• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

ερευνα

FairyNatalia

Νέο Μέλος
Καλησπερα σας! Σε καθε κεφαλαιο υπαρχουν καποιες ερευνες που δν χρειαζεται να τις κανεις για να συνεχισεις και να πας στο επομενο κεφαλαιο. καποιες ομως απο αυτες για ν τις ερευνησεις θελουν τα ειδικα ας πουμε προιοντα καθε κεφαλαιου. αν παω στο επομενο κεφαλαιο και εχω πουλησει τα κτιρια του κεφαλαιου μετα δν μπορω να ερευνησω αυτα που μ εχουν μεινει η αλλαζει κατι στις προμηθειες που ζηταει. πχ εγω βρισκομαι στο κεφαλαιο ορκς κ μου εχει μεινει το αναβαθμιση διμοιριας 25 που χρειαζεται 250 πχ μανιταρια της σοφιας. αν εγω εχω παει στο επομενο κεφαλαιο κ εχω πουλησει τη φαρμα μανιταριων, δεν θα μπορεσω ποτε να ερευνησω την αναβαθμιση διμοιριας 25; ευχαριστω
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα FairyNatalia και καλώς όρισες στον κόσμο των φιλοξενούμενων φυλών. Τις έρευνες αυτές που λες μπορείς να τις ερευνήσεις όποτε θες αφού ολοκληρώσεις ένα κεφάλαιο φυλής. Απλά υπάρχει η εξής ιδιαιτερότητα. Όταν γκρεμίσεις το κεντρικό κτήριο μιας φυλής δεν μπορείς πια να βλέπεις τι έχεις στην αποθήκη σου από τα υλικά της φυλής. Αυτά όμως που σου είχαν μείνει όταν τελείωσες τη φυλή δεν χάνονται και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όποτε εσύ θες. Οπότε αυτό που θα πρέπει να προσέξεις πριν γκρεμίσεις το κεντρικό κτήριο είναι να έχεις αυτά τα 250 μανιτάρια που λες στο παράδειγμα σου γιατί διαφορετικά θα πρέπει να ξαναχτίσεις κεντρικό κτήριο και φάρμες για να παράξεις τα μανιτάρια που σου λείπουν και να κάνεις την έρευνα. Πάντως, μιας και πλησιάζει το χειμερινό event, είναι πάγια τακτική πολλών παικτών να αφήνουν αυτές τις αποστολές για όταν θα τους πέφτουν αποστολές που θα ζητάνε ολοκλήρωση μιας έρευνας κατά την διάρκεια αυτών των event
 
Κορυφή