• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Ξόρκι της Επαναφοράς- Εξισορρόπηση Κτιρίων στην 1.54

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα ερωτηση γιατι μπερδευτηκα λιγο...τα σχεδια που εχουμε κερδισει από το τελευταιο σεντουκι στο τουρνουά θα ισχυουν για την αναβαθμιση των μαγικων εργαστηριων η κατοικιων,απλα θα τα βρίσκουμε ως ξόρκια αναβαθμισης που μπορούμε να αναβαθμίσουμε οποιοδηπωτε κτηριο στην επομενη εποχη? η μονο τα μαγικα κτηρια που εχουμε στην κατοχη μας?και κατι ακομα.επειδή είναι ξορκι θα εχουμε τη δυνατοτητα να το παραγουμε στην ακαδημια μαγειας? ευχαριστω πολυ
 
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
1ον. Τι είναι τα σχέδια? Ίσως έχω χαθεί στην μετάφραση, αλλά σαν ανταμοιβή από τα τουρνουά (τα εβδομαδιαία), βλέπω θραύσματα, ξόρκια και στιγμιαίες ενισχύσης πόντων πολιτισμού. Τα σχέδια θα είναι κάποια εξτρά ανταμοιβή ή θα αντικαταστήσει κάτι που υπάρχει ήδη?
2ον. Έστω ότι είμαι στο κεφάλαιο 5 και θέλω να αναβαθμίσω ένα κτίριο από event που είχα από το 3ο επίπεδο, τότε θα χρειάζομαι 2 ξόρκια για να το φέρω το επίπεδό μου, σωστά?
3ον. Κτίρια που είναι σε σετ, θα μπορούν φαντάζομαι να αναβαθμιστούν ξεχωριστά και να είναι σε διαφορετικά επίπεδα χωρίς πρόβλημα, σωστά?

Ευχαριστώ
 

DeletedUser1199

Guest
Μαλισταααα.....κατα τα αλλα το ποστ που ειχα κανει στις 30 Απριλιου για το θεμα που δημοσιευτηκε σημερα ,κλειστηκε αμεσα,γιατι υποτιθεται δεν ξεραμε τι συζητανε στο ΒΕΤΑ . Δυστυχως ξεραμε παρα πολυ καλα (δεν ειμαστε τοσο χαζοι για να μην καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε ) και γνωριζαμε απο τοτε οτι θα μειωθουν τα μπονους των κτηριων που πηραμε απο τα εβεντς.
Αυτο μας το σερβιρατε σημερα χαλαρα και κομψα σαν δηθεν .."εξισορροπιση " αλλα ολες αυτες οι "εξισορροπισεις " ειναι ΠΑΝΤΑ εις βαρος ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ οι οποιοι εχασαν χρονο ,διεθεσαν κοπο ή και χρημα για να τα τεμαχισει η εταιρεια οπως τη συμφερει.
Πολλοι επισης αγορασαν διαμαντια απο τα πακετακια με τις διαφημιζομενες δηθεν προσφορες που μας μοστραρουνε δεξια στην οθονη , για να αποκτησουνε τα εν λογω κτηρια ,τα οποια τωρα τα πετσοβοβουν ...."εξισορροπιστικα " βεβαιως βεβαιως !! :p
Τα διαμαντια ομως δεν τα δινουν πισω . Αυτα πανε εις υγειαν των κοροηδων που αγορασαν .o_O
Με ποιο σκεπτικο θα αγοραζει καποιος με διαμαντια κατι που υστερα απο 1 ή 2 ή και 3 χρονια θα του το παρουν πισω και θα του πουνε κι ολας ...οτι ειναι και προνομιουχος που του καταστρεψανε τα στανταρ της πολης του ?
Γιατι να μην στηριξουμε τη πολη μας στα κτηρια που κουραστηκαμε να αποκτησουμε ?
Με πιο δικαιωμα μας τα αλλαζουν ? :mad: Απο που κι ως που ? :mad:
Απαραδεκτα πραγματα ,κοροηδια των παικτων /πελατων και αστειος ο τροπος σερβιρισματος .
Ααααα και τα σχεδια αγαπητοι συμπαικτες ετοιμαστειτε να τα αγορασετε καταθετοντας διαμαντια ,που πολυ πιθανον μετα απο ενα καποιο διαστημα θα σας πουνε .. " αυτα που πηρατε τωρα,...θα τα εξισορροπησουμε εκ νεου" . :D:D:D
Αμ δε σφαξανε ...εχει κι αλλου πορτοκαλιες ...
 

j.k.

Chef
Καλησπερα.
Εχω μονο μια απορια.
Γιατι δεν κανετε την εξισορροπηση στα κτιρια μαζι με το ξορκι αναβαθμισης;
Γιατι να περιμενουν μερικους μηνες .
Εγω παλια κτιρια δεν εχω αλλα για τους αλλους που μπορει να βρεθουν με αρνητικο προσημο ξαφνικα.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
@ARELIA οκ αυτό με την εξισορρόπηση το διάβασες, αυτό με το ξόρκι που θα σου αναβαθμίζει το κάθε κτήριο απο event, δεν το διάβασες? το ότι θα μπορείς να βγάζεις ξόρκι κάποια στιγμή (αν κατάλαβα καλά) για να αναβαθμίσεις μαγικά κτήρια κτλ ?? πως σου φαίνεται ?
 

DeletedUser1457

Guest
Θεωρω οτι για τους παλιους παικτες τα νεα μετρα ειναι απαραδεκτα . Εγω δεν εχω παλια κτηρια ,γιατι ειμαι νεα στο παιχνιδι ,αλλα διδασκομαι απο την αναξιοπιστια και την ελειψη σοβαροτητας της εταιρειας , ωστε να μην αγορασω καμμια προτεινομενη προσφορα και να μην ασχοληθω και πολυ με τα events , αφου κατα τα φαινομενα ,οτι κουραζομαι να παρω σημερα ,αυριο μπορει να εχει μεινει μισο και να μου ζητανε λεφτα για να το επαναφερω.. Κοβουν αναδρομικα απο το 2016.....και κατι μου θυμιζει,κατι μου θυμιζει ,οποιος το βρει παιρνει δωρο συνταξη του ΙΚΑ. :p;)Παιχνιδι παιζουμε ? Πολυ αμφιβαλλω .:confused:o_O
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1199

Guest
@ARELIA οκ αυτό με την εξισορρόπηση το διάβασες, αυτό με το ξόρκι που θα σου αναβαθμίζει το κάθε κτήριο απο event, δεν το διάβασες? το ότι θα μπορείς να βγάζεις ξόρκι κάποια στιγμή (αν κατάλαβα καλά) για να αναβαθμίσεις μαγικά κτήρια κτλ ?? πως σου φαίνεται ?

Θα βγαζω ξορκι ή θα μου πουλανε ξορκι ? Εγω κερδοσκοπικο τρυκ το βλεπω αγαπητη yara.
Αν ηταν να βγαζω απλα ξορκι και να τα ξαναφερνω οπως ηταν, τοτε γιατι ολη αυτη η ανακατοσουρα δεν καταλαβα . Πλεον δεν εχω καμμια εμπιστοσυνη και το βρισκω πιθανοτερο να γινεται ολο αυτο για να παρουν διαμαντια για τα ξορκια ,παρα το οτι θα τα βγαζουμε εμεις .
Αν ηταν να τα βγαζουμε εμεις ποιος ο λογος να γινει ολο αυτο το αλλαλουμ . Θα τα αφηναν οπως ηταν.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
@ARELIA κι αφού δεν κατάλαβες γιατί δεν ρωτάς παρα αρχίζεις και τους περνάς γενεές 14??? αλλά και να το αγοράζεις τι σε χαλάει αφού σου λένε ότι πάλι θα στο δίνουν και απο τα τουρνουά αντί σχεδίου.
 

DeletedUser1199

Guest
@ARELIA κι αφού δεν κατάλαβες γιατί δεν ρωτάς παρα αρχίζεις και τους περνάς γενεές 14??? αλλά και να το αγοράζεις τι σε χαλάει αφού σου λένε ότι πάλι θα στο δίνουν και απο τα τουρνουά αντί σχεδίου.
Εγω μια χαρα καταλαβα και δεν πειθομαι και ουτε καταπινω οτι μου σερβιρουν.
Εχω διαβασει σχετικα και αλλου ,γι αυτο εγραψα οσα εγραψα.
Αν ειναι ετσι οπως τα λες εσυ ,ποιος ο λογος να γινει ολο αυτο το μπερδεμα ?
Δηλαδη θα αφαιρουνται τα μπονους των κτηριων για να τα ξαναπαιρνουμε με αλλο τροπο ? Εχει καποια λογικη αυτο ?
Η μονη λογικη ειναι , ΑΝ μπει στη μεση η υποθεση διαμαντια που ειναι το πιο πιθανο και η μονη λογικη εξηγηση ,αλλιως δεν υπαρχει καμμια απολυτως λογικη στην ολη ιστορια.
Τεσπα ...δεν εχω καμμια διαθεση για προσωπικες αντιπαραθεσεις . Ειπα την αποψη μου και αυτα που πιστευω .
Αν θελεις να επιδοκιμασεις την νεα ταξη πραγματων και τα περι εξισορροπισης σε ικανοποιουν, γραψε ποστ με τα θετικα που βρισκεις στο ολο θεμα και μη απευθυνεσαι προσωπικα σε μενα . Εξ αλλου οι προσωπικες αντιπαραθεσεις αντιβαινουν τους κανονισμους του φορουμ.
Υπαρχει ανοιχτη συζητηση να γραψει ο καθενας τη γνωμη του και γι αυτο ανοιχτηκε και το threat.
Οποτε ποσταρισε με δικο σου αρθρο και με τη δικη σου αποψη. Εγω δεν προκειται να συνεχισω το διαλογο .
Ευχαριστω πολυ.
 

DeletedUser1457

Guest
Εγω απο το λιγο διαστημα που παιζω και απο οσα εχω δει εδω μεσα (παρελθον και παρον) , οτι γραφουμε παει στο βροντο .
Μπαινει ενα θεμα υποτιθεται για συζητηση ,για να πουμε δηθεν τη γνωμη μας ,η οποια γνωμη μας ειναι για φιγουρα και να μας χρυσωσουν το χαπι ,το οποιο θα καταπιουμε ετσι κι αλλιως γιατι ετσι συμφερει και επομενως ετσι αποφασισαν .
Το φορουμ ειναι ετσι για να υπαρχει και ολα τα υπολοιπα γινονται για τα φραγκα .
Αρα και να γραψουμε και να μη γραψουμε το ιδιο αποτελεσμα εχει . Ουτε η γνωμη μας ενδιαφερει την εταιρεια, ουτε τη λαμβανει υπ οψη της .
Αν ενδιαφεροντουσαν θα εθεταν το θεμα πριν αποφασισουν. Τετελεσμενα πραγματα ειναι και μη κουραζοσαστε να γραφετε .
Απλα αποφασιστε αν θα καθισετε η αν θα τους πειτε bye-bye και θα τους κουνησετε το μαντηλι .
 

DeletedUser3

Guest
Θα επιχειρήσω να απαντήσω σε όλα τα ερωτήματα τα οποία θέσατε, τώρα που ήρθε η ώρα να γίνει η κουβέντα...


Αγαπητοι φιλοι συμπαικτες, φημολογουνται διαφορα καταστροφικα για το παιχνιδι και οι πληροφοριες ειναι απο το ΒΕΤΑ.
Ετοιμαζεται νεα κατασταση πραγματων για οσα κτηρια εχουμε παρει απο εβεντ ,( ολα τα κτηρια του '17 και εντευθεν ), και θα γινουν ανακαταταξεις ριχνοντας πολιτισμο και πληθυσμο σε ολα αυτα τα κτηρια που εχουμε ηδη παρει.
Θα μπορουν να τα αναβαθμισουν μονο οι premium παικτες ,ριχνοντας ασφαλως διαμαντια . Στο ΒΕΤΑ υπαρχουν φοβερες αντιδρασεις ,οι αρμοδιοι λενε οτι ακομα το επεξεργαζονται και, αν αποφασιστει θα το περασουν και στους κανονικους σερβερς στις αρχες Μαιου . Αν αποφασιστει κατι τετοιο παντως ,θα ειναι σκετη καταστροφη για το παιχνιδι γιατι δεν ξερω ποιος θα μεινει να ριχνει διαμαντια για να μπορεσει να ισσοσταθμισει τη πολη του.
Ολοι οσοι δε ,εχουν ριξει κατα καιρους χρηματα στα εβεντς ,για να παρουν καποιο απο τα δωρα λογω των μπονους ,τωρα θα βρεθουν με κατι εντελως αλλο απο αυτο που πληρωσαν για να αποκτησουν .
Δεν ειναι σοβαρα πραγατα αυτα παντως και κριμα θα ειναι να τα καταστρεψουν ολα .
Ας ελπισουμε οτι θα καταλαβουν οτι η καταστροφη θα ειναι μπουμεραγκ και το σταματισουν στο ΒΕΤΑ .
Για να δουμε τι θα δουμε .....:confused:

@ARELIA: Mπες στον κόπο σε παρακαλώ να διαβάσεις την ανακοίνωση και να μας εξηγήσεις από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.
Το Ξόρκι της Επαναφοράς θα μπορείτε να το κερδίσετε μέσω των Τουρνουά κατά κύριο λόγο. Από κει και πέρα, δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί άλλοι τρόποι απόκτησής του. Προφανώς, σε αυτή τη φάση είναι πολύ νωρίς για να πω ότι δεν θα χρειάζονται Διαμάντια για την απόκτησή του.
Από τη στιγμή που θα είναι δυνατή η απόκτησή του χωρίς Διαμάντια, δεν καταλαβαίνω το τι ακριβώς σε ενοχλεί στο να υπάρχει η δυνατότητα στο να το αγοράσει κανείς και με Διαμάντια. Να μας το εξηγήσεις αν θέλεις γιατί διακρίνω πάρα πολύ εκνευρισμό και προσπαθώ να κατανοήσω το λόγο.

Επίσης, τα κτίρια που επηρρεάζονται αφορούν events έως το Φλεβάρη του 2017. Δεν νομίζω ότι καν σε επηρρεάζει η συγκεκριμένη αλλαγή, οπότε ξαναρωτάω: Είσαι σίγουρη ότι κατάλαβες τι ακριβώς διάβασες;

Δεν θα μπω σε διαδικασία να σχολιάσω κανένα από τα υπόλοιπα σχόλια τα οποία έκανες εδώ. Οι κανόνες του forum συνεχίζουν να ισχύουν το ίδιο για όλους.

καλησπέρα ερωτηση γιατι μπερδευτηκα λιγο...τα σχεδια που εχουμε κερδισει από το τελευταιο σεντουκι στο τουρνουά θα ισχυουν για την αναβαθμιση των μαγικων εργαστηριων η κατοικιων,απλα θα τα βρίσκουμε ως ξόρκια αναβαθμισης που μπορούμε να αναβαθμίσουμε οποιοδηπωτε κτηριο στην επομενη εποχη? η μονο τα μαγικα κτηρια που εχουμε στην κατοχη μας?και κατι ακομα.επειδή είναι ξορκι θα εχουμε τη δυνατοτητα να το παραγουμε στην ακαδημια μαγειας? ευχαριστω πολυ

@mpoultoza69 :
Όπως γράφει και η ανακοίνωση, όλα τα Σχέδια που διαθέτετε θα μετατραπούν σε Ξορκια Επαναφοράς.
Η διαφορά πλέον θα είναι, πως αντί για να μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε μόνο σε Μαγικές Κατοικίες/Εργαστήρια, θα μπορείτε να τα χρησιμοποιείτε και σε κτίρια από events.


1ον. Τι είναι τα σχέδια? Ίσως έχω χαθεί στην μετάφραση, αλλά σαν ανταμοιβή από τα τουρνουά (τα εβδομαδιαία), βλέπω θραύσματα, ξόρκια και στιγμιαίες ενισχύσης πόντων πολιτισμού. Τα σχέδια θα είναι κάποια εξτρά ανταμοιβή ή θα αντικαταστήσει κάτι που υπάρχει ήδη?
2ον. Έστω ότι είμαι στο κεφάλαιο 5 και θέλω να αναβαθμίσω ένα κτίριο από event που είχα από το 3ο επίπεδο, τότε θα χρειάζομαι 2 ξόρκια για να το φέρω το επίπεδό μου, σωστά?
3ον. Κτίρια που είναι σε σετ, θα μπορούν φαντάζομαι να αναβαθμιστούν ξεχωριστά και να είναι σε διαφορετικά επίπεδα χωρίς πρόβλημα, σωστά?

Ευχαριστώ


@nregister86 : 1) Τα Σχέδια τα κερδίζουν όλα τα μέλη μιας Συντροφιάς που συμμετέχουν σε ένα Τουρνουά όταν ξεκλειδώνουν και το τελευταίο Σεντούκι σε κάποιο Τουρνουά.
2) Για κάθε επίπεδο αναβάθμισης, θα απαιτείται ένα Ξόρκι Επαναφοράς, ακριβώς όπως συμβαίνει και τώρα με τα Σχέδια και τις Μαγικές Κατοικίες/Εργαστήρια.
3) Κάθε κτίριο αναβαθμίζεται ανεξάρτητα και μπορούν να είναι σε διαφορετικό επίπεδο, αλλά η περίπτωση των Σετ είναι ένας από τους λόγους που δεν μπορούμε ακόμα να βάλουμε το Ξόρκι της Επαναφοράς στο παιχνίδι.


