• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Σφαλμα ροης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εχω ξανα πει οτι εχω παλιας τεχνολογιας υπολογιστη αλλα οτι προβληματα ειχα στο παιχνιδι (κολιματα, καταρευσεις κτλ) τα ειχα σχεδον λυσει παιζοντας με chrome.
Απο εχθες ομως δυστυχως σχεδον καθε μια ωρα μου βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει σφαλμα ροης στο παιχνιδι με αποτελεσμα να πρεπει να ξαναφορτωσω το παιχνιδι.
Το πιο συνηθες ειναι οταν ο υπολογιστης ειναι σε "αδρανεια" περιμενοντας να τελειωσει το 15λεπτο για να μαζεψω τις προμηθιες (χωρις να ειναι παντα ετσι) μιας και το κανει και οταν παιζω κανονικα (δηλαδη κινουμε μεσα στο παιχνιδι αλλαζοντας σελιδες και δεν ειμαι σε "αδρανεια")

**μολις εχω εικονα του σφαλματος θα την βαλω
 

DeletedUser30

Guest
Αλλαξε την ωρα που μπαινει ο υπολογιστης σε αδρανεια βαλτον ανα 1 ωρα η 30 λεπτα..
Στο συγκεκριμενο παιχνιδι ετσι και αλλιως εαν ο υπολογιστης μπει σε αδρανεια πρεπει να ξανα συνδεθεις για να παιξεις ..
 

DeletedUser134

Guest
Δεν χρειάζεται η φωτογραφία τα έχουμε περάσει και εμείς αυτά :) ... Από προσωπική εμπειρία παρατήρησα ότι τα σφάλματα συμβαίνουν όταν η σύνδεση μου στο ίντερνετ δεν είναι και η καλύτερη δυνατή εκείνη την στιγμή....

Το ίδιο συνέβαινε και με τις μάχες όπου αν η ταχύτητα του ίντερνετ ήταν χαμηλή και έκανα το λάθος να πατήσω γρήγορα την επόμενη επίθεση μου έβγαζε σφάλμα ροής...

Ξέρω ότι η αδράνεια στον υπολογιστή μπορεί να προκαλέσει τέτοια θέματα σε browser και γενικά σε όλο τον υπολογιστή και αν μπορείς απόφυγε να την χρησιμοποιείς..απλά θα πρέπει να δεις και το θέμα του ίντερνετ. Αν παίρνεις ασύρματα και σου κάνει αποσυνδέσεις την ώρα που πας να κάνεις την ενέργεια τότε είναι εκεί το πρόβλημα και όχι στον παλιάς τεχνολογίας υπολογιστή...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
παιδια "αδρανια" εννουσα οτι δεν κανω τιποτα εκεινη τη στιγμη (π.χ. να σερφαρω καπου αλλου ή να ειμαι π.χ. εδω στο φορουμ).
δεν βαζω ποτε αδρανια στον υπολογιστη. μονο προφιλαξη οθονης και αυτο το εχω στο μισαωρο περιπου.
μπορει και να ειναι θεμα συνδεσης, ολα ειναι πιθανα.
απο τι στιγμη που ανοιξα τα θεμα παντως δεν μου εχει ξανα βγαλει το σφαλμα. :):):):):)
 

DeletedUser134

Guest
Ναι δεν κατάλαβα το θέμα αδράνειας αλλά τουλάχιστον φύγαμε από εκεί...οπότε αυτό που μένει είναι καθαρά η ταχύτητα σου στο ίντερνετ....:) . Πάντως δεν είναι Bug του παιχνιδιού...:)
 

DeletedUser118

Guest
Πιθανές αιτίες για τέτοιους είδους μηνύματα είναι είτε η υπερφόρτωση μνήμης, είτε η αδράνεια της σελίδας, είτε η σύνδεση σας στο δίκτυο.

Στην πρώτη περίπτωση το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να απενεργοποιήσετε τα κινούμενα γραφικά και να μειώσετε την ποιότητα των γραφικών.
Στην δεύτερη περίπτωση δεν μπορείτε να κάνετε κάτι απλά το παιχνίδι έχει ρυθμιστεί να απενεργοποιεί την σύνδεση μετά από χρονικό διάστημα αδράνειας (να τονίσουμε ότι αυτό το διάστημα δεν είναι 5 και δέκα λεπτά αλλά πάνω από μισή ώρα), ο λόγος είναι για να μην απασχολεί την μνήμη του υπολογιστή σας.
Στην τρίτη περίπτωση αν είστε μέσω ασύρματου δικτύου απλώς δοκιμάστε να πλησιάσετε στο ρούτερ σας, και σε κάθε περίπτωση δοκιμάστε μία επανεκκίνηση του ρούτερ ή της συσκευής παροχής δικτύου, πολλές φορές αν το δίκτυο είναι υπερφορτωμένο οι πάροχοι μειώνουν την ταχύτητα και την ανανεώνουν με την επανεκκίνηση της συσκευής.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Στην δεύτερη περίπτωση δεν μπορείτε να κάνετε κάτι απλά το παιχνίδι έχει ρυθμιστεί να απενεργοποιεί την σύνδεση μετά από χρονικό διάστημα αδράνειας (να τονίσουμε ότι αυτό το διάστημα δεν είναι 5 και δέκα λεπτά αλλά πάνω από μισή ώρα), ο λόγος είναι για να μην απασχολεί την μνήμη του υπολογιστή σας.


αυτο δεν το ηξερα, ειχα παρατηρησει οτι γινεται κατι τετοιο οταν λειπω αρκετες ωρες και εχω αφησει το παιχνιδι ανοικτο αλλα το ειχα αποδοσει οτι εγινε απλα καποια "καταρευση".
Προφανως το προβλημα μου ειναι συνδιασμος του παραπανω καθως και της συνδεσης. Αν και εχω ενσυρματη συνδεση ειναι φορες που εχω αποσυνδεσεις.

ευχαριστω. νομιζω οτι μπορει να κλεισει το θεμα.
 

DeletedUser118

Guest
Τα θέματα σύνδεσης μπορούν να οφείλονται και στο ίδιο το σύστημα, παλιές κάρτες δικτύου, αργός υπολογιστής κτλ
Μπορεί η σύνδεση να είναι 24Mbps και η πρίζα να έχει μετρήσιμη 20 όμως αυτό δεν σημαίνει ότι και όλοι οι υπολογιστές ακόμη και ενσύρματα θα έχουν την ίδια ταχύτητα και σταθερότητα σύνδεσης.

Γενικότερα μπορείτε να ελέγξετε την σύνδεση σας, το καλώδιο δικτύου κτλ και φροντίστε να μην αφήνετε ανοιχτή την σελίδα του παιχνιδιού χωρίς λόγο και ενώ δεν είστε σε αυτό.

Το θέμα κλειδώνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή