• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] Δέντρο ερευνών

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Καλημέρα,
με την πρόοδο του παιχνιδιού όλοι καταλήγουμε να έχουμε χτισμένα εργοστάσια μόνο των προηγμένων υλικών που δίνουν το μπόνους παραγωγής.
Έτσι θα ήθελα να ρωτήσω - προτείνω : Μήπως θα ήταν καλύτερα στο δέντρο να είναι υποχρεωτική μόνο η έρευνα των προηγμένων εργοστασίων που έχει καθένας στην πόλη του για να προχωρήσει παρακάτω απ' το να πρέπει να ερευνήσεις και τα άλλα 2 που έτσι και αλλιώς του είναι άχρηστα ?

Και επειδή θα μου πείτε ότι υπάρχουν παίκτες σε μεγαλύτερα επίπεδα που τα έχουν ήδη ερευνήσει (και γω το έχω κάνει) μια λύση θα ήταν αυτοί οι "χαμένοι" πόντοι έρευνας να επιστρέφονταν με κάποιο τρόπο ώστε να ερευνηθούν άλλες τεχνολογίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser20

Guest
Μα δεν ειναι αχρηστα οσα εργοστασια δεν παραγουν το υλικο στο οποιο δεν εχεις ενισχυση.Απλα δεν ειναι αποδοτικα.

Αρκετοι παικτες χτιζουν ολα τα εργοστασια.Δεν θελουν να εξαρτωνται απο την αγορα,θελουν να ειναι ανεξαρτητοι και δεν τους νοιαζει αν χρειαζονται πολυ καιρο για να παραξουν μια μεγαλη ποσοτητα υλικων.

Δεν βρισκω την ιδεα σου πολυ καλη :(
 

DeletedUser137

Guest
Η αληθεια ειναι οτι ο καθε παικτης μπορει να προτιμα να φτιαχνει ολα τα εργοστασια ανεξαρτητα απο τα επιπλεον μπονους..
Π.χ. εγω θα φτιαξω 2 ή και 3 εργοστασια απο τα μπονους αλλα θελω να κρατησω κι 1 απο τα υπολοιπα εργοστασια ετσι για να τα εχω ολα
και να μην χρειαζομαι τοσο πολυ την αγορα, ειναι ο τροπος που μου αρεσει να παιζω ^_^
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μα δεν ειναι αχρηστα οσα εργοστασια δεν παραγουν το υλικο στο οποιο δεν εχεις ενισχυση.Απλα δεν ειναι αποδοτικα.

Αρκετοι παικτες χτιζουν ολα τα εργοστασια.Δεν θελουν να εξαρτωνται απο την αγορα,θελουν να ειναι ανεξαρτητοι και δεν τους νοιαζει αν χρειαζονται πολυ καιρο για να παραξουν μια μεγαλη ποσοτητα υλικων.

Δεν βρισκω την ιδεα σου πολυ καλη :(

Φίλε μου και εγώ μέχρι πρότινως (μέχρι το 3ο επεισόδιο) είχα απ' όλα τα εργαστήρια, στην πορεία έμεινα με τα 3 βασικά γιατί είναι πιο αποδοτικό να παίρνω τα άλλα υλικά από την αγορά αντί να περιμένω να τα μαζέψω από τα δικά μου εργαστήρια.
Από εκεί και πέρα ίσως μπορεί να γίνει διαχωρισμός, δηλαδή η έρευνα να είναι προαιρετική για τα άλλα και απαραίτητη για τα ενισχυμένα.

Πάντως απ' ότι είδα και εσύ μόνο τα ενισχυμένα έχεις στην πόλη σου, καθώς και όλοι οι "μεγάλοι" παίκτες στην κατάταξη έχουν μείνει ΜΟΝΟ με τα ενισχυμένα εργαστήρια όποτε νομίζω ότι μάλλον είναι δίκαιη η ιδέα μου.

βασίλη εγω αναφέρωμαι στο να ειναι υποχρωτικη για τα ενησχυμενα και προερετικη για τα αλλα. Ετσι οποιος παικτης θελει θα μπορει να εχει και τα αλλα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser137

Guest
Α συγνωμη δεν το διαβασα σωστα μαλλον!!
Προερετικη οντως δεν θα ηταν και τοσο ασχημα, βεβαια εμας που παιζουμε με ολα τα εργοστασια θα μας πηγαινε λιγο πισω οσον αφορα
την αναπτυξη στις ερευνες αλλα ειναι κι αυτο ενας τροπος παιχνιδιου που θα επιλεξει ο καθε παικτης... :cool:
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ακριβως, ετσι θα ειναι επιλογη του καθε παικτη το τι θα ερευνησει. Επισης θα μπορουσαν οι ερευνες των ενησχιμενων να ειναι λιγο ποιο ακριβες σε σχεση με τα αλλα οποτε ετσι θα ισοροπουσε λιγο η αναπτηξη που αναφερεις.
 

DeletedUser137

Guest
Σωστο κι αυτο:D
Θα ηταν ενδιαφερον τροπος παιχνιδιου, ειδομεν στο μελλον :cool:
 

DeletedUser3

Guest
Η έρευνα όλων των εργοαστασίων είναι υποχρεωτική για όλους.
 
Κορυφή