• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Για βίντεο Outlaw kid

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser134
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser134

Guest
Σε αυτό το θέμα ο Outlaw kid ζητάει κάποια απάντηση σχετικά με το αν μπορεί να ανεβάσει κάποια βίντεο περί μαχών ώστε να υπάρχει κάποιου είδους αρχείο που κατά την γνώμη μου είναι μια πάρα πολύ καλή ιδέα...

Δεν είδα να έχει πάρει τις απαντήσεις που έψαχνε και αφού κλείδωσε το θέμα πολύ νωρίς θα απαντήσω εδώ ελπίζοντας να βοηθήσω λίγο την προσπάθεια του....

Το Camstasia που έχεις είναι ήδη αρκετά καλό πρόγραμμα...μόλις τελειώσεις την εγγραφή των μαχών σου τότε τα αρχεία που αποθηκεύει το πρόγραμμα μπορείς ήδη να τα επεξεργαστείς με το Camstasia Studio να τους βάλεις σχόλια και γενικά ότι άλλο θες για να τα εμπλουτίσεις και μετά να τα κάνεις Render σε όποια μορφή και ανάλυση θες είτε είναι Mp4 , Avi , Flv και τα λοιπά...

Αν δεν θέλεις να κάνεις Edit και Render στα βίντεο σου τότε μπορείς να κάνεις την έγγραφή με το Shadow Play της Nvidia αν φυσικά έχεις κάρτα της που να το υποστηρίζει (GT 6XX και πάνω αν θυμάμαι καλά) ή να κατεβάσεις το OBS (open broadcaster software)(θέλει λίγο χρόνο όμως στην κατανόηση του) η επίσης ένα καλό είναι το MSI afterburner . Και τα 3 είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με το Camstasia και είναι όλα δωρεάν...

Τώρα όσο αφορά τις άδειες σχετικά με τα παιχνίδια...Ακόμα και αν επικοινωνήσεις μαζί τους το πιθανότερο είναι ότι δεν θα πάρεις κάποια απάντηση σχετικά με το θέμα σου...παρόλα αυτά μπορείς να ανεβάσεις βίντεο που να δείχνει τις μάχες στο παιχνίδι...το μόνο που μπορεί να κάνει η εταιρεία είναι να κατεβάσει τα βίντεο σου...π.χ εγώ είχα ανεβάσει κάποια βίντεο για άλλο παιχνίδι άλλης εταιρείας...η εταιρεία μετά από χρόνια είδε τα βίντεο και μπλόκαρε παγκοσμίως :) ότι δεν της άρεσε και έτσι έχουν μείνει τα μισά από αυτά της εταιρείας...

Οπότε με λίγα λόγια:
1. Επέλεξε άλλο πρόγραμμα καλύτερο (πιο ελαφρύ) από αυτό που ήδη έχεις (αν και μπορείς να το κρατήσεις για να κάνεις Edit τα βίντεο σου)
2. Μην περιμένεις για άδεια...μπορείς να ανεβάσεις τα βίντεο σου και όσο δεν κάνεις κάτι που να δυσφημίζει την εταιρεία το πιο πιθανό είναι να μην το κατεβάσουν ειδικά αν τους κάνεις διαφήμιση με αυτό τον τρόπο.
Ακόμα και αν τα κατεβάσουν δεν τρέχει και τίποτα...
3. (Άσχετο) Και εγώ ήμουν διαχειριστής σε άλλο παιχνίδι άλλης εταιρείας φαίνεται πως όλοι έχουμε υπάρξει διαχειριστές έστω και μια φορά στην ζωή μας :cool:.

Και θα αναφέρω ένα πράγμα σε αυτούς που δεν έχουν υπάρξει διαχειριστές σε παιχνίδι...Παιδιά είναι δύσκολη η "δουλειά" του διαχειριστή και πραγματικά αξίζει ένα μπράβο σε αυτούς που κάνουν αυτή την "δουλειά" (αν και δεν πληρώνονται)...οπότε ένα μπράβο στους διαχειριστές αυτού του παιχνιδιού , χεράκι (δεν έχει εικονίδιο με Thumb up για αυτό το έγραψα...:D)
 
Κορυφή