• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

θελω να ερθω σε επαφη με παικτες που εχουν τοποθετημενο το Σετ των πραματευτάδων του αέρα

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
θελω να ερθω σε επαφη με παικτες που εχουν τοποθετημενο το Σετ των πραματευτάδων του αέρα
 

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Το έχω εγώ. Πως μπορώ να σε βοηθήσω?
Καλημερα στο δικο μου σετ εχω παρατηρηση οτι τα κτηρια δεν δινουν σωστα της αμοιβες δηλαδη δεν δινουν τα μπονους που πρεπει οταβ τα κτηρια ειναι σε επαφη με τα υπολοιπα κτηρια του σετ πα ραδειγμα η πρωτη φωτο δειχνη τι πρεπει να δωση και η δευτερη τι δινη τελικα ηρθα και σε επαφη με την υποστηριξη αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με την απαντηση
 

Συνημμένα

  • Screenshot_167.jpg
    Screenshot_167.jpg
    34,3 KB · Προβολές: 58
  • Screenshot_168.jpg
    Screenshot_168.jpg
    29,1 KB · Προβολές: 56
  • Screenshot_165.jpg
    Screenshot_165.jpg
    33,1 KB · Προβολές: 55
  • Screenshot_166.jpg
    Screenshot_166.jpg
    34,2 KB · Προβολές: 55

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημερα στο δικο μου σετ εχω παρατηρηση οτι τα κτηρια δεν δινουν σωστα της αμοιβες δηλαδη δεν δινουν τα μπονους που πρεπει οταβ τα κτηρια ειναι σε επαφη με τα υπολοιπα κτηρια του σετ πα ραδειγμα η πρωτη φωτο δειχνη τι πρεπει να δωση και η δευτερη τι δινη τελικα ηρθα και σε επαφη με την υποστηριξη αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με την απαντηση
 

Συνημμένα

  • Screenshot_171.jpg
    Screenshot_171.jpg
    22 KB · Προβολές: 54
  • Screenshot_172.jpg
    Screenshot_172.jpg
    11,2 KB · Προβολές: 51

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Καλημερα στο δικο μου σετ εχω παρατηρηση οτι τα κτηρια δεν δινουν σωστα της αμοιβες δηλαδη δεν δινουν τα μπονους που πρεπει οταβ τα κτηρια ειναι σε επαφη με τα υπολοιπα κτηρια του σετ πα ραδειγμα η πρωτη φωτο δειχνη τι πρεπει να δωση και η δευτερη τι δινη τελικα ηρθα και σε επαφη με την υποστηριξη αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με την απαντηση

Εχεις απολυτο δικιο, Τωρα διαπιστωσα κι εγω, οτι δεν δινουν το επιπελον μπονους του σετ τα κτιρια, ως προς τα αγαθα. Μονο τους ποντους γνωσης δινουν κανονικα
 

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Εχεις απολυτο δικιο, Τωρα διαπιστωσα κι εγω, οτι δεν δινουν το επιπελον μπονους του σετ τα κτιρια, ως προς τα αγαθα. Μονο τους ποντους γνωσης δινουν κανονικα
Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου που επιβεβαιωνης αυτο που εγω παρατηρησα και που οταν το ανεφερα στην υποστηριξη δεν το παραδεχτηκαν μαλλων δεν το εχουν καταλαβη
 

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
φιλε χανια δεν διαπιστωσες σωστα.. αν προσεξεις τα αγαθα τα δινει καθε 48 ωρες ενω τους ποντους γνωσης τους δινει καθε 24 ωρες.. μιλαμε για το κεντρικο κτηριο υποθετω τις κεντρικες αποβαθρες.. η ιδια απαντηση ισχυει και για τον φιλο victor.. αν νομιζετε οτι δεν σας βοηθησα αρκετα για οποιαδηποτε απορια σχετικα με αυτο μπορειτε να μου στειλετε προσωπικο μηνυμα..
 

