• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Τουρνουα

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Θα ηθελα να πω σχετικα με το κωδωνοστασιο οτι αυτα που δεινει ''δωρα'', ''επαθλα'' πεστε το οπως θετε ειναι λιαν επιεικως ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ. Κοστιζει σε υλικα πολυ ακριβα και σε στρατο.? Πολυ ακριβοτερα για να δεινει ''μαπες καρπουζια''ε.? Θα ηθελα να προτεινω στους υπευθηνους που εχουν το παιχνιδι να κανουν και αυτοι μια αναβαθμιση σε οτι εχει να κανει με τα ''δωρα'' δεν θα παθει η τσεπη τους τιποτα. Και αφου κανεται την αρχη στο κωδωνοστασιο ας βελτιωσεται και το τουρνουα και ισως και τα υπολοιπα. Αν θελουν ενα παιχνιδι δυναμικο και οχι μονο παραμυθουλε.
 

vivianne

Chef
Θα ηθελα να πω σχετικα με το κωδωνοστασιο οτι αυτα που δεινει ''δωρα'', ''επαθλα'' πεστε το οπως θετε ειναι λιαν επιεικως ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ. Κοστιζει σε υλικα πολυ ακριβα και σε στρατο.? Πολυ ακριβοτερα για να δεινει ''μαπες καρπουζια''ε.? Θα ηθελα να προτεινω στους υπευθηνους που εχουν το παιχνιδι να κανουν και αυτοι μια αναβαθμιση σε οτι εχει να κανει με τα ''δωρα'' δεν θα παθει η τσεπη τους τιποτα. Και αφου κανεται την αρχη στο κωδωνοστασιο ας βελτιωσεται και το τουρνουα και ισως και τα υπολοιπα. Αν θελουν ενα παιχνιδι δυναμικο και οχι μονο παραμυθουλε.
Τα έπαθλα στο κωδωνοστάσιο είναι αρκετά αξιόλογα και ένα από αυτά είναι τα διαμάντια ,τα οποία είναι χρήσιμα σε όλους μας.Μόνο που δεν συμφέρει για κανεναν λόγο να παίζει κάποιος με "Πειθώ".Οι μάχες είναι λιγότερο δαπανηρές επειδή μπορεί ο φοίνικας της φωτιάς να πάρει τροφή και ν' αυξήσει τη ζημιά ή να χρησιμοποιηθούν τα πενθημερα κτίρια αύξησης των στατιστικών των μονάδων στρατώνα.Αυτά και σε συσχετισμό με τα επίπεδα των στρατιωτικών θαυμάτων καθιστούν τις μάχες στο κωδωνοστάσιο εφικτές.Το τελευταίο που θα ήθελα να προσθέσω είναι πως κάθε εβδομάδα στο κωδωνοστάσιο και στο τουρνουά απαιτούνται οι ίδιες στρατιωτικές μονάδες.Οπότε εστιάζουμε στην εκπαιδευση αυτών και δεν αναλωνόμαστε σε μη αναγκαιες για να κερδίζουμε χρόνο.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Εκτος απο τα πετραδια θεωρειτε οτι ολα τα αλλα ειναι ''αξιολογα''.? Για καντε ενα γκαλοπ να δειτε τι θα σας πουν στις περισσοτερες συντροφιες και μετα να μας το παρουσιασεται σε ολους εδω μεσα να δουμε τις γνωμες ολων αν ολοι θεωρουν αξιολογα τα ''επαθλα''. Αυτη ειναι η γνωμη η δικια σου vivianne οποτε δεν σημενει οτι ειναι και ετσι επειδη το λες εσυ. Και με τα ποσοστα που δεινουν για το καθενα αμα θελω εγω δεν ξερω ποσα χρονια να παιζω για να βγαλω ενα τεχνεργο να αξιοποιησω ενα κτηριο θα με φανε τα μαυρα γεραματα. Επιμενω......Οπως τα χαρακτηρισα λιαν επιεικως.....Τα ''δωρα'' ειναι τριχες κατσαρες. ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΑ.
 

vivianne

Chef
Εκτος απο τα πετραδια θεωρειτε οτι ολα τα αλλα ειναι ''αξιολογα''.? Για καντε ενα γκαλοπ να δειτε τι θα σας πουν στις περισσοτερες συντροφιες και μετα να μας το παρουσιασεται σε ολους εδω μεσα να δουμε τις γνωμες ολων αν ολοι θεωρουν αξιολογα τα ''επαθλα''. Αυτη ειναι η γνωμη η δικια σου vivianne οποτε δεν σημενει οτι ειναι και ετσι επειδη το λες εσυ. Και με τα ποσοστα που δεινουν για το καθενα αμα θελω εγω δεν ξερω ποσα χρονια να παιζω για να βγαλω ενα τεχνεργο να αξιοποιησω ενα κτηριο θα με φανε τα μαυρα γεραματα. Επιμενω......Οπως τα χαρακτηρισα λιαν επιεικως.....Τα ''δωρα'' ειναι τριχες κατσαρες. ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΑ.
Εκτός από τα διαμάντια,οι ενισχύσεις χρόνου ,τις οποίες μπορεί κάποιος ν' αξιοποιήσει ανάλογα με τις ανάγκες του,είτε για να παράγει γρηγορότερα στρατό,είτε στις κατασκευές της ακαδημίας,είτε να επισπευσει την αναβάθμιση ενός κτιρίου καθώς και τα ξόρκια τηλεμεταφοράς κτιρίου δεν ειναι ευκαταφρόνητα έπαθλα.Έγραψα απλά την άποψη μου.Δεν την επιβάλλω σε κανέναν.Τίποτα όμως ποτε και πουθενά δεν μας χαρίζεται απλόχερα αν κι εμείς δεν προσπαθήσουμε αρκετά!Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνετε!
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ΣΕΒΑΣΤΗ η γνωμη σου και δεν την κατακρινω. Αλλα δεν σου ειπα και κατι. Ειπες την αποψη σου αλλα εισαι ενα ατομο. Απλα εγω επειδη εχω μιλησει με ατομα απο αλλες συντροφιες και τους ρωτησα σχετικα με το κωδωνοστασιο ειπαν οτι δεν αξιζει να ασχολησε γιατι κοστιζει ακριβα ''ΓΙΑΥΤΑ'' που δεινει. Ετσι απαντησαν. ''ΓΙΑΥΤΑ''. Αρα απαξιουν τα οποια ας το πουμε επαθλα δεινει το κωδωνοστασιο. Επαιζα ενα αλλο παιχνιδι το legends of honor 13 χρονια το οποιο ηταν με μαχες μεταξυ αντιπαλων συμμαχιων καθε συμμαχια ειχε 50 καστρα. Καθε καστρο σαν μια πολη εδω κ.λ.π. Το παρατησε η goodgame στην τυχη του ολα αυτα τα χρονια πριν αποφασισουν να το κλεισουν και αφου αφαιμαξαν καλα-καλα οσα χρηματα εβαζαν οι οποιοι παιxτες εβαζαν και δεν ενημερωσαν κανεναν τουλαχιστον να σταματησουμε να ασχολουμαστε παρα μονο ενα μηνα πριν το κλεισιμο ενω παιζαμε για χρονια και ενω τοσα χρονια ηταν πλεον απαξιωμενο. Και μονο το αμερικανικο σερβερ δεν ξερω ποσες συμμαχιες ειχε μεσα χωρις τα υπολοιπα σερβερ παγκοσμιως. Τι θελω να πω.? Παρα το οτι ηταν απαξιωμενο και μπορω να πω εξαθλιομενο παιχνιδι......Τα επαθλα αν θες ηταν κλασεις πολυ ανωτερα απο οτι εδω. Και στα λεω αυτα επειδη ειπες οτι τιποτα δεν μας χαριζεται απλοχερα. Χωρις να ξερεις βεβαια το λες σε μενα που εγω το ξερω καλυτερα αυτο......Οπως επισης δεν ξερεις ποσα υπομειναμε σε κεινο το παιχνιδι και που καναμε τεραστια εως γιγαντια υπομονη γιατι καθε καστρο επρεπε να φτασει τα 70 λεβελ τερματισμενο χωρις να τελειωνουν οι απαιτησεις του. Και αν το βελτιωναν ελαχιστα και δεν το εκλειναν εγω δεν θα ημουν εδω. Οποτε δεν μιλας με καποιο ατομο ασχετο απο παιχνιδια στρατηγικης. Ας ειναι. Νομιζω οτι εκφραζω και αλλους απο εδω μεσα σε αυτο το παιχνιδι και οτι ειπα το ειπα μπας και θελησουν να αλλαξουν καποια πραγματακια. Δεν θελουν.? Αυτοι που χειριζωντε το παιχνιδι να το χαιρωντε.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ας μην εχουν την εντυπωση ομως οτι τα επαθλα ειναι και πολυ ΟΥΑΟΥ.
 
Να εχεις ψευδωνυμο windstorm και να χρησιμοποιεις εκφραση "κλασεις ανωτερα". Λογικο, μ' αυτα τα παλιοπαιχνιδα που εμπλεξες, ποση πιεση να αντεξεις; Παρατα τα να βρεις την ηρεμια σου, ειπαμε, αμα ειναι να βγαζουμε αγχος, τι κανουμε..
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Απαξιω να σου απαντησω ξωτικο. Σιγουρα εχεις και μυτερα αυτια. Το ψευδωνυμο αυτο μου το εδωσαν στα ο.υ.κ ΜΑΣΤΟΡΑ. γιατι μαλλον για μαστορα σε κοβω. Να μην πω που. Τις εξυπναδες σου αλλου οχι σε μενα.
 
Μια χαρα ειναι το ψευδωνυμο σου. Μακαρι επισης να ημουν μαστορας, θα ειχα γλιτωσει ενα καρο λεφτα στα μερεμετια! Σε πειραζω γιατι τρελαινεσαι. Παιξε κ περνα ωραια την ωρα σου, τα αλλα τωρα, να 'χαμε να λεγαμε.. (μαστορα που; αν ειναι σοκιν, στειλε μου μηνυμα, εμεινα με την απορια)
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αστο. ΔΕΝ ΘΕΛΩ να το συνεχισω. Ολα καλα και δεν χρειαζετε να μπενω σε αντιπαραθεσεις. Μαλλον ''τι τα θες τι τα γυρευεις''.? Με το παιχνιδι εδω περα. Οποτε τζαμπα αλλοιωνομαι. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας. Θα ηθελα να πω τη γνωμη μου αν και αρκετα καθυστερημενα...
Η αποψη της Vivian και του MoodMaker ειναι η αποψη της συντριπτικης πλειοψηφιας οσων ξερουν το παιχνιδι σωστα, εγω προσωπικα συμφωνω μαζι τους... και μην ξεχναμε το δυο πιο σημαντικα δωρα, τζινι και οπλουργος!
Το οτι σου ειναι δυσκολο να το τερματισεις ειναι γιατι δεν εχεις σωστη και δυνατη πολη, μολις την ειδα... και φανταζομαι πως πριν 3 μηνες θα ηταν ακομα πιο αδυναμη. Δεν εχει σημασια μονο να εχουμε μια ομορφη πολη με δρομους καθετους και παραλληλους αλλά και τις σωστες επιλογες κτηριων και θαυματων, τα θαυματα σου δεν ειναι στο σωστο επιπεδο με βαση το κεφαλαιο που βρισκεσαι, επισης επιφυλασσομαι και για το αν χρησιμοποιεις και τις σωστες μοναδες στρατου και στην πειθω αν κανεις τις σωστες επιλογες... ή ακομα καλυτερα αν ξερεις πότε πρεπει να παιξεις με υλικα και πότε με στρατο. Ολα αυτα βεβαια θα τα μαθεις με την παροδο του χρονου, ακομα κι εμεις οι πιο παλιοι παιχτες κανουμε λαθη και βελτιωνομαστε συνεχεια.
Και τελευταιο... ας μην ξεχναμε τις ανταμοιβες που παιρνουμε απο τη συλλογικη προσπαθεια ολης της ομαδας την Παρασκευη το βραδυ (ειδικα αν μια συντροφια παιρνει το χρυσο), δεν ειναι μονο οι ατομικες ανταμοιβες.
Δεν θα μπω στη διαδικασια να συγκρινω το ενα παιχνιδι με το άλλο, δεν εχω αποψη για το αλλο παιχνιδι αλλά και να ειχα τετοιες συγκρισεις δεν ειναι σωστες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή