• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Δημιουργία "διακοπών" στο παιχνίδι

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μετα απο την προταση των διαχειρηστων ανοιγω νεο θεμα.

Μια ακομα ιδεα ειναι να μπει ισως μια επιλογη "διακοπων" που να ισχυει για καποιες μερες π.χ. 40 αφου μεχρι τις 30 ετσι και αλλιως δεν διαγραφεται κανεις και να την ενεργοποιει ο παικτης οταν ξερει οτι θα λειψει πολλες μερες. Ετσι θα ξερουν οι διαχειρητες οτι αυτος ειναι σε διακοπες και δεν ειναι ανενεργος ωστε να κινδυνευει με διαγραφη του λογαρισμου του. Το οριο τον ημερων θα μπορουσε να αλλαξει αν αλλαζε το οριο των 30 ημερων που ετσι και αλλιως δεν γινεται διαγραφη κανενος.
 

DeletedUser118

Guest
Η διαγραφή των λογαριασμών γίνεται αυτόματα από το ίδιο το σύστημα και χειροκίνητα από εμάς. Ωστόσο η ιδέα είναι καλή και θα την προωθήσουμε.

Ποια είναι η άποψη και των υπολοίπων;
 

DeletedUser134

Guest
Δεν ακούγεται άσχημο αλλά με μια μικρή διαφορά...αντί για 40 μέρες η κατάσταση διακοπών να είναι 30 μέρες. Μόλις τελειώσουν οι 30 μέρες των διακοπών να απομένουν οι επόμενες 30 όπου ένας παίκτης θα βγαίνει ανενεργός και θα διαγράφεται , σύνολο 60 μέρες...πιστεύω ότι είναι αρκετές...
Και σε μένα προσωπικά μου έχει τύχει να λείψω για δουλειές για ένα μήνα και είναι αρκετά χρήσιμο..ποτέ δεν ξέρεις...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Δεν ακούγεται άσχημο αλλά με μια μικρή διαφορά...αντί για 40 μέρες η κατάσταση διακοπών να είναι 30 μέρες. Μόλις τελειώσουν οι 30 μέρες των διακοπών να απομένουν οι επόμενες 30 όπου ένας παίκτης θα βγαίνει ανενεργός και θα διαγράφεται , σύνολο 60 μέρες...πιστεύω ότι είναι αρκετές...
Και σε μένα προσωπικά μου έχει τύχει να λείψω για δουλειές για ένα μήνα και είναι αρκετά χρήσιμο..ποτέ δεν ξέρεις...


ναι καπως ετσι λειτουργει και στο grepolis ενα αντιστοιχο συστημα. εχει 40 μερες που τις αυξανεις επι πληρωμη αν θελεις και μετα υπαρχει ενα χρονικο περιθωριο (νομιζω 15 ημερων) που γινεται πλεον η διαγραφη.
Σε ολους εχει τυχει να ληψουμε για μεγαλο διαστημα οποτε καλο θα ηταν να υπαρχει σαν συστημα.
 

DeletedUser137

Guest
Συμφωνω απολυτα κι εγω με αυτην την ιδεα!!
Αν και θα μπορουσε να γινει λιγακι διαφορετικα κατα την αποψη μου.
Δηλαδη εφοσον υπαρχουν ηδη οι 30 μερες που εχεις περιθωριο για να διαγραφεις απο το συστημα
μου φαινεται υπερβολικα πολλες οι μερες διακοπων... Θα μπορουσε να ειναι π.χ 15 μερες διακοπων +30 μερες που ετσι
κι αλλιως δεν διαγραφεσαι μιλαμε για 45 μερες κι αν προσθεσουμε οτι αν μπεις εστω για 1 δευτερολεπτο σε καποια απο αυτες τις 30 μερες
το μετρημα παει παλι στο 0... Αν το ξανασκεφτεις ακομη και χωρις ημερες διακοπων οι 30 μερες που δινονται ειναι ηδη πολυ καλες
εξαλλου και 1 μηνα να τυχει να λειψεις δεν νομιζω να μην μπορεις την σημερινον ημερα για ολοκληρες 30 ημερες να μην εχεις την ευκαιρια 1 φορα
να κανεις log in, αλλα και παλι 15 ημερες διακοπων θα ηταν κομπλε :D
 
Κορυφή