• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Ψηφοφορία] ολα τα event επαναληψη

ποσα ατομα θα ηθελαν να γινει αυτο?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    12
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Κατ' αρχάς θα σας παρακαλούσα να μη γράφετε με κεφαλαία, βάση κανονισμών απαγορεύεται και να προσέχετε το ύφος σας. Συζήτηση κάνουμε και το κείμενο σας παραπέμπει σε επίθεση εφόσον κάποιες απ' τις προτάσεις σας είναι με κεφαλαία. Να σας συστηθώ επίσης ξανά, ότι είμαι ο Community Manager της ελληνικής κοινότητας του Elvenar και υπάλληλος της InnoGames και ένα απ' τα καθήκοντά μου είναι να μεταφέρω τα παράπονα και τις ιδέες των παικτών. Επιπρόσθετα, οφείλω να υπερασπίζομαι κάποια πράγματα, δεν είμαι διακοσμητικός.
Ένα παιχνίδι δεν είναι μόνο χτίσιμο και ανάπτυξη είναι και η συμμετοχή των παικτών σε κοινές δραστηριότητες. Εσείς έχετε μιλήσει με κάποια άτομα, εγώ όμως βλέπω στατιστικά όλης της ελληνικής κοινότητας καθώς και στατιστικά και των υπόλοιπων κοινοτήτων. Οπότε για να υπάρχει γενικότερα τόσο μεγάλη συμμετοχή σημαίνει ότι κάτι γίνεται σωστά και οι παίκτες έχουν οφέλη. Να επισημάνω πως δε μεγαλοποιώ το Κωδωνοστάσιο και πως δεν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης, προφανώς και υπάρχουν και εδώ είμαστε για να τα επισημανθούν.
 
αρα χρειαζομαστε στο κωδονοστασιο ΚΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΕΡΓΑ με ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ να τα κερδισουμε και οχι 10 με 15%
πολλα ατομα δεν παιζουν κωδονοστασιο γιατι δεν αξιζει να παιξεις δεν κερδιζεις κατι αξιολογο αν ομως κερδιζες ΚΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΕΡΓΑ ισως θα ητανε καλυτερη ολοι η φαση και εφοσον για παλια event ειναι δυσκολο τουλαχιστον ας αλαξει το κωδονοστασιο και ας δινει ποιο πολλα κτιρια και τεχνεργα
Εγω εχω τιγκαρει την πολη μου με μαγικες κατοικιες που μου εδωσε το κωδωνοστασιο και 2 απο τα 5 μαγικα εργοστασια τα κερδισα και αυτα στο κωδωνοστασιο. Τα υπολοιπα τα πηρα οταν τα εβγαλε προσφορα με διαμαντια που μαζεψα απο το κωδωνοστασιο. Αν ειναι κατι που αξιζει να σπαταλησεις στρατο και αγαθα, ειναι το κωδωνοστασιο πρωτα και μετα το τουρνουα. Μαθετε το παιχνιδι, μη βιαζεστε, οργανωθειτε σαν συντροφιες και υπομονη. Ειναι παιχνιδι υπομονης, μακροσυρτο.. Χαλαρο, αγχολυτικο.. Θαυμαστε τα χρωματα.. Δειτε τις λεπτομερειες των κτιριων.. Πειτε κανα κουβεντα στο τσατ.. Επισης, ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΤΕ. Γιατι βιαζεστε; Αν δεν θελετε να βαλετε το χερι στην τσεπη, θελει υπομονη. Αν θελετε να ανεβειτε γρηγορα, πρωτον, για 'μενα τουλαχιστον, ειναι λαθος τακτικη και δευτερον βαλτε το χερι στην τσεπη. Ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που ακομα και χωρις να πληρωσεις, σου δινει τα εξτραδακια που παιρνεις αν πληρωσεις, και παλι γκρινιαζετε. Παλι στα ιδια γυρναμε, κυκλους κανει η ιδια συζητηση συνεχεια.
 

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
ρε παιδια ολοκληρο θεμα αλαξτε εσεις τα ποσοστα σε δωρεαν κτιρια και τεχνουργα που δινει το κωδονοστασιο και ολα κομπλε λογικο ειναι να λενε και παιχτες μεγαλη οτι δεν αξιζει μια δεν δινει και τιποτα το σοβαρο εγω απεκτησα μια μαγικη κατοικια μετα απο ποσα παιχνιδια κωδονοστασιου αν ειναι να παιρνεις τετοια δωρα μια φορα το χρονο ε ναι δεν αξιζει ας ανεβασουν απλα τα ποσοστα και τελειωνει το θεμα δεν ζηταμε να αλαξουνε και ολο το παιχνιδι
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Όλα τα προβλήματα με το κωδωνοστάσιο ξεκινούν από το γεγονός ότι έχουμε παίκτες «δυο ταχυτήτων» οι οποίοι όμως έχουν διαφορετικες αναγκες ,ομωσ κερδίζουν τα ίδια πράγματα από τον Κώδωνα. Και όταν λέω δυο ταχυτήτων εννοώ τους παίκτες μικρότερων κεφαλαίων που σίγουρα έχουν μεγάλη ανάγκη τα κέρδη πύλης ,τα μαγικά κτιρια κτλ και παίκτες των τελευταίων κεφαλαίων που έχουν άλλες ανάγκες.
Ξέρουμε πολύ καλά ότι τα κέρδη πύλης μας ξελασπώνουν στα πρώτα κεφαλαία σε σημείο να μην βάζουμε καν ολόκληρους τους οικισμούς των φύλων.
Στα τελευταία κεφαλαία,που τα κέρδη πύλης δεν χρησιμεύουν σχεδόν σε τίποτα ,τι να τα κάνουμε;;;Είναι αστείο, γελάμε μεταξύ μας,κωμικοτραγικό…
Και ενώ ο Κώδωνας είναι η μόνη πηγή για ΟΠΛΟΥΡΓΟ, τον βλέπουμε με το κυαλι!
Δώστε οπλουργο στο λαό!!! :)))))
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Το Κωδωνοστάσιο είναι ακριβό σπόρ για όποιους παίκτες δεν έχουν πολ/στες για να δυναμώσουν τα στατιστικά του στρατού τους και δεν έχουν κάνει τις κατάλληλες αναβαθμίσεις θαυμάτων για να τον βοηθήσουν επιπλέον. Ακόμη υπάρχουν παίκτες σε όλα τα κεφάλαια που δεν γνωρίζουν ποιές μονάδες στρατού είναι κατάλληλες για να αντιμετωπίσουν τις αντίπαλες μονάδες σε μάχη. Κατανοητό για τους καινούριους παίκτες, αδικαιολόγητο για παίκτες που είναι σε μεγάλα κεφάλαια και παίζουν μεγάλο χρονικό διάστημα. Αυτό τους αναγκάζει να κάνουν εξαγορές, οι οποίες είναι τελείως ασύμφορες. Έχω δεί παίκτες στα αρχικά κεφάλαια να φτάνουν στο 2ο και 3ο επίπεδο και παίκτες που βρίσκονται στα τελευταία κεφάλαια να τελειώνουν με το ζόρι το 1ο επίπεδο.
Τα δώρα τώρα. Το Κωδωνοστάσιο μετά την "αναβάθμιση" των δώρων της Μαγικής Ακαδημίας που στην ουσία εξανέμισε την πιθανότητα να κερδίσει κάποιος διαμάντια από εκεί, το καθιστά την μόνη σταθερή πηγή διαμαντιών. Οπότε ας μην υπάρχει η εντύπωση πως οι παίκτες παίζουν Κωδωνοστάσιο γιατί τους αρέσει, απλά παίζουμε για να κερδίσουμε όσα διαμάντια μπορούμε να βρούμε μιας και δεν υπάρχει άλλη σταθερή πηγή εκτός από κάνα διαγωνισμό στο φόρουμ, ο οποίος δεν μας εξασφαλίζει ό,τι θα κερδίσουμε κιόλας.
Δώρα όπως οι οπλουργοί, τα ξόρκια τηλεμεταφοράς, οι μειώσεις χρόνου σίγουρα είναι πολύ χρήσιμα, αλλά μιας και δεν κάθονται εύκολα χρειάζεται φειδώ στην χρησιμοποίησή τους.
Εδώ λοιπόν θα μπορούσε να υπάρξει μια σημαντική αναβάθμιση αν προσθέτονταν στο παιχνίδι ένας τρόπος να αξιοποιήσουμε τα αποσπάσματα ξορκιών τα οποία κερδίζουμε με την σέσουλα και απλά κάθονται στην Ακαδημία για να κερδίσουμε τα παραπάνω δώρα τα οποία χρειαζόμαστε.
 

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
καλησπερα σωκρατη να επιτελους και ενας ανθρωπος που λεει οτι χρειαζεται αλαγη στο κωδονοστασιο ανεβαστε και τα ποσοστα σε κατοικιες σε τεχνουργα να μπορουμε να παιρνουμε και κατι σοβαρο απο εκει ΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Η ΑΛΑΓΕΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ
 

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
Παρακαλούμε γράφετε κόσμια.
Λοιπον μολις τωρα τελειωνει το κωδονοστασιο σε 4 ωρες χρειαζομαι 16 μαχες συνολικα για να τελειωσω το κωδονοστασιο μεχρι τωρα δεν εχω παρει οχι μαγικη κατοικια ουτε ενα μαγικο --- που λεει ο λογος και στον τελευταιο βατραχο αφου εχω χαλασει υλικα και στρατο μου εδωσε μονο 75 πετραδια απορω πως λενε οτι παιρνουν ευκολα μαγικες κατοικιες κλπ μηπως ειναι ΜΟΥΦΑΡΑ ολα Καλο θα ειναι να βαλετε μεγαλυτερα ποσοστα σε μαγικες κατοικιες και σε καθε ειδους τετοια κτιρια παρα να κερδιζουμε ΜΟΥΦΑΡΑ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
ααα και κατι τελευταιο η γνωμη μου ετσι πιστευω θα ητανε τελεια φαση αν αλλα πραγματα εδινε η ακαδημια μαγειας και αλλα εδινε το κωδονοστασιο για παραδειγμα μειωση χρονου λεφτα προμηθειες για ποιο λογο να τα δινει το κωδωνοστασιο ενω μπορουμε να τα παρουμε και απο την ακαδημια μαγειας εκει ειναι το πρωτο λαθος το δευτερο λαθος ΠΟΣΟΣΤΟ 10% για το τζινι ημαρτων θα πρεπει να κοιμαται καποιος με παπα για να το κερδισει αλαξτε τα ποσοστα περισοτερα τεχνουργα περισοτερα κτιρια οχι ιδια πραγματα με την ακαδημια μαγειας και ειμαι σιγουρος 1000% οτι θα παιζουνε ολοι πλεον και αυτοι που δεν επαιζαν Αν το αφησετε ετσι μαλλον θα συνεχισει να παιζει το 10 με 20% παικτων μονο αυτα ειχα να πω απο εκει και περα ειναι θεμα εταιριας τι θα κανει με το κωδονοστασιο και για τα κτιρια απο παλια event Eιδη ειναι ενα φοβερο παιχνιδι αναπτυξης το θεμα να γινεται ολο και ποιο πολυ καλύτερο και οχι στάσιμο

chest.jpg


να και οι αποδειξη
 
Τελευταία επεξεργασία:

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
Κατ' αρχας δεν υπαρχει κανενα υφος. Και εγω συζητηση κανω και δεν υπαρχει καμια επιθεση. Τα κεφαλαια ειναι για να τονιζω καποιες λεξεις η την προταση μου εφοσων δεν μπορω με στυλο να υπογραμιζω......για να δεινω εμφαση σε αυτα που λεω. Δεν ειναι αφορμη επιθεσης. Εχω διαβασει στα πεταχτα τους κανονισμους. Δεν χρησιμοποιω εξολοκληρου κεφαλαια παντως. Οσο για το παιχνιδι αμα ηταν μονο χτισιμο και αναπτυξη σιγουρα δεν θα επαιζε κανεις. Και οπως σιγουρο ειναι οτι υπαρχει συμμετοχη σε μεγαλο ποσοστο στο κωδωνοστασιο δεν λεω...... Καποιοι αλλοι ομως δεν συμμετεχουν. Αλλα και αυτοι που συμμετεχουν ισως το κινητρο τους να ειναι η βαθμολογια.......Να νοιαζωντε για την βαθμολογια τους και μονο και πως θα εχουν πιο μεγαλη καταταξη. Και αυτο να ειναι το μονο οφελος που θελουν. Σιγουρα διαθετουν περισσοτερο στρατο και αγαθα οσοι ειναι σε μεγαλα επιπεδα. Καποιοι δεν εχουν ομως αυτην την ευκολια ακομη οσοι ειναι χαμηλοτερα. Με αποτελεσμα να χανουν παρα να κερδιζουν. Σε στρατο και αγαθα ενοω. Και οι μεγαλυτεροι σε επιπεδο δεν νοιαζωντε πλεον για μειωσεις χρονου και τεχνεργα. Γιατι στην καβατζα τους θα εχουν εκατονταδες ισως. Οποτε ειναι κορεσμενοι απο αυτα. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ. Συμμετεχουν λοιπον οχι γιαυτα που περνουν. Τους εχετε ρωτησει ομως καμια φορα.? Και δεν ξερω αν ειναι και εφικτο αυτο αλλα εγω πιστευω οτι ειναι ετσι οπως σας λεω. Και εγω οταν φτασω σε ενα μεγαλυτερο επιπεδο σιγα μην σκαω για τις μειωσεις χρονου. Η τα τεχνεργα. Γιατι ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ δεν ΕΙΝΑΙ το κωδωνοστασιο. Αυτο καταλαβετε. Καποιος απο αλλη συντροφια μου εβαλε απο 150 ποντους σε καθε θαυμα που εχω ετσι για πλακα. Δεν τους χρειαζωτανε αυτος.? Για να δειτε οτι πλεον εχουν σε αφθονια τα παντα. Και σιγουρα δεν θα νοιαζωντε για λεπτομερειες τυπου......μειωση χρονου. Οπως εμεις στα χαμηλοτερα επιπεδα. Τα καλα κινητρα θα πρεπει να ειναι για ολους κορεσμενους η μη.
Τα κεφαλαια συνηθως ειναι για να δωσεις εμβαση στην κουβεντα και προσωπικα δεν καταλαβα το υφος ειμαι ο μπλα μπλα manager και τι μας το λες θα μας απολυσεις για χαλαρωσε λιγο μεγαλε και εμεις ειμαστε προσωπικα εγω ειμαι ενας που δινει στην εταιρια σου λεφτα απο την αλλη λεμε την γνωμη μας και αυτου του ειδους ειμαι ο ταδε κλπ προσωπικα εμενα δεν μου λεει κατι και ο θεος να ησουνα αρα απο πλευρας μου θα ελεγα να μην ξανα μας υπενθυμησεις τι και ποιος εισαι ξερουμε και για αυτο κανουμε τα παραπονα μας σε εσενα προσωπικα εγω ειμαι 42 και ο windstorm ειναι 45 και αρα καλυτερα θα ητανε να μιλας εσυ καλυτερα και χωρις υφος εμεις λεμε απλα την γνωμη μας για ενα παιχνιδι που μας αρεσει
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Οι διαχειρηστες εδω αν δεν το εχεται ακουσει ποτε ακουστε το τωρα. Οτι : O πελατης εχει παντα δικιο. Εμεις ειμαστε εδω που κραταμε την εταιρια και παιχτες σε αλλα σερβερ παντου μαλιστα με το αζημιωτο εεεεετσι.? Τελεια και παυλα. Το κωδωνοστασιο ειναι μια μουφα. ΠΡΟΣΟΧΗ. ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Μην μου χρεωσετε λογαριασμο που δεν εκανα. Το παιχνιδι ειναι μια χαρα το κωδωνοστασιο ειναι που ΜΑΣ χαλαει αν θελουν να ακουσουν εκει στην εταιρια. Το μονο ''κακος κειμενο'' να το πω ετσι. Σε αλλα σερβερ τι γινεται.? Δεν υπαρχουν παραπονα η δεν νοιαζωντε.? Ισως δεν σκανε και πολυ και βολευωντε. Εγω δεν συμβιβαζωμε με αυτα που δεινει παντως το κωδωνοστασιο και ετσι οπως τα δεινει. Αλλου δεν εχει κανει κανεις κατι.?.....Καποιος την αρχη.? Οπως και εδω.? Οχι γιατι μας τα παρουσιαζουν ολα ομωρφα οι διαχειρηστες εδω. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Αλλα ας δουμε εδω τα δικα μας. Ενα πραγμα που δεν γουσταρα ποτε στην ζωη μου ειναι να με δουλευουν μπροστα στα ματια μου. Ξεκαθαριζω. Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαφορες εκδηλωσεις πρεπει να εχουν τα ιδια πραγματα.? Συνδιαστικους καταλητες βγαζει και η ακαδημια μαγειας γιατι πρεπει να τα εχει και το κωδωνοστασιο.? Οπως και τις ωρες μειωσης χρονου.? Μειωσεις χρονου εχει και στις κατασκευες. Αν θελεται να δεινεται απο αυτα καντε την ακαδημια να δουλευει πιο γρηγορα να τα εχουμε αφθονα. Εμενα παντως το κωδωνοστασιο με αφηνει παντελος αδιαφορο. Χιλιες φορες εχω τις κατασκευες και δεν χαλας ουτε στρατο ουτε αγαθα. Ξερετε τι προσπαθω περισσοτερο να βγαλω κατι παραξενα κτηρια που δεινει εκει.Οπως ειναι πχ το ''κουτσικο δωματιο''. Ακου κουτσικο δωματιο.? Εχει την πλακα του και το θελω. Σκασιλα μου για την μαγικη κατοικια στο κωδωνοστασιο να τις χαιρεστε και μην τις δωσετε ποτε. Να χαλασω του κοσμου το στρατο σε μαχες να ξεμενω σε αγαθα που σου φευγει........αντε να μην πω τι.....Αντε......μεχρι να τα αναπληρωσεις. Ε! οχι ρε φιλε. Ενα αλλο στις κατασκευες ειναι το ''σπηλαιο γεματο ξυροκαρπια''. Τετοια θελω. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. Οπως και να εχει παντως..... ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ. Το αλλο σπαστικο που το εχει παντου. Αυτο με τα ποσοστα για να παρω ενα κτηριο. ΨΥΧΟΒΓΑΛΤΕΣ ειναι εκει στην εταιρια.? Αν θελετε να δεινετε καποια κτηρια μια φορα το χρονο ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.? Καντε το 4 φορες το χρονο δεν θα παθαιτε κατι. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ. Φτιαξτε το να εχει νοημα και για παιχτες σε μικρα κεφαλαια και για παιχτες σε μεγαλα κεφαλαια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερα σας.. ως συνηθως το νημα ξεφυγε και παλι απο το αρχικο του θεμα.. σε οτι αφορα το θεμα νομιζω οτι εχουν γραφτει αρκετες αποψεις οποτε ας μην κουραζω και πολυ.. ειμαι της αποψης οτι τα πιο σημαντικα κτηρια απο παλια event ειναι αυτα της αρκουδας και του φοινικα.. οποτε ισως θα μπορουσαν να ξαναμπουν για τους παικτες που δεν ειχαν μπει ακομα στο παιχνιδι αν και υπαρχει η δυνατοτητα (πολυ χρονοβορα βεβαια) αποκτησης τους..
θα ηθελα ομως λιγο να σταθω στον φιλο windstorm και στην τελευταια του αναρτηση.. καλο θα ειναι λοιπον φιλε μου αντι να ρωτας αλλες συντροφιες οπως λες για το κωδωνοστασιο να εχεις ιδιαν πειρα.. η συντροφια σου δυστυχως δεν εχει παρει ακομα το χρυσο οποτε δεν μπορεις να ξερεις.. δεν χρειαζεται λοιπον να κανεις επιθεση στον διαχειριστη που εγραψε την αποψη του η οποια ειναι και απολυτα σωστη.. τα κερδη λοιπον απο το κωδωνοστασιο οταν η συντροφια παρει το χρυσο ειναι παρα πολλα και σημαντικα.. και θα πρεπει να υπολογισεις οτι τα περνεις καθε εβδομαδα οποτε η αποθηκη του καθε μελους γεμιζει φιλε μου.. και σε διαμαντια και σε μειωσεις χρονων και σε καταλυτες.. οργανωση θελει λοιπον ωστε η καθε συντροφια να μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του κωδωνοστασιου.. επισης προσωπικη υπομονη θελει ωστε η πολη του καθενος μας να γινει πιο ισχυρη ετσι ωστε το κωδωνοστασιο να βγαινει ευκολα μεχρι τελους.. φιλικα στα εγραψα να ξερεις μιας και οπως λες σε ενδιαφερει το παιχνιδι.. και για να το ξεκαθαρισω δεν εχω καμια σχεση με την διαχειριση του παιχνιδιου παικτης απλος ειμαι κι εγω.. αλλα απο οποιον και να προερχεται μια σωστη αποψη, δεν μπορω να κανω κατι αλλο απο το να την υποστηριξω..
 

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
καλησπερα σας.. ως συνηθως το νημα ξεφυγε και παλι απο το αρχικο του θεμα.. σε οτι αφορα το θεμα νομιζω οτι εχουν γραφτει αρκετες αποψεις οποτε ας μην κουραζω και πολυ.. ειμαι της αποψης οτι τα πιο σημαντικα κτηρια απο παλια event ειναι αυτα της αρκουδας και του φοινικα.. οποτε ισως θα μπορουσαν να ξαναμπουν για τους παικτες που δεν ειχαν μπει ακομα στο παιχνιδι αν και υπαρχει η δυνατοτητα (πολυ χρονοβορα βεβαια) αποκτησης τους..
θα ηθελα ομως λιγο να σταθω στον φιλο windstorm και στην τελευταια του αναρτηση.. καλο θα ειναι λοιπον φιλε μου αντι να ρωτας αλλες συντροφιες οπως λες για το κωδωνοστασιο να εχεις ιδιαν πειρα.. η συντροφια σου δυστυχως δεν εχει παρει ακομα το χρυσο οποτε δεν μπορεις να ξερεις.. δεν χρειαζεται λοιπον να κανεις επιθεση στον διαχειριστη που εγραψε την αποψη του η οποια ειναι και απολυτα σωστη.. τα κερδη λοιπον απο το κωδωνοστασιο οταν η συντροφια παρει το χρυσο ειναι παρα πολλα και σημαντικα.. και θα πρεπει να υπολογισεις οτι τα περνεις καθε εβδομαδα οποτε η αποθηκη του καθε μελους γεμιζει φιλε μου.. και σε διαμαντια και σε μειωσεις χρονων και σε καταλυτες.. οργανωση θελει λοιπον ωστε η καθε συντροφια να μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του κωδωνοστασιου.. επισης προσωπικη υπομονη θελει ωστε η πολη του καθενος μας να γινει πιο ισχυρη ετσι ωστε το κωδωνοστασιο να βγαινει ευκολα μεχρι τελους.. φιλικα στα εγραψα να ξερεις μιας και οπως λες σε ενδιαφερει το παιχνιδι.. και για να το ξεκαθαρισω δεν εχω καμια σχεση με την διαχειριση του παιχνιδιου παικτης απλος ειμαι κι εγω.. αλλα απο οποιον και να προερχεται μια σωστη αποψη, δεν μπορω να κανω κατι αλλο απο το να την υποστηριξω..
φιλε μου καλα τα λες αλλα το θεμα αλαξε λογο οτι ειπανε οτι να ξαναμπουνε τα παλια event δεν αξιζει και οτι το κωδονοστασιο δινει κτιρια απο παλια event οκ ως εκει να δινει κτιρια αλλα να μεγαλωσουνε τα ποσοστα οχι 5% και 10% ημαρτων αυτο λεμε και ο manager δεν δεχεται επιθεση καμια απλα λεμε αποψης βεβαια και εγω θα μιλαγα τοσο ανετα αν ειχα συμαχια απο το 2018 και ημουνα βαθμολογια 1μυριο κατι θα μου ητανε ανετα ολα αλλα και παλι σου ξαναλεω προσπαθουμε μονο να ανεβουνε τα ποσοστα κτιριων τιποτε παραπανω
 
Τελευταία επεξεργασία:

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερα σας.. ως συνηθως το νημα ξεφυγε και παλι απο το αρχικο του θεμα.. σε οτι αφορα το θεμα νομιζω οτι εχουν γραφτει αρκετες αποψεις οποτε ας μην κουραζω και πολυ.. ειμαι της αποψης οτι τα πιο σημαντικα κτηρια απο παλια event ειναι αυτα της αρκουδας και του φοινικα.. οποτε ισως θα μπορουσαν να ξαναμπουν για τους παικτες που δεν ειχαν μπει ακομα στο παιχνιδι αν και υπαρχει η δυνατοτητα (πολυ χρονοβορα βεβαια) αποκτησης τους..
θα ηθελα ομως λιγο να σταθω στον φιλο windstorm και στην τελευταια του αναρτηση.. καλο θα ειναι λοιπον φιλε μου αντι να ρωτας αλλες συντροφιες οπως λες για το κωδωνοστασιο να εχεις ιδιαν πειρα.. η συντροφια σου δυστυχως δεν εχει παρει ακομα το χρυσο οποτε δεν μπορεις να ξερεις.. δεν χρειαζεται λοιπον να κανεις επιθεση στον διαχειριστη που εγραψε την αποψη του η οποια ειναι και απολυτα σωστη.. τα κερδη λοιπον απο το κωδωνοστασιο οταν η συντροφια παρει το χρυσο ειναι παρα πολλα και σημαντικα.. και θα πρεπει να υπολογισεις οτι τα περνεις καθε εβδομαδα οποτε η αποθηκη του καθε μελους γεμιζει φιλε μου.. και σε διαμαντια και σε μειωσεις χρονων και σε καταλυτες.. οργανωση θελει λοιπον ωστε η καθε συντροφια να μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του κωδωνοστασιου.. επισης προσωπικη υπομονη θελει ωστε η πολη του καθενος μας να γινει πιο ισχυρη ετσι ωστε το κωδωνοστασιο να βγαινει ευκολα μεχρι τελους.. φιλικα στα εγραψα να ξερεις μιας και οπως λες σε ενδιαφερει το παιχνιδι.. και για να το ξεκαθαρισω δεν εχω καμια σχεση με την διαχειριση του παιχνιδιου παικτης απλος ειμαι κι εγω.. αλλα απο οποιον και να προερχεται μια σωστη αποψη, δεν μπορω να κανω κατι αλλο απο το να την υποστηριξω..
Καλα γιατι οτι λεμε εδω μεσα την ερμηνευεται σαν επιθεση καποιοι.? Τον διαχειριστη δεν τον ξερω και απο χθες για να του επιτεθω. Αμα τον ηξερα απο κοντα και μου εκανε κατι οντως εκει να δεις επιθεση. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. Και απαιτουμε να αλλαξουν καποια πραγματα που βλεπουμε οτι δεν μας αρεσουν. Αν γινεται. Αν δεν γινεται δεν συμμετεχω αδερφε. Να αντιμετωπιζεται ομως ο καθενας αναλογα με το επιπεδο που βρισκεται. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.? ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Δεν ειναι δυνατον να ανταπεξελθω το ιδιο με εναν που βρισκεται σε μεγαλυτερο επιεπεδο. Και ο διαχειριστης ειναι εδω για να μεταφερει αυτα που ζηταμε και σε αυτο περιοριζωμαστε. Βλεπουμε τι δεν μας αρεσει και ζηταμε μια μικρη αλλαγη. Που το κακο σε ολο αυτο.? Και φιλε μου δεν καταλαβες που εστιαζουμε εμεις οσοι εχουν την ιδια γνωμη με μενα γιαυτο λεω ''ΕΜΕΙΣ'' η αν θες εγω. Δεν ξερω για χρυσα εγω. Εγω βλεπω οτι το κωδωνοστασιο ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΚΡΙΒΑ για το επιπεδο που ειμαι. Αυτο να καταλαβεις. Και για να παρουμε τι.? Κατι που περνουμε απο τις κατασκευες.? Η απο την ακαδημια μαγειας.? Ποιος ο λογος να παιζω κωδωνοστασιο εφοσων εμενα οπως ειναι δεν με εξυπηρετει.? Και μιλας για οργανωση. Ολοι στην συντροφια που ειμαι αυτο....Το ιδιο λενε οτι δεν αξιζει. Αλλα.? Δεν ειμαστε οπως εσεις στην δικια σου. Δεν μας συμφερει λοιπον να παιζουμε εκει. Και ρωταω και αλλες συντροφιες για τον εξης λογο. Να δω αλλοι τι γνωμη εχουν. Ειμαστε μονο εμεις οι ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ λεω.? Μηπως ειμαστε μονο εμεις οι στριμενοι.? Ατομα που ρωτησα λοιπον μου ειπαν οτι δεν ασχωλουντε γιατι δεν αξιζει. Δεν λεω οτι σε ολους δεν αρεσει. Καποιες συντροφιες μπορει να εχουν συμβιβαστει οπως ειναι και οπως ειπα νοιαζωντε μονο για το πως να μοστραρουνε σε υψηλη βαθμολογια. Το λεω και αλλου σε αλλη αναρτηση. ΟΠΩΣ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ.? Αλλα εγω δεν ειμαι σε τετοια συντροφια με ενα σορω μυρια ακομα τουλαχιστον. Σορυ αλλα προς το παρον δεν βρισκω κινητρο να παιζω εγω κωδωνοστασιο. Εκτος φιλε μου αν εμεις που δεν παιζουμε δεν εχουμε καταλαβει την ''φυση'' του παιχνιδιου ακομα. Μπορει.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Θα αναφερθώ στο κομμάτι για το ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο. Ο οποιοσδήποτε έχει δίκιο όταν στοιχειοθετεί την άποψη του με αποδείξεις ή τεκμήρια που να αποδεικνύουν ότι σε αυτό που λέει έχει μια βάση. Τέτοιου είδους θέσεις, ότι επειδή πληρώνω άρα έχω δίκιο δεν ευσταθούν, ούτε θα τρέχουμε δεξιά κι αριστερά επειδή το απαιτείτε εσείς. Καθώς επίσης και το τελεία και παύλα, άρα μας δηλώνετε ότι δεν είστε σε θέση να δεχθείτε το οτιδήποτε επειδή πληρώνετε; Τέτοιου είδους συμπεριφορές μπορείτε να κάνετε αλλού κι όχι εδώ. Το παιχνίδι διατίθεται δωρεάν και όποιος θέλει πληρώνει για συγκεκριμένα οφέλη εντός του παιχνιδιού. Εάν κι όταν προταθεί κάτι καλό, που έχει γίνει από συμπαίκτες σας, προωθείται η οποιαδήποτε ιδέα.
Εγώ ως Community Manager δεν θα ανεχθώ ξανά τέτοιου είδους συμπεριφορά από τον οποιονδήποτε και την επόμενη φορά θα σας παρακαλούσα να συμπεριφέρεστε καλύτερα. Τέτοιες θέσεις χωρίς σεβασμό δεν έχουν θέση ούτε στο παιχνίδι ούτε στο forum. Όπως επίσης, κούφιες και αναίτιες απειλές το τι θα κάνατε εκτός παιχνιδιού εάν εγώ σας έκανα κάτι, που θεωρείτε ότι βρίσκεστε; Επικεντρωθείτε στα του παιχνιδιού και όχι σε ασυναρτησίες και αερολογίες.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Το forum αποτελεί μια δημόσια ανοιχτή πλατφόρμα για συνομιλία για ένα ή περισσότερα θέματα. Εάν θέλετε να καταλήξετε κάπου με μια ερώτηση ή έχετε να σχολιάσετε κάτι για τη προηγούμενη δημοσίευσή μου παρακαλώ προχωρήστε με τη δημοσίευσή σας.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή