• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.31

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30

Guest
Οχι απλα αδειος, περπατας ωρες να συναντησεις εναν ανθρωπο καλα που εχω και σενα γειτονα.. :rolleyes:

Ρομεο τωρα παραδεχομαι ..Απλα, λυτα και εμορφα .. :)
 

DeletedUser80

Guest
Αυτο ειναι αληθεια 6-7 εχουμε μεινει ολοι και ολοι..
 

DeletedUser16

Guest
Κάτι ακόμα...
http://prntscr.com/9f7z9l
Στην φωτο φαινεται οτι οταν πατας χειραψια, πλεον εμφανιζεται ο τιτλος του κτηριου... (Ηταν κατι που σκεφτομουν καιρο να το προτεινω αλλα είπα σιγα μην ασχοληθει κανεις.. Απο τι φαινεται προσθεσανε την μονη ιδεα που δεν ποσταρα.. Ισως πρέπει να σταματησω να γραφω στο Ιδεες και Προτασεις, μπας και βαλουν και τιποτα αλλο... :D )

Τεσπα, ειμαι σιγουρος οτι αποτελεί κάτι που προστέθηκε με την τελευταια αναβαθμιση και το θεωρώ σημαντικη αλλαγη... απορώ γιατι η εταιρεια δεν επελεξε να το συμπεριλαβει στην ανακοινωση της...

Εδω και μερικές μέρες, παίρνει τουλαχιστον 1 λεπτό για να φορτώσει η πόλη ενος γειτονα οταν κανω επισκεψεις... Παλαιοτερα αν συνεβαινε κατι τετοιο θα πατουσα χειραψια οπου εβλεπα κτηριο... Αλλα τωρα, ακομα και αν δεν βλεπω την πολη, με την εμφανιση του τιτλου του κτηριου μπορω να βρω αυτο που ψαχνω και να δωσω χειραψια στο καταλληλο μερος!

Ευγε!! :cool:
 

DeletedUser3

Guest
Μέσα στη διάρκεια της μέρας θα γίνει διόρθωση ορισμένων τραγικών σφαλμάτων...

Παρακαλούμε ενημερώστε μας για όσα παρατηρήσετε ότι παραμένουν.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εμενα κατα διαστηματα μου ξανα εμφανιζει ειδοποιησεις ειτε για νεα μηνυματα ειτε για νεες προσφορες που εχουν παρει παικτες απο την αγορα.
κατα τα αλλα εμενα παει πολυ καλα, σε σημειο μεχρι που αρχισαν να φαινονται και τα ανθρωπακια που κινουνται στους δρομους της πολης :D:D
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερα
σε μενα ο χαρτης παραμενει με τα γνωστα προβληματα οτι δοκιμες κ αν εχω κανει
με χαμηλη ποιοτητα χωρις επιταχυνση υλικου παλι αυτο βλεπω
το θεμα με τις ειδοποιησεις διορθωθηκε μονο με της συναλλαγες κ της βοηθειες
τα μηνυματα παλι τα εμφανιζει σαν να εχει ερθει νεο μηνυμα
V5i3VZW.png
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
τα μηνυματα παλι τα εμφανιζει σαν να εχει ερθει νεο μηνυμα

Ναι και εμενα τελικα με τα μηνυματα εχει θεμα. ακομα και αν τα εχεις διαβασει σου βγαζει οτι ξανα εχεις μηνυμα.
Ως προς τα αλλα προβληματα εμενα εχουν στρωσει.

Να ρωτησω εγω κατι μπας και βοηθησει, σε οσους το κανει το παραπανω προβλημα ο χαρτης, στα σημεια που το κανει ειναι κενος ή το κανει και σε θεσεις που εχει παικτες ?
 

DeletedUser80

Guest
Ακριβως τα ιδια εχω και εγω με τον χαρτη.Μου το εμφανιζει στο κατω αριστερο μερος του χαρτη εκει που υπαρχουν 3 παιχτες μαζεμενοι.Γνωριζει καποιος απο το παιχνιδι τι γινεται?Θα φτιαχτει?Δεν φτιαχνεται?Μια ενημερωση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
@akiskar Στο λογαριασμό σας δε μπορώ να διαπιστώσω κάποιο πρόβλημα με το Χάρτη σε οποιοδήποτε σημείο του. Στείλτε ένα αίτημα υποστήριξης για να δούμε τις ρυθμίσεις και τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σας γιατί μάλλον δεν έχει να κάνει με το παιχνίδι.
 

DeletedUser80

Guest
Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το screenshot που εστειλε ο Kailaris απο την δικη του μερια.Αν κατεβω πολυ γρηγορα στην κατω αριστερη μερια χανονται τα σποιχεια τοων παιχτων απο τις πολεις τους και μου εμφανιζει τις μπλε κυψελες.Αν δεν το κανω γρηγορα και το κανω περιμετρικα απλα θα αργησει λιγο περισσοτερο να τις εμφανισει.Το εχω δοκιμασει απο 2 υπολογιστες και εμφανιζει ακριβως το ιδιο.Εχω στειλει αιτημα υποστηριξης και πιο παλια αλλα δεν εγινε κατι.
 

DeletedUser

Guest
Το ιδιο συμβαινει και σε μενα σε ολη την αριστερη του χαρτη προς το παρον.Δεν πειραζει ομως,το αφηνουμε και παμε απο εκει που δεν κολλαει(ακομα :p ).!Πιστευω οτι ειναι λογω μεγαλου ογκου δεδομενων που ανοιγουν γρηγορα με αποτελεσμα να κρασαρει(?) ο χαρτης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερα
τελικα τι θα γινει εχουμε καποια ενημερωση? να στειλω παλι στην υποστηριξη η θα περιμενουμε την νεα αναβαθμιση?
για να κανω μαχες μπας κ φτιαξω το αρχαιο θαυμα το σκεφτομαι πολυ πριν μπω στο χαρτη χαχαχα αυτοι οι ρουνοι μας εφαγαν
 

DeletedUser80

Guest
Εγω εστειλα παλι εχθες μου ειπανε 2 πραγματα που τα εχουν ξαναπει και καπου εκει τελειωσε η συζητηση.Για στειλε στην υποστηριξη.
 

DeletedUser3

Guest
@kailaris: Ούτε στο δικό σας λογαριασμό μπορούμε να επιβεβαιώσουμε πρόβλημα από 3 διαφορετικούς υπολογιστές.

Το πρόβλημα με το Χάρτη μετά το hotfix εμφανίζεται συνήθως σε περιπτώσεις όπου υπάρχουν ζητήματα με τη σύνδεση του χρήστη. Παρακαλώ δώστε λίγο χρόνο για να φορτώσει ο Χάρτης και παρατηρήστε αν εμφανίζονται οι "κρυμμένες" περιοχές του Χάρτη.
 

DeletedUser80

Guest
Οι κρυμενες περιοχες εμφανιζονται.Οταν κανουμε περιηγηση στον χαρτη και φτανουμε στις ακρες τοτε εμφανιζονται τα προβληματα.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
@kailaris: Ούτε στο δικό σας λογαριασμό μπορούμε να επιβεβαιώσουμε πρόβλημα από 3 διαφορετικούς υπολογιστές.

Το πρόβλημα με το Χάρτη μετά το hotfix εμφανίζεται συνήθως σε περιπτώσεις όπου υπάρχουν ζητήματα με τη σύνδεση του χρήστη. Παρακαλώ δώστε λίγο χρόνο για να φορτώσει ο Χάρτης και παρατηρήστε αν εμφανίζονται οι "κρυμμένες" περιοχές του Χάρτη.

οκ αφου δεν υπαρχει προβλημα με το λογαριασμο μου μαλλον θα φταιει ο υπολογιστης μου (που ειναι καινουριος κ εχω δοκιμασει κ απο αλλο υπολογιστη) η η συνδεση μου (που κουμπωνει στα 15) κ δεν φταιει τιποτα αλλο οπως παραδειγμα η innogames που δεν μπορει ετσι απλα να στηριξει ενα ακομα παιχνιδι της κ απλα τους φταινε ολα τα αλλα
απο την μερια μου το μονο που θα κανω ειναι να το παρατησω κ αυτο αφου εχει καταντησει τυραννια σκετη (τα διαμαντια που αγορασα δωρακι στην μερκελ μπας κ χαλαρωσει λιγο με τα μνημονια)
καλησπερες
 

DeletedUser30

Guest
Ειπαμε η αληθεια ειναι οτι οι τελευταιες αναβαθμισεις δημιουργησαν πολλα προβληματα και καποια δεν εχουν επιλυθει ακομα, ας κανουμε λιγο υπομονη να δουμε τι θα γινει ..
Παραυτα κατι που δεν μου αρεσει και με προβληματιζει ειναι οτι δεν γινεται να περιμενουμε συνεχως την επομενη αναβαθμιση για να διορθωνονται τα προβληματα..
 

DeletedUser3

Guest
@kailaris : Άσε τη Μέρκελ εκεί που κάθεται. Εγώ άλλωστε δε σε έβρισα. Στείλε αίτημα υποστήριξης να δούμε τι γίνεται κι αν μπορούμε να το λύσουμε.
 
Κορυφή