• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Αρχαια Θαυματα

DeletedUser134

Guest
Όπως αναφέρει και ο τίτλος του θέματος σήμερα αφού έκανα τις καθημερινές μου βόλτες στο παιχνίδι έριξα και μια ματιά στα αρχαία θαύματα ενός παίκτη...είδα κάτι ανησυχητικό όχι βέβαια για τον ίδιο τον παίκτη αλλά για άλλο παίκτη...και εξηγούμαι...

Είδα ότι ένας παίκτης είχε δωρίσει σε θαύμα άλλου παίκτη 100 πόντους γνώσης...αν και τρελό θεώρησα ότι ήταν μέλος της συμμαχίας και έχουν ένα σύστημα για να μεγαλώσουν τα αρχαία θαύματα τους...αφού κοίταξα καλύτερα είδα ότι δεν ήταν μέλος της συμμαχίας και απλά ήταν άλλος ένας παίκτης που έπεσε στην παγίδα των "μεγάλων" παικτών (δεν αναφέρομαι στις βαθμολογίες)...

Ποια είναι η παγίδα όμως?

Η παγίδα είναι η εξής: όπως όλοι ξέρουμε υπάρχει ένα σύστημα ανταμοιβής στα αρχαία θαύματα που σας δίνει κάποιους πόντους γνώσης αν δωρίσετε σε αρχαία θαύματα άλλων παικτών...το πρόβλημα είναι πως οι ανταμοιβές σας όσους πόντους γνώσης και αν δωρίσετε θα είναι πάντα η ίδια...οπότε δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ανεβάζετε τα θαύματα άλλων παικτών εκτός φυσικά και αν σας υποχρεώσει η ίδια συμμαχία σας...ότι και να κάνετε θα πάρετε 5 πόντους γνώσης (δεν ξέρω αν αλλάζει στα μεγαλύτερα επίπεδα) και ένα ρούνο...Αυτό και τίποτα άλλο

Για αυτό λοιπόν σταματήστε να δωρίζετε σε άλλους παίκτες και χρησιμοποιήστε τους πόντους γνώσεις μόνο για εσάς , δεν έχετε κανένα απολύτως όφελος...

Αυτά :)
 

DeletedUser

Guest
Γενικα 2 ενδεχωμενα παιζουν..Το πρωτο ειναι το κλασσικο που δυο ή περισσοτεροι παιχτες ανταλλαζουν ποντους μετξυ τους για να ανεβασουν τα θαυματα τους..Το δευτερο ειναι απλα προωθητικος λογαριασμος :) .Απο τη στγμη που δεν υπαρχει και Ιστορικο για τα πρηγουμενα επιπεδα ενος Θαυματος,τοτε ευκολα καποιοι ισως το εκμεταλευονται :)
 

DeletedUser30

Guest
Οι ποντοι παντως σε καθε επιπεδο ανεβαινουν παντως οχι πολυ σχετικα με τους ποντους που χαριζεις και ΝΑΙ πολυ ευκολα μπορεις να προωθησεις ενα λογαριασμο οχι μονο στα αρχαια θαυματα αλλα σε ολα..

Καλως εθιξες το θεμα το εχω παρατηρησει και εγω και ισως κατι πρεπει να γινει απο τους διαχειριστες και να μπαναριστουν τετοιου ειδους λογαριασμοι .. Κουτοπονηροι υπαρχουν παντου γιατι ..
 

DeletedUser16

Guest
Φυσικα και δεν δινει μονο 5 ποντους γνωσης καποιο θαυμα.
Και δεν ειναι μονο οι ποντοι γνωσης που κυνηγαει καποιος οταν δωριζει, γιατι ειναι προφανες οτι τις περισσοτερες φορές πέρνει πολυ λιγοτερα απο οσα βαζει...

Ο κυριους λογος που καποιος επιλεγει για να δωρισει ειναι γιατι θελουν να πάρουν τα σχεδια για να χτισουν και αυτοι μετέπειτα τα δικα τους θαυματα.
Ισως ειναι η δυσκολια των παικτων να ανταποκριθουν στις απαιτησεις μιας "μαχης", ίσως επειδη η επαρχια τους δινει το θραυσμα που δεν ψαχνουν, ισως η συνεχης θραυση των θραυσματων, ισως, ισως, ισως... και για αυτους τους λογους οδηγουνται στις δωρεες ωστε να καταφερουν να ολοκληρωσουν τους 9 ρουνους..

Οποτε καταλαβαινεις οτι διαφωνω κάθετα στο τελευταιο σχολιο σου που λες να σταματησουν να δωριζουν σε αλλους και να ανεβασουν τα δικα τους θαυματα...
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ετσι χανεις περισσοτερα.. Παίκτες που εχουν τελειωσει με τις ερευνες τους και δεν εχουν που αλλου να ξοδεψουν τους ποντους γνωσης εχουν συννενοηθει και ανταλλάσουν ποντους γνωσης, ο ενας στα θαυματα του αλλου. Πέρνεις 24 Π.Γ την ημέρα, οποτε αν εχεις ολοκληρωσει το δεντρο και αφοσιωθεις αποκλειστικά στις δωρεες, δυσκολα καποιος θα μπορεσει να δωρισει παραπανω απο εσενα, οποτε στο τελος εισαι πρωτος στις δωρεες και περνεις πισω καποιους Π.Γ και ποιο σημαντικο περνεις το θραυσμα που θες... Το ιδιο κερδιζει και αυτος ο οποιος δωριζει σε σενα...
Εγω ποτέ δεν θα δωριζα Π.Γ σε δικο μου θαυμα...

Πίσω στην πρωτη πρόταση μου... Αυτην την στιγμή, εχω το πολεμικο μοναστηρι στο 6... Η 1η θεση δινει 2 μπλε θραυσματα και 20 ποντους γνωσης, η 2η δινει 1 θραυσμα και 15 π.γ, η 3η δινει 1 θραυσμα και 10 π.γ, και η 4η δινει 1 θραυσμα και 5 π.γ.
Κάποιους θα τους δελεασουν οι αμοιβες αυτες και θα δωρισουν...
 

DeletedUser134

Guest
Οπότε με το ποστ που έκανες (παρόλο που διαφωνείς) έρχεσαι στα λόγια μου...και επαναλαμβάνω...παιδιά μην τους αφήνετε να σας δουλεύουν και σταματήστε να δωρίζετε...είναι χίλιες φορές καλύτερα να τα ξοδέψετε στις έρευνες σας και όχι στους άλλους που θέλουν να ανεβάσουν το θαύμα τους εις βάρος σας...

Με λίγη υπομονή θα βγάλετε όλους τους ρούνους που χρειάζεστε...

Edit: Τώρα κατάλαβα γιατί καίγεσαι...επειδή θες 500 πόντους γνώσης...ντροπή σου :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30

Guest
Στο 6 το πολεμικο μοναστηρι ; Μαλιστα .. παιχταρας δεν εχω λογια ..
Μπορει να μου εξηγησεις ποθεν πως εχουν δωρισει σε εσενα ενα καρο ποντους παιχτες που δεν εχουν κανενα συμφερον απο σενα γιατι ειναι φυσης αδυνατον να τους επιστρεψεις τους ποντους κυριως αυτοι που ειναι εκτος συντροφιας;
Οσο για την ολοκληρωση των τεχνολογιων απο τους χιλιαδες παιχτες ελαχιστοι θα μεινουν με ολοκληρωμενες τεχνολογιες για καιρο αφου συντομα θα προστεθει νεα φυλη ή τροπος να σου χρειαζονται οι ποντοι..
Παντως οφειλω να ομολογησω οτι εχεις τον τροπο σου οποιος και να ..ειναι αυτος και στα θαυματα και στους διαγωνισμους απο οτι εδειξε η ιστορια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16

Guest
@fallen Και ερχόμαστε πισω στο γεγονος οτι κανεις δεν θα σε αναγκάσει να παιξεις με συγκεκριμενο τρόπο... Απλα μοιρασου την αποψη σου και ολα καλα..
Ο αλλος μπορεί να θελει τα θαυματα πιο πολυ απο το να προχωρησει σε καποια ερευνα... Και γω δεν θα χαράμιζα υπερβολικα ποσα ποντων γνωσης σε θαυματα, χωρις να ειμαι σε ικανοποιητικο σημειο στις ερευνες...
Ο καθενας παιζει με τον τροπο του... Εγω π.χ δεν εχω μεγάλο θεμα στις μάχες, οπότε εχω υπομονη να τις κανω μεχρι να πάρω τα θραυσματα που θελω...

@PHANTOM, χαλαρωσε λιγο φιλαρακι...
Εχεις 2 θαυματα στο επιπεδο 3... Μπορεις να μου εξηγησεις ποθεν πως εχουν δωρισει σε εσενα ενα καρο ποντους παιχτες που δεν εχουν κανενα συμφερον απο σενα γιατι ειναι φυσης αδυνατον να τους επεστρεψεις τους ποντους κυριως αυτοι που ειναι εκτος συντροφιας;
 

DeletedUser

Guest
Βασικα θα πω το εξης..Παιχτες που εχουν δωρισει σε Θαυματα αλλων παικτων πολλους ποντους χωρις να εχουν καποιο συμφερον(επιστροφη ποντων) ειναι απλα προωθητικοι λογαριασμοι..Οσο και να θελει καποιος να βοηθησει εναν φιλο ή να παρει θραυσματα ετσι,με τιποτα δε θα εδινε σε καποιον 100 ποντους χωρις να παρει κατι πισω.
Και για να τελειωνουμε με αυτη την ιστορια,το καλυτερο ειναι οποιος εχει αμφιβολιες για καποιον να κανει αιτημα υποστηριξης και θα λυθουν ολα αυτα.Επισης αν νομιζει οτι καποιοι εχουν ''πλατες'' απο διαχειριστες ισως μπορει να στειλει αντιστοιχο αιτημα στην εταιρεια..
Το ιδιο ακριβως ειχε συμβει σε παρομοιο παιχνιδι της εταιρειας και αυτο που συνεβη ειναι: 1)Διαγραφη των προωθητικων λογαριασμων, 2)Μειωση επιπεδου των Κτηριων του παιχτη στο επιπεδο που πρεπει και 3)οπου ηταν διαχειριστες γινανε demote και διαγραφηκαν οι λογαριασμοι τους.Οσοι παιζανε FOE θυμουνται και ξερουν τι λεω :)
 

DeletedUser30

Guest
@PHANTOM, χαλαρωσε λιγο φιλαρακι...
Εχεις 2 θαυματα στο επιπεδο 3... Μπορεις να μου εξηγησεις ποθεν πως εχουν δωρισει σε εσενα ενα καρο ποντους παιχτες που δεν εχουν κανενα συμφερον απο σενα γιατι ειναι φυσης αδυνατον να τους επεστρεψεις τους ποντους κυριως αυτοι που ειναι εκτος συντροφιας;

Xαλαρος ειμαι φιλος και δεν εχω παρει ουτε 1 ποντο εκτος συντροφιας , ανταλλασω ποντους μονο με παιχτες τις συντροφιας μου +κατι λεει και το γεγονος οτι σε περναω καπου 17.000 ποντους και δεν εχω ακομα χυτηριο χαλκου οπως εσυ.. αρα οι δικοι μου ποντοι δεν πανε σε τεχνολογιες ..
Τελος συμφωνω με το ποστ του iRock
 

DeletedUser16

Guest
+κατι λεει και το γεγονος οτι σε περναω καπου 17.000 ποντους και δεν εχω ακομα χυτηριο χαλκου οπως εσυ..

Προσωπικα δεν μου λεει απολυτως τιποτα το 'γεγονος' οτι με περνας 17κ ποντους...και ουτε που με νοιαζει στην τελικη..
Συγκρινεις 2 ανομοια πραγματα, δηλαδη εναν παικτη που αγοραζει διαμάντια και εναν παικτη που δεν αγοράζει! Αν θες, συγκρινε την πολη μου με καποιον που δεν αγοράζει διαμαντια... τοτε ναι, να δεχτω καποια κριτικη... αλλα οχι τωρα! Και γω θα μπορουσα να αγοράσω διαμαντακια, να χωσω μερικες επεκτασεις και να χτισω αποκλεισικά κτιρια που δινουν πολλους ποντους για να'χω να λεω οτι ειμαι πιο μπροστα απο τον phantom. Αλλα δεν παιζω για τους ποντους, οπως προφανως κανεις εσυ ;) Παρε για παραδειγμα την πολη του smartdodo, η οποια ειναι καθαρα πολη ποντων, και για αυτο εχει τοσα οπλοστασια... Να τα κανω ΤΙ? δηλαδη τοσα οπλοστασια.? 5-6 στο 15 επιπεδο να έχεις και να μπαινεις 2 φορες την ημερα τουλαχιστον, μπορεις να παραγεις στρατο ασταματητα... Εγω αν ημουν ο smartdodo, θα γκρεμιζα πολλα οπλοστασια και θα εκανα χωρο για αλλα κτηρια, κυριως των νανων, γιατι αυτα χρειαζεται πλεον για να συνεχισει το παιχνιδι... Αλλα ο καθενας ξερει τον τροπο που θελει να παιξει και πραττει αναλογα...
Και αν δεν το εχεις καταλαβει, οι ποντοι που λες ειναι οτι πολιτισμος/πληθυσμος ξοδευεις, και αν παρατηρησεις δεν περνεις καθολου ποντους απο τα χυτηρια χαλκου... Και στην τελικη, τι να τους κανω τους ποντους αν δεν εχω μια βιωσιμη πολη που να μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του παιχνιδιου??

Δεν λεω οτι διαφωνω με τον iRock, απλα το post του ειναι απόλυτο και συνεπως τους βαζει ολους στο ιδιο τσουβαλι.. Φυσικα και δεν ειναι ολοι προωθητικοι λογαριασμοι... αλλα ακομα και αν ηταν, ειμαι σιγουρος οτι η Ο.Δ μπορει να αποδειξει και να λάβει τα απαραιτητα μετρα σε περιπτωση παραβιασεων των κανονων...
 

DeletedUser30

Guest
ε καλα εσυ αυτο καταλαβες σε σχεση με τους ποντους;(μην καταλαβενετε οτι θελετε και κυριως μην ειστε ψοφιοι για παρεξηγηση) εννοω οτι ξοδευεις σε τεχνολογιες τους ποντους σου και ετσι δεν εχεις το περιθωριο να δωριζεις αρκετους, στο θεμα μας που ειναι τα αρχαια θαυματα..
Εγω παιζω για τους ποντους; Αμα επαιζα για τους ποντους φιλος δεν θα ειχα δωρισει μονο σε αρχαια θαυματα 500 ποντους περιπου, αστο δεν το εχεις..
Ουτε απο τα ορυχεια γρανιτη παιρνεις ποντους, και για να μην εχεις λανθασμενη εικονα για το παιχνιδι εμενα τα διαμαντια αντικαθιστουν το χαμενο χρονο που δεν ειμαι ον και μονο αυτο (3 ωρες την ημερα παιζω και ισως κανα 2 μερες και 5 ωρες) εαν με ενδιαφερανε οι ποντοι θα ειχα ηδη τελιωσει τεχνολογιες κτλ.. Ολα στην ωρα τους εκτος και εαν βαλουν βραβεια στην βαθμολογια οποτε ισως σκεφτω να ανεβασω ταχυτητα, κατι που δεν νομιζω να προβλεπεται για το συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα ποτε δεν ξερεις..Και επισης ελειπα απο το παιχνιδι λογο διακοπων το καλοκαιρι 1 μηνα, αλλιως θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα αλλα και παλι δεν θε ειχε μεγαλυτερη αξια το ξανα λεω ολα στην ωρα τους ..

Λοιπον για να τελιωνουμε 2 τροποι υπαρχουν να εισαι ψηλα στην βαθμολογια διαμαντια+ολη μερα ον οποτε χρειαζετε ή προωθητικους λογαριασμους+ ολη μερα ον οποτε χρειαζεται+ εαν προθεσεις και στα 2 και την καθημερινη βοηθεια απο ολη την συντροφια σε ολους τους τομεις αγορα κτλ..Σε σενα συμβαινει αυτο η υποστηριξη εννοω κατι που φανηκε ξεκαθαρα στους διαγωνισμους κυριως του Φορουμ συνεπως συμπεραινω οτι ισχυει και για το παιχνιδι..

Οσο για το τελευταιο φυσικα και δεν το κανουν ολοι αυτο και σιγουρα η ΟΔ θα λαβει τα μετρα της εαν υπαρχουν τετοια φαινομενα ..
 

DeletedUser134

Guest
Outlaw το μόνο που θέλω να κάνω με το ποστ μου είναι να προφυλάξω παίκτες να χαραμίσουν άδικα τους πόντους τους σε θαύματα άλλων αφού δεν έχουν κανένα λογικό κέρδος...αν είχαν λογικό κέρδος δεν θα έκανα ποτέ αυτό το πόστ...η δική μου δουλειά είναι να τους προστατέψω και η δική σου είναι να τους πείσεις να δωρίσουν στο θαύμα σου...καθένας κάνει το κομμάτι του και καμία κακία δεν κρατιέται... :)
 

DeletedUser16

Guest
Για να πας τα θαυματα στο επιπεδο 6 θελει παλι 9 ρουνους.
Οποτε σε δινει τυχαια εναν απο τους 4 που ψαχνεις
 

DeletedUser

Guest
Μπορεις να βαλεις ποντους γνωσης σε οποιον θελεις,ακομα και να μην ειναι ουτε στη συντροφια σου,αλλα ουτε να τον εχεις ανακαλυψει στον χαρτη.
Επισης μπορεις να βαλεις ποντους γνωσης ακομα και αν δεν εχεις ανακαλυψει τα Θαυματα.Γ αυτο δεν ειμαι σιγουρος,αλλα νομιζω οτι μπορουσα να βαλω ποντο γνωσης σε καποιο Θαυμα Νανων,ενω εγω δεν εχω φτασει καν στο κεφαλαιο αυτο.
Παραθετω και μια screenshot που βαζω ποντο σε καποιον παιχτη πολυ μακρυα απο μενα.

Νομιζω ηδη καποιοι το εκμεταλευονται και ισως θα επρεπε να γινει καποια στιγμη αυτος ο ελεγχος για τους πολλαπλους λογαριασμους,που σε δαστημα 2 μηνων θα εχουν Θαυματα κοντα στο επιπεδο 10.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_3.gif
    Screenshot_3.gif
    421,4 KB · Προβολές: 64

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Αν έχεις ανακαλύψει τα πρώτα θαύματα (Μοναστήρι, Άδυτο, Φάρο και Κουδούνα) έχεις περιθώριο να βάλεις και στα θαύματα των νάνων αν θέλεις.
Τώρα για το θέμα της εκμετάλλευσης, πιστεύω πως υπάρχει θέμα, αλλά δεν υπάρχει παιχνίδι που να μην έχει τέτοιου είδους παίκτες. Από εκεί και πέρα αν κάποιος έχει τελειώσει με τις έρευνες του μπορεί να κάνει καθημερινές ανταλλαγές με μια ομάδα παικτών για να ανέβουν όλοι επίπεδα και να πάρουν ρούνους (2-3 παίκτες) ή σαν συμμαχία να δημιουργηθεί ένα πλάνο για να πουσάρεται ένα θαύμα κάθε μέρα με τον ίδιο αριθμό πόντων από κάθε παίκτη για να ανέβουν όλων τα θαύματα.
Στην δική μας συμμαχία ο αρχηγός μάλιστα μέχρι να αποκτούσε τον γρανίτη και τον χαλκό που χρειαζόταν για να ξεκλειδώσει την έρευνα των νάνοθαυμάτων χάριζε τους πόντους γνώσεως του σε χαμηλότερους παίκτες για να ανέβουν και τα δικά τους θαύματα. Είναι και στον άνθρωπο πως λειτουργεί. Υπάρχουν παίκτες που ανεβάζουν μια ομάδα και υπάρχουν παίκτες που χρειάζονται ολόκληρη ομάδα για να ανέβουν.
 

DeletedUser16

Guest
Πόντους Γνώσης ΔΕΝ μπορείς να βάλεις αν δεν έχεις ανακαλύψει την ερευνα για τα θαυματα των Ανθρωπων/Ξωτικων...
Ποντους γνωσης σε θαυματα των νανων, ακομα και αν δεν εχεις κανει την ερευνα για τα θαυματα τους, μπορεις να βαλεις και ειναι κατι πολυ χρησιμο, μιας και αν εχεις κολλησει π.χ σε καποια αλλη ερευνα που ζηταει γρανιτη/χαλκο να χρησιμοποιησεις αυτους τους ποντους για να κερδισεις καποιο επιπλεον θραυσμα...
Περιορισμος για την αποσταση δεν υπάρχει, ΟΧΙ. Μπορείς να βάλεις ποντους σε οποιον θελεις, επισκεπτωντας πολυ απλα την πολη τους μεσω της καταταξης..
Προσωπικα, εχει τυχει να δωρισω ποντους σε Προπυργιο νανων και να πάρω θραυσμα χωρις να εχω ξεκλειδωμενα τα αντιστοιχα θαυματα.

Τώρα, όπως λεει και ο σωκρατης, εφοσον καποιος εχει τελειωσει ολες τις ερευνες, μπορει να συννενοηθει με καποιον αλλο παικτη ωστε να κανουν ανταλλαγη τους ποντους τους... Γιατι δεν αξιζει να βαζεις στο δικο σου... καλυτερα να βαζεις στου αλλου για να εχεις και την ευκαιρεια να κερδισεις καποιο θραυσμα...
 

DeletedUser

Guest
Ναι ρε παιδια συμφωνω σε ο,τι λετε και ειναι αυτο που συμβαινει.Δεν θα επρεπε ομως.!Δειτε και στο wiki,το λεει καθαρα.
1.Ποντους γνωσης μπορεις να βαλεις ΜΟΝΟ σε ατομα της συντροφιας σου ή ατομα που εχεις ανακαλυψει στον χαρτη.
2. Οσο για τους Νανους,παλι δε θα επρεπε να μπορεις να παρεις Θραυσμα απο τη στιγμη που δεν τα εχεις ξεκλειδωσει.(βασικα ουτε καν να βαλεις ποντους).
Τωρα οσων αφορα το πώς μοιραζεται ο καθενας τους ποντους γνωσης του,ειναι δικο του θεμα και συμφωνω και με τους 2 σας..Εγω μιλησα πμως για ατομα τα οποια χρησιμποιουν πολλαπλα προφιλ για να ανεβασουν τα Θαυματα τους.Γιατι μη μου πεις οτι υπαρχει ατομο που θα βαλει 150 ποντους σε καποιον και δε θα παρει κανεναν πισω,απλα και μονο για να κερδισει 1 ρουνο ^_^ .
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ναι τώρα και εγώ πρόσεξα αυτό που λές στο wiki για το θέμα των παικτών που μπορείς να βάλεις ρούνους.
Αλλά και να ίσχυε αυτό που λένε στο wiki πάλι θα βρίσκανε τρόπο να πουσάρουν με τους 2ους λογαριασμούς τους τον κεντρικό τους.
Απλά θα τους βάζανε όλους σε μια ακαδημία και μια ή δύο φορές την ημέρα θα πήγαινε ένας εκεί θα μάζευε τα ποντάκια και θα ξαναγύρναγε στην κεντρική συμμαχία.
Από την στιγμή που έχουν μπεί στην διαδικασία να φτιάξουν τον 2ο λογαριασμό, θα βρούν και τρόπο να πουσάρουν τον λογαριασμό τους. Είναι στην φύση τους.
Προσωπικά το βρίσκω γελοίο αλλά αν οι παίκτες έχουν κόμπλεξ δεν μπορείς να τους τα λύσει κανείς.
 

DeletedUser16

Guest
1.Ποντους γνωσης μπορεις να βαλεις ΜΟΝΟ σε ατομα της συντροφιας σου ή ατομα που εχεις ανακαλυψει στον χαρτη.

Μακαρι να ηταν μονο αυτο το λαθος στο Wiki. Δυστυχως υπάρχουν πολλα κομματια του wiki τα οποια παρεχουν ελλειπες ή ακομα και λανθασμενες πληροφορίες.. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να ρωτας και να μαθαινεις απο αλλους μερικα πραγματα, ή ακομα και να τα ανακαλυπτεις εσυ...

Γιατι μη μου πεις οτι υπαρχει ατομο που θα βαλει 150 ποντους σε καποιον και δε θα παρει κανεναν πισω,απλα και μονο για να κερδισει 1 ρουνο ^_^ .

(αυτο ως απαντηση)
http://prntscr.com/a5qt5w
 

DeletedUser

Guest
Μακαρι να ηταν μονο αυτο το λαθος στο Wiki. Δυστυχως υπάρχουν πολλα κομματια του wiki τα οποια παρεχουν ελλειπες ή ακομα και λανθασμενες πληροφορίες.. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να ρωτας και να μαθαινεις απο αλλους μερικα πραγματα, ή ακομα και να τα ανακαλυπτεις εσυ...


(αυτο ως απαντηση)
http://prntscr.com/a5qt5w
Εισαι σιγουρος οτι το wiki εχει λαθος?Ή ειναι απλα ενα ακομα χαρακτηριστικο στο παιχνιδι που δεν λειτουργει σωστα?
Εδω(screenshot) δε φαινεται κατι..Προφανως μπορει ο συγκεκριμενος παιχτης απλα να ανταλλαζει ποντους με τον αλλον γι αυτο να εχει βαλει συνολικα τοσους πολλους.

Θα συμφωνησω με Σωκρατη σε οσα λεει.Προσωπικα δε με ενδιαφερει αν καποιος ''κλεβει'',στην ουσια το δικο του παιχνιδι χαλαει.(Θα ηθελα φυσικα να υπαρχει ανα τακτα χρονικα διαστηματα ελεγχος και να αφαιρουνται οι ποντοι απο botakia).
 
Κορυφή