• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

The Cuckoo Chronicles

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Πολυ καλο !!! :)
Ο εξορκισμός ή το τελευταίο φύλλο?

Αν εννοείς το τελευταίο φύλλο που να δεις και τη συνέχεια!!! Ο εκδότης παίζει με παραπάνω από μια τράπουλες και βγάζει συνέχει άσσους από τα μανίκια του!!!!!! (προσοχή μην παίξετε μαζί του poker!!!)

Αν εννοείς τον εξορκισμό ήταν μια δύσκολη φάση.. ακόμα μαζεύουμε πράσινες χλαπάτσες ανακατεμένες με αστερόσκονη :eek::eek::eek:o_O
 

magic anemos

Νέο Μέλος
Ζορικα τα πράγματα δηλαδή με τον εκδότη μόνο τάβλι !!!!!!:D και απ' ότι κατάλαβα επισκέψεις δεν δέχεστε γιατί είστε λίγο ακατάστατα!!!!! πολύ ωραία (δουλειά) συνεχίστε έτσι!!!!!!! ;):):cool:
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ζορικα τα πράγματα δηλαδή με τον εκδότη μόνο τάβλι !!!!!!:D και απ' ότι κατάλαβα επισκέψεις δεν δέχεστε γιατί είστε λίγο ακατάστατα!!!!! πολύ ωραία (δουλειά) συνεχίστε έτσι!!!!!!! ;):):cool:
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει τολμήσει κανείς να τον προκαλέσει στο τάβλι..... Ποτέ κανεις δεν μπορεί να είναι σίγουρος μαζί του!!!!

Όσο για την ευταξία στη συντροφιά, την αποκαταστήσαμε, οπότε περάστε κερνάμε και φοντάν!!! :p
 

magic anemos

Νέο Μέλος
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει τολμήσει κανείς να τον προκαλέσει στο τάβλι..... Ποτέ κανεις δεν μπορεί να είναι σίγουρος μαζί του!!!!

Όσο για την ευταξία στη συντροφιά, την αποκαταστήσαμε, οπότε περάστε κερνάμε και φοντάν!!! :p
Ανοιχτή πρόσκληση στον εκδότη για τάβλι........ είπαμε δεν προκαλούμε στο πόκερ γιατί έχει Άσσους!! Αλλά στο τάβλι δεν γλιτώνει:cool: κατά τα άλλα φραπέ γλυκό χωρίς!!:p
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ανοιχτή πρόσκληση στον εκδότη για τάβλι........ είπαμε δεν προκαλούμε στο πόκερ γιατί έχει Άσσους!! Αλλά στο τάβλι δεν γλιτώνει:cool: κατά τα άλλα φραπέ γλυκό χωρίς!!:p
Λογικά θα είναι απασχολημένος με την έκδοση !!!! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!!!

Μήπως να οργανώσουμε τουρνουά Ταβλι???
 

memento moris

Νέο Μέλος
Η αληθεια ειναι μια. Δυστυχως διαστρεβλωνεται απο την οπτικη του καθενα μας. Με την ευκαιρια, και για να γλιτωσω ισως καμια διαδυκτιακη διωξη για διασπορα ψευδων ειδησεων ή θεωριων συνομωσιας, θελω να τονισω οτι η σειρα "Ενοποιημενη Θεωρια Συνομωσιας", ειναι προϊον μυθοπλασιας, που περιεχει ομως πραγματικα στοιχεια, για να γινει πειστικη και αληθοφανης, οπως αλλωστε καθε θεωρια συνομωσιας που σεβεται την υπαρξη της. Οποιαδηποτε σχεση με πραγματικα γεγονοτα και προσωπα, εχει γινει εσκεμμενα, για ακριβως αυτον τον λογο. Το τι θα διαλεξετε να πιστεψετε και τι οχι, το αφηνω πανω σας.
Δεν είχα πρόθεση να πυροδοτήσω αλυσιδωτή αντίδραση με το σχόλιο...απλώς έγραψα την ατάκα του αγαπητού Μόλντερ.Όσο αφορά την αλήθεια,για το αν είναι μια,αν είναι υποκειμενική ή αντικειμενική,σχετικά με θεωρίες συνομωσίας,είναι θέματα προς συζήτηση εκτός φόρουμ .Αν και για να ακριβολογούμε,φόρουμ σημαίνει Αγορά,χώρος έκφρασης,διατυπώσεων απόψεων και αντίλογου,χώρος ελεύθερης άποψης και έκφρασης.Ελπίζω ο δεύτερος τόμος να μην καθυστερήσει,πραγματικά είναι μια ωραία ανάσα από την ασφυξία της πραγματικότητας.
 

memento moris

Νέο Μέλος
Οχι, οχι, παρεξηγησες! Καμια αντιδραση, το αντιθετο, μου εδωσες την ευκαιρια να πω την αποψη μου! Ασε που μου ειναι πολυ αγαπητος χαρακτηρας ο Μολντερ! Καθε αποψη, αρκει να οδηγει σε εποικοδομητικο διαλογο, ειναι καλοδεχουμενη! Και σ' ευχαριστω προσωπικα κιολας που βοηθας να αναβιωσουμε το φορουμ, νέκρα ρε παιδι μου τοσο καιρο.. :rolleyes:
Αναβίωση ή αναγέννηση...ένα ερώτημα καθημερινό όχι μόνο στους κύκλους της Τέχνης,αλλά και στην καθημερινή μας ζωή.Δεν γνωρίζω εάν η νέκρα στο φόρουμ είναι μια ''παρενέργεια΄΄ της κοινωνικής αποξένωσης που δημιούργησε η πανδημία ή κάτι το οποίο φέρει ο σύγχρονος άνθρωπος μέσα του...;Και πάλι συγχαρητήρια για την δημιουργία σου.όπως προείπα είναι μια ωραία πνοή στην ασφυξία της καθημερινότητας.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αναβίωση ή αναγέννηση...ένα ερώτημα καθημερινό όχι μόνο στους κύκλους της Τέχνης,αλλά και στην καθημερινή μας ζωή.Δεν γνωρίζω εάν η νέκρα στο φόρουμ είναι μια ''παρενέργεια΄΄ της κοινωνικής αποξένωσης που δημιούργησε η πανδημία ή κάτι το οποίο φέρει ο σύγχρονος άνθρωπος μέσα του...;Και πάλι συγχαρητήρια για την δημιουργία σου.όπως προείπα είναι μια ωραία πνοή στην ασφυξία της καθημερινότητας.
Όταν ένα θάμνο, ένα δέντρο ή ένα φυτό ... το κακοκλαδεύεις για μεγάλο χρονικό διάστημα μαραζώνει .... Φαντάσου τι μπορεί να γίνει αντίστοιχα στους ανθρώπους και στη μικρή μας κοινότητα... Νομίζω όμως ότι ο κηπουρός πλέον φροντίζει καλύτερα τα "φυντάνια" του ...

ΥΓ: καπνούς είδα να βγαίνουν και αστραπές να φωτίζουν σήμερα το ξημέρωμα τον πύργο του μάγου/εκδότη @MoodMaker μάλλον κάτι ετοιμάζει
 

memento moris

Νέο Μέλος
Όταν ένα θάμνο, ένα δέντρο ή ένα φυτό ... το κακοκλαδεύεις για μεγάλο χρονικό διάστημα μαραζώνει .... Φαντάσου τι μπορεί να γίνει αντίστοιχα στους ανθρώπους και στη μικρή μας κοινότητα... Νομίζω όμως ότι ο κηπουρός πλέον φροντίζει καλύτερα τα "φυντάνια" του ...

ΥΓ: καπνούς είδα να βγαίνουν και αστραπές να φωτίζουν σήμερα το ξημέρωμα τον πύργο του μάγου/εκδότη @MoodMaker μάλλον κάτι ετοιμάζει
Όχι μόνο το φαντάζομαι,το ζω καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια...Ίσως τα φυντάνια να πρέπει να βυθίζουν τις ρίζες τους σε πιο πρόσφορα εδάφη και να απλώνουν τους κλώνους τους σε ηλιόλουστους ουρανούς,γιατί θα έρθει κάποια στιγμή που ο κηπουρός δεν θα μπορεί να τα φροντίσει και οι απόγονοί του να αδιαφορούν για τα δώρα που τους έχουν δοθεί,γιατί κανένας δεν τους δίδαξε την αξία τους ή απλώς αδιαφόρησαν να την μάθουν...
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Όχι μόνο το φαντάζομαι,το ζω καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια...Ίσως τα φυντάνια να πρέπει να βυθίζουν τις ρίζες τους σε πιο πρόσφορα εδάφη και να απλώνουν τους κλώνους τους σε ηλιόλουστους ουρανούς,γιατί θα έρθει κάποια στιγμή που ο κηπουρός δεν θα μπορεί να τα φροντίσει και οι απόγονοί του να αδιαφορούν για τα δώρα που τους έχουν δοθεί,γιατί κανένας δεν τους δίδαξε την αξία τους ή απλώς αδιαφόρησαν να την μάθουν...
Στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι απλά μαράζωσαν τα φυντάνια .... ας ελπίσουμε ότι ο κηπουρός θα ενδιαφερθεί ώστε να ανθήσουν και να ομορφύνει ο κήπος :)
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Για τον προηγουμενο mod λεει, για να μη μιλαμε με γριφους. Με την ευκαιρια, ενα μεγαλο μπραβο στον τωρινο, που οχι μονο ειναι διαλλακτικος, αλλα προσπαθει ουσιαστικα μονος του να κρατησει ζωντανο το φορουμ. Κριμα, θα μπορουσαν να ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα εδω, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν να μοιραστουν πολλα και ενδιαφεροντα απ' οτι βλεπω.
Είπα να το πω πιο κομψά :) κατά; Τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω με το σχόλιο σου για τον νυν.
 

memento moris

Νέο Μέλος
Καλημέρα σας.Λίγο το έχασα με τα τελευταία δυο μηνύματα.Εγώ αναφερόμουν στα δώρα και τα οφέλη τους, όπως είναι η επικοινωνία,τα οποία δυστυχώς χάνονται με την νέα γενιά και δυστυχώς η προηγούμενη δεν φρόντισε να της διδάξει .Αν δημιούργησα κάποια παρεξήγηση ζητώ συγγνώμη :))
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημέρα σας.Λίγο το έχασα με τα τελευταία δυο μηνύματα.Εγώ αναφερόμουν στα δώρα και τα οφέλη τους, όπως είναι η επικοινωνία,τα οποία δυστυχώς χάνονται με την νέα γενιά και δυστυχώς η προηγούμενη δεν φρόντισε να της διδάξει .Αν δημιούργησα κάποια παρεξήγηση ζητώ συγγνώμη :))
Χαχαχα !!! καμία παρεξήγηση!!!!
Μάλλον εγώ το άφησα πολύ στην αλληγορία, και τελικά ήρθε ο @MoodMaker να διευκρινίσει!!!

Εγώ μιλούσα για την μέχρι πρότινος (και σε καμία περίπτωση με την νυν) κατάσταση από πλευράς community manager :)
Οτι δλδ το forum είχε παλιότερα μια δυναμική την οποία έχασε στην πορεία και ότι ευελπιστώ, εγώ προσωπικά, να αλλάξει (κι απο ότι φαίνεται όντως έχει αλλάξει) για να επανέλθει το forum όπως ήταν παλιότερα.....

Αχ το βάρυνα μεσημεριάτικα sorry ....
 

memento moris

Νέο Μέλος
Αλληγορία και μόρφωση συν μόρφωση ίσον παραμόρφωση...χαχαχα.Καλά το τράβηξα και εγώ .

Σχετικά με την κατάσταση του forum δεν έχω άποψη καθώς είμαι πολύ φρέσκος στον χώρο.Η αλλαγή είναι κάτι που συμβαίνει παντού,
το πως μας επηρεάζει είναι το ζήτημα.Ελπίζω να επανέλθει στην δυναμική που αναφέρεις γιατί η αλήθεια είναι ότι η επικοινωνία,έστω και με αυτόν τον τρόπο,οδηγεί σε ανακαλύψεις !!!
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αλληγορία και μόρφωση συν μόρφωση ίσον παραμόρφωση...χαχαχα.Καλά το τράβηξα και εγώ .

Σχετικά με την κατάσταση του forum δεν έχω άποψη καθώς είμαι πολύ φρέσκος στον χώρο.Η αλλαγή είναι κάτι που συμβαίνει παντού,
το πως μας επηρεάζει είναι το ζήτημα.Ελπίζω να επανέλθει στην δυναμική που αναφέρεις γιατί η αλήθεια είναι ότι η επικοινωνία,έστω και με αυτόν τον τρόπο,οδηγεί σε ανακαλύψεις !!!
θα φανεί στην πορεία :)
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
εγώ περιμένω να δω πότε θα μας πεις για το project blue book :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή