• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] ταισμα καφε αρκουδας

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερα
αν κ εχω μιλησει με την υποστηριξη το βαζω εδω για να δουμε ποσοι την πατησαν σαν εμενα
αν θελετε το δηλωνετε
προχθες ταισα την καφε αρκουδα για να εχω το +50 παραγωγη στρατου
οταν εβαζα παραγωγη στο στρατωνα μου εδειχνε το +50 αλλα οταν πατουσα να συλλεξω το στρατο μου εδινε μονο την κανονικη παραγωγη κ οχι το +50
ξοδεψα παρα πολλες επιταχυνσεις χρονου κ στρατο δεν εχω οσο ηθελα κ επρεπε
δυστηχως το προβλημα το καταλαβα αργα
ελπιζω η ιννο να μας δωσει αυτα που πρεπει σε ολους οσους την πατησαν
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
τελικα δεν δινει ουτε την κανονικη παραγωγη στρατου αλλα λιγοτερα
δεν λειτουργει κανενα μπονους
:cool::cool::cool::cool::cool:
 
Καλησπέρα κι από μένα!!!Μια από τα ίδια και σε μένα...σήμερα την τάισα και η παραγωγή είναι αυτή που έχω χωρίς το τάισμα...Εν τω μεταξύ στην καρτέλα παραγωγής φαίνεται κανονικά ότι έχει το μπόνους παραγωγής...στην συγκομιδή παίρνω το βασικό πλήθος διμοιρίας χωρίς το μπόνους!!!!!!
 
Επίσης εκτός από μπόνους παραγωγής της Καφέ Αρκούδας δεν λειτουργεί ούτε το μπόνους παραγωγής της Simia!!!!!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Λοιπόν είπα να τσεκάρω και εγώ τα μπόνους και βλέπω πως λειτουργούν κανονικά

1η περίπτωση Παραγωγή + Bonus Simia (Bonus Simia μαρκαρισμένο) Έχω αρχική παραγωγή 18.110 τοξότες και 7.607 από το Simia (επίπεδο 31, 42% της παραγωγής 18.110*42/100=7.607), τελικό σύνολο 25.717 τοξότες


2η περίπτωση Παραγωγή + Bonus Simia + Bonus Καφέ Αρκούδας ( Βonus 50% επί της παραγωγής, δεν υπολογίζεται το μπόνους του Simia)
Έχω Αρχική παραγωγή 18.110 τοξότες, 7.607 από Simia και 9.055 από αρκούδα (18.110*50/100=9.055), τα bonus Simia και αρκούδας είναι μαζί σαν σύνολο 16.662 (μαρκαρισμένο), τελικό σύνολο 34.772 τοξότες


Οπότε μήπως έχετε κάνει κάποιο λάθος στους υπολογισμούς σας;
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Όπως είπα, σήμερα που έβαλα την τροφή λειτουργεί κανονικά, τα μπόνους υπολογίζονται με βάση την παραγωγή του εκάστοτε πολεμικού κτιρίου. Η παραγωγή είναι η αρχική παραγωγή σύν τα μπόνους από τα οπλοστάσια και τα μπόνους από τα μανιτάρια και το προπύργιο, αυτό υπολογίζει το σύστημα σαν αρχική παραγωγή και πάνω σε αυτή την παραγωγή βγάζει τα μπόνους του simia και της αρκούδας. Τώρα αν υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις που έχουν θέμα είναι άλλη συζήτηση, σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα τα μπόνους λειτουργούν κανονικά.
Αυτό ακριβώς που λέω γράφει και ο community manager, πως το όλο θέμα είναι οπτικό και μπερδεύονται οι παίκτες επειδή υπολογίζουν τα μπόνους στο γενικό σύνολο και όχι στη αρχική παραγωγή. Οι παραγωγές των παικτών είναι σωστές.

 
Τελευταία επεξεργασία:

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλημερες
οπως ανεφερα κ πριν εχω μιλησει με την υποστηριξη κ ειναι επιβεβαιωμενο προβλημα της ιννο
μου ειπαν οτι ειναι γενικο το προβλημα δλδ σε ολους γι αυτο κ το εβαλα εδω
αν δεν ειναι σε ολους με εναν απλο ελεγχο τους στους παιχτες που εχουν θεμα μας δινουν το στρατο που επρεπε να ειχαμε παρει
ετσι νομιζω ειναι το λογικο κ σωστο
βαζω κ φωτο τι επρεπε να παιρνω με τα μπονους κ τι μου εδινε

στην 3η κ 4η φωτο τι μου δινει τωρα χωρις ταισμα αρκουδας
παλι λιγοτερα δινει
 

Συνημμένα

  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    163,7 KB · Προβολές: 12
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    235,7 KB · Προβολές: 12
  • Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    184,3 KB · Προβολές: 12
  • Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    238,4 KB · Προβολές: 12

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Το τσεκάρισα και ναι έχεις δίκιο Kailari, υπολογίζει σωστά τα μπόνους στην θέση αλλά δεν τα αποδίδει στο μάζεμα εικονικά όμως. Αν μετρήσεις στο συνολικό απόθεμα θα δείς πως είναι υπολογισμένα.
http://prntscr.com/14kdkyl απόθεμα πρίν μάζεμα
http://prntscr.com/14kdq7n ποσότητα παραγωγής 1 θέσης
http://prntscr.com/14kdxi0 ποσότητα μετά το μάζεμα.
Οπότε όπως βλέπεις το απόθεμα πρίν το μάζεμα ήταν 1.117.431 τοξότες, η ποσότητα της μιας θέσης είναι 25.881 και το τελικό ποσό μετά είναι 1.143.312 τοξότες (1.117.431+25.881=1.143.312)
Οπότε όπως είπε και ο community manager στον Αμερικάνικο server υπάρχει πρόβλημα οπτικό όταν δείχνει το μάζεμα, αλλά χρεώνονται οι σωστές ποσότητες στην αποθήκη του στρατού.
Για τσεκάρισε το έτσι, γράψε την ποσότητα στρατού στην αποθήκη σου πριν κάνεις μάζεμα και μέτρησε το απόθεμά σου μετά το μάζεμα για να δείς αν χρεώθηκε η αποθήκη σου όλο το απόθεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
παιδια τωρα ειδα την συζητηση.. οντως ειναι οπτικο και μονο το προβλημα.. στην αποθηκη αποδιδονται σωστα οποτε ολα καλα..
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ναι τωρα οντως αλλα δειχνει κ αλλα δινει αυτα που πρεπει δλδ
αλλα οπως με ειπε ο ελληνικος community manager μετα απο ελεγχο των τεχνικων της ιννο βρεθηκε προβλημα με αυτα που μου εδινε κ οχι με αυτα που εδειχνε
οποτε η θα μας δωσουν τον υπολοιπο στρατο η απο ενα κομπιουτερακι δωρακι:);)
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Το πρόβλημα είναι καθαρά θέμα εμφάνισης, δηλαδή γραφικό ή όπως ανέφεραν κάποιοι παίκτες οπτικό. Αλλά οι ποσότητες των μονάδων που παράγονται μαζί με τα bonus προστίθενται κανονικά στο συνολικό πλήθος των μονάδων, οπότε ευτυχώς δεν έχει χαθεί κάποια μονάδα στη πραγματικότητα.

Θα διορθωθεί στην
αναβάθμιση της Πέμπτης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ευχαριστω που με το σχολιο σου με βγαζεις ακυρο στο θεμα μου αν κ η απαντηση σου στην υποστηριξη ηταν διαφορετικη
τελευταια φορα που ασχοληθηκα εδω
ββ
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Η απάντηση που δόθηκε ήταν ότι υπάρχει πρόβλημα, ουδέποτε διευκρίνισα ποιο ήταν το πρόβλημα, στο τρέχον νήμα αναφέρθηκα στο οπτικό κομμάτι διότι εξακριβώθηκε έπειτα από δοκιμές ποιο ήταν το πρόβλημα, άρα δεν υφίσταται θέμα αποζημίωσης μονάδων εφόσον δεν χάθηκαν στη πραγματικότητα μονάδες.
Τέλος, το ίδιο παιχνίδι παίζεται σε όλες τις κοινότητες, το μόνο που αλλάζει είναι η γλώσσα, άρα δε μπορεί στην αγγλική κοινότητα να έχουν διαφορετικό πρόβλημα απ' την ελληνική, εκτός κι αν υπάρχει θέμα μετάφρασης.
 
Κορυφή