• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] Αποκρυψη φοντου

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser16

Guest
Καλησπέρα

Θα προσπαθησω να παραβλεψω το γεγονος οτι το forum εχει νεκρώσει εξαιτείας της απουσίας μου, αλλά όπως κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις, έτσι και η απουσία μου έχει φέρει ηρεμία και γαλήνη σε όλα τα ξωτικά και τους ανθρώπους.. :cool:

Στο ψητό τώρα, http://prntscr.com/9wk9db
Στο print screen φαίνονται ξεκάθαρα οι δρόμοι... όχι όμως κι όλοι..
Συγκεκριμένα, δεν είναι καθολου εμφανεις οι δρομοι αναμεσα στις 2 πρωτες σειρες σπιτιων...
Θα μου πειτε τωρα 'που πειραζει αυτο - σιγα τ'αυγα'
Φυσικα και πειραζει οταν πας να αλλάξεις τους δρόμους με ανώτερους (ή και κατωτερους)...
Χθες εβαλα μερικα δρομάκια νανων γιατι ειχε γεμισει η πυλη μου... το ιδιο και σημερα..αλλα σημερα εκανα αρκετη ωρα να βρω μεχρι που ειχα βαλει δρομάκια χθες και πατουσα ασκοπα κλικ κλικ μεχρι να πετυχω το δρομάκι που ηθελα..
Πιστευω θα ηταν χρήσιμο, οταν πας να χτίσεις δρομάκια, να γίνεται κάτι σαν απόκρυψη φόντου, να γκριζαίνουν τα υπόλοιπα κτήρια δηλαδη και να γινονται πιο εντονα φωτισμενοι οι δρομοι, ωστε να βλεπεις τι δρόμους έχεις ήδη...

Ετσι, δεν θα χρειαζεται να πατας πολλα κλικ μεχρι να πετυχεις το σωστο κουτακι και δεν θα χρειάζονται μετακινησεις για να δεις τι δρομος κρυβεται κατω απο καποιο κτιριο...

Αυτα... :)
 

DeletedUser118

Guest
Καλησπέρα

Θα προσπαθήσουμε να αγνοήσουμε την εισαγωγή.

Η ιδέα σας δυστυχώς δεν έχει καμία βάση, καθώς ήδη το παιχνίδι είναι ρυθμισμένο όταν προσπαθείτε να χτίσετε κάποιο κτίριο πίσω από κάποιο άλλο, το κτίριο που παρεμβάλλεται να γίνεται διάφανο ώστε να βλέπετε τον χώρο πίσω από αυτό.

Επίσης ειδικά για τους δρόμους αν περάσετε το ποντίκι σας πάνω από δρόμο νεότερο ή ίσο με αυτόν που προσπαθείτε να χτίσετε τότε σας δείχνει το πεδίο κόκκινο (εφόσον δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί αναβάθμιση) ενώ εάν είναι παλαιότερος άρα και μπορεί να αναβαθμιστεί το πεδίο είναι πράσινο.

Το θέμα κλειδώνει καλή σας συνέχεια και καλώς μας ξανά - ήρθατε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή