• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.33

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ σχολιάζουμε και συζητάμε για την έκδοση 0.33.

Η λίστα με τις αλλαγές που υλοποιήθηκαν μπορεί να βρεθεί εδώ.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
εγω θα ελεγα πρωτα να την δουμε αν κ κατα ποσο δουλευει σωστα κ μετα την σχολιαζουμε χεχεχε
ελπιζω παντως να διορθωθουν επιτελους τα προβληματα με το χαρτη
καλησπερες
 

DeletedUser118

Guest
Γνωρίζουμε ότι έγινε προσπάθεια και διορθώνονται τα πιο "καυτά" προβλήματα του χάρτη. Ωστόσο τα προβλήματα του χάρτη συνδέονται με έναν τεράστιο αριθμό παραγόντων και δεν είναι γνωστό κατά πόσο θα υπάρξει αλλαγή συμπεριφοράς σε όλους τους παίκτες, για αυτό και δεν αναφέρεται κάτι σχετικά στις σημειώσεις της έκδοσης. Δεν λέμε ότι θα συνεχίσουν τα προβλήματα ή τα πιο σοβαρά αυτών, απλά δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι θα επιλυθούν τα προβλήματα όλων των παικτών.
 

DeletedUser30

Guest
Εκ πρωτης οψεως 2,3 τεστακια που εκανα δειχνει προς το παρων να μην κολλαει αλλο ο χαρτης τουλαχιστον σε εμενα..

Παρεμεινε ομως το προβλημα με τα μηνυματα ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εμενα αν εξερεσω οτι πλεον λογο της μονιμης επιταχυνσης υλικου ειναι λιιιιιγο πιο αργο το παιχνιδι, διχνει να εχουν διωρθωθει τα προβληματα που ειχε (με τις αναφορες κτλ.) εχει μεινει μονο στα μηνυματα οπως ειπα και ο phantom.


edit: Βιάστηκα, ούτε οι αναφορές διορθώθηκαν. Συνεχίζουν να εμφανίζονται όπως και στα μηνύματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30

Guest
Επισης κολλαει και λιγο οταν πας να δεις τα μελη της συντροφιας 4,5 δευτερα τουλαχιστον καποιες φορες ..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
μολις τωρα μπηκε μια νεα αναβαθμιση και προεκιψε το παρακατω προβλημα με το καλημερα :

6438228475.jpg


Δεν υπαρχει μεταφραση πουθενα μεσα στο παιχνιδι. Οχι μονο στις αναφορες
 

DeletedUser3

Guest
Με καθαρισμό cache και cookies θα λειτουργήσει; Δείτε το αν μπορείτε.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
σε οτι αφορα τις μεταφρασεις το προβλημα εφτιαξε.
σε οτι αφορα τις καθυστερισεις το παιχνιδι πλεον σε μενα ειναι πιο αργο σε διαφορα σημεια, πχ.: γινεται πιο αργα η συλογη των νομισματων ή τον υλικων οταν περναω απο πανω το ποντικι, φορτωνει λιγο πιο αργα την πολη του παικτη οταν μπαινω για να δωσω βοηθεια γειτονων και καθυστερει πολυ να μου εμφανισει το παραθυρο που επιλεγω το φορουμ ή την υποστηριξη.
δεν ειναι τραγικα τα πραγματα αλλα σιγουρα οταν μπορουσα ΝΑ ΜΗΝ εχω την επιταχυνση ηταν καλυτερα.
ευχαριστω για το ενδιαφερον.
 

DeletedUser3

Guest
Με την Ποιότητα γραφικών πόλης στο υψηλό σε παλιό υπολογιστή, δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο. Μπορείτε να χαμηλώσετε την ποιότητα των γραφικών και να δείτε σημαντική διαφορά.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Με την Ποιότητα γραφικών πόλης στο υψηλό σε παλιό υπολογιστή, δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο. Μπορείτε να χαμηλώσετε την ποιότητα των γραφικών και να δείτε σημαντική διαφορά.

ευχαριστω, αλλα θα προτιμησω να μεινω οπως ειναι τωρα μιας και οσο χαμηλονουν τα γραφικα τοσο χανονται χαρακτιριστικα απο την πολη. (π.χ. κινηση γραφικων, ανθρωπακια κτλ)
εξαλου οπως ειπα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...αν δω στην πορεια οτι δεν παει αλλο θα καταφυγω στην λυση του χαμιλοματος των γραφικων
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
σε μενα πριν που μπηκα στο χαρτη κ εκανα μαχες δεν κολλησε θα δειξει κ τις επομενες φορες φυσικα
οταν παταω στη συντροφια αργει πολυ να φορτωσει τα μελη κ μια φορα κολλησε κ ηθελε επαναφορτωση
τα μνμτα παραμενουν κ σε μενα με το ιδιο προβλημα ειδοποιησεις δεν ετυχε να μου το κανει
καλησπερες
 

Beren

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Εγώ το παρατήρησα το κόλλημα χθες και προχθές, όμως σήμερα είναι εντάξει μετά από καθαρισμό της cache του Firefox
 

DeletedUser30

Guest
Εχω την εντυπωση (δεν ξερω εαν εκανε κατι η ΟΔ) αλλα παντως δειχνει να μην κολλαει ο χαρτης εκτος ελαχιστων περιπτωσεων, και αυτο με τις συντροφιες διορθωθηκε..

Μονο αυτο με τα μηνυματα παραμενει κατα τα αλλα βλεπω παει πιο γρηγορα το παιχνιδι σε σχεση με τους 2 προηγουμενους μηνες που ηταν
μαρτυριο .. :p
 

DeletedUser3

Guest
Καιρός να σας γνωστοποιήσουμε λοιπόν ότι η Ομάδα Διαχείρισης του παιχνδιού δεν έχει ευθύνη ούτε για την καλή, αλλά ούτε και για την κακή απόδοση του παιχνιδιού. Ευχαριστούμε πάντως :p

Η Ομάδα Διαχείρισης του ελληνικού server έχει ως καθήκον να ενημερώνει (όπως όλες οι ομάδες διαχείρισης) την Ομάδα Ανάπτυξης του παιχνιδιού για τα προβλήματα και τις συνθήκες υπό τις οποίες παρουσιάζονται.

Υπό αυτή την έννοια, ακόμα και αν περάσαμε όντως πολύ δύσκολα περιστατικά τους τελευταίους μήνες, ο κόπος άξιζε.
 

DeletedUser30

Guest
Συμφωνω και ευχομαι στο μελλον να μην ξανα παρουσιαστουν τοσα πολλα bugs μαζεμενα.. ;)
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ενταξει μαλλον επειδη σας παινεψαμε πολυ αρχισαν παλι τα μυστηρια
υπαρχει ενα θεμα τουλαχιστον σε μενα που το εκανε αν γυρισω λιγο πολυ στον χαρτη κ ψαξω η για βοηθεια η για μαχη τρωει ασχημες φλασιες που μεχρι κ το πσ μου το στελνει για τσαι
2 φορες μου ετυχε που κολλησε κ δεν δεχοταν ουτε ανανεωση ουτε τιποτα αφου κολλησε κ το πσ μου (πηγαινε πολυ αργα μεχρι να το κανω ρεσταρτ)
κ αυτο συμβαινει μονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι (το λεω επειδη παιζω κ σε αλλα της ιννογκειμ αλλα παει κοπιδι το πσ)
 
Κορυφή