• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναμόρφωση χάρτη-απομάκρυνση ενεργών παικτών

gkeim

Νέο Μέλος
Είπα να μη γκρινιάξω, αλλά δεν άντεξα τελικά, καθώς η κατάσταση συνεχίζεται. Τις τελευταίες μέρες υπήρξε στη γειτονιά μου μαζική απομάκρυνση παικτών, μεταξύ των οποίων και πολλοί ενεργοί. Τοποθετήθηκαν κάποιοι νέοι, αλλά υπάρχουν τουλάχιστον 50 κενές θέσεις (όπως τις μέτρησα σήμερα τουλάχιστον) και δε βλέπω να μπαίνουν άλλοι. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, οι βοήθειες που έπαιρνα από γείτονες να μειωθούν δραστικά (γύρω στο 40% υπολογίζω). Αναρωτιέμαι πως στο καλό λειτουργεί αυτός ο αλγόριθμος για τις επανατοποθετήσεις και ποιους ακριβώς "τιμωρεί" ή "επιβραβεύει", καθώς και ποιους θεωρεί ως "ενεργούς". Στη δική μου πάντως περίπτωση η επίδραση ήταν άκρως αρνητική. Ελπίζω αν τοποθετηθούν νέοι γείτονες να βελτιωθεί η κατάσταση έστω και λίγο, αν και χλωμό βλέπω να επανέρχεται στην πρότερη. Δε μας έφτανε το κακό event του φοίνικα, έχουμε κι αυτό τώρα...
 

gkeim

Νέο Μέλος
ΟΚ, με το που έγραψα το μήνυμα, μετά από λίγο μετακινήθηκα κι εγώ (για πρώτη φορά). Να δούμε και την καινούρια γειτονιά....
 

AndyAndre

Νέο Μέλος
Δεν νομίζω ότι φταίει το μήνυμα που έγραψες για την μεταφορά σού..όλοι λίγο πολύ μετακινήθηκαν , άλλοι και 2 φορές μάλιστα εντός λίγων ημερών... Απλά γίνεται ξεκαθάρισμα όπως φαίνεται και μόνο σε καλό πιστεύω θα αποβεί εντέλει για όλους! Καλή συνέχεια στο παιχνίδι σού!
 

gkeim

Νέο Μέλος
Δεν εννοούσα ότι μετακινήθηκα λόγω του μηνύματος (ίσως φάνηκε έτσι βέβαια). Πάντως δε μπορώ να πω ότι είδα καμιά φοβερή διαφορά στην κατάσταση, μάλλον ο αλγόριθμος για τη μετακίνηση δεν είναι και πολύ αποδοτικός...
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για να μετακινηθεί κάποιος θα πρέπει να υπάρχει κενή θέση με τις επαρχίες αγαθών γύρω της ακριβώς όπως είναι του παίκτη που θα μετακινηθεί. Οπότε εάν δεν υπάρχει κενή θέση με αυτά τα κριτήρια δεν μετακινείται κάποιος παίκτης.
 
Κορυφή