• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.39

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser134

Guest
Εντάξει λέτε εσείς και η εταιρεία ότι κάναμε 1 ώρα επισκέψεων και πέρναμε (στην περίπτωση μου) 40.000 υλικά και ήταν υπερβολικά σαν ποσότητα.
Αυτό το έχουμε συζητήσει και έχουμε πει ότι για τον χρόνο που ξοδεύαμε ήταν μια χαρά η ανταμοιβή αλλά κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε και εσείς και η εταιρεία.

Λέτε μετά ότι δεν θέλετε να κουράζετε τον παίκτη με το να κάνει επισκέψεις 1 ώρας και απλά του δίνετε ανταμοιβές των 6.000 (στην περίπτωση μου).
Αν ήθελε ο παίκτης έχει την επιλογή να μην κτίσει καν το θαύμα και να μην κάνει τις επισκέψεις. Τώρα του λέτε "Μεγάλε κάνε 3 επισκέψεις, άνοιξε τα σεντούκια και .......... τους υπόλοιπους. (το κενό μπορείτε να το συμπληρώσετε όπως θέλετε. Εγώ θα προτιμήσω το "άσε" :)

Λέτε επίσης ότι πολοί από αυτούς που κάναμε επισκέψεις δεν έκαναν σε εμάς επισκέψεις.
Και τι μας νοιάζει? Αφού εμείς ανταμοιβόμασταν. Ναι μεν ξοδεύαμε 1 ώρα αλλά δεν πήγαινε χαμένος ο χρόνος μας.

Λέτε επίσης ότι εμφανιζόταν πληθωρισμός σε αγαθά που δεν παραγόντουσαν στα εργαστήρια. (υποθέτω ότι εννοείτε εργοστάσια).
Και τώρα που δεν υπάρχουν αγαθά? Είναι καλύτερα? Πρέπει να καταλάβετε γιατί κάνετε ότι δεν το καταλαβαίνετε ότι το παιχνίδι έχει τρομερές απαιτήσεις και σε αγαθά και σε εργαλεία. Αυτό γιατί κάνετε ότι δεν το καταλαβαίνετε?


Εγώ καταλαβαίνω που το πάει η εταιρεία.
"Τι θες δικέ μου? Νομίσματα? Πάρε μια ενίσχυση."
"Τι θες δικέ μου? εργαλεία? Πάρε μια ενίσχυση."
"Τι θες δικέ μου? Χρόνο? Πάρε μια ενίσχυση."
"Τι θες δικέ μου? Αγαθά? Πάρε μια ενίσχυση."
Και μετά θα σου πουν. "Α δικέ μου όλα αυτά κοστίζουν διαμάντια"

Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνει η εταιρεία είναι ότι για κάθε καινούργιο παίκτη που θα μπαίνει και δεν θα βλέπει κανένα στην πόλη του να επιδρά και να του δίνει βοήθειες αυτόν τον παίκτη θα τον χάνει.

Και θα μου πείτε " Σε νοιάζει αυτός ο παίκτης?"
Ναι με νοιάζει γιατί αυτός ο παίκτης θα περάσει από την πόλη μου αύριο μεθαύριο και θα μου δώσει ένα χεράκι βοηθείας για να ανεβάσω τον πολιτισμό μου. Τώρα που δεν θα χάσω τον χρόνο μου μαζί του αυτός τι θα κάνει?

Αυτοί που δεν καταλαβαίνουν είστε εσείς και η εταιρεία. Εσείς εύχομαι να κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε και όχι να μην καταλαβαίνετε πραγματικά γιατί μετά πάτε σε άλλο επίπεδο που εγώ δεν μπορώ να το φτάσω :). Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους στηρίζετε. Τα διαμάντια που σας κάνει δώρο η εταιρεία θα τα πάρετε ούτως η άλλως. Πείτε μια φορά "Ναι ξέρετε κάτι έχετε δίκιο, ήταν λάθος η αλλαγή και είμαστε μαζί σας".
 

DeletedUser1053

Guest
Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνει η εταιρεία είναι ότι για κάθε καινούργιο παίκτη που θα μπαίνει και δεν θα βλέπει κανένα στην πόλη του να επιδρά και να του δίνει βοήθειες αυτόν τον παίκτη θα τον χάνει
Καλησπέρα φίλε μου.
Από την αλλαγή και μετά οι περισσότεροι παίχτες δίνουν βοήθεια στο κεντρικό κτήριο και ελάχιστοι σε κτήρια με πολιτισμό.
Απορίας άξιον.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και απο μένα. Εγώ προσωπικά δεν είχα προλάβει να βάλω αυτό το θαύμα στην πόλη μου γιατί δεν το είχα ξεκλειδώσει μέχρι πρόσφατα. Τώρα που κατάφερα και το ξεκλείδωσα δεν το βάζω λόγω της αλλαγής που έγινε. Εν τέλει θα πω την άποψη μου γιαυτό που παρατηρώ τελευταία και φαντάζομαι είναι λόγω της αλλαγής. Από εκεί που έπαιρνα βοήθεια καθημερινά (με το ζόρι) απο δέκα άτομα πλέον δεν έρχεται σχεδόν κανένας, δηλαδή για να δώσω και ένα παράδειγμα με το ζόρι 2 άτομα την μέρα πλέον. Άλλες μέρες ένας η και κανένας. (Να σημειώσω πως αυτές οι βοήθειες ήταν από αρκετά μεγαλύτερα επίπεδα). Δεν είμαι σε κάποια clan με πολλά άτομα γιατί δεν ήθελα άρα μιλάω καθαρά για βοήθεια γειτόνων. Οπότε τα μειονεκτήματα αυτής της αλλαγής έχουν αρχίσει και γίνονται αισθητά και απο άποψη βοήθειας γειτόνων. Προσπαθώ να καταλάβω προς τα που ωφελεί αυτή η αλλαγή όσο περνάνε οι μέρες.. Προφανώς και δεν υπάρχει όφελος και μαζί με αυτό δεν υπάρχει και extra πολιτισμός στην πόλη μου όπως θα συμβαίνει και στους υπόλοιπους πιστεύω.
Αυτά και απο μένα καλή συνέχεια και με αλλαγές προς το καλύτερο ελπίζω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.
Κορυφή