Καλησπερα.
Εχω μονο μια απορια.
Γιατι δεν κανετε την εξισορροπηση στα κτιρια μαζι με το ξορκι αναβαθμισης;
Γιατι να περιμενουν μερικους μηνες .
Εγω παλια κτιρια δεν εχω αλλα για τους αλλους που μπορει να βρεθουν με αρνητικο προσημο ξαφνικα.


Ο βασικός λόγος ήταν ότι είχαμε καθυστερήσει να κάνουμε την εξισορρόπηση. Ήδη από το event του Haloween 2017 υπήρχαν σχόλια που έλεγαν ότι ήταν καλύτερη ανταμοιβή του 2016. Έπρεπε λοιπόν, πριν δώσουμε τη δυνατότητα αναβάθμισης, να φέρουμε όλα τα κτίρια στο ίδιο "επίπεδο ισχύος" ώστε να έχει νόημα η αναβάθμισή τους,
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Εγω μια χαρα καταλαβα και δεν πειθομαι και ουτε καταπινω οτι μου σερβιρουν.
Εχω διαβασει σχετικα και αλλου ,γι αυτο εγραψα οσα εγραψα.
Αν ειναι ετσι οπως τα λες εσυ ,ποιος ο λογος να γινει ολο αυτο το μπερδεμα ?
Δηλαδη θα αφαιρουνται τα μπονους των κτηριων για να τα ξαναπαιρνουμε με αλλο τροπο ? Εχει καποια λογικη αυτο ?
Η μονη λογικη ειναι , ΑΝ μπει στη μεση η υποθεση διαμαντια που ειναι το πιο πιθανο και η μονη λογικη εξηγηση ,αλλιως δεν υπαρχει καμμια απολυτως λογικη στην ολη ιστορια.
Τεσπα ...δεν εχω καμμια διαθεση για προσωπικες αντιπαραθεσεις . Ειπα την αποψη μου και αυτα που πιστευω .
Αν θελεις να επιδοκιμασεις την νεα ταξη πραγματων και τα περι εξισορροπισης σε ικανοποιουν, γραψε ποστ με τα θετικα που βρισκεις στο ολο θεμα και μη απευθυνεσαι προσωπικα σε μενα . Εξ αλλου οι προσωπικες αντιπαραθεσεις αντιβαινουν τους κανονισμους του φορουμ.
Υπαρχει ανοιχτη συζητηση να γραψει ο καθενας τη γνωμη του και γι αυτο ανοιχτηκε και το threat.
Οποτε ποσταρισε με δικο σου αρθρο και με τη δικη σου αποψη. Εγω δεν προκειται να συνεχισω το διαλογο .
Ευχαριστω πολυ.
Καλημέρα @ARELIA,
Ήθελα να σου απαντήσω από την πρώτη φορά που έγραψες στο φόρουμ αλλά δυστυχώς είχε κλειδώσει το θέμα μόλις το διάβασα.
Αν, όπως λες, είχες διαβάσει τα της αναβάθμισης στον ΒΕΤΑ θα είχες τότε δει πως στην ανακοίνωση του εκεί διαχειριστή σημείωναν πως προσπαθούν το Ξόρκι Επαναφοράς να υπάρχει η δυνατότητα να παίρνεται δωρεάν από όλους τους παίχτες απλά δεν ήξεραν τότε πως θα γίνει αυτό. Αν το παίρνεις δωρεάν, όπως έγραψε και ο NeoRomeo μόνο από τα τουρνουά τότε γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Απλά βάζεις στόχο σαν συμμαχία το 10ο σεντούκι (ούτε εμείς έχουμε ακόμα ως συμμαχία καταφέρει να το κερδίσουμε ποτέ αλλά ξέρω πως υπάρχουν συμμαχίες που το καταφέρνουν) και έχεις 52 Ξόρκια το χρόνο. Δεν είναι άσχημο. Τώρα αν κάποιος θέλει παραπάνω και μπορεί να πάρει και με διαμάντια ας το κάνει, δικαίωμα του καθενός είναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Μόλις έγινε η αναβάθμιση και παραθέτω την δική μου εμπειρία. Πριν ήμουν με +1100 πληθυσμό και κάπου 55000 πολιτισμό (δικό μου, όχι από βοήθειες άλλων). Τώρα έπεσα στο -450 πληθυσμό και περίπου στο 49000 πολιτισμό.

Επίσης, επειδή η συντροφιά έχει αρκετά μέλη που είναι σε χαμηλό επίπεδο δεν καταφέρνουμε να ανοίγουμε ούτε τα μισά από τα σεντούκια, οπότε τα ξόρκια επαναφοράς, αν δεν δοθούν και με άλλους τρόπους (χωρίς πληρωμή εννοώ), θα είναι άπιαστο όνειρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα.ερωτηση.εφ οσον εγινε η ενημερωση δεν θα επρεπε να βρουμε οσα σχεδια είχαμε κερδισει από τα σεντούκια σαν ξόρκια επαναφορας στο αποθεμα μας στις στιγμιαίες ενισχύσεις??? η εστω στα ξόρκια? η κανω λαθος? με την συντροφια μου πρεπει να εχουμε κερδισει γυρω στα 8 αν θυμαμαι καλα.συν το ένα που θα πιστωνοταν όπως ειπατε στο λογαριασμο μας.που τα βρίσκουμε?
 

DeletedUser3

Guest
Τα Ξόρκια Επαναφοράς, αν όλα πάνε καλά στον beta, θα γίνουν διαθέσιμα στην επόμενη αναβάθμιση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yara

DeletedUser1186

Guest
Καλησπέρα σε όλους.
Είναι αλήθεια πως δεν έδωσα ιδιαίτερη βάση στο ενημερωτικό δελτίο σχετικά με τη σημερινή αναβάθμιση έκδοσης, καθώς θεώρησα πως οι αλλαγές δε θα επηρεάσουν σημαντικά την πόλη μου. Σήμερα όμως που μπήκα στο παιχνίδι, έμεινα με το στόμα ανοικτό!

Συγκεκριμένα, στο τελευταίο χειμερινό event, επέλεξα να μην ασχοληθώ με τα 3 μεγάλα έπαθλα...αλλά να εντοπίσω κάποιο μικρότερο, αποδοτικότερο κτίριο πολιτισμού και να το πάρω όσες περισσότερες φορές μπορώ, καθώς έτσι με βόλευε τη δεδομένη στιγμή.

Έτσι κι έκανα λοιπόν. Πήρα το "Πατρικό Δέντρο των Ζαχαρωτών" 11 φορές το οποίο, στο κεφάλαιο που βρισκόμουν, παρείχε 720 πληθυσμό κι 720 πολιτισμό.
Με την αλλαγή που έγινε, το ίδιο κτίριο μου δίνει πλέον 530 πληθυσμό κι 117 πολιτισμό. (μείωση απόδοσης άνω του 50%).

Εδώ δε μιλάμε για προσαρμογή...εδώ μιλάμε για εκμηδένιση.

Λυπάμαι ειλικρινά! Αισθάνομαι απόλυτα αδικημένος κι εκνευρισμένος, καθώς η εταιρία δε σεβάστηκε την επιλογή που έκανα.
Βρίσκομαι πλέον με αρνητικό πρόσημο στον πληθυσμό, χωρίς καμία αντιστάθμιση.Η εμπιστοσύνη έχει χαθεί από μέρους μου.

Επίσης θεωρώ απόλυτα αδικημένα όσα άτομα ξόδεψαν διαμάντια για την απόκτηση κτιρίων που επηρεάστηκαν.
 

DeletedUser1199

Guest
Οταν εγραψα για τις εξισορροπησεις και τα αρνητικα των αλλαγων, μερικοι πεσατε να με φατε, οτι δεν καταλαβα ,οτι λεω ακυρα και υπερβολες ,δεν ρωταω και δεν ξερω και ενα σωρο αλλα.
Σημερα που εσκασε το Kinder εκπληξη, τα βλεπετε ιδιοις ομμασι ,στους πληθυσμους και στους πολιτισμους σας. Οσα διαμαντια δωσαμε για τα κτηρια μας τα πηραν πισω .
Τουμπα τα στανταρ της πολης ,καλα κρασια και παμε για φρεσκα .
Τωρα καλο κυνηγι στα ξορκια ,(ΟΣΕΣ συντροφιες κατορθωσουν να τα πιασουν ) και οι υπολοιποι, περιμενετε στο ακουστικο σας με τη πολη χυμα ,μεχρι να τα βγαλουν με διαμαντια . Επειδη δε,δεν θα μπορει να παιξει κανεις με τις παρουσες συνθηκες και ολα στο κοκκινο ,θα αναγκαστει να τα ξαναδωσει.
Αυτος ηταν και ο μοναδικος σκοπος της εξισορρπησης.
Μεχρι τοτε ...καλη συνεχεια ...καλες αποκριες και καλες μακαροναδες .:D:p:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Μόλις έγινε η αναβάθμιση και παραθέτω την δική μου εμπειρία. Πριν ήμουν με +1100 πληθυσμό και κάπου 55000 πολιτισμό (δικό μου, όχι από βοήθειες άλλων). Τώρα έπεσα στο -450 πληθυσμό και περίπου στο 49000 πολιτισμό.

Επίσης, επειδή η συντροφιά έχει αρκετά μέλη που είναι σε χαμηλό επίπεδο δεν καταφέρνουμε να ανοίγουμε ούτε τα μισά από τα σεντούκια, οπότε τα ξόρκια επαναφοράς, αν δεν δοθούν και με άλλους τρόπους (χωρίς πληρωμή εννοώ), θα είναι άπιαστο όνειρο.
Kι εγώ δεν τα καταλαβαίνω γιατί έγινε όλο αυτό. Πόσο έντονος πόθος όλων των παικτών ήταν να αναβαθμιστούν τα έπαθλα από τα Event και ποια είναι αυτή η λογική της εξισορρόπησης? Σε ποιο παιχνίδι οι παλιοί και προχωρημένοι παίκτες εξισορροπούνται με τους νεότερους? Καθένας μπαίνει και παίζει ένα παιχνίδι εκεί που το βρήκε και άμα του αρέσει προχωρά κλπ. Δεν τον ενδιαφέρει τι είχε γίνει μέχρι τότε. Επίσης ένας παλιός παίκτης θέλει νέα κίνητρα και επιβραβεύσεις για να συνεχίσει να παίζει, Όχι ξαφνικά και αυθαίρετα να χάνει ότι είχε κερδίσει μέχρι τώρα, για να του δώσετε την δυνατότητα να τα ξαναποκτήσει στο μέλλον!!! Σοβαρά τώρα? Θα σας χρωστάμε και χάρη δηλαδή?
Εγώ παίζω το παιχνίδι από τον Μάρτιο του 2017, είμαι στο 8ο κεφάλαιο και έχω φτιάξει και μια συντροφιά. Σήμερα λοιπόν μετά την αναβάθμιση, βλέπω ότι ενώ είχα διαθέσιμα πάνω από 1700 άτομα πληθυσμό, μου είχαν μείνει γύρω στα 500!! (Διάβασα βέβαια ότι κάποιοι έπαθαν πολύ χειρότερα) Όμως δεν βλέπω να έχω σχεδόν κανένα από τα κτίρια που λέτε ότι έχουν επηρεαστεί!!. Τι συνέβη λοιπόν? Πως θα το μάθουμε? Δεν έπρεπε να πάει μήνυμα στον καθένα μας, τι είχε πριν και τι έγινε? Ποιος πιστεύει ότι μπορεί ο καθένας μας, να θυμάται, στα τόσα κτίρια και έπαθλα που έχει, τι ακριβώς έδινε το καθένα? Εναλλακτικά, θα μπορούσαν να υπάρχουν αναλυτικοί πινάκες, με κάθε κτίριο, τι έδινε πριν και τι τώρα, σε όλα τα επίπεδα. Η δικαιολογία ότι ο καθένας το απέκτησε σε άλλο κεφάλαιο έρευνας και δεν είναι εφικτό αυτό, δεν στέκει. Εκτός αν οι προγραμματιστές σας είναι "για τα πανηγύρια".
Άλλος είναι ο λόγος. Θα φανεί σε όλο του το μεγαλείο, ότι όλα έχουν γίνει μπάχαλο!!!
Έτσι θα μας δώσετε άλλη μια αφορμή, να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το παιχνιδάκι σας!!
Ποιος θα βγει χαμένος από αυτό, νομίζω ότι είναι προφανές....
 
Κορυφή