• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Σχεδια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1796
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1796

Guest
Καλημερα και Χρονια πολλα!
Θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω σχετικα με τα (σχεδια) τα οποια ειναι απαραιτητα στο να κατασκευασεις στην ακαδημια ,την βασιλικη ανακαινηση, ωστε να μπορεις να αναβαθμισεις καποια κτηρια απο δρομενα ,η στο να μπορεις να αναβαθμισεις μαγικες κατοικιες...κτλ..
Καποιος φιλος συμπαικτης με ενημερωσε οτι αυτα τα κερδιζεις στο τελευταιο σεντουκι καθε τουρνουα.
Και εδω ειναι που νιωθω μια δυσαρεσκεια και μου γενναται και η εξης απορια. Αν βρισκομε σε μια ομαδα η οποια δεν εχει προς στιγμη ισως την δυνατοτητα να φτασει ως το τελευταιο μπαουλο και ολες οι πρωτες ομαδες εκτος του οτι ειναι πληρης σε θεσεις, εγω (οσο και αν εχω την διαθεση και την προθεση) δεν εχω ακομα την βαθμολογια η την καταταξη αν θελετε ωστε να πληρω τις προδιαγραφες για να βρισκομαι σε μια (μεγαλη ομαδα)...τοτε τι κανω?
Δεν θα επρεπε να υπαρχει παρακαλω και καποια εναλλακτικη ωστε να μπορουμε ατομικα εστω,να αποκτησουμε τα τοσο απαραιτητα για την εξελιξη στο παιχνιδι σχεδια?
Ευχαριστω πολυ!
 

Bobina

Chef
Καλημερα και Χρονια πολλα!
Θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω σχετικα με τα (σχεδια) τα οποια ειναι απαραιτητα στο να κατασκευασεις στην ακαδημια ,την βασιλικη ανακαινηση, ωστε να μπορεις να αναβαθμισεις καποια κτηρια απο δρομενα ,η στο να μπορεις να αναβαθμισεις μαγικες κατοικιες...κτλ..
Καποιος φιλος συμπαικτης με ενημερωσε οτι αυτα τα κερδιζεις στο τελευταιο σεντουκι καθε τουρνουα.
Και εδω ειναι που νιωθω μια δυσαρεσκεια και μου γενναται και η εξης απορια. Αν βρισκομε σε μια ομαδα η οποια δεν εχει προς στιγμη ισως την δυνατοτητα να φτασει ως το τελευταιο μπαουλο και ολες οι πρωτες ομαδες εκτος του οτι ειναι πληρης σε θεσεις, εγω (οσο και αν εχω την διαθεση και την προθεση) δεν εχω ακομα την βαθμολογια η την καταταξη αν θελετε ωστε να πληρω τις προδιαγραφες για να βρισκομαι σε μια (μεγαλη ομαδα)...τοτε τι κανω?
Δεν θα επρεπε να υπαρχει παρακαλω και καποια εναλλακτικη ωστε να μπορουμε ατομικα εστω,να αποκτησουμε τα τοσο απαραιτητα για την εξελιξη στο παιχνιδι σχεδια?
Ευχαριστω πολυ!

Καλημερα και χρονια πολλα και σε σενα .
Τα οσα γραφεις ειναι αυτο που ΟΛΟΙ εμεις γραφαμε πιο παλια .
Ολοι ειχαμε το ιδιο ερωτημα και τις ιδιες προσδοκιες αλλα για την ωρα αλλος τροπος δεν υπαρχει .Το μονο που θα κανεις ειναι υπομονη, να μεγαλωσεις 1) για να μπορεις να παιξεις περισσοτερο τουρνουα ,και 2) μεγαλωνοντας θα μπορεσεις να μπεις σε καποια συντροφια που παιρνει 10ο σεντουκι.
Μεχρι τωρα δεν υπαρχει αλλος δρομος για να παρεις σχεδιο . Μπορει στο μελλον υπαρξει κι αλλος τροπος απόκτησής του .
Καλη σου συνεχεια . :)
 

DeletedUser1796

Guest
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου.
Ευχομαι οι σχεδιαστες του παιχνιδιου μελλοντικα να το δουν ξανα και να αλλαξουν οτι ειναι απαραιτητο πανω σε αυτο το θεμα,.που απο οτι μου επιβεβαιωνεις και εσυ, ειναι κατι που το χρειαζονται καιρο τωρα αρκετοι συμπαικτες.
Να εισαι τελεια καλα και καλη συνεχεια!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τα σχέδια μπορούν να χρησιμοποιηθούν ατόφια στα μαγικά κτίρια (κατοικίες και εργαστήρια) ή να σπάσουν σε βασιλικές ανακαινίσεις μέσω της ακαδημίας για την αναβάθμιση των κτιρίων από τα event. H άλλη λύση για αναβάθμιση μαγικών κτιρίων είναι με διαμάντια που μπορείς να βρείς στο κωδωνοστάσιο, στο τζίνι ή στα πηγάδια (αν έχεις ακόμη) ή από το σεντούκι της ακαδημίας. Επειδή στην ουσία ένα σχέδιο ισοδυναμεί με μια καλή ποσότητα διαμαντιών είναι σχετικά αδύνατο να το βάλουν σε χαμηλότερες θέσεις στο τουρνουά. Όταν βγήκε σαν στοιχείο του παιχνιδιού ήταν η απόλυτη επιβράβευση επειδή η συμμαχία πέτυχε όλα τα σεντούκια.
Οπότε αν είσαι ενεργή παίκτρια προσπάθησε να πετύχεις σε κάθε τουρνουά 1.000 με 1.500 πόντους και θα έχεις μεγάλες πιθανότητες να μπείς σε μια συμμαχία που κυνηγάει το 10αρι.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Αυτό, το ότι δεν υπάρχει κάποιο σημείο, που να βλέπουμε΄πόσα σχέδια έχουμε στο απόθεμα μας, μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει?
Ποια είναι η λογική του?
Μήπως ισχύει κάτι άλλο και δεν το γνωρίζω?
 

sotos54

Νέο Μέλος
Αυτό, το ότι δεν υπάρχει κάποιο σημείο, που να βλέπουμε΄πόσα σχέδια έχουμε στο απόθεμα μας, μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει?
Ποια είναι η λογική του?
Μήπως ισχύει κάτι άλλο και δεν το γνωρίζω?
τα σχέδια μπορείς να τα δεις πόσα έχεις όταν τελειώσει το τουρνουά (στο τουρνουά στα δώρα που παίρνεις και εκεί που σου δείχνει το σχέδιο εάν βάλεις το δείχτη του ποντικιού θα δεις το σύνολο)
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
τα σχέδια μπορείς να τα δεις πόσα έχεις όταν τελειώσει το τουρνουά (στο τουρνουά στα δώρα που παίρνεις και εκεί που σου δείχνει το σχέδιο εάν βάλεις το δείχτη του ποντικιού θα δεις το σύνολο)

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Δεν το ήξερα!!
Αυτό προϋποθέτει, να ανοίγει η συντροφιά κάθε φορά και το 10ο σεντούκι στο τουρνουά, στο οποίο θα πρέπει να έχεις συμμετάσχει κι εσύ, για να το δεις!! Δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα πρακτικό κι εξυπηρετικό!!

Αντίθετα, το να υπήρχε ένα σχετικό εικονίδιο, στα αποθέματα, για να βλέπεις πόσα σχέδια έχεις, πιστεύω ότι δεν θα ήταν τόσο δύσκολο!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1878

Guest
@XANIA7 Εάν κατέχεις Μαγικά Κτίρια, δοκίμασε να πας στην καρτέλα αναβάθμισής τους, βάζοντας τον κέρσορά σου πάνω στο εικονίδιο του Σχεδίου. Είναι ο πιο κλασσικός τρόπος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
@XANIA7 Εάν κατέχεις Μαγικά Κτίρια, δοκίμασε να πας στην καρτέλα αναβάθμισής τους, βάζοντας τον κέρσορά σου πάνω στο εικονίδιο του Σχεδίου. Είναι ο πιο κλασσικός τρόπος.

Ισχύει. Έχω αρκετά μαγικά κτίρια, οπότε το δοκίμασα και το είδα. Ευχαριστώ!!
 
Κορυφή