• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] [Βοήθεια Γειτόνων] Εμφάνιση ποσοστού πολιτισμού

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser710
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser710

Guest
Προτείνω στα πολιτιστικά κτίρια να υπάρχει αναδυόμενο παραθυράκι (όπως υπάρχει και γενικά στα κτίρια μιας πόλης και δείχνει το επίπεδο του κάθε κτιρίου) το οποίο να δείχνει το ποσοστό πολιτισμού του κάθε πολιτιστικού κτιρίου.

Με αυτόν τον τρόπο, μπορεί ο καθένας να δει ποιο διαθέσιμο πολιτιστικό κτίριο δίνει τον μεγαλύτερο πολιτισμό και να δώσει εκεί την βοήθειά του.

Ξέρω πως ο γενικός κανόνας είναι όσο μεγαλύτερο το κτίριο, τόσο μεγαλύτερο το ποσοστό πολιτισμού. Υπάρχουν όμως κτίρια που είτε δεν είμαστε εξοικειωμένοι με αυτά (πχ εγώ που παίζω σαν ξωτικό με τα κτίρια πολιτισμού των ανθρώπων) είτε είναι αποκτημένα από διάφορα event, σε διαφορετικά επίπεδα του παιχνιδιού και το ποσοστό τους διαφέρει από παίκτη σε παίκτη.

Με αυτόν τον τρόπο, οι παίκτες που πραγματικά ενδιαφέρονται η βοήθειά τους να πιάσει τόπο και δεν μπαίνουν απλά να κλικάρουν στο Κεντρικό και να φύγουν, αλλά και οι νέοι παίκτες θα μπορούν να δίνουν μια ουσιαστική βοήθεια στην πόλη που επισκέπτονται.
 

DeletedUser3

Guest
Μάλλον εννοείς το "ποσό" και όχι το "ποσοστό" πολιτισμού πάντως.
 

DeletedUser3

Guest
Απ' όσο γνωρίζουμε, υπάρχει κάτι τέτοιο στα πλάνα της ομάδας Ανάπτυξης. Το πώς ακριβώς θα το υλοποιήσουν (καθώς και το πότε), σε αυτή τη φάση δεν μπορούμε να το αναφέρουμε. Έχοντας όμως κάποια εικόνα, ας πούμε ότι θα είναι καλύτερο απ' όσο μπορούσαμε εμείς να το φανταστούμε, οπότε ας το θέσουμε ως "Απαντημένο" (με ένα πέπλο μυστηρίου).
 
Κορυφή