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
φιλε χανια δεν διαπιστωσες σωστα.. αν προσεξεις τα αγαθα τα δινει καθε 48 ωρες ενω τους ποντους γνωσης τους δινει καθε 24 ωρες.. μιλαμε για το κεντρικο κτηριο υποθετω τις κεντρικες αποβαθρες.. η ιδια απαντηση ισχυει και για τον φιλο victor.. αν νομιζετε οτι δεν σας βοηθησα αρκετα για οποιαδηποτε απορια σχετικα με αυτο μπορειτε να μου στειλετε προσωπικο μηνυμα..
Καλησπερα δεν μιλησα εγω για ποντους γνωσης για τα αγαθα σας ειπα τα οποια δινη καθε 24 ωρες δεν τα δεινη σωστα ΣΕευχαριστω που εγραψες σε παρακαλω κοιταξε το θεμα μολις τωρα παλι μαζεψα και παλι λαθος ηταν ενα παραδειγμα στης φωτο μου δινη 5085 ενω πρεπει να παρω 7910
 

Συνημμένα

  • Screenshot_170.jpg
    Screenshot_170.jpg
    23,4 KB · Προβολές: 60
  • Screenshot_169.jpg
    Screenshot_169.jpg
    28,2 KB · Προβολές: 57

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
οσον αφορα αυτο που λες συγνωμη που δεν απαντησα πριν αλλα για να ξερεις μια χαρα σωστα περνεις τα οσα υλικα περνεις.. κοιτα πλεον εδω και καιρο το οποιο κοματι απο οποιοδηποτε σετ σε οτι αφορα υλικα αυτο που γραφει στην μπαρα ειναι το συνολικο ποσο μαζι με τα οποια μπονους εχει απο κατω.. για να το καταλαβεις καλυτερα σου εξηγω.. πηρες 5085 κρυσταλλο.. αυτο ειναι μαζι με τα μπονους (1130+1695) που ειναι απο κατω.. αν δοκιμασεις να το αποσυνδεσεις απο το συνολικο σετ αυτο το κοματι θα δεις οτι θα σου δινει το βασικο και οχι τα μπονους.. ισως μπερδευεσαι γιατι παλια οντως εδινε το συνολο αυτων που εγραφε η μπαρα και των μπονους απο κατω.. απλα για να υπολογιζουμε πιο ευκολα τι περνουμε απο το καθε κοματι τα γραφουν ολα μαζι πλεον.. ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις οτι δεν υπαρχει καποιο σφαλμα..
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
οσον αφορα αυτο που λες συγνωμη που δεν απαντησα πριν αλλα για να ξερεις μια χαρα σωστα περνεις τα οσα υλικα περνεις.. κοιτα πλεον εδω και καιρο το οποιο κοματι απο οποιοδηποτε σετ σε οτι αφορα υλικα αυτο που γραφει στην μπαρα ειναι το συνολικο ποσο μαζι με τα οποια μπονους εχει απο κατω.. για να το καταλαβεις καλυτερα σου εξηγω.. πηρες 5085 κρυσταλλο.. αυτο ειναι μαζι με τα μπονους (1130+1695) που ειναι απο κατω.. αν δοκιμασεις να το αποσυνδεσεις απο το συνολικο σετ αυτο το κοματι θα δεις οτι θα σου δινει το βασικο και οχι τα μπονους.. ισως μπερδευεσαι γιατι παλια οντως εδινε το συνολο αυτων που εγραφε η μπαρα και των μπονους απο κατω.. απλα για να υπολογιζουμε πιο ευκολα τι περνουμε απο το καθε κοματι τα γραφουν ολα μαζι πλεον.. ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις οτι δεν υπαρχει καποιο σφαλμα..
Σε ευχαρστω και παλι ναι αυτο εκανα τωρα εβαλα ενα κτηριο μονο του και θα δω αυριο το αποτελεσμα και παλι ευχαριστω
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
οσον αφορα αυτο που λες συγνωμη που δεν απαντησα πριν αλλα για να ξερεις μια χαρα σωστα περνεις τα οσα υλικα περνεις.. κοιτα πλεον εδω και καιρο το οποιο κοματι απο οποιοδηποτε σετ σε οτι αφορα υλικα αυτο που γραφει στην μπαρα ειναι το συνολικο ποσο μαζι με τα οποια μπονους εχει απο κατω.. για να το καταλαβεις καλυτερα σου εξηγω.. πηρες 5085 κρυσταλλο.. αυτο ειναι μαζι με τα μπονους (1130+1695) που ειναι απο κατω.. αν δοκιμασεις να το αποσυνδεσεις απο το συνολικο σετ αυτο το κοματι θα δεις οτι θα σου δινει το βασικο και οχι τα μπονους.. ισως μπερδευεσαι γιατι παλια οντως εδινε το συνολο αυτων που εγραφε η μπαρα και των μπονους απο κατω.. απλα για να υπολογιζουμε πιο ευκολα τι περνουμε απο το καθε κοματι τα γραφουν ολα μαζι πλεον.. ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις οτι δεν υπαρχει καποιο σφαλμα..


Έχεις δίκιο μάλλον, γιατί είδα ότι συμβαίνει και σε άλλα σετ κτιρίων και νόμισα ότι ήταν bug!!
Προφανώς έγινε κάποια στιγμή αυτή η αλλαγή και δεν την καταλάβαμε...Όλα καλά λοιπόν!!
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Σε ευχαρστω και παλι ναι αυτο εκανα τωρα εβαλα ενα κτηριο μονο του και θα δω αυριο το αποτελεσμα και παλι ευχαριστω
Δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι αύριο. Κάνοντας ένα νέο mouse over (που λένε και στο χωριό μου) θα δεις πως το ποσό των αγαθών που παίρνεις πρώτον δε θα έχει πράσινο χρώμα (που είναι το χρώμα που υποδηλώνει πως κάτι το λαμβάνεις με μπόνους) αλλά λευκό και δεύτερον πως το ποσό θα έχει μειωθεί τόσο όσο ήταν το αρχικό ποσό που έπαιρνες μείον τα μπόνους (αν για παράδειγμα απομάκρυνες αυτό με τον κρύσταλλο, η τιμή που θα γράφει θα είναι 5085-1130-1695=2260)
 

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι αύριο. Κάνοντας ένα νέο mouse over (που λένε και στο χωριό μου) θα δεις πως το ποσό των αγαθών που παίρνεις πρώτον δε θα έχει πράσινο χρώμα (που είναι το χρώμα που υποδηλώνει πως κάτι το λαμβάνεις με μπόνους) αλλά λευκό και δεύτερον πως το ποσό θα έχει μειωθεί τόσο όσο ήταν το αρχικό ποσό που έπαιρνες μείον τα μπόνους (αν για παράδειγμα απομάκρυνες αυτό με τον κρύσταλλο, η τιμή που θα γράφει θα είναι 5085-1130-1695=2260)
Ευχαριστώ
 

DeletedUser1878

Guest
Τα 2 κτίρια που παράγουν :coin: και :supply:, έχουν λάθος τελικές τιμές.

Στο κεφάλαιο των Μηχανουργημάτων:

Α) Πάγκος Φαγητού: 35.750 :coin: ως βασική παραγωγή. Για κάθε επισυναπτόμενο κομμάτι του σετ, προσδίδονται bonuses της τάξεως των 50%, 75% και 100% για 1, 2 και 3 αντίστοιχα πρόσθετα κομμάτια. Δηλαδή:

Συνολική παραγωγή: 35.750 + 0,5*(35.750) + 0,75*(35.750) + 1*(35.750) = 116.188 :coin: (και όχι 137.638 :coin: της εικόνας).

Β) Αγορά Λιμανιού: 3.575 :supply: ως βασική παραγωγή. Για κάθε επισυναπτόμενο κομμάτι του σετ, προσδίδονται bonuses της τάξεως των 50%, 75% και 100% για 1, 2 και 3 αντίστοιχα πρόσθετα κομμάτια. Δηλαδή:

Συνολική παραγωγή: 3.575 :supply: + 0,5*(3.575) + 0,75*(3.575) + 1*(3.575) = 11.620 :supply:.

Επειδή ωστόσο έχεις σύνδεση bonus με 2 από τα 3 κομμάτια, η συνολική παραγωγή που θα έπρεπε να αναγράφεται θα ήταν 8.045 :supply: (και όχι 10.109 :supply: της εικόνας).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή