• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.25

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
μηπως θα επρεπε οι μάχες ενάντια σε μεγάλα στρατεύματα να γινουν ελαφρώς ευκολότερες, και για τους παλιους παίκτες, και η στρογγυλοποίηση που υπολόγιζει το πλήθος των αντιπάλων στρατευμάτων να γίνεται προς τα κάτω αντί για προς τα πάνω και σε αυτους?παρα πολλες απωλιες σε στρατιώτες από το πρωτο κι ολλας αστερι.ακομα και αν οι μαχες γινονται σε 4 επαρχιες αντι για 8...τι λετε και εσεις? εχω την εντυπωση πως αλλαξαν απλα τα νουμερα και οι αμοιβες...οι μαχες στο αυτοματο εγιναν ακομα πιο δυσκολες.....
 

DeletedUser658

Guest
Εχασα ηδη 4 μαχες στο αυτοματο ,οι υλες που μου ζηταει ειναι πανω απο το διπλασιο και οι ανταμοιβες για την ολοκληρωση καθε επαρχιας ,τουλαχιστον 400% κατω.Αν αυτο θεωρειται προοδος ,συγνωμη αλλα λαθος παιχνιδι παιζουμε.Αν θελατε να βοηθησετε να παιξουν αυτοι που δεν εχουν χρονο,να μειωνατε το 16 ωρο αναμεσα σε 2 μαχες για το επομενο αστερι.Η κοροιδια εχει και ορια
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Θα συμφωνήσω με τον φίλο Καραϊσκάκη.
Μειωθήκανε οι μάχες και αυξήθηκε το κόστος εξαγοράς και το πλήθος του στρατού. Μεμπτό μέχρι εδώ.
Όταν μειώνεις και τις αμοιβές όμως αντί να τις προσαρμόσεις στο κόστος το θέμα καταντά γελοίο. Τι να κάνουμε ένα κάρο σπασμένα θραύσματα και ρούνους αν θέλουμε 2 μήνες να τελειώσουμε ένα επίπεδο θαύματος όταν έχει ανέβει πάνω από το 10 επίπεδο. Απλά θα αποθηκεύουμε ρούνους και θα βλέπουμε τα σπασμένα μετά από λίγο καιρό να χάνονται επειδή δεν θα μπορούμε να τα αποθηκεύσουμε, αφού δεν μπορούμε να βρούμε αρκετούς πόντους γνώσεως για να ανεβάσουμε τα επίπεδα των θαυμάτων. Έτσι μου έρχεται να ξαναχτίσω σημεία συγκεντρώσεως των ΟΡΚΣ και να παράγω πάλι κοπριά των ΟΡΚΣ, να θάψω τα θραύσματα και τα σπασμένα μπας και με το λίπασμα φυτρώσει ως δια μαγείας κάνα καινούριο θαύμα που θα αιωρήται πάνω από την πόλη και δεν θα χρειάζεται χώρο για χτίσιμο.
Τα καινούρια κτίρια στην εποχή των δράκων συναγωνίζονται την Ακρόπολη σε μέγεθος και τα σπίτια έχουν καταντήσει μίνι θαύματα.
Οι επεκτάσεις χώρου στις έρευνες είναι λιγότερες από τις οάσεις στην Σαχάρα.
Είναι απίστευτο το ταλέντο τους να καταφέρνουν ένα προβληματικό κομμάτι του παιχνιδιού να το μετατρέπουν σε ακόμη πιό προβληματικό. Και από πάνω να λένε πως αναβαθμίσανε ένα κομμάτι του παιχνιδιού που παίζουν οι περισσότεροι παίκτες.
Σιγά το κατόρθωμα, εκεί που έχουν φτάσει τα θαύματα με τους πόντους που χρειάζονται για να πάνε στο επόμενο επίπεδο και με τις επαρχίες επεκτάσεων απλησίαστες αν δεν τις εξαγοράσεις, τι θα κάνει ο κοσμάκης για να μαζέψει κάνα πόντο γνώσης και να αξιοποιήσει τον στρατό του; Θα μετακινηθεί στο ελάχιστο κακό που βρίσκει μπροστά του.
Και ένας που έχει να φάει 10 μέρες, αν του δώσεις ένα παξιμάδι θα το φάει και θα σου πεί πως είναι εφάμιλλο με μπριζόλα.
Από εκεί και πέρα στο πρόβλημα με τις επισκέψεις στην γειτονιά δεν έγινε καμιά αλλαγή. Όποιοι έχουν ανέβει πάνω από 200 επαρχίες σταματάνε το μαρτύριο των επισκέψεων διότι δεν υποφέρεται να θέλεις 1 ώρα να μπείς και να βγείς σε όλες τις πόλεις για να πατήσεις μια βοήθεια.
Την αναβάθμιση των μπόνους των θαυμάτων την αναμένουμε, αλλά από ό,τι βλέπω θα έχει την ίδια αξία με την αναβάθμιση του τουρνουά, πολύς ντόρος για το τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fragrok

Νέο Μέλος
Καραισκακη σιγα σιγα μαλλον πρεπει να ψαχνουμε αλλο παιχνιδι. εδω δεν θελουν να κανουμε μαχες πως να το πουν πιο σαφες?
1121 πληθος διμοιριας βλεπω και δεν ξερω να γελασω να το θεωρησω bug η να πιασω τα βουνα και τα προπυργια
Κυριοι ο διπλασιασμος σημαινει οτι το 1 γινεταιι 2 δεν γινεται ουτε 8 ουτε 10 . Ας σοβαρευτει πια η παραγωγη του παιχνιδιου εχει ξεφυγει.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
εκεινο που αλλαξε πολύ είναι οι αμοιβες σε ποντους γνωσης στις μαχες...μειωθηκαν παρα πολύ...δυσαρεστη εκπληξη αυτή...επισης μειωθηκαν οι ποντοι γνωσης στα σεντούκια.πχ αν εφτανε να ανοιξει μια συντροφια το 8 σεντουκι επερνε 50ποντους γνωσης.τωρα περνει 45.λυπηρο.θα μου πεις τι είναι 5 ποντοι,μα υποτίθεται εγιναν αλλαγες προς το καλυτερο και θα αλλαζαν οι αμοιβες σε σεντούκια που ισως ηταν αδιαφορα..εδώ μειωθηκαν οι αμοιβες ..το σεντουκι 10 ακομα απιαστο ονειρο
 
Τελευταία επεξεργασία:

j.k.

Chef
ευτυχώs που ειμαι νεοs στο παιχνιδι και δεν χρειαζετε να ανεβασω τα στρατιωτικα κτιρια αλλο.Μονο με υλεs θα παιζω .
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Το wiki του παιχνιδιου που αφορα τους μαγους & δρακους ποτε υπολογιζεται να ενημερωθει ???
Αν ειναι τοσες πολλες οι μεταφράσεις ας βαλετε τουλαχιστον τις εικονες των κτιριων για να ξερουμε τα μεγεθη τους και μετα βαζετε και τα κειμενα τους. Ειναι η 5η νεα φυλη που μπαινει και το wiki ενημερωνετε μετα απο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο. Τοσο δυσκολο ειναι στους σχεδιαστες να δινουν νωριτερα τα κειμενα προς μεταφραση ????
 

DeletedUser118

Guest
Δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας να ορίσουμε την χρονική στιγμή για την κάθε ενημέρωση του WiKi. Μόλις λαμβάνουμε το σχετικό υλικό η ενημέρωση του WiKi πραγματοποιείτε άμεσα, και όταν λέμε άμεσα το εννοούμε, ολοκληρώνουμε την διαδικασία σε διάστημα 2-3 ημερών.

Η μόνη λύση προς στιγμήν είναι να ελέγχετε μόνοι σας τα μεγέθη των κτιρίων μέσω του μενού της αναβάθμισης τους. Επίσης μπορείτε να κάνετε χρήση του φοβερού εργαλείου που έχουν δημιουργήσει άλλοι παίκτες και μπορείτε να το βρείτε εδώ.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@Lighting Shadow τα παραπονα δεν ειναι για την Ο.Δ. αλλα για την εταιρια. Ξερω οτι δεν ειναι στο χερι σας.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τελικά πιάστηκε ο στόχος και πέτυχε η συμμαχία μου το 10ο σεντούκι. Οι απώλειες σε στρατό και αγαθά ήταν μεγάλες και πιθανότατα απαγορευτικές για κυνήγι του 10ου σεντουκιού σε συνεχόμενα τουρνουά. Αυτό που βλέπω για όσες συμμαχίες θέλουν το 10ο σεντούκι και κατά συνέπεια το σχέδιο είναι το εξής:
Να μαζεύουν οι παίκτες πολλά αγαθά για επαρχίες 5ου και 6ου αστεριού (ελάχιστες βγαίνουν μόνο με στρατό) και να κανονίζουν συντονισμένα όλοι οι παίκτες της συμμαχίας σε ποιό τουρνουά θα κυνηγήσουν το 10ο σεντούκι και να ξοδεύουν ότι έχουν μαζέψει γιαυτό τον σκοπό (στρατό και αγαθά). Αλλιώς όσοι μεγάλοι παίκτες βρίσκονται σε συμμαχίες που δεν μπορούν να στηρίξουν αυτή την τακτική δύσκολα θα καταφέρουν να βρεθούν με σχέδιο στην κατοχή τους.

http://prntscr.com/elvfxh
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Τελικά πιάστηκε ο στόχος και πέτυχε η συμμαχία μου το 10ο σεντούκι. Οι απώλειες σε στρατό και αγαθά ήταν μεγάλες και πιθανότατα απαγορευτικές για κυνήγι του 10ου σεντουκιού σε συνεχόμενα τουρνουά. Αυτό που βλέπω για όσες συμμαχίες θέλουν το 10ο σεντούκι και κατά συνέπεια το σχέδιο είναι το εξής:
Να μαζεύουν οι παίκτες πολλά αγαθά για επαρχίες 5ου και 6ου αστεριού (ελάχιστες βγαίνουν μόνο με στρατό) και να κανονίζουν συντονισμένα όλοι οι παίκτες της συμμαχίας σε ποιό τουρνουά θα κυνηγήσουν το 10ο σεντούκι και να ξοδεύουν ότι έχουν μαζέψει γιαυτό τον σκοπό (στρατό και αγαθά). Αλλιώς όσοι μεγάλοι παίκτες βρίσκονται σε συμμαχίες που δεν μπορούν να στηρίξουν αυτή την τακτική δύσκολα θα καταφέρουν να βρεθούν με σχέδιο στην κατοχή τους.

http://prntscr.com/elvfxh
Συγχαρητηρια. Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αυτη η σημαια στο 10 σεντουκι τι ειναι;
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ανοιξαμε και εμεις το σεντουκι 10 αλλα δεν βρησκω πουθενα το σχεδιο...που ακριβως εχει αποθηκευτεί ρε παιδια?εχω μπερδευτεί.πηραμε τους 75 ποντους πηραμε τους ρούνους κλπ κλπ αλλα το σχεδιο που το βρισκουμε?
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
jimismwd Η σημαία που λές είναι το σχέδιο για να αναβαθμιστούν τα μαγικά κτίρια. Το σχέδιο κερδήθηκε από όλους στην συμμαχία και φαίνεται στην καρτέλα της συντροφιάς στην κατηγορία τουρνουά

http://prntscr.com/em49zm
 

DeletedUser3

Guest
Τελικά, μάλλον πως όντως έγινε πιο εύκολο το Τουρνουά...

Καταρχήνν συγχαρητήρια σε όσους κέρδισαν το Σχέδιο. Επειδή ρωτάτε πάρα πολλοί για το "πού θα το δείτε", ο μοναδικός τρόπος είναι σε κάποιο μαγικό κτίριο, στην καρτέλα "Αναβάθμιση", όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.

aacc20017b204c54bfccebf5ebda56f4.png
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Τελικά, μάλλον πως όντως έγινε πιο εύκολο το Τουρνουά...

Καταρχήνν συγχαρητήρια σε όσους κέρδισαν το Σχέδιο. Επειδή ρωτάτε πάρα πολλοί για το "πού θα το δείτε", ο μοναδικός τρόπος είναι σε κάποιο μαγικό κτίριο, στην καρτέλα "Αναβάθμιση", όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.

aacc20017b204c54bfccebf5ebda56f4.png

Καλημέρα, μήπως πρέπει κάποια στιγμή η Εταιρία να εμφανίσει και τα Σχέδια μαζί με τα υπόλοιπα αποκτηθέντα στην καρτέλα των στιγμιαίων; Γιατί αυτό το πολυπόθητο απόκτημα να παραμένει κρυφό τόσο καιρό; Υπάρχει περίπτωση να εισηγηθείτε μια πρόταση στο να είναι εμφανή πλην από αυτό που γράφεις παραπάνω;
 
  • Like
Αντιδράσεις: gkeim

gkeim

Νέο Μέλος
Θα συμφωνήσω. Προσωπικά έχω 2 μαγικές κατοικίες, τις οποίες έχω αναβαθμίσει στο τελευταίο επίπεδο, με αποτέλεσμα να μην υφίσταται πλέον καρτέλα "αναβάθμιση" σε αυτές. Συνεπώς αυτή τη στιγμή δεν έχω πλέον τρόπο να δω πόσα σχέδια διαθέτω. Εκτός αν υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος.
 

DeletedUser710

Guest
Θα συμφωνήσω. Προσωπικά έχω 2 μαγικές κατοικίες, τις οποίες έχω αναβαθμίσει στο τελευταίο επίπεδο, με αποτέλεσμα να μην υφίσταται πλέον καρτέλα "αναβάθμιση" σε αυτές. Συνεπώς αυτή τη στιγμή δεν έχω πλέον τρόπο να δω πόσα σχέδια διαθέτω. Εκτός αν υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος.

Καλησπέρα. Ο μόνος τρόπος, επί του παρόντος, που μπορεί να δει κάποιος τα Σχέδια που έχει αν δεν έχει κάποιο μαγικό κτήριο να αναβαθμίσει, είναι μέσω κινητής συσκευής, στην Ακαδημία Μαγείας στην καρτέλα Κατασκευές με την προϋπόθεση πως μία από τις κατασκευές στην λίστα είναι να φτιάξει Ξόρκι Βασιλικής Ανακαίνισης (το οποίο χρειάζεται Σχέδιο/α για να γίνει)
 
Κορυφή