να παρουμε λιγα διαμαντακια ολοι
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Νικητές Διαγωνισμών ανά μήνα, από τότε που ανέλαβα Community Manager της Ελληνικής κοινότητας.

Δεκέμβριος 2020
@Aigli-eratw
@XANIA7
@specialk
@ZELDAFRE
@MoodMaker

Ιανουάριος 2021
@SOKRATIS72
@Nick78
@AndyAndre
@misa 01
@GolddustFifi

Φεβρουάριος 2021
Δεν πραγματοποιήθηκε

Μάρτιος 2021
@Vagos The Greek
@SOKRATIS72
@annasfairytale
@kailaris
@ZELDAFRE

Υπόψιν ότι η κλήρωση βγαίνει τυχαία χρησιμοποιείται το παρακάτω, όπου
n το πλήθος των υποψηφίων κάθε φορά και r το πλήθος των νικητών που πρέπει να βγουν.

Το παρακάτω είναι σε γλώσσα Python (θέλω να είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σας πως το παρακάτω απλά εξάγει αριθμούς φορ γκοντ σέικ)


from random import sample
from datetime import datetime

winners = sample(range(1,
n), r)

now = datetime.now()
d1 = now.strftime("%d/%m/%Y, %H:%M:%S")
print("ΚΛηρώνονται οι αριθμοί "+ str(winners) + " στις " + d1)


Δηλαδή εάν έχουμε 50 υποψήφιους παίκτες και πρέπει να βγουν 3 νικητές τότε έχουμε sample(range(1, 50), 3)

Μπορεί να το τρέξει ο οποιοσδήποτε, αρκεί να έχει εγκατεστημένη κάποια έκδοση της python.
Δεν σημαίνει ότι εάν το τρέξετε θα σας εμφανίσει τους ίδιους αριθμούς με τα αποτελέσματα των διαγωνισμών. Εξασφαλίζει απλά έναν τυχαίο αριθμό κάθε φορά και πάντα θα είναι μοναδικός. Δηλαδή, δεν μπορεί να εξάγει 2 ή περισσότερους ίδιους αριθμούς.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Έλα αφεντικό, μας πιάσανε! Απλά πες την αλήθεια! Πως είμαστε οι ίδιοι και οι ίδιοι απλά αλλάζουμε, για ξεκάρφωμα, το όνομα μας κάθε μήνα. Μόνο ο ZELDAFRE ξεχάστηκε και έτσι μας κατάλαβαν!!!

Btw, μιας και μου δόθηκε η ευκαιρία, ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα διαμάντια στην τελευταία κλήρωση. Ήταν πραγματικά ανέλπιστο με τόσες συμμετοχές! Σας ευχαριστούμε για τους διαγωνισμούς!
 

ZELDAFRE

Chef
εγώ θέλω να πώ ενα μεγάλο ευχαριστώ για τα διαμάντια που κέρδισα στις 2 εκδηλώσεις, πάντα παρακολουθώ το φόρουμ με μεγάλο ενδιαφέρων
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Άστα να πάνε, ξεχάστηκα και εγώ και εμφανίστηκε το όνομα μου 2 φορές, την πρώτη φορά που συμμετείχα μετά από πολύ καιρό πήρα την πρώτη θέση, την 2η φορά την 2η θέση. Όπως πάμε στην επόμενη θα πάρω την 3η θέση και όλο θα κατεβαίνω. Αϊντε μετά από 4 συμμετοχές από τώρα θα πάψει να εμφανίζεται το όνομά μου :eek:
Μια χαρά τα :diamond: θα αξιοποιηθούν με τον πρέποντα τρόπο στην Cyber Monday.
 

AndyAndre

Νέο Μέλος
Ωωω !
Ευχαριστώ πολύ!:eek:

Δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είχα κερδίσει και εγώ σε κάποιο από τους διαγωνισμούς που συμμετείχα! ;)
:gem::gem::gem:Πολύ χάρηκα για τα αποτελέσματα του Ιανουαρίου λοιπόν !!!
Και στο επόμενο με το καλό! :diamond::gem::elf:
 
Κορυφή