• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση ΒΕΛΤΙΩΣΗ

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Εχω μιλησει με αρκετους παιχτες απο αλλες συντροφιες και απο τα λεγωμενα τους δειχνουν οτι εχουν χασει το ενδιαφερον τους για το παιχνιδι. Καποιος μου ειπε οτι θα το ειχε παρατησει αν δεν ειχε διαθεσει τοσο χρονο για την πολη του οπως και εγω. Καποιος αλλος θα ειχε κανει το ιδιο αλλα για αλλους λογους που δεν γινεται να τους αναφερω ολους αν το κανω θα γραφω για ωρες. Για να μην λεω πολλα απο την δικια μου συντροφια εχουν καποια μελη ενας πανω απο μηνα να μπει και καποιος αλλος βδομαδες. Καποιοι εχουν ηδη παρατησει το παιχνιδι. Πολλοι δεν δειχνουν ενδιαφερον πλεον γιατι θεωρουν οτι σε ανταμοιβες το παιχνιδι ειναι φτωχο σε σχεση με οσα διαθετουν ειτε σε αγαθα ειτε σε στρατο.
Αν θελετε να βελτιωθει το παιχνιδι για να μπορεσουν να τα δουν αυτοι που το διαχειριζωντε και ισως να θελησουν να βελτιωσουν καποια πραγματα πρεπει να γραψετε ολοι τις προτασεις σας ποια πραγματα κατα την γνωμη σας πρεπει να αλλαξουν η να αναβαθμιστουν.
ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΕΣ που ειναι και πρωτες στην καταταξη απο την πρωτη θεση μεχρι την 50' ισως να μην ενδιαφερωντε για αλλες αλλαγες διοτι εχουν εξασφαλισει καποια πραγματα.
Πρεπει να πειτε την γνωμη σας οσοι θελετε να αλλαξει και να ανεβει επιπεδο κατα πολυ το συγκεκριμενο παιχνιδι.
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΓΡΑΨΤΕ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ.
 
Εγώ βρίσκομαι στο 5ο κεφάλαιο και όσο κι αν λατρεύω αυτό το παιχνίδι και έχω κολλήσει υπερβολικά, το θεωρώ υπερβολικά αργό.
Αργό ως προς τον χρόνο αναμονής απόκτησης υλικών, τον θεωρώ περιττό, και ας υπάρχουν οι στιγμίαιες ενισχύσεις, που κι αυτές για να τις αποκτήσεις θέλει υπομονή, γενικά σε ότι χρειάζεσαι, σου το δίνει σε κάπως υπερβολικά μεγάλο χρόνο. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.
 

