• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ανταμοιβές κωδωνοστάσιο

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Με αφορμή την ενημέρωση για τις νέες ανταμοιβές του κωδωνοστασίου θα ήθελα μα ρωτήσω το εξής:
Έχω τον δάσκαλο κοκκινο πάντα στην πόλη μου στο 10ο επίπεδο…και μου δίνει το κωδωνοστάσιο 8 τεχνεργα…να τα κάνω τι ακριβώς αν δεν μου δώσει με κάποιο τρόπο ξανά το κτίριο ;;
Οκ…καταλαβαίνω ότι κάποιοι παίκτες δεν έχουν συμπληρώσει τα 10 τεχνεργα…σεβαστό! Όμως υπάρχει και μια μεγάλη πλειοψηφία παικτών που τους είναι άχρηστα και αυτά αλλά και όσα κάθε τόσο βάζουν από παλιά κτίρια. Κάθε φορά λοιπόν που βάζετε τεχνεργα με κάποιο τρόπο δώστε και τα κτίρια…είναι κοροϊδία αυτό το πράγμα…έχω γεμίσει τεχνεργα…και θα μου πει κάποιος τώρα να τα ανταλλάξω στην ακαδημία…δεν είναι όμως αυτό το ζήτημα…ούτε μπορώ να δεχτώ πλεον ότι χάνω άλλες πιθανες ανταμοιβές από το κωδονοστασιο για να γεμίζω άχρηστα τεχνεργα
 
Θα συμφωνήσω μαζι σας αλλα νομίζω θα πρεπει να παραδεχτουμε πως τελευταια εχουν γινει καποια βηματα προς αυτη την κατευθυνση. Συγκεκριμενα με τους Τομους μας δίνεται η δυνατοτητα να αποκτησουμε ξανα κάποια κτιρια.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Οι βάσεις των εξελισσόμενων κτιρίων καθώς και των σετ κτιρίων μπορούν να βρεθούν στην Ακαδημία Μαγείας.
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Οι βάσεις των εξελισσόμενων κτιρίων καθώς και των σετ κτιρίων μπορούν να βρεθούν στην Ακαδημία Μαγείας.
Θα ήθελα ένας παίκτης ο οποίος έχει ήδη στην πόλη του δάσκαλο κόκκινο πάντα να μου πει αν έχει πάρει δεύτερο κτίριο δασκάλου από την ακαδημία
Διότι όσες εβδομάδες εδινε τεχνεργα στο κωδωνοστάσιο δασκάλου κόκκινου πάντα εμένα προσωπικά δεν μου εμφάνισε στην ακαδημία το κτίριο…αλλά ακόμα και αν έστω σε έναν έχει δώσει αυτό είναι ακόμα χειρότερο…έπρεπε να δίνει με μεγαλύτερη συχνότητα όσο διαρκούν οι 6 εβδομάδες ανταμοιβων με δάσκαλο.
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Θα συμφωνήσω μαζι σας αλλα νομίζω θα πρεπει να παραδεχτουμε πως τελευταια εχουν γινει καποια βηματα προς αυτη την κατευθυνση. Συγκεκριμενα με τους Τομους μας δίνεται η δυνατοτητα να αποκτησουμε ξανα κάποια κτιρια.
Εμένα δεν μου έχει δωθεί κάποιος τόμος που να περιέχει τα κτίρια…συνήθως πι τόμοι έχουν μέσα τα τεχνεργα από διάφορα κτίρια
 
Εμένα δεν μου έχει δωθεί κάποιος τόμος που να περιέχει τα κτίρια…συνήθως πι τόμοι έχουν μέσα τα τεχνεργα από διάφορα κτίρια
Αναφερομαι στα
Τομος των Εφιαλτών :
Screenshot_20230127_163140_Elvenar.jpg


καθως και στον τομο που δινει το event που τρεχει τωρα:
Screenshot_20230127_164348_Elvenar.jpg



Παντως, η αληθεια ειναι πως εγω εχω δυο Δασκαλους Παντα στην αποθηκη μου τα οποια ομως ειχα παρει απο το event, πριν εναμισυ χρονο.
Screenshot_20230127_165053_Elvenar.jpg


Δυστυχως εαν εχεις ηδη ενα εξελισσομενο δεν σου το ξαναδινει η Ακαδημια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Αναφερομαι στα
Τομος των Εφιαλτών :
Προβολή συνημμένου 2026

καθως και στον τομο που δινει το event που τρεχει τωρα:
Προβολή συνημμένου 2027


Παντως, η αληθεια ειναι πως εγω εχω δυο Δασκαλους Παντα στην αποθηκη μου τα οποια ομως ειχα παρει απο το event, πριν εναμισυ χρονο.
Προβολή συνημμένου 2028

Δυστυχως εαν εχεις ηδη ενα εξελισσομενο δεν σου το ξαναδινει η Ακαδημια.
Αυτό ακριβώς λεω. Αφού όταν έχεις ήδη ενα εξελισσόμενο και αφού δεν στο ξαναδίνει η ακαδημία , από το 2018 που παίζω δεν έχω πάρει ποτε δεύτερο,εκτός όπως λες και εσυ αν τύχει κατά τη διάρκεια του event, ποιος ο λόγος τότε να με γεμίζουν τεχνεργα;…
Ρητορική βέβαια η ερώτηση γιατί είμαι σίγουρη ότι η απάντηση που θα πάρω πάλι από τους αρμόδιους (όπως πριν) θα υποτιμάει για άλλη μια φορά τη νοημοσύνη μου…
Σ ευχαριστώ πολύ παντως για τον όμορφο διάλογο που είχαμε :)
 
Φυσικα και συμφωνω μαζι σου οπως ανεφερα πιο πανω και πιστεψε με εχω πολλους λογους να γκρινιαξω και εγω... και για το Κωδωνοστασιο .... και για ολα ...

Εσενα οπως λες σε γεμισε στα τεχνεργα, εμενα παλι μου εδωσε μολις 4. Τι να τις κανω τις δυο βασεις κτιριων εαν δεν εχω τεχνεργα; χαχαχα

Τι να πρωτοαναφερω ...τους οπλουργους που μετα βιας μου δινει 1-2 το μηνα; Οχι να το παινευτω (χαχαχα ) αλλα η Inno θα πρεπει να μου δωσει βραβειο για το πως καταφερνω και παιζω τουρνουα με ενα οπλουργο στο τοσο που παιρνω.
Η βραβειο ατυχιας -ξέρω εγω - που δεν μου εστειλε το newsletter με τα 100 τικετς και που ακομη, παιζοντας το ιβεντ κερδισα τα πιο ακυρα δωρα που υπάρχουν ;;;
Καταληγω οτι ειναι θεμα τυχης -ατυχιας, θελω να πιστευω πως η διαχείριση κανει ο,τι μπορει να ευχαριστει ολους, δεν νομιζω να θελει δυσαρεστημενους πελατες, γιατι θα μεινει χωρις πελατες.
Απλα βλεπω οτι γινονται καποια βηματα και αυτο ειναι παρηγορο.
 
Κορυφή