• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ήρθε η ώρα

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Κάποια στιγμή ένας παίκτης με αποκάλεσε δειλό που δεν δήλωσα πόσα λεφτά έχω ξοδέψει στο παιχνίδι και πως ό,τι έλεγα ήταν στην ουσία αερολογίες.
Δεν είχε νόημα να αντικρούσω τις κατηγορίες του εκείνη την στιγμή. Όμως τώρα έχω τις αποδείξεις που χρειάζονται για να κλείσουν τα στόματα μια και καλή και να αποδείξω σε όσους παίκτες νομίζουν πως μόνο ξοδεύοντας χρήματα μπορείς να προχωρήσεις στο παιχνίδι, πως αυτό δεν ισχύει.
Όλοι οι παίκτες με σωστή οργάνωση και αν βρίσκονται σε μια σοβαρή συμμαχία με ενεργούς παίκτες μπορούν να έχουν μια αξιοπρεπέστατη πορεία. Φυσικά αν ξοδέψει κάποιος χρήματα θα έχει επιπλέον πλεονεκτήματα, αυτό είναι και το νόημα να ξοδέψεις χρήματα, αλλά δεν είναι αναγκαίο.
Παραθέτω λοιπόν την προσφορά που δίνει η εταιρεία σε όποιον παίκτη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ διαμάντια, την οποία ανά τακτά διαστήματα μου προσφέρει η εταιρεία.


Οπότε όσοι δεν ξοδεύετε χρήματα και είσαστε καινούριοι παίκτες μπορείτε να ευχαριστηθείτε το παιχνίδι και χωρίς να ξοδέψετε χρήματα, υπομονή, σωστή διαχείριση πόρων, χώρου και φυσικά παίκτες που θα σας βοηθήσουν είναι αρκετά. Καλή συνέχεια σε όλους.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Λαθος απαντηση του εδωσες, επρεπει να του πεις οτι μεχρι στιγμης εχεις δωσει 10.000 ευρω... Μετα ασ΄ τον να αναρωτιεται ποσα εχεις σκοπο να δωσεις ακομα αλλά το πιο σημαντικο ειναι ποσα εχεις στους τραπεζικους λογαριασμους...
Λυπαμαι που το λεω... αλλά καποιοι εχουν ξεχασει οτι το elvenar ειναι ενα παιχνιδι. Ετσι δεν δισταζουν να χαρακτηριζουν καποιον με λεξεις σαν αυτη (εννοω την λεξη "δειλος") και πολλες ακομα χειροτερα...
Το elvenar μπορει να ειναι ενα παιχνιδι δωρεαν, αλλά για να το παιξει καποιος ενεργα, το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να εχει ειναι μυαλο, μετα ολα τα άλλα... Σιγουρα και μια ενεργη συντροφια, οπως φυσικα και το να βαλει το χερι στην τσεπη του βοηθαει σε εναν βαθμο αρκετο. Αν δεν εχεις μυαλο ομως... στην καλυτερη συντροφια να εισαι και οσα λεφτα και να δωσεις, το πολυ πολυ να εισαι ενας μετριος παιχτης χωρις να κανεις την παραμικρη διαφορα.
Το πιο σημαντικο ομως ειναι αλλο σε ενα παιχνιδι... Αυτο σας αφηνω να το βρειτε μονοι σας... (κι αυτο θελει μυαλο, εστω λιγο... )
Και για την ιστορια, επειδη πολλοι κρινουν οσους δινουν λεφτα, δεν μπορω να καταλαβω το γιατι... Μα οποιδηποτε χομπι αν κανει καποιος, δεν θα πρεπει να το πληρωσει; (Ποδοσφαιρο, τεννις, σκακι, θαλασσια σπορ, ακομα και το ταβλι... και ποσα άλλα...)
Ενας ακομη λογος για να μην κατακρινουμε οσους δινουν λεφτα για το παιχνιδι, ειναι γιατι αν δεν υπηρχαν κι αυτοι... η innogames θα ειχε κλεισει κι εμεις οι τσαμπατζιδες δεν θα παιζαμε αυτο το παιχνιδι αλλά καποιο αλλο. Το οποιο το παιζουμε τσαμπα και στα άλλα ισως θα επρεπε να δινουμε λεφτα.
Αυταααα.... ειπα κι εγω τα δικα μου...
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Λουκά, κανονικά έπρεπε να του βάλω μια φωτό με μια θαλαμηγό και να τον προσκαλέσω να επιβιβαστεί για να πιεί καμιά σαμπάνια μαζί μου και τους υπόλοιπους "λεφτάδες" του παιχνιδιού. :D
Το θέμα είναι και γιαυτό ασχολήθηκα, η κακή νοοτροπία που υπάρχει από κάποιους παίκτες που συνεχώς λένε "Αφού δεν τα καταφέρνω εγώ, δεν μπορεί κανένας και μόνο με την χρήση χρημάτων μπορεί κάποιος να πετύχει στο παιχνίδι."
Προσωπικά δεν έχω καμιά διάθεση να ξοδέψω χρήματα σε αυτό το παιχνίδι αλλά δεν κατακρίνω και όποιον θέλει να το κάνει. Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει με το πορτοφόλι του, δικαίωμα του είναι και όπως είπες αν δεν πληρωθεί η εταιρεία δεν πρόκειται να υπάρξει το παιχνίδι και για τους υπόλοιπους.
Απλά η παραπάνω νοοτροπία κάποιων ατόμων που τσουβαλιάζουν τους πάντες απλά για μην παραδεχτούν πως κάτι κάνουν λάθος και γιαυτό δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του παιχνιδιού, είναι προσβλητικό για εμένα και για τους παίκτες που μπορούν να τα καταφέρουν μια χαρά και έχω την χαρά να γνωρίζω πολλούς παίκτες που τα καταφέρνουν.
Φυσικά τώρα θα υπάρξει η επόμενη θεωρία, πως τα έχουμε κάνει πλακάκια με την ΙΝΝΟ και μας πληρώνει για να κάνουμε διαφήμιση στο παιχνίδι.:D
Το παιχνίδι έχει ωραία πράγματα να προσφέρει (γιαυτό κιόλας παραμένουν παίκτες) αλλά και πράγματα που χρειάζονται τροποποίηση ή και κατάργηση για να γίνει πιο ενδιαφέρον. Καλό είναι να χρησιμοποιούν οι σχεδιαστές του παιχνιδιού την φαντασία τους όχι μόνο στον σχεδιασμό κτιρίων αλλά και στην υπόλοιπη λειτουργία του παιχνιδιού. Σε γενικές γραμμές είναι ένας φθηνός τρόπος για να περάσει κάποιος ευχάριστα μερικές ώρες την ημέρα.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι ανόητες για όποιον παίκτη τις κάνει. Δεν πέφτει σε κανέναν ο λόγος να τις κάνει, στη τελική δικά σας λεφτά είναι ότι θέλετε τα κάνετε και τα διαχειρίζεστε εσείς όπως θέλετε, δεν παίρνετε τα λεφτά απ' τον παίκτη που ρώτησε. Όπως αναφέρθηκε είναι δυστυχώς αυτή η νοοτροπία, ότι εγώ τα κάνω όλα τέλεια οπότε εάν κάποιος το κάνει καλύτερα από μένα τότε υπάρχουν 2 τινά ή έχει βύσμα στην διαχείριση ή χώνει αβέρτα χρήμα. Σας παρακαλώ θερμά μη δίνετε σημασία σε τέτοιες ερωτήσεις και μη δίνετε τροφή σε αυτούς.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Nομιζω πως ο knightmaregr εχει απολυτο δικιο, με τετοια ατομα δεν πρεπει να ασχολεισαι καν.
Οπως ειχε πει πριν δυο αιωνες και ενας Αμερικανος συγγραφεας... "Μην τα βαζετε ποτέ με εναν ηλιθιο. Θα σας παρασυρει στο επιπεδο του και μετα θα σας νικησει λογο της εμπειριας του."
 
Κορυφή