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Προσωπικά, διάγω το 7ο κεφάλαιο και μετά από πολύ κόπο για να αναπτύξω την πόλη, διαπιστώνω ότι ήρθε ο καιρός να πράξω όσα οι πιο αναπτυγμένοι από εμένα, δηλαδή να μπαίνω πια το πολύ 2 φορές την μέρα, και σιγά-σιγά μία φορά την ημέρα και σιγά-σιγά μία φορά το 2ήμερο κ.ο.κ., καθότι όσα χρειάζονταν τα πήραμε και όσα χρειαζόμαστε απαιτείται ατελείωτος χρόνος για να τα αποκτήσουμε / αναπληρώσουμε για να καταστεί δυνατή η σοβαρή αντιμετώπιση μαχών και ανάπτυξης των πόλεων... έτσι, και αυτό το παιχνίδι, ουσιαστικά ολοκληρώνει τον κύκλο ενδιαφέροντος στο 6μηνο...
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Προσωπικά, διάγω το 7ο κεφάλαιο και μετά από πολύ κόπο για να αναπτύξω την πόλη, διαπιστώνω ότι ήρθε ο καιρός να πράξω όσα οι πιο αναπτυγμένοι από εμένα, δηλαδή να μπαίνω πια το πολύ 2 φορές την μέρα, και σιγά-σιγά μία φορά την ημέρα και σιγά-σιγά μία φορά το 2ήμερο κ.ο.κ., καθότι όσα χρειάζονταν τα πήραμε και όσα χρειαζόμαστε απαιτείται ατελείωτος χρόνος για να τα αποκτήσουμε / αναπληρώσουμε για να καταστεί δυνατή η σοβαρή αντιμετώπιση μαχών και ανάπτυξης των πόλεων... έτσι, και αυτό το παιχνίδι, ουσιαστικά ολοκληρώνει τον κύκλο ενδιαφέροντος στο 6μηνο....
ΩΡΑΙΑ τι προτεινεις για να αποκτησει ενδιαφερον περισσοτερο το παιχνιδι.? Κανε μια προταση πες μια ιδεα. Να ξερεις οτι αν δεν ηταν αργο το παιχνιδι και ολοκληρωνωταν μεσα σε λιγους μηνες τοτε θα ηταν πραγματικα βαρετο. Ποιος ο λογος να υπαρχει και τι να κανεις μετα οταν ακριβως αυτο......δεν θα ειχες τι να κανεις.? Εγω πριν ανακαλυψω αυτο το παιχνιδι ημουν σε ενα αλλο με συμμαχιες καστρα μαχες με ηρωες σε πραγματικο χρονο στον χαρτη. Εβγαιναν οι ηρωες μου και χτυπιοντουσαν στον χαρτη με τους αντιπαλους αλλης συμμαχιας. Μετα τους ηρωες χτυπουσαμε τα καστρα τους και στο τελος αν δεν ειχαν στρατο καιγωντουσαν και λεηλατουσαμε τους πορους. Και ειχε πραγματικα ενδιαφερον αυτο το παιχνιδι. Και αντι να το αναβαθμισουν που θα ηταν τρομερο παιχνιδι το εκλεισαν. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΑΙΖΑ 13 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ. Μια ζωη. Και δεν θα το παρατουσα αν δεν το εκλειναν. Και εδω πας μεχρι τελους αλλιως ποιος ο λογος να ξεκινας κατι και μετα να το παρατας.? Ας προσπαθησουμε ομως να το βελτιωσουμε. Εμεις θα προτεινουμε και αν θελουν να ακουσουν αυτοι που το εχουν καλα θα κανουν να ακουσουν αλλιως θα μεινουν μονοι τους να το ΠΑΙΖΟΥΝ αυτοι. Μιλησε και στην συντροφια σου στους υπολοιπους παιχτες ομως να πουν τις ιδεες τους και τις προτασεις τους. Ξεσηκωσε και αλλους απο αλλες συντροφιες στειλε μυνηματα στους αρχιμαγους των μικροτερων συντροφιων. Που ξερεις. Αν αλλαξει κατι δεν θα ειναι μονο για το ελληνικο σερβερ αλλα και για τα ξενα. Αν και δεν μας ενδιαφερει αυτο αλλα χαρη σε μας ισως θα εχουν και αυτοι ενα ενδιαφερον παιχνιδι.
 

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Τα πράγματα είναι απλά... Είναι θέμα ψυχολογίας όπως γράφεις... όταν το παιχνίδι σου δίνει διευκολύνσεις, αυτό σε ευχαριστεί... το περιέγραψες καλά... οι περισσότερες από τις διευκολύνσεις (βοήθειες) αυτού του παιχνιδού είναι άχρηστες... και αυτό ισχύει για όλα τα παιχνίδια της inno... τις έχουν για να βοηθούν όσους μπαίνουν και να αισθάνονται ευχάριστα τους πρώτους μήνες... μετά δεν τους ενδιαφέρει να κρατήσουν αυτούς που δεν ρίχνουν χρήμα... πάνε με το ποσοστό... μαθηματικά απλά... αν το ποσοστό που ρίχνει χρήμα είναι στατιστικά 3%, τους ενδιαφέρει να μπουν 1.000.000 παίκτες ώστε το ποσοστό που πληρώνει να είναι 1 εκ. Χ 3% = μπλα μπλα... ξέρουν ότι το υπόλοιπο 97% θα τα παρατήσει και όσοι συνεχίζουν απλά υπάρχουν για να μην νιώθουν μόνοι όσοιι πληρώνουν και τα παρατήσουν και αυτοί... καθαρή ψυχολογία της μάζας... ξέρουν πολύ καλά πως θα βοηθούσαν τους πάντες να νιώθουν καλά... π.χ. κατάταξη τουρνούα και συντροφιών ... δίνεις σε όλους κάτι σχεδόν ίδιο και όχι μόνο στους 100 πρώτους.. ο ανταγωνισμός να λειτουργεί για πολύ ελάχιστα και άνευ σημασίας... τουρνουά συντροφιάς πολύ δύσκολο για να φτάσουν στο τέλος περισσότερες από 80 συντροφιές.. ούτε το 25%... 50 συντροφιές έχουν πλήρη μέλη... όλοι οι υπόλοιποι μόνοι τους στην συντροφιά ενός μέλους... ένα παράδειγμα από το the west... από την στιγμή που στις μάχες οχυρών παίρνουν όλοι τα ίδια βραβεία, γέμισαν τα οχυρά από παίκτες που δεν τους νοιάζει να κερδίσουν ή χάσουν, απλά τους νοιάζει να παίξουν... όταν όμως βάζεις το στοιχείο της διαφορετικότητας στον νικητή και στον χαμένο, δημιουργείς πρόβλημα... η κοινωνία άλλαξε πια... κανείς δεν θέλει πια να είναι χαμένος... ο μη υγιής (όσοι χώνουν χρήμα παίρνουν έξτρα) ανταγωνισμός απομακρύνει... αρκετά χάσαμε στην πραγματική ζωή... αυτή είναι η συμβουλή μου...
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Τα πράγματα είναι απλά... Είναι θέμα ψυχολογίας όπως γράφεις... όταν το παιχνίδι σου δίνει διευκολύνσεις, αυτό σε ευχαριστεί... το περιέγραψες καλά... οι περισσότερες από τις διευκολύνσεις (βοήθειες) αυτού του παιχνιδού είναι άχρηστες... και αυτό ισχύει για όλα τα παιχνίδια της inno... τις έχουν για να βοηθούν όσους μπαίνουν και να αισθάνονται ευχάριστα τους πρώτους μήνες... μετά δεν τους ενδιαφέρει να κρατήσουν αυτούς που δεν ρίχνουν χρήμα... πάνε με το ποσοστό... μαθηματικά απλά... αν το ποσοστό που ρίχνει χρήμα είναι στατιστικά 3%, τους ενδιαφέρει να μπουν 1.000.000 παίκτες ώστε το ποσοστό που πληρώνει να είναι 1 εκ. Χ 3% = μπλα μπλα... ξέρουν ότι το υπόλοιπο 97% θα τα παρατήσει και όσοι συνεχίζουν απλά υπάρχουν για να μην νιώθουν μόνοι όσοιι πληρώνουν και τα παρατήσουν και αυτοί... καθαρή ψυχολογία της μάζας... ξέρουν πολύ καλά πως θα βοηθούσαν τους πάντες να νιώθουν καλά... π.χ. κατάταξη τουρνούα και συντροφιών ... δίνεις σε όλους κάτι σχεδόν ίδιο και όχι μόνο στους 100 πρώτους.. ο ανταγωνισμός να λειτουργεί για πολύ ελάχιστα και άνευ σημασίας... τουρνουά συντροφιάς πολύ δύσκολο για να φτάσουν στο τέλος περισσότερες από 80 συντροφιές.. ούτε το 25%... 50 συντροφιές έχουν πλήρη μέλη... όλοι οι υπόλοιποι μόνοι τους στην συντροφιά ενός μέλους... ένα παράδειγμα από το the west... από την στιγμή που στις μάχες οχυρών παίρνουν όλοι τα ίδια βραβεία, γέμισαν τα οχυρά από παίκτες που δεν τους νοιάζει να κερδίσουν ή χάσουν, απλά τους νοιάζει να παίξουν... όταν όμως βάζεις το στοιχείο της διαφορετικότητας στον νικητή και στον χαμένο, δημιουργείς πρόβλημα... η κοινωνία άλλαξε πια... κανείς δεν θέλει πια να είναι χαμένος... ο μη υγιής (όσοι χώνουν χρήμα παίρνουν έξτρα) ανταγωνισμός απομακρύνει... αρκετά χάσαμε στην πραγματική ζωή... αυτή είναι η συμβουλή μου...
Δεν ξερω απο που και πως τα υπολογιζεις ολα αυτα αλλα μπορει και να ειναι ετσι οπως τα λες και δεν μου ακουγωντε και παραλογα η αληθεια αλλα τα ποσοστα ειναι πολυ μικροτερα οποτε δεν πιστευω να τους συμφερει.......γιατι αν υπολογισεις τα ατομα καθε συντροφιας και ολες τις συντροφιες που δεν ειναι ολες μεγαλες τι μενει.? Τα ατομα ειναι αρκετα ελαχιστα......τελος παντων. Εγω εγραψα του μανατζερ μας οτι αν δεν αλλαξει κατι στο παιχνιδι αυτοι που το εχουν θα ειναι οι μονοι που θα το παιζουν .......το παιχνιδι για να μην πω κατι αλλο.........
 
Κορυφή