• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

ΒΑΣΙΛΙΚΕΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Βρίσκομαι στο 10ο κεφάλαιο έρευνας, με το ταλαίπωρο mana, και έχοντας κάνει την γνωστή υπομονή, έχω μαζέψει 100 βασιλικές αποκαταστάσεις, περιμένοντας να δω που θα είναι τελικά χρήσιμες. Καθώς τα νέα κτήρια που λαμβάνουμε από τις εκδηλώσεις ουσιαστικά αντικαθιστούν τα παλαιότερα σε αποδοτικότητα, δεν βλέπω σε τι χρησιμεύουν, εκτός ίσως από κάποια κτήρια που δεν θα επαναληφθούν και είναι όντως χρήσιμα. Όμως το κόστος αναβάθμισής τους από κεφάλαιο σε κεφάλαιο κάνει απαγορευτική την χρήση των βασιλικών αποκαταστάσεων αφού τελικά μόνο για ένα κτήριο φθάνουν να χρησιμοποιηθούν για να αναβαθμισθούν από το π.χ. κεφάλαιο 3 στο κεφάλαιο 10... Ερωτώ, λοιπόν, του πεπειραμένους, σε τι τελικά σας χρησίμευσαν οι βασιλικές αποκαταστάσεις ;
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Προσωπικά τις χρησιμοποιώ στα εξελισσόμενα κτίρια των event π.χ. καλύβα μάγισσας, δόξα επιδέξιων κλπ. ή σε κτίρια πληθυσμού / πολιτισμού που έχουν καλή απόδοση πληθυσμού ανά τετράγωνο π.χ. κατάστημα δώρων τελώνιων, γριά γιγάντισσα των πάγων και για πολιτιστικά κτίρια 1 τετραγώνου όταν χρειαστεί να περάσω κάποια αποστολή event π.χ. φυτό μάνα, κλουβί με λουλούδια του ουράνιου τόξου.
Όσο για το ταλαίπωρο μάνα τα έχουμε επαναλάβει πολλές φορές. Συνδιασμός Αββαείου Δράκων (θαύμα) στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο και ξορκιών. Αν χρησιμοποιηθούν τα ξόρκια την κατάλληλη στιγμή αποδίδουν το μάνα που χρειάζται κάποιος δίχως να παρουσιαστεί πρόβλημα.

Screenshot_20.png


Screenshot_21.png


Με ένα πρόχειρο υπολογισμό έχω στην αποθήκη 167.110.272 μονάδες μάνα. Αρά δεν μπορεί να υπάρξει θέμα με το μάνα. Και υπάρχουν παίκτες με μεγαλύτερα αποθέματα από εμένα. Απλά πρέπει κάποιος να συμμετέχει ενεργά στο τουρνουά και να χρησιμοποιεί τα ξόρκια την στιγμή που χρειάζεται το μάνα. Στα αρχικά επίπεδα το Αββαείο δεν έχει μεγάλη απόδοση και χρειάζεται κάποιος μεγαλύτερη ποσότητα από ξόρκια για να αποκτήσει μια συγκεκριμένη ποσότητα από μάνα, αλλά όσο αυξάνονται τα επίπεδα και οι ολοκληρωμένες επαρχίες του χάρτη (συνδιάζονται στην απόδοση του μάνα που προσφέρει το Αββαείο) αυξάνεται και η απόδοσή του Αββαείου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Είναι ΠΟΛΥ χρήσιμη η απάντησή σου και σε ευχαριστούμε πολύ. Βέβαια, δεν έχω ακόμη το Αββαείο των Δράκων και καταλαβαίνω ότι οι σκέψεις σου πηγάζουν από το επίπεδο που βρίσκεσαι. Προσωπικά, όντας ακόμη στο επίπεδο 10, προφανώς η ταλαιπωρία της υπομονής είναι μεγάλη, με υποχρέωση να μένω ίσως και 2μηνα σε κάθε κεφάλαιο τεχνολογίας, και με πολύ μικρές αποδόσεις μάνα. Άρα οι προτάσεις σου θα χρησιμεύσουν στο μακρινό μέλλον για όσους είμαστε ακόμη πίσω σε πρόοδο. Ξαναγυρίζοντας στο θέμα, από όσα παρέθεσες, δεν βλέπω τελικά σημαντική, αλλά απλά περιστασιακή χρησιμότητα για τις βασιλικές αποκαταστάσεις.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Είναι ΠΟΛΥ χρήσιμη η απάντησή σου και σε ευχαριστούμε πολύ. Βέβαια, δεν έχω ακόμη το Αββαείο των Δράκων και καταλαβαίνω ότι οι σκέψεις σου πηγάζουν από το επίπεδο που βρίσκεσαι. Προσωπικά, όντας ακόμη στο επίπεδο 10, προφανώς η ταλαιπωρία της υπομονής είναι μεγάλη, με υποχρέωση να μένω ίσως και 2μηνα σε κάθε κεφάλαιο τεχνολογίας, και με πολύ μικρές αποδόσεις μάνα. Άρα οι προτάσεις σου θα χρησιμεύσουν στο μακρινό μέλλον για όσους είμαστε ακόμη πίσω σε πρόοδο. Ξαναγυρίζοντας στο θέμα, από όσα παρέθεσες, δεν βλέπω τελικά σημαντική, αλλά απλά περιστασιακή χρησιμότητα για τις βασιλικές αποκαταστάσεις.
Απλά να επισημάνω πως την εποχή που ήμουν στα ξωτικά του δάσους και οι συμπαίκτες μου που βρίσκονταν στο ίδιο επίπεδο με εμένα δεν είχαμε την δυνατότητα να κερδίσουμε από event κτίρια που παράγουν μάνα. Διότι απλά αυτό το στοιχείο του παιχνιδιού προστέθηκε αρκετά αργότερα. Οπότε πίστεψε με, ήμασταν σε πολύ χειρότερη μοίρα από αυτή που βρίσκεται ένας καινούριος παίκτης.
Το Ιτιά ιτιά χιλιοτραγουδίστηκε εκείνη την εποχή. Οπότε υπομονή και θα περάσει η φυλή.
 
Κορυφή