• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αμβροσία

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser163
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser163

Guest
στις ερευνες που ζηταει αμβροσια...το οποιο για να το φτιαξεις θελει διαμαντια απο οτι ειδα?

θελω να πω τι φαση? εγω δηλαδη που δεν θελω να βαλω διαμαντια μενω στασιμος ετσι? σαν να με λεει το παιχνιδι ή βαζεις ή τζαμπα επαιζες τοσο καιρο ε?

θελω καποιος απο το προσωπικο εδω που εργαζεται στο ελληνικο σερβερ να μου το ξεκαθαρισει για να ξερω και γω τι να κανω, γιατι αμα ειναι μην σπαταλαω τον χρονο μου αδικα, υπαρχουν χιλιαδες αλλα παιχνιδια εκει εξω δωρεαν που αξιζουν την προσοχη μου και δεν με βαζουν το μαχαιρι στο λαιμο.

Πειτε με μονο λιγο συντομα να ξερουμε και οι υπολοιποι γιατι παω στοιχημα οι χαμηλωτεροι σε βαθμολογια δεν το πηραν χαμπαρι.

Α! και κατι ακομα θα το κανω μια αντιγραφη το συγκεκριμενο μηνυμα ετσι ενημερωτικα γιατι ποτε δεν ξες, ετσι ενημερωτικα το αναφερω.
 

DeletedUser

Guest
Οχι η αμβροσια δε θελει διαμαντια.Σου φαινεται ετσι γτ δεν εχεις τα απαιτουμενα για να την φτιαξεις.Στην ουσια καλυπτεις τα αγαθα που σου λοιπουν με διαμαντια :D
 

DeletedUser16

Guest
Το παρακάτω κείμενο είναι από το wiki του παιχνιδιού...

Περι Φάρμα Ημέρας
Πέρα από τα Ηλιοτρόπια, η παραγωγή Αγαθών από τη Φάρμα Ημέρας απαιτεί τη χρήση άλλων πόρων: για να παράξεις Βελούδο θα χρειαστείς Μετάξυ, για να παράξεις Κουκούλια θα χρειαστείς Νομίσματα και για την παραγωγή της πολύτιμης Αμβροσίας θα χρειαστείς Πυγολαμπίδες οι οποίες παράγονται στη Φάρμα Νύχτας. Αυτός είναι ο λόγος που θα δεις την επιλογή να παράξεις Αμβροσία με Διαμάντια μόλις ανοίξεις το παράθυρο παραγωγής στη Φάρμα Ημέρας. Ωστόσο, μόλις κατασκευάσεις τη Φάρμα Νύχτας και έχεις αρκετές Πυγολαμπίδες για να κατασκευάσεις αυτό το Αγαθό, θα δεις ένα πράσινο κουμπί όπως κι όλα τα υπόλοιπα. Έτσι, όπως μπορείς να διαπιστώσεις, η οικονομία σου εξαρτάται από την ικανότητα να αξιοποιήσεις στο μέγιστο βαθμό τα κτίρια και τις παραγωγές σου!

..και περί φάρμα νύχτας
H παραγωγή Αγαθών στη Φάρμα Νύχτας απαιτεί τροφοδοσία με από άλλους πόρους: για να παράξεις Σκιά της Νύχτας θα χρειαστείς Κρυστάλλους, για να παράξεις Πρόβατα του Ονείρου θα χρειαστείς Παπύρους και για να παράξεις το πανίσχυρο Άρωμα της Νύχτας θα χρειαστείς Πρόβατα του Ονείρου και Κουκούλια (τα οποία παράγονται στη Φάρμα Ημέρας. Όπως είναι εύκολο να διαπιστώσεις, μια πραγματικά αλληλοεξαρτώμενη οικονομία αναπτύσσεται στην πόλη που έχεις στο Elvenar, έτσι δεν είναι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: iRocK

DeletedUser163

Guest
αυτο δεν απανταει αυτο για το οποιο μιλαω πιο πανω θελει ή δεν θελει διαμαντια? απλο ενα ναι ή οχι

DayFarm_over.png
 

DeletedUser163

Guest
:p:p:p:p:pα καταλαβα επειδη δεν εχει αrκετες μπυγολαμπιδες
NFproduction.png
 

Beren

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Έχετε το νου σας γιατί το ότι μπορείτε να φτιάξετε ορισμένα, δε σημαίνει ότι μπορείτε και να τα συλλέξετε.

Για παράδειγμα "το άρωμα της νύχτας" για να το συλλέξει κάποιος πρέπει να έχει την Πύλη των Νεραϊδών στο επίπεδο 3. Αλλιώς, απλά χάνει ένα 10ωρο και μετά το πετάει όπως είναι...
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ρε συ Γιωργο..με μια γρηγορη ματια που εριξα στην πολη σου λογικα πρεπει να εισαι λιγο πριν τα αρχαια θαυματα των ξωτικων,αν καταλαβα καλα.ετσι δεν ειναι?οταν φτασεις στη εποχη των νεραιδων θα καταλαβεις πως δεν ζηταει διαμαντια.απλα εκει που ειναι η θεση των διαμαντιων στη φωτογραφια που ανεβασες εχεις ελειψη απο πυγολαμπιδες που τις φιαχνεις στη φαρμα νυχτας οταν εχεις φτασει στις νεραιδες και οταν εχεις ξεκλειδωσει και τη φαρμα ημερας.ελπιζω να σε βοηθησα..
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Έχετε το νου σας γιατί το ότι μπορείτε να φτιάξετε ορισμένα, δε σημαίνει ότι μπορείτε και να τα συλλέξετε.

Για παράδειγμα "το άρωμα της νύχτας" για να το συλλέξει κάποιος πρέπει να έχει την Πύλη των Νεραϊδών στο επίπεδο 3. Αλλιώς, απλά χάνει ένα 10ωρο και μετά το πετάει όπως είναι...
Αυτό έπαθα κι εγώ με 2 φάρμες νύχτας μετά απο 15 ώρες !! ....καιι πουθενά δεν λέει ότι δεν μπορείς να το συλλέξεις γιατί η πύλη σου είναι στο 2 κι όχι στο 3ο επίπεδο !! πάνε χαμένα υλικά και χρόνος παραγωγής
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή