• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.10

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ σας προσκαλούμε να μοιραστείτε μαζί μας τα σχόλια και τις εντυπώσεις σας από την έκδοση 1.10

Λεπτομέρειες για τις αλλαγές μπορείτε να βρείτε στις Σημειώσεις Έκδοσης.
 

DeletedUser163

Guest
Τι ωραια τι καλα μπηκαν καινουργιες ερευνες και καλα εκαναν και μας ηρθαν τα ορκ και τα τελωνεια (που κανονικα καλικαντζαροι ειναι κανονικα τα goblins αλλα τελος παντων) οχι οτι με χαλασε αλλα σαν να ηρθαν πολυ γρηγορα με φαινεται, τι εννοω με αυτο...στον beta χρειαζονται τα ορκ για να κανεις διαπραγματευση απο επαρχιες επιπεδο 10 και μετα αλλα να δω τωρα που καποιοι σαν εμενα που καναν παραπανω μαχες απο οτι επρεπε αλλα δεν εχουν φτασει και δεν ειναι καν κοντα στο τελευταιο κεφαλαιο να δω πως θα παρουμε επαρχιες για τις επεκτασεις μεχρι τοτε και το ιδιο συζητανε και οι αμερικανοι απο απεναντι, τι εχετε να πειτε σαν κοινωτητα συμπαικτες? θα μπορουσαν τουλαχιστον βρε αδερφε να ζηταει ορκ απο το 20 και μετα....λεω εγω τωρα.

κατσε δλδ σε λαθος ενοτητα το εβαλα? γενικη συζητηση νομιζω ηταν...:confused::confused::confused:

---------------------

Edit by Synesthesia: Αποφύγετε τη δημιουργία πολλαπλών ποστ. Χρησιμοποιείστε την επιλογή για επεξεργασία του μηνύματός σας αν θέλετε να προσθέσετε κάτι επιπλέον. Έγινε συγχώνευση των δύο μηνυμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Εδώ είναι το θέμα όμως που συζητάτε για την 1.10.
 

DeletedUser163

Guest
Αρα στο σωστο μερος ειμαι αφου η 1.10 μιλαει για τα ορκ:confused:.Εμενα παντως μαρεσε που εβαλαν και λιγο κακκους αλλα αυτο με τα μανιταρια που δινεις αγαθα και μαρεσε και δεν μαρεσε αλλα αυτο που δεν μαρεσε καθολου:mad: ειναι στις επαρχιες απο την επαρχια 11 και περα θελει ορκ και θελει και πολλα γιατι το οπλοστασιο θελει επ.20 για να παραγει 380/η και τουλαχιστον διναμε αγαθα και περναμε επαρχιες τωρα αναγκαστικα πρεπει να φτιαξεις στρατο ο οποιος κανει αιωνες ολοκληρους και ειμαι και στους ναννους ακομα...o_O

Επρεπε να ζηταει ορκ για επαρχια πιο μετα δεν μπορει να ειμαι ο μονος στους ναννους περα απο την 10η επαρχια...
 

DeletedUser16

Guest
Ηρθε παλι αυτη η στιγμη του χρονου που καποιος πρεπει να ενημερωσει το wiki :)
 

DeletedUser163

Guest
Ηρθε παλι αυτη η στιγμη του χρονου που καποιος πρεπει να ενημερωσει το wiki :)
γιατι αυτα δεν τα δειχνει στο ελληνικο? εντομεταξυ τωρα που μπηκαν νεες επεκτασεις ποσο πηγε το συνολο?

καλη διαφημηση βλεπω κανεις:p
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
γιατι δηλαδη επρεπε σωνει και ντε να δινουμε και ορκς στις διαπραγματευσεις στις επαρχιες βρε παιδια ??
στην ουσια λετε πλεον οτι πρεπει να εχει καποιος αναγκαστικα και οπλοστασια (για καποιον που δεν ηθελε και επερνε τις επαρχιες με αγαθα και ηταν εξω απο καθε μαχη). Δεν αναφερομαι σε μενα μιας και εχω μερικα για ελαχιστες μαχες αλλα γιατι πρεπει να χαλαμε τα ορκς και στις διαπραγματευσεις ??
 

DeletedUser

Guest
με επιφύλαξη πάνω σε αυτο που λέει ο φώτης ότι ίσως ειναι καλό που ζητάει ορκς στις επαρχιες γιατί από ότι έχω καταλαβει πρέπει να παιζει κάτι αρνητικό οταν μαζευονται πολλά ορκς(ίσως ζημιές στις πόλεις μας). τα 4 οπλοστασια το ελαχιστο που τα έχουμε όλοι μας δίνουν 4*380=1320 ορκς την ημέρα. πολύ περισσότερα απο αυτα που θα χρειαζονται στις φάρμες. ίσως να μην πρέπει να βιαστούμε να ανεβάσουμε γρηγορα όλα τα οπλαστασία μας. ξαναλέω με επιφύλαξη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Το μεγαλύτερο μέρος του Wiki έχει ενσωματωθεί ήδη. Καλή ανάγνωση σε όλους :D
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
σε ποιο σημειο μπηκε γιατι εγω δεν βρηκα ουτε μια λεξη σχετικα με την νεα φυλη.
 

DeletedUser163

Guest
με επιφύλαξη πάνω σε αυτο που λέει ο φώτης ότι ίσως ειναι καλό που ζητάει ορκς στις επαρχιες γιατί από ότι έχω καταλαβει πρέπει να παιζει κάτι αρνητικό οταν μαζευονται πολλά ορκς(ίσως ζημιές στις πόλεις μας). τα 4 οπλοστασια το ελαχιστο που τα έχουμε όλοι μας δίνουν 4*380=1320 ορκς την ημέρα. πολύ περισσότερα απο αυτα που θα χρειαζονται στις φάρμες. ίσως να μην πρέπει να βιαστούμε να ανεβάσουμε γρηγορα όλα τα οπλαστασία μας. ξαναλέω με επιφύλαξη.

εσυ εχεις 4 αλλα εγω που εχω 2 και μονο τοσα θελω να εχω τι κανω οεο?
 

DeletedUser3

Guest
Παιχνίδι στρατηγικής είναι, ο καθένας έχει την επιλογή να σχεδιάσει την πόλη του όπως νομίζει.

Όσον αφορά το Wiki:
Orcs και Τελώνια

Επίσης έχουν ενημερωθεί όλοι οι πίνακες για όλα τα κτίρια που επηρρεάζονται, καθώς και οι Στρατιωτικές Μονάδες που έρχονται.

Το υλικό είναι αρκετό.

Και μια παρατήρηση:
Θα περίμενε κανείς από παίκτες που όπως λένε παίζουν στον Beta να γνωρίζουν ότι έχει και ο Beta Wiki.
Παρόλα αυτά πάντως, κάντε μια βόλτα και στα wiki των υπολοίπων server για να δείτε αν έχουν ενημερωθεί ;)
 

DeletedUser163

Guest
ξερουν νομιζω αυτοι που παιζουν στον beta για τα υπολοιπα wiki:rolleyes:αλλα εγω αυτο που ειπα ηταν οτι διαμαρτυρονται και οι ξενοι :mad:οποτε το wiki που κολλαει δεν καταλαβαινω:confused:...αυτο που ειπα ηταν οτι μερικοι εχουν φτασει 20 επαρχιες μπροστα και ειναι ενα βημα πριν τις νεραιδες, αυτο σημαινει οτι επειδη οι επαρχιες κανουν κατι μερες για να εξερευνηθουν και επειδη ο στρατος που παραγεται θελει και αυτο μεγαλο χρονο οι παικτες κατευθηνθηκαν στις διαπραγματευσεις αλλα και αυτο πλεον ειναι αδυνατο γιατι ζητουνται και ορκ:( παραλληλα σε αριθμους υπερβολικα μεγαλους για το επιπεδο που ειναι ο παικτης, ποσο μαλλον για καποιον που ειναι στους ναννους και δεν εχει μπει στις νεραιδες καλα καλα, οποτε η μονη επιλογη ειναι να περιμενει μηνα+ και για να μαζεψει στρατο και για να ξεκλειδωσει τα ορκ, αυτο ειπα....το wiki τι σχεση εχει?o_O ε ναι τα ειδαν ολοι αυτα και πριν καν μπουν στο wiki, ειδαμε απο αλλους παικτες στον beta για τα ορκ τι ζητουσαν και θελαν:cool:
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ρε συ Γιωργο μια παρατηρηση αν μου επιτρεπεται... ''γκρινιαζεις'' και εδω και 5 μηνες εισαι ακομα στους νανους στην πολη σου.....δεν εχεις μπει καν στις νεραιδες....
 

DeletedUser163

Guest
ε φυσικα γκρινιαζω, δεν μπηκα νεραιδες γιατι μοιραζω ΠΓ απο δω και κει...αλλα αυτο με τα ορκ στις διαπραγματευσεις(που τα ζηταει απο την 10η επαρχια) δεν εχω δικιο? εσενα δλδ δεν σε πειραξε?
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δεν ηθελα να σε προσβαλω ουτε να σου την πω...ο καθενας παιζει οπως εκεινος νομιζει καλυτερα.αυτο που θελω να πω ειναι πως αν δεν μοιραζες ποντους απο εδω και απο εκει θα ειχες προχωρησει θα ειχες παρει καποιες επεκτασεις και θα ειχες χωρο να βαλεις περισσοτερα οπλοστασια.εκει θελω να καταληξω.αλλο να γκρινιαξω για κατι που πηγε λαθος απο το παιχνιδι και αλλο να γκρινιαξω γιατι μου φταιει ο τροπος που παιζω και δεν μπορω να κανω πολλα.η εχω βρει μια ευκολη λυση να προχωραω στο δεντρο ερευνων...παντα φιλικα βεβαια.και οσον αφορα εμενα οταν ξεκλειδωσω την τεχνολογια και αναβθμισω τα οπλοστασια θα εχω και ορκ.πολυ απλα...η συμβουλη μου? προχωρα το παιχνιδι μη μενεις στασιμος και μη γρινιαζεις ανευ λογου και αιτιας....
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
έφτιαξα την πύλη, ανέβασα δύο οπλοστασια και σε λίγη ώρα βγαινουνε τα πρωτα μου ορκς. μέχρι τώρα όλα ήσυχα χωρίς κανένα παρατραγουδο. μάλλον μας χοντροψαρώσανε οι διαχειριστές. το ελπίζω
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
εμενα το μυαλο μου παει μηπως αν δεν τα μαζεψουμε σε συγκεκριμενη ωρα θα κανουν τις ζημιες...χεχε αλλα ακομα εχω δρομο μεχρι να φτασω να ξεκλειδωσω τεχνολογια...θα δειξει
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα κ από μένα!
Όταν έγινε η τελευταία αναβαθμιση του παιχνιδιου, δεν σας κρυβω οτι κ εγω παραξενευτηκα που μπηκαν τα ορκς στις διαπραγματευσεις, μιας κ ακομα δεν εχω ξεκινησει το κεφαλαιο των ορκς... κοντευω ομως... αναρωτηθηκα ωστοσο τι θα κανουν οι παιχτες που ειναι αρκετα πιο πισω στις τεχνολογιες... :confused: Θα συμφωνησω με τον ragstal σε αυτο... Οπως, επισης, θα συμφωνησω μαζι του κ στο γεγονος οτι απο την αρχη του παιχνιδιου εχεις (υποτιθεται) την επιλογη να μην πολεμας... Προφανως κ ειναι παιχνιδι στρατηγικης, αλλα υποθετικα παντα, εχεις την επιλογη η στρατηγικη σου να μην περιλαμβανει πολεμιστες... Με την νεα προσθηκη των ορκς στις διαπραγματευσεις, αυτο παυει να ισχυει...
Διαβασα αρκετα κ το forum του beta κ παρατηρησα οτι υπαρχουν παρα πολλα παραπονα γι'αυτο... Ενας απο τους διαχειριστες ενημερωσε πως υπαρχει περιπτωση να το αλλαξουν τελικα, εαν τα παραπονα αυξηθουν.
Αυτο που θα ηθελα να ζητησω λοιπον απο την δικη μας διαχειριση, ειναι εαν μπορει να μεταφερει την δυσαρεσκεια κ των παιχτων στην Ελλαδα...
;)
 
Κορυφή