• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] Βελτιωση ξορκιου "Εμπνευσμένος Διαλογισμός"

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημερα

Ειχα ενεργο το συγκεκριμενο ξορκι τις προαλλες και περνόντας τον κέρσορα πάνω απο την μπάρα είδα πως ήθελε λιγοτερο απο μια ώρα για να λήξει. Ειχα πάνω μου 17 ποντους γνωσης και σκοπευα να τους κατεβασω στους 9 λιγο πριν ληξει το ξορκι και επειτα να το ξαναχρησιμοποιησω. Να ομως που αφαιρέθηκα και ετυχε να βγω απο το σπίτι και να λειπω κανα 2ωρο περιπου. Γυρισα πισω και ειδα το ξορκι να εχει ληξει και να υπάρχουν ακομα οι 17 ποντοι πανω μου.
Να σημειωσω πως υπολογισα την ωρα που ελειπα απο το σπιτι και ειδα πως εφυγα κανα 10λεπτο πριν ληξει το ξορκι. Εχασα μερικους ποντυς. Ατυχια αλλα τελως παντων.
Ρωτησα χθες τους συντεχνους μου αν αναβοσβηνει η μπάρα οταν ειναι να ληξει το ξορκι και μου ειπαν πως οχι. Μαλιστα ενας απο αυτους ειχε το ξορκι να ληγει σε 10 λεπτα και επιβεβαιωσε πως ακομα και οταν θελει 1 λεπτο για να ληξει, η μπαρα δεν αναβοσβηνει για να σε προειδοποιηση για την ληξη αυτου.

Άμεσος τρόπος για να δεις ποτε ληγει το ξορκι δεν υπάρχει. Θα μου πειτε περνει 2 δευτερολεπτα να περασεις το ποντικι πανω απο την μπαρα ποντων για να δεις ποτε ληγει αλλα σε περιπτωση που αφαιρεθεις==>την πάτησες!
Σκέφτηκα πως όπως αναβοσβηνει η μπαρα οταν ειναι γεμάτη, έτσι να αρχισει να αναβοσβηνει μια ωρα πριν ληξει απλα για να σε προειδοποιησει οτι ληγει και να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Αφου δεν χανονται οι επιπλεον ποντοι, τοτε πως την πατας ?? Τους βαζεις στο δεντρο και ξανα βαζεις το ξορκι και ολα καλα.
Ετσι και αλλιως αφου δεν μπορεις να επεκτηνεις το ξορκι πριν την ληξη του (καλο θα ητα να μπορεις να το κανεις καμια ωρα νωριτερα για τις περιπτωσεις που δεν μπορεις να εισαι στον υπολογιστη την ωρα που ληγει) τοτε αναγκαστικα οταν ληξει θα μεινουν οι ποντοι που εχεις συλεξει και θα πρεπει να αδειασεις την μπαρα για να ξανα ξεκινησουν
 

DeletedUser12

Guest
Εγώ θα παίξω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου. Το ξόρκι είναι φτιαγμένο για περιπτώσεις που χρειαστεί ο παίκτης να μείνει εκτός για πάνω από 10 ώρες.

@Outlaw Kid αναφέρεις ότι είχες 17 πόντους μαζεμένους, και το ξόρκι θα έληγε σε δέκα λεπτά. Ερώτηση, γιατί δεν ξόδεψες τους πόντους σου αφού μπήκες στο παιχνίδι και να αφήσεις να μαζέψει και άλλους;
Έπειτα αναφέρεις, ότι θα ξόδευες για να σου μείνουν 9. Γιατί να έχεις πάντα 9 πόντους στην μπάρα; Είναι κάποιο επικίνδυνο άθλημα; Ή θέμα στρατηγικής;
Γιατί αν ψάχνεις επικίνδυνα σπορ, σίγουρα συγκινούν περισσότερο τα πραγματικά εκεί έξω όπως το να πέφτεις από μια γέφυρα βρε αδερφέ!:p
Αν είναι θέμα στρατηγικής.... δεν μπορώ να βρω κάποια λογική στρατηγική που θα έβρισκε βάση στο να έχεις πάντα τον κίνδυνο να γεμίσει η μπάρα και να χάσεις έστω και έναν πόντο.
Καλό θα ήταν να αναβοσβήνει δεν λέω. Αλλά, σύμφωνα με όσα έγραψες και πάλι θα έλεγες ότι έχεις μία ώρα μπροστά σου και προλαβαίνεις να μαζέψει η μπάρα έναν πόντο ακόμα... το αποτέλεσμα για εμένα θα ήταν το ίδιο όπως έγινε και όταν διαπίστωσες ότι θέλει 10 λεπτά.

@FoTiS 21 Στην δική σου σημείωση θα συμφωνήσω. Το συγκεκριμένο ξόρκι θα ήταν καλό να μπορεί ο παίκτης να το ανανεώνει λίγη ώρα πριν λήξει λόγω της φύσης του. Γιατί αν το κάνεις επειδή θα λείψεις ναι μπορεί να μπεις στιγμιαία και να μην μπορείς να μπεις σε μια ώρα που λήγει άρα θα ήταν καλό να μπορείς να το ανανεώσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16

Guest
Ετρεξες να απαντησεις χωρις να διαβάσεις προσεκτικα τι γραφω...
Ξαναλεω λοιπον πως ειδα ποτε ληγει το ξορκι οταν ακομα ηθελε 1 ωρα για να ληξει.... Στην συνεχεια, ενω επαιζα μερικα τουρνουα δεχθηκα ενα τηλεφωνημα και επρεπε υποθετικα να λειψω απο το σπιτι για κανα μισαωρο... Στην μπαρα ειχα 17 ποντους εκεινη την στιγμη και οταν γυρνουσα θα ειχα 18...
Και ειπα οτι ξεχασα οτι ειχα ενεργο το ξορκι και οτι θα εληγε συντομα....

Επιπλεον, για το σενάριο να μην δεχομουν εκεινο το τηλεφωνημα και να λειψω απο το σπιτι και παραλληλα να ξαναεριχνα μια ματια για το ποτε ληγει το ξορκι, αναφερω πως θα την κατεβαζα στους 9 ποντους και θα ενεργοποιουσα ξανα το ξορκι... Αρα θα ειχα 9/20, σωστα? Αρα τοτε θα μπορουσα να λειψω για πανω απο 10 ωρες, σωστα??

Καλη η σημειωση σου Fotis. Θα μας ελυνε τα χερια κατι τετοιο...
 

DeletedUser3

Guest
Αν την είχες αδειάσει τελείως θα μπορούσες να λείψεις 20 ώρες...
 

DeletedUser163

Guest
όπως αναβοσβηνει η μπαρα οταν ειναι γεμάτη, έτσι να αρχισει να αναβοσβηνει μια ωρα πριν ληξει απλα για να σε προειδοποιησει οτι ληγει και να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες.

καλο αυτο παντως;)

αλλα εισαι και συ λιγο φαταουλας ε? παλι καλα δεν λες που το χουμε αυτο?...ασε μην το βγαλουν και αυτο:eek:

ασε καλο ειναι βοηθαει και στα θαυματα πολυ βαζεις εκει περα τους 20 και στα καπακια οταν σκανε και οι ανταμοιβες απο τα θαυματα φευγει πολυ παραπανω:cool:

Επεξεργασία @Lighting Shadow: Παραμείνετε στο θέμα και μην γεμίζετε το φόρουμ με άσχετες δημοσιεύσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή