• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

σχετικα με πολιτισμο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser584
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser584

Guest
δεν ειμαι καινουργιος στο παιχνιδι αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι που μου κινησε την περιεργεια και οποιος μπορει ας μου απαντησει μπορει να ειναι και τεχνικο θεμα αλλα αυτο δεν μπορω να το γνωριζω !
προσφατα μπηκα στο κεφαλαιο των ξωτικων αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης !
εφοσον ειχα 7 η 8 λιμνες αναψυχης που η καθε μια δεινει 3700 πολιτισμο εαν εγω προσθετα 1 κλαιουσα ιτια και εσβηνα 1 λιμνη αναψυχης δεν θα εχανα μονο 200 πολιτισμο??εφοσον ι κλαιουσα ιτια καλυπτε το 3500 πολιτισμο????
Ερωτω γτ προσθεσα 7 η 8 ιτιες και ηθελα να σβησω 8 λιμνες αλλα απο οτι ειδα ο πολιτισμος θα παει στο μειον !ενω απο οτι ξερω θα εχανα μονο 1600 πολιτισμο αναλυτικα
3.500 επι 8 ισον 28000 ενω οι λιμνες 3700 επι 8 ισον 29600 !τωρα εαν αφερεσω τον πολιτισμο των ιτιων απο τις λιμνες αναψυχης προκυπτει το εξης 29600 - 28000 ισον 1600 πολιτισμο αυτο που θελω να πω εναι οτι θα εχανα μονο 1600 πολιτισμο εφοσον θα καλυπταν τη χασουρα οι ιτιες
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα! Αν περάσεις με το ποντίκι σου πάνω από το κουτάκι του πολιτισμού (αυτό με τη λύρα) σου λέει πόσο πολιτισμό χρειάζεσαι για να είσαι στο 100% τουλάχιστον με βάση τα κτίρια που έχεις κτίσει (ο αριθμός που γράφει δίπλα στο απαιτείται), οπότε με βάση αυτό τον αριθμό θα πρέπει να κάνεις τις προσθαφαιρέσεις σου για να δεις αν σε φτάνουν οι ιτιές που θες να βάλεις ή αν θα χρειασθείς μια παραπάνω. Δηλαδή αν με τα μέχρι τώρα κτίρια του πολιτισμού σου η ποσότητα του πολιτισμού σου δίπλα από τη λέξη "Διαθέσιμα" είναι κάτω από τα 1600 τις διαφοράς των 2 κτιρίων τότε αν κάνεις την αλλαγή θα βρεθείς στο μείον όπως λες και άρα χρειάζεσαι ένα επιπλέον κτίριο για να ξαναγίνεις θετικός
Ελπίζω να σε βοήθησα, αλλά αν δεν κατάλαβα την ερώτηση σου μπορείς να βάλεις μια διευκρινιστική ερώτηση ή ακόμα και μια φωτογραφία μήπως μπορέσουμε να σου λύσουμε την απορία.
Καλή συνέχεια!
 

DeletedUser584

Guest
Χαιρετε εννοουσα και να προσθεσω ενα κτηριο πολιτισμου και να σβησω το παλιο !το νεο κτηριο δεν μου καλυπτει καποιο κομματι πολιτισμου!δηλ εννοω αυτην την στιγμη εβαλα κλαιουσα ιτια και εσβεισα μια λιμνη αναψυχης και οταν κοιταξα πανω εκει που γραφει τον πολιτισμο μου ειδα οτι ειχε αφερεσει το 3700πολτισμο εφοσον διεγραψα την λιμνη !και ερωτω εφοσον η κλαιουσα ιτα εχει 3500 πολιτισμο κανονικα δεν επρεπε να μου καλυπτε το 3500 πολιτισμο απο το σβησμενο???και να εεχανα μονο 200 πολιτισμο??
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Αν ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η κατασκευή του κτιρίου πολιτισμού δε βλέπεις τον πολιτισμό που προσφέρει. Δεν είναι σαν τους πόντους κατάταξης που τους παίρνεις με το βάλεις ένα κτίριο να γίνεται
 

DeletedUser584

Guest
ειναι ολοκληρωμενες οι κλαιουσες ιτιες που ειναι κτηρια πολιτισμου !αυτο που προσπαθω να εξηγησω ειναι οτι σβηνοντας το παλιο κτηριο πολιτισμου μου αφερει ολο τον πολιτισμο και δεν καλυπτει τιποτα το νεο κτηριο!
εννοω οτι η μια κλεουσα ιτια δεινει πολιτισμο 3500 και η μια λιμνη πολιτισμο 3700!εγω εαν σβησω μια λιμνη χανω 3700 ενω λογικα θα επρεπε να εχανα μονο 200 πολιτισμο εφοσον σην θεση της ειναι μια κλαιουσα ιτια που δεινει 3500 πολιτισμο
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Ναι βρήκα την πόλη σου και την επισκέφτηκα, οπότε το είδα. Γι αυτό σε ρώτησα αν μπορείς να βάλεις κάποια φωτογραφία ή κάτι πιο αναλυτικο (πολιτισμός με λίμνη και πολιτισμός με ιτια για παράδειγμα)
 

DeletedUser584

Guest
για να καταλαβεις το κτηριο πολιτισμου η λιμνη μου εδεινε 3700 πολιτισμο και το κτηριο κλαιουσα ιτια 3500 πολιτισμο οταν ομως εσβησα το κτηριο πολιτισμου την λιμνη που μου δεινει 3700 και στην θεση της ειχα βαλει την ιτια που μου δειενι 3500 εχανα και τα 3700 πολιτισμου ενω κανονικα επρεπε λογικα να εχανα μονο 200 εφοσον τα 3500 μου τα καλυπτε η κλαιουσα ιτια!
εστειλα στην υποστηριξη τους εκανε βεβαια εντυπωση αλλα θα το κοιταξουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή