• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

αγορα - εμψυχα αγαθα

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα σε ολους.τον τελευταιο καιρο και ενώ υπαρχει σαφεστατη ελειψη σε εμψυχα αγαθα παρατηρούνται φαινομενα εξωφρενικης αισχροκερδιας οσον αφορα την προσφορα εμψυχων ζητωντας απίστευτα μεγαλες ποσοτητες ακομα και στην ιδια κατηγορια εμψυχων αγαθων...θεωρω απαραδεκτη αυτή τη σταση από τους παικτες και νοσον αφορα τις προσφορες αυτές δεν βοηθουν καθολου διοτι δεν θα τις παρει κανεις (συγκεκριμενο τρανταχτο παράδειγμα προσφορα 43785 μανιταρια κραματος ζητηση 350.000 χαζοσαπουνο) και δευτερον το να μην προχωραει καποιος στις ερευνες εχοντας βαλει τους ποντους και περιμενοντας να μαζεψει εμψυχα για να ολοκληρωσει τεχνολογια ισως οδηγησει καποιους να παρατησουν το παιχνιδι...δικαιωμα του καθενος να βαλει βεβαια την προσφορα που θελει μα θα ελεγα να είναι νορμαλ οι προσφορες ετσι ώστε να μπορουν να εξυπηρετηθουν ολοι γιατι τέτοιες προσφορες μονο κακο θα κανουν και όχι καλο.ευχαριστω πολυ
 

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
εχεις απολυτο δικιο αν και κακως αναφερεσαι μονο στα εμψυχα αγαθα γιατι το ιδιο ισχυει και στα κανονικα αγαθα απο παντα.. το οτι κανουν κακο ειναι το μονο σιγουρο.. εκεινο βεβαια που πρεπει να επισημανουμε οτι ολοι αυτοι που τις βαζουν η λογικη λεει οτι τις βαζουν γιατι καποιοι τις περνουν.. αρα το πρωτο βημα ειναι ενας ''αποκλεισμος'' απο ολους ωστε να μην το ξανακανουν.. οσο καποιοι τις περνουν τοσο αυτοι οι ''παικταραδες'' θα συνεχιζουν να βαζουν.. παλι ομως εδω θα πρεπει να πω οτι αυτες οι αδικες προσφορες χωριζονται σε δυο κατηγοριες.. η πρωτη ειναι αυτη που αναφερομαστε με σκοπο την αισχροκερδια και η δευτερη ειναι αυτοι που τις βαζουν επειδη εχουν αναγκη για να τις περνει η ιδια τους η συντροφια.. αυτες βεβαια δεν μενουν πολυ στην αγορα η δεν θα επρεπε να μενουν γιατι αυτο θα επρεπε να γινεται μετα απο συννενοηση απο τα μελη της ωστε να περνονται αμεσως..
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
αυτές δεν μενουν πολύ...ούτως η αλλως για να γινει μια τετοια προσφορα εχουν συννενοηθει με τα υπολοιπα μελη της συντροφιας...το να μη μπορούμε να προχωρησουσμε στο παιχνιδι και να προχωράμε σε φυλες είναι κατι που είναι πολύ λαθος...οι προσφορες του εμπορου οσον αφορα τα εμψυχα θα μπορουσαν να φιαχτους ετσι ώστε και το ιδιο το παιχνιδι να μην προωθει αισχοκερδιες....δεν θεωρω σωστο στον εμπορο για αγορα πχ 1350 μανιταριών κραματος να πρεπει να πληρωσω 6750 χαζοσαπουνο εφ οσον είναι της ιδιας εποχης
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Προσωπικά πιστεύω πως η αγορά μιας και αποτελείται από προσφορές πραγματικών ανθρώπων και όχι του συστήματος πρέπει να είναι ελεύθερη. Από εκεί και πέρα κάθε προσπάθεια αισχροκέρδειας αντιμετωπίζεται απλά με το να μην παίρνει κάποιος τις προσφορές αυτών των παικτών. Επειδή έχω υπάρξει "παικταράς" όπως έχει ειπωθεί που υπερχρέωνε στην αρχή της εμφάνισης του κάθε είδους έμψυχου μιας και είχα την τύχη να παράγω σε κάθε φυλή το έμψυχο με την μεγαλύτερη ζήτηση, δεν βλέπω τον λόγο να μην εκμεταλλευτώ την αυξημένη ζήτηση από τους παίκτες λόγω της ανυπομονησίας τους να τελειώσουν την φυλή. Διότι αυτό γίνεται στην πραγματικότητα, Κολλάνε πολλοί παίκτες σε μια έρευνα με τα ίδια υλικά και θέλουν όλοι να είναι οι πρώτοι που θα τους πάρουν τις προσφορές.
Λύσεις υπάρχουν, λύση νούμερο 1, απλά παίρνεις τις υπερχρεωμένες προσφορές και προχωράς, λύση νούμερο 2, βάζεις προσφορές με λίγη επιβάρυνση στα δικά σου αγαθά και βρίσκονται στην αρχή της λίστας των προσφορών, οπότε αν μπεί κάποιος μέσα θα υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να τις πάρει από το αν βρίσκονται πιο πίσω στην λίστα που βρίσκονται οι προσφορές με τα 2 αστέρια και η 3η λύση είναι, απλά να μένει σταθερός στις αρχές του ένας παίκτης, δεν βάζει 3στερες προσφορές, δεν παίρνει τις υπερχρεωμένες και μένει σταθερά με τις προσφορές 2 αστεριών και συνεργάζεται με την συμμαχία του ώστε να μαζέψει από τους συμπαίκτες του στην συμμαχία.
Εκεί φαίνεται και πόσο δεμένη είναι μια συμμαχία για εμένα. Αν υπάρχει σύμπνοια μεταξύ των παικτών, ακόμη και να μην υπάρχουν πολλοί παίκτες που θα παράγουν κάποιο συγκεκριμένο αγαθό βρίσκουν την λύση προσφέροντας κυκλικά σε έναν παίκτη που έχει ανάγκη τα συγκεκριμένα αγαθά για να προχωρήσει. Τουλάχιστον στην συμμαχία μου αυτό κάνουμε, βοηθάμε κάθε φορά έναν παίκτη να ξεπεράσει μια έρευνα και μετά εκείνος ή εκείνη βοηθάει τον επόμενο μέχρι να ξαναέρθει η σειρά του/της, αν βρεί κάποιος στην αγορά προσφορές και μπορέσει να προχωρήσει ακόμη περισσότερο, ακόμη καλύτερα. όλοι τελικά προχωράνε, διότι κάποια στιγμή έχουν καλυφθεί οι ανάγκες των πολλών παικτών και έρχεται από μόνη της η εξισορρόπηση στην αγορά.
Εν κατακλείδι η αγορά για εμένα αντικατοπτρίζει ένα τομέα της πραγματικής ζωής (μιας και αποτελείται από πραγματικά άτομα) και περιέχει τις προκλήσεις που μπορεί να βρεί κάποιος και στην πραγματική ζωή. Το πώς θα αντιμετωπίσει κάποιος τις προκλήσεις αυτό μένει επιλογή του κάθε παίκτη.
Γιαυτό καλό είναι να αφήσουμε την μεμψιμοιρία και να αντιμετωπίσουμε τις προκλήσεις με εξυπνάδα και διάθεση για συννενόηση.
Όσο για τις προσφορές του χονδρεμπόρου να θυμίσω στους παίκτες την δυναμική των θαυμάτων, στην περίπτωσή μας της συντεχνίας των εμπόρων των ανθέων. Αυτή την στιγμή με το θαύμα στο επίπεδο 11 κερδίζω 3.500 έμψυχα για την τιμή των 6.250. Δεν την χρησιμοποιώ ώς μόνιμη λύση αλλά αν χρειαστεί για τελική λύση αν μου λείπουν 3.500 ή κάτι λιγότερο για το τελικό κλείσιμο. Αλλά αν κάποιος θα ήθελε να χρησιμοποιεί την λύση του χονδρεμπόρου ώς μόνιμη λύση από το να παίρνει υπερχρεωμένες προσφορές απλά ας αφιερώσει για ένα χρονικό διάστημα τους πόντους που κερδίζει από τα τουρνουά για να αναβαθμίσει το εν λόγω θαύμα.
Προσωπικά προτιμώ να συνεργάζομαι με την συμμαχία μου για να λύνουμε τα προβλήματά μας (και δόξα σι βρίσκομαι σε μια εξαιρετική συμμαχία) και όποτε βρίσκω την ευκαιρία να αξιοποιώ στο μέγιστο αυτά που μου δίνει το σύστημα με τους εξωτερικούς παίκτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
η λυση της συντροφιας που ειπες λειτουργει όταν είναι ολοι στην ιδια φυλη και αρκει να τυχει να είναι μαζεμένοι παικτες με διαφορετικα εμψυχα ετσι ώστε να μπορει να καλυψει ο ενας τον άλλο.αλλιως σε αντιθετη φαση απλα για να βοηθησουν ολοι καποιον βαζουν ανισες προσφορες με αποτέλεσμα να δημιουργείται πληθωρα αδικων προσφορων που περισσοτερο οξυνει το πρόβλημα παρα το αμβλυνει...από την άλλη μερια εχει να κανει με το χρονο που μπορει να αφιερωσει καποιος στο παιχνιδι ...μη προχωροντας όμως και δεν μιλαω στο να βιαζεται γιατι μιλαω για εμενα όταν κολλαει αρα πολύ καιρο και δεν βρισκει προσφορες με εμψυχα για να προχωρησει είναι πολύ πιθανο να πει οκ το βαριέμαι το παραταω.σε αυτή τη φαση χανει το παιχνιδι και όχι ο παικτης μιας και υπαρχουν πολλα παιχνίδια..ας μη ξεχναμε πως είναι εικονικα αγαθα και όχι πραγματικα οπωτε το να τα εχουμε και να τα αυγατίζουμε κάθε άλλο παρα ΄΄πλουσιους΄΄ μας κανει.....
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Στην συμμαχία που βρίσκομαι είμαστε 6 άτομα με ανάγκες στα μανιτάρια, οι 2 μπήκαν τώρα σε φυλή που μπορούν να τα παράγουν, οι υπόλοιποι παράγουμε βισμούθιο ή σαπούνι. Ήδη ένας παίκτης έχει τελειώσει και οι 3 βρισκόμαστε πάνω από την μέση χρησιμοποιώντας αυτό το σύστημα. Δεν χρειάζονται 25 παίκτες για να προχωρήσεις, συννενόηση χρειάζεται. Γιαυτό υπάρχει και η δυναμική της συμμαχίας. Για το θέμα της βαριεστημάρας που λές, δηλαδή αν τελειώσει κάποιος παίκτης γρήγορα την φυλή και περιμένει 4-5 μήνες για να μπεί η επόμενη δεν είναι βαρετό; Τότε δεν θα πει "δεν έχω τι να κάνω, το παρατάω;" Αυτά είναι δικαιολογίες, υπάρχουν πολλά πράγματα να κάνει κάποιος στο παιχνίδι και όχι μόνο οι έρευνες. Προσωπικά τις καθημερινές έχω ελάχιστο χρόνο να ασχοληθώ και όμως υπάρχει σταθερή άνοδος του λογαριασμού. Στο παιχνίδι δεν μετράει μόνο πόσο χρόνο μπορείς να ξοδέψεις (σίγουρα είναι πλεονέκτημα) αλλά ο σωστός σχεδιασμός της πόλης για να είναι παραγωγικός ακόμη και όταν δεν μπορείς να διαθέσεις πολύ χρόνο. Έχω δεί "τεράστιες" πόλεις οι οποίες απλά δεν προχωράνε επειδή είναι σχεδιασμένες με τελείως αντιπαραγωγικό τρόπο.
Βασικά τέτοιες περιπτώσεις μου δείχνουν από τι είναι φτιαγμένος ένας παίκτης, μπορεί να ανταπεξέλθει ή απλά είναι κάποιος που τα παρατάει στην πρώτη σοβαρή δυσκολία. Οι συμπαίκτες αυτού του παίκτη είναι ομαδικοί και θα σπεύσουν να τον βοηθήσουν ή απλά κοιτάνε να βολευτούν αυτοί.
Δεν θα ήθελα να βρίσκομαι σε μια συμμαχία με παίκτες που τα παρατάνε ή δεν βοηθάνε ο ένας τον άλλο και ας ανήκει η συμμαχία στις πρώτες θέσεις στην κατάταξη του server.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
όταν λεω να τα παρατησει ενας παικτης δεν εννοω από βαρεμαρα....εννοω να μη μπορει να προχωρησει τη φυλη λογο του ότι δεν πορει να βρει συγκεκριμενα εμψυχα και επειδή καποιοι βαζουν αδικες προσφορες εκμεταλλευομενοι την αυξημενη ζήτηση από τους παικτες.εκει είναι η διαφορα.μη τα μπλέκεις....προσωπικα ποτε δεν βαρεθηκα στο διαστημα μεταξυ δυο φυλων..αντιθέτως σκεφτηκα να τα παρατησω αρκετες φορες βλέποντας αισχροκερδια και ανισες προσφορες σε εμψυχα οντας κολλημένος σε ερευνες της φυλης αυτης για πανω από 3 εβδομάδες.και είμαι παικτης που παιζω το παιχνιδι από την αρχη του.παιζοντας χρονια εχω καταλαβει πως σπανια ένα παιχνιδι θα σε κανει να το παρατησεις..αντιθέτως οι συμπεριφορές παικτων και οι κινησεις τους είναι ενας πολύ καλο λογος..τουλάχιστον για εμενα....
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τσεκάρισα 8 λογαριασμούς της συμμαχίας σας. Έχετε 2 παίκτες που παράγουν μανιτάρια και όμως ενώ είναι γνωστό ό,τι υπάρχει τέτοια έλλειψη έχουν μόνο 1 εργοστάσιο που φτιάχνει μανιτάρια. Θα ήταν λογικό να έχουν τουλάχιστον 2 εργοστάσια ή καλύτερα 3 για να προχωρήσουν στο παιχνίδι και να βοηθούσαν και τους υπόλοιπους της συμμαχίας. Γιαυτό λέω πως έχετε κακοσχεδιασμένες πόλεις. Σχεδιάζετε τις πόλεις με γνώμονα την κατάταξη και όχι την λειτουργικότητα και την απόδοση. Θα περίμενα από τόσους έμπειρους παίκτες να έχετε συνεννοηθεί και να είχαν τουλάχιστον 3 εργοστάσια μανιταριών ο καθένας από τους παίκτες που παράγουν μανιτάρια, έτσι θα υπήρχε η δυνατότητα να προχωρήσετε όλοι σας. Αυτό μου δείχνει την κακή λειτουργικότητα μέσα στην συμμαχία σας. Το σύστημα, μας έχει παράσχει ένα εξαιρετικό εργαλείο. Το ξόρκι τηλεμεταφοράς, θα μπορούσαν να μεταφέρουν 2 από τα άλλα εργοστάσια 3ης εποχής και να έχουν φτιάξει εργοστάσια μανιταριών στην θέση τους. Τρόποι υπάρχουν απλά πρέπει να μπείτε στην διαδικασία να τους δείτε.
Το παιχνίδι έχει αναπτυχθεί κατά πολύ από την αρχή του, έχει γίνει πιο δυναμικό και πιο δύσκολο από την αρχή, αλλά με λίγη λογική και αρκετό σωστό σχεδιασμό προχωράει μια χαρά. Οπότε αντί να ζητάτε από την εταιρεία να το προσαρμόσει στις ανάγκες του καθενός θα πρέπει να δείτε πως θα γίνετε πιο ευέλικτοι για να μπορείτε να προχωρήσετε. Διότι το πιο πιθανό είναι στην επόμενη φυλή να γίνει ακόμη πιο δύσκολο.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
η εταιρια δεν ευθυνεται για τις αδικες προσφορες που βαζουν οι παικτες...και κανεις δεν μπορει να επιβαλει το τι θα κανει ο καθενας στην πολη του.εκει είναι η διαφορα...οσον αφορα την λειτουργικοτητα δεν εχουμε ολοι τοι παικτες τον ιδιο χρονο που μπορούμε να αφιερώσουμε στο παιχνιδι.εχει και εκει μια διαφορα...μην μπλέκουμε διαφορετικα πραγματα.από την άλλη το να εκμεταλευεται καποιος την αναγκη για αγαθα είναι ότι χειροτερο σε ένα παιχνιδι.και σαφως δεν επικροτω καμια τετοια συμπεριφορα...
 

DeletedUser710

Guest
Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα να βρω έμψυχα αγαθά. Βέβαια είμαι από αυτούς που βάζουν προσφορές με 3 αστέρια συνήθως, οπότε οι προσφορές μου, όταν βάζω, δεν παραμένουν πάνω από 24 ώρες. Μου φαίνεται εντελώς υπερβολικό να κολλάει κάποιος 3 βδομάδες σε μία έρευνα.
Όσον αφορά τις μαυραγορίτικες προσφορές, είναι στην ευχέρεια του καθένα αν θα τις βάλει, όπως επίσης είναι στην ευχέρεια του καθένα αν θα τις πάρει. Προσωπικά δεν παίρνω ποτέ τέτοιες προσφορές και από άτομα που έχω σταμπάρει πως το κάνουν συστηματικά συνήθως δεν παίρνω ΚΑΜΙΑ προσφορά τους, δεν πάει να είναι και με 10 αστέρια που λέει ο λόγος.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Θα συμφωνήσω με την Jaheira, είναι επιλογή του καθενός το αν θα πάρει ή όχι τις άνισες προσφορές, ήδη από τα λεγόμενά της αποδεικνύεται πως υπάρχουν αγαθά φτάνει να ξέρεις πώς θα βάλεις την σωστή προσφορά. Οι 3στερες έχουν προτεραιότητα από τις προσφορές με 2 αστέρια. Ακόμη δεν μίλησε κάποιος για εξαναγκασμό αλλά να επιχειρηματολογήσει και να εξηγήσει στους παίκτες πως μπορεί να στήσει μια πόλη για να βοηθηθεί και εκείνος ο παίκτης αλλά και η συμμαχία που βρίσκεται. Αν μια συμμαχία δεν μπορεί να καλύψει τους παίκτες της για εμένα είναι μια δυσλειτουργική συμμαχία.
Όσο για την καραμέλα της ελλείψεως χρόνου ας την παραλείψουμε. Έχω ολοκληρώσει 2 φυλές με 1 ώρα την ημέρα. Όλα είναι θέμα σχεδιασμού.
Οπότε ας πάψουμε να περιμένουμε την ΙΝΝΟ να κατέβει ως από μηχανής θεός να μας σώσει και να κουνήσουμε λίγο το δακτυλάκι μας και θα προχωρήσουμε όλοι.
Εν κατακλείδι όσοι παίκτες περιμένουν με δεήσεις και παρακάλια να προχωρήσουν, για εμένα στο μάθημα "ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ: Αίτια, διαχείριση και αντιμετώπιση της" απλά μένουν μεταξεταστέοι.
Άϊντε και του χρόνου με την καινούρια φυλή να δούμε καλύτερες και πιο λειτουργικές πόλεις και όχι πόλεις γλάστρες, δίχως τον βασιλικό.
 

vivianne

Chef
Θα ήθελα να επισημάνω ως προς τα παράπονά σας σχετικά με τις άνισες προσφορές στην αγορά,πως κι εσείς στο παρελθόν πολλάκις έχετε βάλει άνισες στην αγορά.Το καλύτερο απ'το να ψάχνετε ποιος φταίει για την κατάσταση θα ήταν να φτιάξετε στη συμμαχία σας εργοστάσια έμψυχων και να τ' ανακυκλωνετε μεταξύ σας.Έτσι σε λίγο διάστημα θα δείτε πως θα μπορείτε να καλύπτετε ο ένας τις ανάγκες του άλλου.Ως αναφορά στις άνισες προσφορές ας το διαχειρίζεται ο καθένας ανάλογα.Είτε να τις πάρει για να τελειώνει τις έρευνες,είτε να μάθει να περιμένει για να μάθουν και οι "έξυπνοι"πως πρέπει ν' αλλάξουν τακτική.Σας εύχομαι καλή συνέχεια στο παιχνίδι!Με εκτίμηση προς όλους τους συμπαικτες Vivianne!!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τελικά κάποιος πιάστηκε στα πράσα; Όταν βολεύει βάζουμε άνισες και όταν κολλάμε απλά ζητάμε από την ΙΝΝΟ να μας σώσει και διαμαρτυρόμαστε για τον "τρόπο συμπεριφοράς" των παικτών που βάζουν άνισες;
Αυτό και αν είναι ανέκδοτο χα χα χα χα.
Θα έχω τον νού μου στην αγορά από εδώ και στο εξής...............
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δεν ζητησε κανεις από την ΙΝΝΟ να αλλαξει κατι.μη βαζετε λογια στο στομα μου.ειναι κατι το οποιο δεν θα το δεχτω.από εκει και περα τα δικαστηρια και οι αποφασεις αλλου παρακαλω...ηδη θα μπορουσα να βγαλω συμπερασματα για καποιους από τους συμετεχοντες στην κουβεντα λεγοντας τα δικα του λογια..... : Επειδή έχω υπάρξει "παικταράς" όπως έχει ειπωθεί που υπερχρέωνε στην αρχή της εμφάνισης του κάθε είδους έμψυχου μιας και είχα την τύχη να παράγω σε κάθε φυλή το έμψυχο με την μεγαλύτερη ζήτηση, δεν βλέπω τον λόγο να μην εκμεταλλευτώ την αυξημένη ζήτηση από τους παίκτες λόγω της ανυπομονησίας τους να τελειώσουν την φυλή. ευχαριστω πολυ
 

vivianne

Chef
Δεν κάνουμε λαικό δικαστήριο εδώ,αλλά ένα φιλικό διάλογο.Μιας και γράψατε τις σκέψεις σας δημόσια, σας εκθέσαμε κι εμείς τις απόψεις μας.Θα ήταν προσβλητικό αν αφήναμε κάποιον παίκτη να γράφει οποιοδήποτε παράπονο και να το προσπερνάμε δίχως να γράψουμε τη γνώμη μας,είτε συμφωνώντας είτε διαφωνώντας μαζί του.Η απάντησή σας με κάλυψε.Είσασταν ειλικρινής και σαφέστατος σχετικά με το "μοτο" που υποστηρίζετε.Σας εύχομαι να έχετε μια όμορφη μέρα!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: efidra

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
όταν γραφετε τέτοιες αποψεις και χαρακτηρίζετε παικτες καλο θα ηταν να εχετε και τις αναλογες αποδειξεις.το αν ηταν δικαστηριο με ετυμηγορια ενοχος φανηκε ξεκάθαρα.και εγω σαs ευχαριστω πολυ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nikolaos49

Νέο Μέλος
Ετσι Οπως καταντησατε την ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΨΥΧΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΠΛΕΟΝ!!!!!! .... ΝΑ Περιμενουμε 7 μερες για να μας Παρουν τα Αγαθα με Εκπτωση !!!!ΕΛΕΟΣ!!!!! ΕΚΤΟΣ Αν θελετε να το ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ !!!!!!
 
Κορυφή