• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Aπορρίπτεται] Χώρος της πολης

Αν γίνεται να μπει rotate των κτιρίων κλπ. Έτσι θα μπορούμε να φτιάξουμε πιο εύκολα τον χώρο μας και θα γίνεται και πιο όμορφος. Η μη δυνατότητα rotate έχει κάνει πολλές πόλεις διαφόρων παικτών να μοιάζουν ίδιες γιατί δεν μπορούν να τις διαμορφώσουν διαφορετικά και με το δικό τους σκεπτικό
 
Το 'χα πει κι εγω παλιοτερα αυτο, δε γινεται, δυστυχως.. Πες, πες ομως, δεν ξερεις καμια φορα, μπορει να το κανουν.
 

vivianne

Chef
Αν γίνεται να μπει rotate των κτιρίων κλπ. Έτσι θα μπορούμε να φτιάξουμε πιο εύκολα τον χώρο μας και θα γίνεται και πιο όμορφος. Η μη δυνατότητα rotate έχει κάνει πολλές πόλεις διαφόρων παικτών να μοιάζουν ίδιες γιατί δεν μπορούν να τις διαμορφώσουν διαφορετικά και με το δικό τους σκεπτικό
Μεταξύ άλλων το παιχνίδι δεν περιέχει την περιστροφή των κτιρίων διότι ζητάει απο τους παίκτες να σκεφτούν,πως θα έχουν την μέγιστη λειτουργικότητα με τον χώρο που διαθέτουν οι πόλεις.Προσωπική μου άποψη πως δεν θα είχε έτσι κι αλλιώς νόημα,διότι μεταξύ των κεφαλαίων φιλοξενούμενων φυλών,οι πόλεις διαθέτουν αρκετό ελεύθερο χώρο για να γίνουν αλλαγές.Μπορείτε να ταξινομήσετε όσα θαυματα έχετε σε μια πλευρά της πολης,τα οποία δεν αλλάζουν μέγεθος σε κάθε αναβάθμιση τους,σε άλλο σημείο πολιτιστικά που ομοίως δεν αλλάζουν φορά ή μέγεθος όταν αναβαθμίζονται, ώστε να μην χρειαζεται κάθε φορά να κάνετε άνω κάτω τις πόλεις σας.Αν θελήσετε ν' αντικαταστήσετε μπορείτε να το κάνετε με κτίρια ίδιων διαστάσεων.Επίσης επειδή έχω παρατηρησει ανομοιομορφίες σε αρκετές πόλεις σχετικά με την τοποθέτηση επεκτάσεων,πρέπει οι πόλεις να είναι τετραγωνισμένες αυστηρά,για να διαθέτουν αρκετό χώρο τόσο για τις αλλαγες των κτιριων,όσο και για τα κτίρια κάθε φιλοξενούμενης φυλής.Θέλει αρκετή υπομονή!Εύχομαι καλή συνέχεια στο παιχνίδι!
 
Κορυφή