• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] κουμπι βοηθειας γειτονων στο χαρτη

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα και από εμενα.εχω στη γειτονια 187 παικτες που εχω ανακαλυψει.κανοντας καθημερινα επισκεψη στην πολη τους είναι αρκετα χρονοβορο.συνηθως μου περνει 40 λεπτα.βεβαια από ολους αυτους σε βοηθεια ανταποκρίνονται περιππου 15 ατομα στην πολη μου.τι θα λεγατε να βρουμε ένα τροπο ετσι ώστε να είναι πιο ευκολο και λιγοτερο χρονοβορο ολο αυτό ετσι ώστε να γινει και πολύ πιο ευκολη η βοηθεια από ολους τους παικτες προς ολους τους παικτες?
 

DeletedUser3

Guest
Ενημερωθήκαμε πρόσφατα ότι ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η Βοήθεια Γειτόνων θα βελτιωθεί ώστε να είναι λιγότερο χρονοβόρος.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να πούμε περισσότερες λεπτομέρειες, ούτε για τον τρόπο αυτόν καθεαυτόν, ούτε για το χρονικό διάστημα που απαιτείται ώστε να γίνει η υλοποίηση.

Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι είναι στις άμεσες προτεραιότητες που έχουμε.
 

DeletedUser

Guest
λιγο αργοπορημένο αλλά ίσως βοηθήσει: κάτω από την εικόνα του προφιλ μας έχει το κουμπί που με κλικ σου δείχνει την ομάδα σου και το αποτέλεσμα του τουρνουά. Δίπλα σε αυτό έχει ένα άλλο χρυσαφί κουμπί (καμπανάκι) που με κλικ σου δείχνει ποιοι παίχτες σε βοήθησαν και ποιοι αγόρασαν τις προσφορές σου. Μπορείς λοιπόν να ξέρεις ποιοι ανταποκρίθηκαν στην δική σου βοήθεια και να το ανταποδώσεις με κλικ από την ίδια λίστα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι για να πας στον επόμενο που σε βοήθησε πρέπει να πας πρώτα στη δική σου πόλη.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
το γνωριζω αυτό και σε ευχαριστω για την απαντηση μα δεν αναφέρομαι στο να ξερω ποσοι από τους γειτονες βοηθησαν.μιλαω για το χρονο που χρειαζομαι ετσι ώστε να κανω βοβθεια σε ολη τη γειτονια μου η οποια είναι πλεον 190 παικτες...
 

DeletedUser1395

Guest
Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.
Είμαι νέος στο παιχνίδι αλλά αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ.
Πιστεύω πως μια καλή ιδέα είναι, σε αυτό το κουμπάκι που σου δείχνει ποιος σε βοήθησε και ποιος όχι, πατώντας το να μπορείς να κάνεις αυτόματα βοήθεια ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να πας στην πόλη του άλλου παίχτη.
Αυτό πιστεύω πως θα μειώσει τον χρόνο αρκετά.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Καλη Χρονια σε ολους με υγεια και αυτο που εχει αναγκη ο καθενας να πραγματοποιηθει στο νεο ετος και Χρονια πολλα στους Ιωαννης, Ιωαννα και Προδρομος.
Ενας πολυ καλος τροπος για να δινεις σε ολους τους γειτονους στον χαρτη τις βοηθειες, ειναι οποιος εχει ενα καλο κινητο τυπου smartphone με ελευθερο χωρο 560 mb για το παιχνιδι (τοσο χρειαζετε συνολικα και εννοειτε πως σε καθε αναβαθμιση , οπως ολα, μεγαλωνει ο ογκος του) ή και tablet, να κατεβασει την εφαρμογη του παιχνιδιου και να δινει απο εκει της βοηθειες. Εχω σχεδον 200 γειτονους και η διαφορα στον χρονο που εδινα τις βοηθειες ειναι τεραστια! Θελω περιπου 12 λεπτα τωρα απο το τηλεφωνο, απο 1ωρα και 20 λεπτα που χρειαζομουνα απο το Laptop.
Οπως βλεπετε ειναι τεραστια η διαφορα και οποιος μπορει ας τι κανει.

TIPS. Mειονεκτημα: Δεν μπορεις να δεις που χρειαζετε βοηθεια ο καθε γειτονας
Μειονεκτημα: Δεν μπορεις να συλλεξεις τα 3 σεντουκια μπονους, οποτε αυτα τα 3 με το "κανονικο" τροπο βοηθειας
Πλεονεκτημα: Εμφανιζει για διαθεση οτι ειναι προς βοηθεια,( δεν μπορεις να μπεις μεσα στην πολη ) δλδ, αν η καλυβα των εργατων ειναι γεματη, δεν εμφανιζετε.
Βγαζει αυτοματα το κτηριο πολιτισμου με το μεγαλυτερο πολιτισμο που ειναι σε διαθεση (χωρις να γνωριζεις αν υπαρχει ξορκι στο κτηριο) ή αν τα κτηρια πολιτισμου γεμισαν απο βοηθειες δεν εμφανιζονται.

Για ξεκινημα σαν εφαρμογη δωθηκε μεγαλη εμφαση στον τροπο βοηθειες το οποιο ξανατονιζω πως αξιζει οποιος -ια μπορει και εχει αυτη την δυνατοτητα να το κανει για να μειωσει τον χρονο του στις βοηθειες, αλλα για να παιξεις ολοκληρωτικα το παιχνιδι χωλενει ακομα. Εννοειτε πως δεν υπαρχει ακομα η δυνατοτητα να παιξεις τουρνουα τεχνουργηματων, περιπετειες συντροφιας,events. Ευχομαι συντομα να υπαρξουν και σε αυτα ευχαριστες αλλαγες. Ελπιζω να βοηθησα για την Βοηθεια Γειτονων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1395

Guest
Καλημέρα. Έχεις απόλυτο δίκιο. Το δοκίμασα κ όντως δουλεύει όπως το λες.
Γιατί λοιπόν δεν κάνουν το ίδιο κ για τους υπολογιστές? Εφόσον την έχουν σκεφτεί κ δουλεύει, ας το εφαρμόσουν κ εκεί.
 
Κορυφή